Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 23-06-09, 23:25   #46
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Quote:
Originally Posted by valib View Post
si de oltcit nu spui nimic?
Olteanul stii doar ca a fost un "cadou" de 18 ani de la o matusa care cand s-a carat in state mi l-a cerut inapoi (recent ), in fine, si nu prea a avut noroc din cate iti amintesti, ca mai mult pe dreapta a zacut, toate problemele din lume la el se adunasera...

Dar da, intradevar, Oltcit-ul a fost prima mea masina, rectific...
Magos is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 23:34   #47
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Bun... Dupa cum am promis unei persoane foarte apropiate mie care m-a ajutat nespus de mult cu multe sfaturi, vorbe bune, povesti, experiente proprii, etc.De la care chiar am invatat foarte multe si la randul meu am
incercat sa transmit mai departe, atat cat am putut si m-am bucurat enorm. Cine inca nu si-a dat seama vorbeam bineinteles de Trixi, femeia care m-a impresionat enorm prin curajul si puterea de care de dovada.
Istorioara mea o sa fie un pic diferita, eu personal momentan nu posed o masina despre care as putea sa va povestesc, eu de fapt vreau sa subliniez ce a insemnat si ce inseamna pt mine www.4tuning.ro , cand am aparut pe acest forum (din greseala ce-i drept) nu aveam decat 17 ani si oricat de mare a fost pasiunea mea pt masini la vremea respectiva nu era preocuparea mea principala. La inceput pot sa spun ca mi-am luat destule suturi de la FOAAAARTE multi useri, recunosc ca au fost si persoane care au incercat sa aiba rabdare cu mine si m-au ajutat sa-mi dau seama de fapt care este treaba cu mine aici. In timp am cunoscut multi oameni extraordinari, tot aici mi-am facut multi prieteni de care m-am atasat
enorm. Nu pot sa spun ca mi-a fost usor fiind deja o comunitate formata oarecum si cam trebuia sa ma adaptez la "conditii" (ceea ce ar trebui sa faca orice user nou - nu sa intre si sa arunce in scarba posturi), fiind si fata nu au lipsit replicile deranjante si nici replicile tipice de agatat, insa au trecut cam 3 ani de cand sunt "prin zona" cel putin 9h/zi, si pot sa spun
ca ma bucur enorm ca sunt aici.
Pasiunea mea s-a dezvoltat in timp, cunoscand, citind, conducand, intreband si afland cat mai multe despre masini, care pt noi inseamna ceva nu doar o bucata de fier.
Vreau sa le multumesc fetelor pt aceste posturi impresionante si pt povestile fiecareia, stiam despre fiecare in parte prea putine lucruri, sunteti minunate Vreau sa-i multumesc lu' Trixi pt rabdarea care a avut-o cu mine,ii multumesc lui aleks pt tot, dar in special pt postul asta
Quote:
fetele de aici le impart in 2 categorii: curajoasele, care au avut curajul si bunul simt sa posteze alaturi de noi, dar normal, fix cum gandeau ele, si impresionistele, care au postat fix cum gandeau ele....ca vor ceilalti sa auda.
, care ar trebui sa puna in dubii foarte multe fete/femei care acceseaza acest forum, lui Gabi pt ca mi-a devenit un prieten extraordinar, lui Mustang ca m-a suportat atat timp, fiind primul user cu care am intrat in vorba, de asemenea vreau sa le multumesc tuturor care mi-au fost alaturi si care m-au acceptat asa cum sunt cu defecte si calitati.
Vreau sa subliniez urmatoarea idee: fetelor acest topic este dedicat femeilor care au cu ce si haideti sa le lasam sa ne povesteasca cum stiu ele cel mai bine, va rog frumos macar topicul asta sa nu-l poluati si sa-l lasati curat pt ca sunt persoane care intradevar merita putin respect din partea noastra si a tuturor.
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 07:38   #48
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Pasiune versus fiţe

multumesc frumos Sasha!

ma bucur ca ai postat experientele tale,ca sa vada toata lumea,ca se poate!
si daca ai 17 ani, si daca esti fata....si daca nu ai masina.
toata lumea are loc pe forum si in comunitate, daca da dovada de seriozitate si respect fata de altii.

ma bucur ca te vad Magos. doresc sa t-i se implineasca visele,cum imi doresc mie!
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 09:13   #49
roax

Stage 2
 
roax's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 33
Default Re: Pasiune versus fiţe

Salut.Eu sunt Roxana, Roax imi spun prietenii, sunt din Iasi HP Racing Team.
Am citit toate posturile voastre si sunt foarte incantata ca existati, ca a-ti reusit sa dovediti ca femeile pot atunci cand vor sa intre cu dreptul si cu capul sus intr-o lume considerata a fi doar a barbatilor.
Va felicit fetelor pentru reusitele voastre.Bravo si la mai mare.
Eu nu am o poveste foarte spectaculoasa si am ezitat mult pana sa scriu si eu la sectiunea asta.
Am intrat intr-un club auto din Iasi prin intermediul unui prieten care mergea la intilnirile lor si initial dupa cum era de asteptat nimeni nu prea ma baga in seama, ce-i drept nici nu avem pe atunci multe de spus in domeniul auto.
Mi-au placut masinile de cind ,m-a stiu dar nu a fost o pasiune in sensul in care am vazut ca v-a macinat pe voi.
Am primit de ziua mea un Opel Kadett caruia fostii proprietari ii schimbasera motorul si cutia si avea C20let-ul acela de 204cp pe el in conditiile in care masina cu tot cu mine avea 750kg.Toti mi-au spus ca masina va face multe la liniute asa ca a m-am apucat sa vad ce se poate face sa-i imbunatatesc performantele.
Va marturisesc ca a fost destul de greu la virsta mea ( am acum 34) sa te apuci sa inveti mecanica insa mi-a placut sa stiu exact ce se intimpla cu masina mea si am avut sprijinul unor baieti exceptionali care au avut muuuuuuuulta rabdare cu mine si asa am reusit sa particip la o cursa pe la Suceava.M-am ambitionat si am inceput sa fac upgrade-uri la motor si ajunsese masina cam pe la 300cp.Cu regret insa masina aceea nu mai este multumesc cerului ca eu inca mai sunt, am avut un accident cu ea,masina s-a facut praf si nu am mai vrut sa o mai repar ca-ci nici nu prea mai era ce.
Acum am un E46 M3 rosu de care sunt foarte mandra si multumita, liniutele nu ma mai tenteaza insa ma antrenez si-mi doresc foarte mult sa dovedesc cum poate o femeie sa faca drift adevarat cu o masina.I-am imbunatatit putin aspectul interior dar in rest e frumoasa asa cum e ea.
In rest incerc sa aduc fenomenul asta auto la un nivel de competitie adevarata si la Iasi,
asta fiindca ma descurc tare bine sa stresez lumea si atunci cand trebuie reusesc sa pun in miscare destul de multa lume.Pentru noi e mare lucru ca am reusit sa avem un eveniment auto mare la noi in oras si sunt mindra de ceea ce am reusit impreuna cu baietii de la mine din club sa facem.
Imi place cum v-ati facut masinile ,va felicit ,eu insa nu sunt atit de nebuna dupa modificarile aduse caroseriei, ma documentez insa referitor la modificarile specifice masinilor de drift .
Cu speranta ca nu v-am plictisit va pup pe toate si iata si niste poze cu bijuteria mea.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	rox 1.jpg
Views:	444
Size:	23.0 KB
ID:	979830   Click image for larger version

Name:	rox 5.jpg
Views:	526
Size:	25.5 KB
ID:	979831   Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	316
Size:	66.5 KB
ID:	979832  

Click image for larger version

Name:	picture072f.jpg
Views:	390
Size:	874.1 KB
ID:	979833   Click image for larger version

Name:	poza11.jpg
Views:	425
Size:	417.4 KB
ID:	979834  
roax is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 09:34   #50
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Pasiune versus fiţe

ROAX - Cu speranta ca nu v-am plictisit va pup pe toate si iata si niste poze cu bijuteria mea.

Superba masina si apreciez curajul si taria cu care mergi mai departe pentru aceasta pasiune finca nu cred ca ti-a fost usor sa treci peste acel accident!
Felicitarile mele chiar daca sunt mai tanara in acest domeniu si chiar si la varsta.
Tot ce am citit mai sunt (restul fetelor/femeilor) sunt doar exemple extraordinare care dupa parerea mea detin cea mai frumoasa pasiune...uneori greu de imfruntat dar uite ca pasesc in fata cu mult respect! Felicitari!
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 09:40   #51
foxxy1408

Stage 1
 
foxxy1408's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 17
Default Re: Pasiune versus fiţe

Cred ca e singurul topic(defapt,cu siguranta singurul) pe care l-am citit de la inceput pana la sfarsit....Si da,tot respectul pentru toate fetele/femeile de aici....Roax,superb BMW-ul tau....Sasha,cred ca amandoua am trecut prin aceeasi "poveste" cand am intrat prima data pe acest forum...

In fine,mi-as spune si eu poveste cu pasiune mea pentru masini si care e defapt treaba cu mine pe acest forum (ce-i drept,inca nu-s placuta de multa lume,dar sper ca in curand imi voi dobandi si eu "respectul,sa spun asa,pe forum)...Dar mai astept inca,nu ma bag si eu in seama
foxxy1408 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 10:29   #52
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Pasiune versus fiţe

roax,multumesc frumos ca ai acceptat si tu invitatia!de asemenea,sper ca vom avea ocazia sa ne cunoastem si live.

PPlady...intelegeti va rog,ca locul asta este pentru voi.nu se asteapta sa postati doar odata!discutiile,intrebarile,socializarea e bine venita

foxxy,crede-ma ,ca sunt inca tare multe chestii pe care trebuie sa le intelegi pana ce chiar poti sa te compari cu sasha.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 10:46   #53
foxxy1408

Stage 1
 
foxxy1408's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 17
Default Re: Pasiune versus fiţe

Quote:
Originally Posted by Trixi View Post

foxxy,crede-ma ,ca sunt inca tare multe chestii pe care trebuie sa le intelegi pana ce chiar poti sa te compari cu sasha.

Eu nu m-am comparat deloc cu sasha,doar la faptul ca ambele am avut aceeasi "primire" pe forum atunci cand ne-am bagat si noi in lumea asta a tuningului si masinilor...Sincer,nici nu mi-as permite inca sa fac o comparatie intre mine si ea...
foxxy1408 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 10:48   #54
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Laura mă bucur că ai postat aici. Mr Cat e făcut din pasiune de o adevărată pasionată.
Mă bucur pe zi ce trece cīnd citesc acest topic şi văd că exista pasionate printre pasionati , şi nu fiţoase .
Mă īntreba ieri trixi dacă pot să mai citesc topicul (eu neavīnd momentan net , trebuie să ma mut īn curīnd ).Cum să ratez aşa ceva, este un topic īn care se văd eforturile fetelor de a face ceva care poate pentru mulţi baieţi este peste puterile lor.Şi pasiunea şi dăruirea cu care faceţi este de neegalat.FELICITĂRI
Quote:
Originally Posted by Aleks
Pentru mine ăsta e mare lucru, poate lucrul care m-a făcut să-mi schimb radical viaţa de pānă acum, şi doresc şi altora să descopere ce eu să trăiesc īn fiecare zi.
ME too

@Magos de mult vruiai să īţi faci oltcitul, dar nu a fost să fie mai tot timpul se strica , sper să īţi atingi scopul cu japan soul-ul pe care īl conduci
@anghel_amalia , ce să zic am rămas socat un pic cīt de bine arata masina ta, un mk 4 extrem de reusit. Şi iar se vede cīt de perfecţioniste sunteţi voi , Felicitări si astept povestea....şi poze
@roax powerd by my dream , M3
Nu ne-ai plictisit , asemenea relatări din viaţă tot să auzi mai ales cīnd vezi că ai luptat īntradevăr pentru ceea ce īţi place să faci.

Quote:
Originally Posted by roax
In rest incerc sa aduc fenomenul asta auto la un nivel de competitie adevarata si la Iasi,
asta fiindca ma descurc tare bine sa stresez lumea si atunci cand trebuie reusesc sa pun in miscare destul de multa lume.Pentru noi e mare lucru ca am reusit sa avem un eveniment auto mare la noi in oras si sunt mindra de ceea ce am reusit impreuna cu baietii de la mine din club sa facem.
.. Ăsta e lucru mare, Felicitări si bafta īn continuare
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 11:03   #55
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Pasiune versus fiţe

Quote:
Originally Posted by roax View Post
Salut.Eu sunt Roxana, Roax imi spun prietenii, sunt din Iasi HP Racing Team.
Acum am un E46 M3 rosu de care sunt foarte mandra si multumita, liniutele nu ma mai tenteaza insa ma antrenez si-mi doresc foarte mult sa dovedesc cum poate o femeie sa faca drift adevarat cu o masina.I-am imbunatatit putin aspectul interior dar in rest e frumoasa asa cum e ea.

Imi place cum v-ati facut masinile ,va felicit ,eu insa nu sunt atit de nebuna dupa modificarile aduse caroseriei, ma documentez insa referitor la modificarile specifice masinilor de drift .
Cu speranta ca nu v-am plictisit va pup pe toate si iata si niste poze cu bijuteria mea.
felicitari pentru masina si pentru curajul tau - printre iubitorii de masinii - printre adevaratii pasionati nu sintem ciudate si chiar nu conteaza nici ca sintem fete si nici virsta
CED is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 20:04   #56
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Heya... Khalis aici... mie imi place sa stau mai low-profile si aproape ca-mi facusem o promisiune sa nu postez aici. Ca sa ma prezint cum trebuie: prima mea masina a fost un Megane 1.6 16v 107cp din 2001 pe care l-am iubit cum probabil n-o sa mai iubesc nicio masina in viata asta si am impartit impreuna si bune si rele, iar acum sunt mandra posesoare a unui BMW 525i din '92 vreo 200cp cu tot cu chip... (pasiunea e insa mult-mult mai veche, probabil o am in sange pentru ca stateam pe langa masini si oamenii care le reparau inca de pe vremea lu' raposatu' de cand aveam vreo 2-3 ani... da.. nu intelegeam nimic, eivident, dar masinile ma atrageau ca un magnet)
Povestea Meganului e lunga... din 2001 pana acum aproape o luna... in 2007 mi-am facut curaj si am inceput sa modific una alta pe la el, dar nu am reusit niciodata ceva extrem, doar the usual: folie pe spate, alte jante, angel-eyes de cum am putut sa fac rost (ar fi urmat un body-kit complet din Franta si niste jante Dotz) si o mica-mare bubuiala in portbagaj (bebelusul meu-un Kicker de 700W) care m-a ajutat sa iau mereu cupa la CNCA Mini1000... Povestea BMW-ului abia a inceput dar parca suna promitator - are un kit complet Rieger pentru E39 adaptat pentru E34, jante BBS RC 17" si, desigur, bubuiala de pe Megane (urmeaza ceva modificari de finete la interior si sa o las putintel mai jos - "sa fiu mai aproape de strazi si cartier" ) - din pacate poze nu prea am, megane-ul poate unii l-au vazut pe la vreo competitie si bmw-ului inca nu am reusit sa-i fac un shooting...
Admir comunitatea 4tuning in general, desi personal consider ca pasiunea nu sta in posturi si in gargara de pe net (Sasha, fara suparare, dar nu cred ca alea 9 ore pe forum te fac mai pasionata decat unul care intra de 2 ori pe saptamana... si am exemple destule in buzunar daca vrei sa ti le zic te fac doar mai pasionata de Internet ). Pasiunea sta in a te implica in evenimente, in a-ti ingriji macar masina daca nu ai bani de tuning. Pasiunea sta in a fi "pe strada", dar nu la modul ala cocalaresc, ci la modul de a te intalni cu altii ca tine, de a schimba impresii, etc si nu numai pe mess sau forumuri... la naiba, cele mai tari faze se intampla pe la cate o dunga sau pe la cate o intalnire ad-hoc prin oras... Nu ma intelegeti gresit, dar na, fiecare cu parerea lui... Si da, ca femeie de multe ori oamenii m-au inteles gresit, pana cand (o fi rau, o fi bine) am ajuns sa fiu ca ei - mai dura, mai mistocara - si mi-am facut loc. Chiar si cu amaraciunea aia de Megane, fara a fi participat la legale, erau persoane care aveau ceva frica de plecarile mele. Am incercat destule masini la liniute si multi au plecat cu coada intre picioare ca "i-a facut o femeie si inca grav".
Eh... cam asta a fost parerea mea... ca ati facut "greseala" sa cereti parerile tuturor femeilor de pe forum...
(ah... si ma intriga ceva, Trixi... lui Foxxy ii spui ca mai are pana sa se compare cu Sasha, dar corecteaza-ma daca gresesc: Sasha e vreun fel de demi-god pe-aici? Sa ma scoti si pe mine din negura nestiintei daca e asa )
Khalis is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 20:25   #57
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Quote:
Originally Posted by Khalis View Post
(ah... si ma intriga ceva, Trixi... lui Foxxy ii spui ca mai are pana sa se compare cu Sasha, dar corecteaza-ma daca gresesc: Sasha e vreun fel de demi-god pe-aici? Sa ma scoti si pe mine din negura nestiintei daca e asa )
Īţi pot lămuri eu problema ei (a lui Foxxy): a reuşit din nefericire să se īncadreze aici ( pe 4t) de la primele posturi exact īn cea de-a doua categorie a acestui versus, din păcate ea fiind unul din oamenii care mi-au dat imboldul să fac topicul ăsta, cu speranţa(la modul cel mai serios, nu e o vorbă goală) că şi el(topicul) o va ajuta să īnţeleagă lumea asta ciudată a femeilor cu cheile(de contact, fixe, reglabile, tubulare, de care se nimeresc) prin intermediul poveştilor voastre, spuse cel mai bine şi cel mai frumos chiar de voi. Sasha nu e un 1/4godesă aici, doar are constanţă īn pasiunea ei, se implică īn multe(evenimente, īntālniri, e sufletul lor, şi lucrurile astea le vedem īn comunitate, pentru că despre comunitatea asta mare a noastră vorbim, a pasionaţilor, nu a celor care AU şi ARATĂ doar pentru că-şi PERMIT, şi nu includ pe cineva anume aici, exemple avem cu nemiluita). Trixi, eu, alţii, am văzut-o şi ne-am bazat pe ea de destule ori şi crede-mă, nu e omul care să aibă luna de pe cer, dar sigur-sigur te ajută dacă poate şi e acolo cānd ai nevoie, indiferent de evenimentul organizat sau de tema pe care o are de făcut. Asta o deosebeşte, pasiunea pe care o pune deşi e doar o copilă pentru mulţi.
Vreau să păstrăm topicul ăsta ca pe unul pozitiv şi cu un mesaj asemenea, nu aş vrea să-l umbrim cu īnţepături, hai să-l mentinem cum nu sunt altele, tocmai pentru că aici e locul unde voi, fetele care ne faceti pe noi să vă invidiem cu realizările voastre, sunteţi vedetele.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 21:59   #58
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Pasiune versus fiţe

Ma pregateam sa scriu cum a inceput tuningul pentru mine si etapele prin care am trecut cu MR CAT dar am avut noroc sa fac rost de ultimul numar al revistei 4tuning si am vazut frumosul articol scris de Magos despre mine si MR CAT care descrie exact inceputurile si evolutia.
Ii multumesc lui Magos si echipei 4 tuning pentru surpriza facuta (de care am aflat chiar de ziua mea) si atasez paginile din revista pentru ca raspunsurile - pline de emotie - care le-am dat atunci la interviul ei - sint exact ce trebuia sa scriu aici.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Mr Cat - 1.JPG
Views:	306
Size:	3.40 MB
ID:	980954   Click image for larger version

Name:	Mr Cat - 2.JPG
Views:	323
Size:	1.96 MB
ID:	980955  
CED is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 00:38   #59
anghel_amalia

Stage 2
 
anghel_amalia's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 53
Member of:
[VW]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Buna din nou...cum spune.am fost foarte fericita cand am vazut ca ati realizat "ceva" pt noi fetele...Pe noi nimeni nu ne crede pentru ca barbatii nu ne vad egale cu ei
ma bucur ca am onoarea de a scrie aici, povestea este lunga si incepe de pe la 16 ani, cand am fost la prima intalnire de masini, primul Romexpo la Bucuresti
Am ajuns acasa plangand ca vreau si eu sa ma fac mare, sa am permis si asa la 17 ani jumatate m-am apucat de scoala de soferi, la 18 si un pic permisul, cald la mine in mana, eram foarte mandra d el
La inceput am condus o masina a familiei, un Cielo, de care eram mandra cu toate ca nu avea nimic facut, dar eu eram la volan si asta era cel mai important. Apoi a luat si fratele meu carnetul si a inceput bataia pe masina. Eu am renuntat, avand pe vremea aceea un iubit care m-a cam invatat tot ce inseamna un volan, o masina, un motor.... In primul an de facultate mi-am dat seama ca am timp de un job si a doua pasiune era cosmetica...am inceput sa lucrez..intr.un salon, iar dupa 6 luni cand mi-am dat seama ca am inceput sa fac banutii...sa imi fac cliente...am facut un credit si mi-am luat la insistentele parintiilor un opel corsa 1,2 16v dragut
Dupa un timp se intampla inevitabilul: acel iubit de la 16 ani dispare, raman singura, dezorientata, dar cu Corsuţa si asa au inceput turele prin oras, prieteni noi, nu mai aveam nimic decat serviciul de dimineata pana seara si masinuta
Intr-o seara, stand cu un prieten care avea deja o masina care fugea (era cam spaima orasului pentru un golf2 ) imi dau seama ca eu vreau altceva, vreau sa imi fac o masina a mea, numai a mea. Au inceput cautarile si prin turele mele lungi vad o masina pe marginea drumului. Opresc langa ea, stau minute in sir, cred ca v-ati dat seama, era un Golf4 deja tunat dar lovit, ca deh, nu oricine poate sa mearga cu un ou mai ales pe strazile noatre..
Si asa trece o seara...doua..trei...si ma hotarasc: dau Corusţa: primul targ-vanduta. Acum incepe teoria parintilor: cum sa cumperi o masina lovita?...uhuu si multe... dar eu aveam banii in mana ..si amicul langa mine.
Luni dimineaţa suna-l pe proprietar, am facut actele si am dus-o direct la reparat: dupa 2 saptamani iese pe srada cu o bara stoc, alta culoare decat masina... off cat am mai plans.. dar in cateva zile era bijuteria mea cu totul. Stau cuminte, o inmatriculez, apoi incepe stransul banutiilor (la revedere cluburi hainuţe,nimic, doar benzina). Incep sa visez spoilerele, gasesc un om care sa lucreze in fibra (voiam ceva special) si asa au venit multe: spoilere, praguri, suspensie eibach regrabila, faruri, reparatiile in fata, nu stiu, multe...
Am intrat in Midnight Racers, in care acum nu mai sunt dar a ramas in sufletul meu forever ..mai ales ca prin ei am cunoscut-o pe Pink ..
Si vine prima expozitie la Romexpo 10-12 aprilie: multe masini, senzatiii maxime eu, cu portocala mea acolo si duminica seara nu stiu cum s-a intamplat am auzit de la Grazian Best 10 Cars In The Show.....si la un moment dat se aude si spre surprinderea tuturor avem o fata : Golf4 MR Nr.91! Aoleu, am plans de fericire, a fost munca mea, stresul meu...
Apoi nu stiu, am simtit ca nu mai sunt incurajata de oamenii la care ma asteptam si am vrut sa renunt, dar a venit expozitia de la Pitesti, unde am participat, au trecut doua zile, foarte greu, eram dezamagita de tot ce era in jurul meu.. Duminica seara scot masina si in drum spre casa mi s-a pus pata sa renunt, am zis: sunt femeie singura, n-am loc printre atatia barbati, stau in banca mea pana imi fac un iubit, (lucru pe care nu l-am reusit de cand m-am apucat de masina) si apoi mai apar, ca sa aiba cine sa ma sustina, slabiciunea mea.
Apoi s-a format un club in Pitesti, un club cu putini membri dar care erau prieteni, nu se vorbeau pe la spate.... Ma duc la o sedinta de-a lor, plec de acolo cu capul in jos si in gand: Doamne dar ce oameni īn STREET 4 CARS, mai ales ca nu-s masini scumpe, poate multe nu au nimic dar sunt de vis... Incep cateva iesiri, incercand sa imi schimb mediul, prietenii, ei ma fac sa imi dau seama ca masina mea nu este perfecta..mai am multe de facut..dar este speciala. Merita mult si asa am raman langa ei ceva timp,nu mai zic: gratare, plecari in Gaesti, Bucuresti, INFERNO Motorsport ..prieteni noi, off, o viata linistita...si uite in cateva zile plecam la Cluj:X. Abia astept sa fim noi toti, nu suntem decat 5 masini ...dar bune cu oamenii de milioane..cel mai important...
Off sunt asa multe de spus, nu stiu, sper sa nu fiu inteleasa gresit.. Singurul repros care l-am avut a fost ca ma consum prea mult pentru portocala mea ca asa s-au dus nervii, stari naspa, cand patesc ceva cu ea inebunesc efectiv ) si nu este bine, d'aia incerc sa ma controlez, cu toate ca este foarte greu, mai ales ca in noul meu loc de prieteni exista un om care m-a cam suportat, le-a cam trait langa mine, momentele bune si rele, este un baiat de nota zece si a fost omul care mi.a spus pe fata ce este bine si ce este rau si ma ajutat mult..foarte mult (Emy)...
Dar hai sa termin ca o sa va plictisiti rau... dar nu stiu scriu si nu stiu la ce sa renunt si ce sa spun..este si tarziu, aproape 2 noaptea, maine la 9 la serviciu, dar nu ma lua somnu daca nu spuneam ceva,si vom continua, eu si portocala:X
Fetele, nu va cunosc dar sper sa am ocazia, doar pe Pink am avut ocazia sa o vad la Craiova..si in cateva zile la Cluj.:X. va pup si totul va continua....

incerc sa pun si cateva poze
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	vidraru 150.jpg
Views:	176
Size:	174.1 KB
ID:	981186   Click image for larger version

Name:	DSC01616(1).JPG
Views:	176
Size:	2.64 MB
ID:	981187   Click image for larger version

Name:	DSC01656(1).JPG
Views:	616
Size:	2.99 MB
ID:	981188  

Click image for larger version

Name:	DSC02943.JPG
Views:	161
Size:	3.01 MB
ID:	981189   Click image for larger version

Name:	DSC02852.JPG
Views:	229
Size:	1.31 MB
ID:	981190   Click image for larger version

Name:	fete-4tuning-bucuresti-2009-42.jpg
Views:	440
Size:	346.3 KB
ID:	981191  

Click image for larger version

Name:	Iankovszky-Cristian-8358.jpg
Views:	156
Size:	376.6 KB
ID:	981192   Click image for larger version

Name:	4TuningDay09 119.jpg
Views:	235
Size:	2.82 MB
ID:	981194  

Last edited by aleks; 25-06-09 at 08:51.
anghel_amalia is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 01:19   #60
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Pasiune versus fiţe

Tare maşina ta Amalia şi chiar am citit tot,chiar nu merită şi portocala ta un topic nou?Cum a fost la īnceput şi cum a evoluat.

Felicitări oricum părerea mea este că e cea mai frumoasă maşină tuning a unei fete sper să nu supăr celelalte fete .
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 15:26.


- Copyright 2024 4Tuning