Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-08, 16:46   #691
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Aleks ... daca intuiesc bine, te referi la sex.
Corect?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 18:13   #692
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
eu ma gandesc la cu totul alta motivatie, si sunt convins ca asa e, dar ma abtin...
yeap.. aleks.. nu te contrazic.. ,
si spark.. nu as baga mana in foc... , starea de stabilitate emotionala.. poate aparea indiferent de varsta... , asta sa nu crezi ca vei intalni femei la 28-30 de ani.. toate stabile..si cu lectia invatata de viata ...chiar putand sa iti dea anumite sfaturi... caz..la caz...
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 18:45   #693
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

nah bine ...
eu zic cum ar trebui sa fie in mod normal ...
ca in ultima vreme nimic nu e normla ... asta e ..
Spark is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 19:30   #694
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

si eu am impresia ca niciodata nu a mai fost asa la "moda" ca femeia sa fie mai mare.
sexul?asa si asa.... femeia careia ii place...ii place si la 20 si la 30..mare diferenta nu e
k e mai stabila emotional.iarasi nu prea...body are dreptate,unele catre 30 sunt mai copile ca majoritatea la 20...
insa am observat in ultima vreme,ca barbatii sunt din ce in ce mai dezgustati de femeile care vor sa se ridice pe spinarea barbatului de linga ele...si aici nu e vorba doar de bani...sper sa ma intelegeti...
una mai mare,are deja o viata.are prieteni...de toate.nu mai sta dupa barbat ca sa ii zica ce sa vrea ea. asta inseama sa iti iei mai putine belele pe cap...
pe linga astea,femeile mature de acum nu se compara cu alea de acum 20 de ani....nici la corp nici la gindire...asa ca se intelege pe undeva
Bea69 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 11:13   #695
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Aleks ... daca intuiesc bine, te referi la sex.
Corect?
desigur...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 17:48   #696
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Bea69 - sunt putine locurile unde postezi si nu pot sa nu iti dau dreptate...esti cumva psiholog, pentru ca nu am intalnit alte persoane care sa poata sa vorbeasca atat de liber despre orice fel de discutii si sa analizele lucrurile "la rece".

In acest moment am vre-o 3 amici care au prietene cu vre-o 2-3 si cel mai mult 5 ani mai mari ca ei...si sincer unul dintre ei mi-a marturisit ca niciodata nu s-a simtit mai bine si niciodata nu a putut comunica cu o "fosta" in acelasi fel in care o face cu aceasta "tipa".

Oare odata cu trecerea timpului s-a schimbat si "fetele se maturizeaza mai repede ca baietii"?
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 18:22   #697
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

ms frumos de apreciere.trebuie sa iti zic,ca sunt o femeie simpla,cu facultatea facuta pe strada,if u get what i mean...
si,in legatura cu intrebarea ta,eu as zice un hotarit NU!roata s-a cam intors...daca nu luam in calcul acele fete,care din diferite motive sunt aruncate in apa adinca,si daca nu se invata se duc down...fetele sunt tinute in puf,de familie,pe cind baietii se invata cu problemele de zi cu zi mai repede.


si in legatura cu ce ai intrebat...eu pot sa iti explic treaba asta din punctul meu de vedere.iti zic sincer,ca sunt vreo 3 baieti cu cine imi place sa discut cel mai mult.virsta lor : 22,23...27.nu e vorba,ca nu sunt in stare de o discutie cu un barbat de virsta mea...din contra...m-i se pare plictisitor
Bea69 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 18:53   #698
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Quote:
Originally Posted by Leutzu_ View Post

Oare odata cu trecerea timpului s-a schimbat si "fetele se maturizeaza mai repede ca baietii"?
Adevarul este ca asa era odata , si anume fetele se maturizau mai repede decat noi baieti. DA asta era odata , acum nu se mai aplica , bine depinde de la caz la caz, Dar ideea e ca maturizarea nu tine de varsta pe care o are.. si aici e valabil si pentru baieti si pentru fete,
Si bea69 , privitor la diferenta de varsta si mie imi place cel mai mult sa discut cu persoane care au 27,31 dar si 19 ,
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 21:26   #699
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Cunosc o gagica la 23 de ani care gandeste si se comporta ca una de 16-18 ani.
Ma lasa mut si ma cam calca pe coada.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 23:45   #700
stefanb

Stage 4
 
stefanb's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 246
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

eh, generatia pokemon si a lord of za ringz.. zbori puiule..
Am intalnit o fata, cu suflet de copila, nu purta nici un regret.. nu purta nici o vina.. numa` ca avea 23 ani si inca se juca cu papusi. *(lol @ Mustang Mach One, ce coincidenta). asta nu ar fi nimic, dar avea gandire de .. maxim 14. avea corpul perfect, si parea normala, avea chiar numa note de 9,10 la facultate, adica, invata pe rupte, tocea, numai asta facea. iar cu unele faze.. ramaneam

parintii au un rol foarte important in treaba asta.. tinand copiii "in puf" iar ei saracii se trezesc odata si au un soc .

insa cea mai tare relatie, a fost, intr`adevar, cu o femeie mult mai matura. foarte dotata cu materie cenusie, corp de gimnasta, undeva la 25 ani (parea). era "pe frecventa". stia ce vreau, inainte sa vreau eu .
au fost cateva luni frumoase, dar devenea cam nasol, avea foarte multe asteptari de la mine, si le indeplineam dar devenea obositor, ca si cum era un job part time, nu puteam lasa garda jos . trebuia sa fiu mereu in forma. ea incerca sa domine, lucru care nu m`ar fi deranjat asa de mult pana la un punct. apoi a venit celebra replica "stii, vreau ceva mai serios" (era maritata, dar despartita fizic de respectivul de ani buni), a facut aluzie ca vrea divort de fostu, lucru care a pus capac si m`a facut sa fug mancand pamantu. .

imediat dupa (traumatizat), a urmat o relatie cu o alta femeie, ceva mai tanara. avea 29 ani :d. divortata de data asta. copil. daar, spre deosebire de cealalta, nu prea avea scoala vietii, cu o gandire invechita, genul religios/traditii (care pe mine ma cam lasa rece). a fost frumos, dar nici asa nu a mers decat o scurta perioada.

am zis ca e timpul pentru o schimbare.. si a urmat ceva mai "proaspat". undeva la "aproape" 17 ani . intalnita pe strada, arata HOT. ia`i numaru`, sun`o dupa 2-3 zile.. intalnire.. ok, parea de treaba, mall, film, fiecare acasa la el, sms`uri, messenger etc, dupa 2-3 zile, iar telefon, pizza, parea si mai de treaba, party, bautura, perechi p`acolo, fun, etc.. ajungem la durex. da`i pregatiri, nebunii, dar apoi, DEZASTRU era stana de piatra . zi`i cu frumosu ce sa faca si cum.. parea receptiva, dar nu`i iesea desi, nu era incepatoare. a fost intens la inceput, si am trecut peste, dar parca.. nu ma simteam in largul meu. si nu mai aveam .. rabdare. nu stia decat mess si haifaiv de parca isi castiga existenta in acest mod. avea ceva inhibitiv, si nu, nu varsta, parinti.. . inexplicabil, poate felul de a fi.
a intrat la categoria no-brainer, oarecum dezamagitor, pentru ca am intalnit surori de 14 ani mult mai dotate, si fizic, si psihic, decat respectiva careia ii acordam atentie, care la momentul respectiv era bine trecuta de majorat . pur si simplu mind blowing pot fi unele "d`astea mici", te lasa perplex la ce gandire au, intrebari pun, logica, tot.
cum am spus, depinde de educatie. dar o educatie.. oferita, nu impusa.

aproape intotdeauna gasesti ceva special/unic la oricine, conteaza sa fii astras de ea. si reciproc valabil. poate fi FUN cu cineva matur, de la care sincer, nu poti invata decat a gandi dintr`o alta perspectiva. din pdv fizic.. poate ca da, ai ceva de invatat, dar s-ar putea sa ai surprize. merita incercat, ambele variante, pentru ca nu va dura o eternitate. din vreun motiv sau altul. una insa poate va fi mai speciala, si va merita efort, sacrificii.. dar dureazaaa, su trebuie sa ai experienta pentru a o depista.
varsta conteaza ? NU. depinde ce noroc ai .
stefanb is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 08:55   #701
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

ditamai bulina rosie de la mine Domnu'!!!
Bea69 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 12:37   #702
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Daca o jumatate din pereche e data-n mintea copiilor e ok cu diferente de varsta. Depinde foarte putin si de cat de mic este "copilul" si cat de avansata este boala, altfel... se numeste experienta acumulata
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 12:51   #703
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

acum nu fie nimanui cu suparare, dar... e pacat sa intalnesti fata perfecta(mai mare sau mai mica, indiferent) ca ramai fara ceea ce spunea dragosT, adica fara "experianta acumulata" si o sa ajungi un caz nefericit, care dupa 10-15 ani alaturi de juatatea-ti perfecta, te trezesti ca ai mai vrea si altceva, sa vezi cum e...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 14:16   #704
TeeJay

Stage 2
 
TeeJay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 57
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

vorba lui aleks ..e pacat sa intalnesti fata/baiatul perfect(a) la o varsta la care nu ai apucat sa "acumulezi destula experienta".E bine sa descoperi mai multe genuri de fete/baieti cu mentalitati diferite..Totusi sunt si cazuri desigur, in care, chiar daca intalnesti persoana potrivita mai devreme decat te asteptai, sa fie totul ok din toate punctele de vedere, sa-ti traiesti viata alaturi de ea/el cum ti-ai fi dorit.Mai putine cazuri, dar sunt..cel putin asta e parerea mea..noroc
TeeJay is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 17:30   #705
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Ma bucur sa vad ca unii baieti constientizeaza anumite lucruri Nu credeam ca exista asa ceva Pot sa zic ca am vazut cazuri de genu'....in care tipu intalnise fata perfecta pentru el insa fiind tanar-18 ani- a preferat dupa un timp sa o lase-desi ii oferea totul si era fericit cu ea- ca sa "revina" la obiceiurile de dinainte....preferand sa stea cu cate una alta pe noapte,la un chef si asa mai departe...ca mai apoi sa-si dea seama ca a gresit si ca "minunea" nu a tinut mult...insa tipa nu l-a mai primit inapoi si bine a facut,parerea mea
Asadar,nu va bagati in ceva 'serios' daca considerati ca nu sunteti in stare sa o duceti la capat;e valabil si pentru femei
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 20:30.


- Copyright 2024 4Tuning