Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 04-05-08, 23:17   #16
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

io sunt mic la 170cm ai mei si 60 de kile pentru mine e confortabila.....acum nush .....da am mers destul cu un nene la vreo 145 kg si vreo 190 cm si mi-a zis ca a stat bine in dreapta....acum....nush ce sa zic...io stau bine...daca voi sunteti asa mari va luati masini potrivite....oricum as renunta oricand la confort in favoarea performantelor
si da are suspensii cam tari....da io n-am nevoie de barca sa se clatine....oricum asta mi-a placut la ea...printre altele
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 09:16   #17
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

Quote:
Originally Posted by dogy_10 View Post
mult de 120, are geamuri electrice fatza, clima, servo ( nu are abs si pt asta regret) dotari care mie imi ajung.

CLIMA???? sau aer conditionat??? si abs pentru ce???? ca zici ca mergi incet
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 10:09   #18
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
CLIMA???? sau aer conditionat??? si abs pentru ce???? ca zici ca mergi incet
abs pentru iarna
dolb is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 12:50   #19
ko5y-KVL

Stage 2
 
ko5y-KVL's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 30
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

Logan , da frate e masina , dar nu 1 stralucita (nu ca as vrea sa par ironic ,si sa jignesc pe cei care au logan) insa pt cei care nu`si permit o alta masina , se pot multumii si cu DACIA logan , insa parea mea sincer nu face bani : are si unchiul meu si nu mi se pare a fi stralucita , + ca am si mers cu aceasta marca inclusiv cu toate motorizarile
App , yo am un Cielo si este incomparabil
ko5y-KVL is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 13:25   #20
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

e destul de comparabila cu cielo...ba chiar cele mai multe voci spun ca e mai bun ca acesta...a mea a fost 10500 euro stock...(intre timp am mai cumparat jante aluminiu+gume 500 euro),folii,bla bla..deci am ajuns undeva pe la 11000 cu ea.
nu cred ca nu mi-as fi permis altceva in banii astia
apache is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 13:44   #21
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

Quote:
Originally Posted by apache View Post
e destul de comparabila cu cielo...ba chiar cele mai multe voci spun ca e mai bun ca acesta...a mea a fost 10500 euro stock...(intre timp am mai cumparat jante aluminiu+gume 500 euro),folii,bla bla..deci am ajuns undeva pe la 11000 cu ea.
nu cred ca nu mi-as fi permis altceva in banii astia
in 11000 de euro iti permiteai clio 3, parca si megane sedan, chevy aveo, hyundai accent, grande punto..etc sau zici ca nu se compara cu logan ?

oricum pentru initiatorul topicului: decat geely mai bine logan
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 16:58   #22
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

Daca e nevoie de spatiu in portbagaj, sa arate ... decent, sa se comporte decent si sa fie ieftina, si nu te intereseaza ca mai sunt inca 5 pe strada identice at any given time, de ce nu. Dar daca spatiu in portbagaj nu il folosesti mai deloc, nu vad de ce nu as lua alta masina (ceea ce am si luat).
Faptul ca e plin de ele demonstreaza ca sunt masini ok la pretul lor. Tot nu mi-as lua nici batut, dar asa se pare.
__________________



Dezmembrez Civic EP1
https://forum.4tuning.ro/477-anunturi...-ep1-1-4i.html
Crisskro is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 07:50   #23
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

vad ca si loganul are destui sustinatori, deci cred ca are si ea avantajele ei.nu prea o am eu la inima dar decat un albea sau chevrolet mai bine logan
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 10:22   #24
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

Sincer mai bine as lua chevy decat logan.
Crisskro is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 10:53   #25
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
vad ca si loganul are destui sustinatori, deci cred ca are si ea avantajele ei.nu prea o am eu la inima dar decat un albea sau chevrolet mai bine logan
Albea e o idee mai bine facuta, are portbagaj mai mare, performante mai bune si consum mai mic decat Logan, atata tot, in rest, da si eu as alege logan
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 17:33   #26
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

ionut ,sa-mi arati tu albeea care consuma mai putin ca loganul 1.5 dci.....portbagajul nu este atat de adanc...dar este foarte plat...albea are portbagaj cum aveau audi 100 ..daca stii.. performante probabil ca da, o fi mai sportiva ca logan..nu stiu,nu am condus
apache is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 18:31   #27
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

Quote:
Originally Posted by apache View Post
ionut ,sa-mi arati tu albeea care consuma mai putin ca loganul 1.5 dci.....portbagajul nu este atat de adanc...dar este foarte plat...albea are portbagaj cum aveau audi 100 ..daca stii.. performante probabil ca da, o fi mai sportiva ca logan..nu stiu,nu am condus
Portbagajul la Albea este mai mare cu 5 litri decat la Logan (sau mai mic, nu tin minte exact). Dar, avantajul major e ca e altfel proportionata masina, nu are fundul ala imens.
Cat despre consum, ma refeream la motorizarile pe benzina, Albea nu dispune (momentan) de o motorizare diesel.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 18:40   #28
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

tocmai ca fundul ala imens face portbagajul util. Am facut referinta la audi 100 tocmai ca sa subliniez faptul ca se poate ca portbagajul sa aive o capacitate mare dar nu utila. asa e si albea. Nu este adanc.
Proportiile lui albea o fac mai frumoasa dar nu mai utila...si scopul masinilor incadrate in segmentul asta de pret cred ca este utilitatea nu frumusetea
apache is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 22:34   #29
Neon Biker

Stage 2
 
Neon Biker's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 73
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

Quote:
Originally Posted by Crisskro View Post
Sincer mai bine as lua chevy decat logan.
Si eu ziceam asta pana am vazut ce poate la Euro NCAP.
Neon Biker is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 22:45   #30
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: DACIA LOGAN o masina buna sau proasta?

pt o masina de sub 8.000 euro, aspectul cel mai important e daca iti incape frigiderul in portbagaj, sau daca ai loc sa pleci in concediu cu nevasta si 3 copii, plus bagajele aferente, gratare, umbrele.... poate o sa radeti, dar unul din considerendele pt care am ales cielo a fost ca-mi intra betele de pecuit in portbagaj fara probleme (normal ca intra si in ML, dar cine are atatia bani...). nu poti sa ai f mari pretentii de la o masina relativ ieftina: sa fie si spatioasa, si portbagaj mare si bine proportionat, si forma "sexoasa", si aerodinamica, si 5 stele la Ncap, si 50 dotari standard + 60 optionale... si, si, si... e masina din segmentul "mai de jos" de piata si isi face treaba... dovada sunt vanzarile care au crescut in timp, dovada sunt taximetristii si instructorii auto multumiti... etc, etc.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -