Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-10, 20:37   #631
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Eram curios, sunt multe masini la care intra 0.2-0.5 litri de ulei peste o anumita cantitate mai mare sau mai mica (3/4/5/etc litri) deci poate iti mai ramane de la celalalt schimb si pentru 200g de ulei nu are rost sa cumperi inca 1 litru (30-50 lei).
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 30-05-10, 19:24   #632
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Eram curios, sunt multe masini la care intra 0.2-0.5 litri de ulei peste o anumita cantitate mai mare sau mai mica (3/4/5/etc litri) deci poate iti mai ramane de la celalalt schimb si pentru 200g de ulei nu are rost sa cumperi inca 1 litru (30-50 lei).
Da, dar vezi că şi Uleiul expiră!

Deci nu poţi folosi un bidon de ulei rămas de acum 2 ani.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 31-05-10, 09:24   #633
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Pe unele bidoane scrie ca expira in 5 ani sau cam asa ceva. Depinde dar oricum cred ca au mai mult de 2 ani valabilitate.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 00:46   #634
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Salutare comunitate!

Vreau sa stiu daca e posibil sa descarci clipuri video de pe youtube. Daca se poate si stie cineva, il rog sa ma invete si pe mine.

Last edited by iulian2476; 10-06-10 at 01:10.
iulian2476 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 11:58   #635
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Da, sunt multe posibilitati. Intri pe www . keepvid . com, bagi acolo link-ul videoclipului pe care vrei sa il descarci si apesi "download". Simplu.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 16:46   #636
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Mersi mult pentru ajutor. Habar nu am avut ca exista varianta asta. De pe Youtube merge unsa metoda asta, insa nu o pot folosi pe toate paginile cu succes.
Oricum, multumesc mult de ajutor!
iulian2476 is offline   Reply With Quote
Old 13-06-10, 15:37   #637
Mr.Extasy

Stage 4
 
Mr.Extasy's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 188
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Salut!Treaba sta in felul urmator: momentan,inca sunt la scoala de soferi,iar la mine in oras se da traseul in fiecare luna pe data de 23, iar eu pe 22 luna asta fac 18 ani. Se poate sa dau pe 22 sala la Galati, si pe 23 ( daca iau sala ) sa dau traseul la mine in oras? Pt ca nu prea as vrea sa astept pana pe 23 iulie, sau sa dau traseul in Galati.
Mr.Extasy is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 15:01   #638
reshizzo_s13

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,472
Member of:
[Nissan]
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

daca dau statul injudecat printrun avocat ca taxa de inmatricula e f scumpa (7600euro) in timpul asta (2-3 luni) ce astept imi pot scoate numere rosii? chiar daca am folosit deja cele 3 luni de nr rosii!
__________________
NISSAN 200SX - s13-sr20 project - my drift bitch
SUBARU IMPREZA MY08 - boxer diesel - my daily driver
reshizzo_s13 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 19:56   #639
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Doar daca ai castig de cauza prin hotarare judecatoreasca.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 15-07-10, 08:04   #640
Valyc2001

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 2
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Se pare ca multi utilizatori care se inscriu pe forumul nostru sunt \"inhibati\" ( dupa cum spunea ZoliaT ). Inhibati... nu stiu de ce ar fi, pentru ca sunt liberi sa intrebe tot ce vor ( daca nu stii ceva, nu trebuie sa-ti fie rusine ) si orice intrebare va primi un raspuns din partea noastra ( in masura ce-l putem da ).

Deci... Daca aveti o nelamurire in legatura cu semnificatia unui termen despre care ati auzit sau ati citit, intrebati.
--------------------------------------------------------------------------------


Salut....o sa imi cumpar si eu un Ford Focus Sh cu motor de 2000 si as vrea sa imi spuneti daca imi pot pune parbriz incalzit (mentionez ca acum are parbriz normal)...exista vreo varianta sa pot face asta.??/ Si cam cat m-ar costa.?? Merci frumos.
Valyc2001 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-10, 23:02   #641
s1hastru

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 7
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Ziua buna.Fratilor am si eu o problema...va rog sa ma ajutati cu un raspuns va rog ..
Situatia e in felu urmator: ..Am un citroen C5 adus din spania..si am mers 1 an cu asigurare si itp de spania ..si mi`a expirat asigurarea de spania...si n-am avut bani sa o fac atunci ..si mi-am scos 1 set de numere rosii...cand am fost sa scot numerele..politista aia..mi-a pus o stampila pe certificatu de spania...ce semnificatie are? si inca o intrebare...pot pune inapoi numerele de spania ..si sa circul in continuare cu ele..daca mi-am facut asigurare de spania pe inca 1 an ..ca si itp-ul tot un an mai e valaibil..astept un raspuns..mersi fain.
s1hastru is offline   Reply With Quote
Old 03-10-10, 16:57   #642
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Salve, am o mica intrebare la voi poate totusi stiti sa imi dati un raspuns favorabil. Pe scurt, am pus testerul pe masina (am martorul ABS aprins in bord), pe loc nu a descoperit eroarea dar a descoperit eroarea doar in momentul in care am miscat masina. Solenoidul dreapta spate asta mi-a gasit, la ce se refera exact ?
__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 21:56   #643
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Ce tester,ce masina,ce tip de frana spate?
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 13:57   #644
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

Am si eu o intrebare:
la Astra J, in computerul de bord afiseaza si "remaining oil life: xx%". Ce inseamna stiu, dar cum da informatia asta nu stiu. E doar un calcul pe care-l face BC-ul luand in considerare viteza medie, turatiile medii ale motorului si nr de km parcursi sau exista un senzor (sau ceva de genul) care sa analizeze activ calitatea uleiului?
Nu de alta, dar mi se pare o functie interesanta si chiar sunt curios...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 16:35   #645
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Dictionar/Intrebari/Raspunsuri

nu e chiar asa inteligent....are doar un nr de km pe care ii poti parcurge cu uleiul cand faaci schimbul...deci faci o revizie (implicit schimbi uleiul) si de acolo se reseteaza si e valabil 10.000 km
__________________
param pam pam
apache is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -