Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 26-09-08, 07:58   #46
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Quote:
Originally Posted by emy4bmw View Post
crezi ca numai nemtii pot rasturna un logan...dami mie unul si til rastorn la 60 kmph! am vazut accidente extrem de jenante pt firma "dacia" ....si toate cu logan... venerabilul "logan"
off-topic Cauta Autostadt 2008 (Esp) pe you tube si ai sa vezi cum face un golf 5 fara esp care costa dublu cat un logan..

on-topic : Wv se simt amenintati de Renault.Cei de la Renault vin cu un van eftin fara unele sisteme de siguranta.Iar cei de la Wv vin cu ceva mai scump(un sistem de siguranta in plus). Sa zicem ca vreti sa cumparati un van,e van nu vrei de la el viteza si alte cele..vrei doar sa care,sa fie cat mai eftin posibil, si sa aiba motor ok si intretinere eftina,daca ai firma evident te duci pe principiul investitie minima,profit maxim.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 09:12   #47
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Se mai gasi un viteaz care rastoarna loganu la 60!! De unde sunteti fratilor? Sunteti o specie de viteji? Ia uita-te tu aici https://www.youtube.com/watch?v=k3zyuvBBPPI! Off.......marele pilot unde era!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 12:07   #48
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Se pare ca esti partinitor, inclusiv pe youtube unde ai comentarii la filmulet, dar din ce citesti acolo, mai sunt si altii care critica aceasta conceptie a celor de la Renault!
PS: sa nu se inteleaga ca am ceva cu Renault sau ceva pro cu VW, nu ma intereseaza nici unul din acesti doi producatori, ceea ce este aiurea, pentru un constructor auto, este ca nu a luat masuri oficiale in aces sens, sa dezminta si sa dovedeasca "facatura" testului celor de la ADAC sau sa il accepte si sa corecteze puntea si ansamblul suspensiei spate.
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 16:42   #49
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Nu e vb ca sunt partinitor! Daca e sa o luam pe bune....eu am un vw golf 3 si chiar sunt indragostit de el! E o masina foarte buna! Dar m-am saturat de "expertii" care le rastoarna la 60km/h si care vad numai ce le este dat sa vada! Eu am avut si logan...si crede-ma nu se rastoarna la 60! A condus si ceva masini..si crede-ma la 60 in afara de trabant, dacie si masini din astea mai slabe nu am intalnit vreo reactie asemanatoare cu ceea din filmulet! Nu tin partea renault in nici un caz....mie chiar un imi plac(poate sg care imi place e clio rs) dar sa fim seriosi....ADAC pune multe semne de intrebare!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 20:12   #50
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Iti place Clio RS deoarece e facut de Renault Sport iar astia sunt separati, sunt englezi
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 14:28   #51
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Hai frate ..ma faci sa rad! BMW ul a avut probleme la testul elanului? nu imi spune ca era si M! Cheama ADAC reprezentanti ai firmelor? Poi atunci dc nu fac mai multi jurnalisti testul elanului cu masina? sa numai fie nici un dubiu! Nu tin partea renault ...deloc...chiar nu sunt fan renault...din contra am 2 VW...dar imi place sa fiu realist totusi! Caddy trece fara nicio problema si asta e pe cale de rasturnare....nu crezi totusi ca si renault face masini de o groaza de timp...ma gandesc ca macar la asa ceva se descurcau si ei! Sunt mizerii in industria auto...ca peste tot de altfel....unde e vb de bani!
normal ca nu era M#. era un serie 3 , acum nu mai stiu exact ce motorizare si chiar era pe cale sa se rastoarne, e vorba cam de 8 ani daca nu ma insel sau ceva de genul. chiar am sa caut pe google sa vad daca aflu ceva.
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 14:30   #52
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
off-topic: S-a rasturant loganul ?! eu stiam ca e o facatura de a lu' nemtii.

On-topic : In primu rand..nu vad filmarea din exterior in care era cameramanul in masina si a filmat din interior .Si mam uitat mai bine..nu e nici un cameraman in spate .Oricum filmarea din interior a fost facuta de pe scaunul dreapta,nici decum de pe bancheta spate. Testul e facut la 90 km/h.
alea nu sutn facute de voda prim loboda, macar citeste ce sa scris mai inainte.....
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 18:05   #53
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

nu alea sunt facute de niste nemtii care se tem de logan ca e eftin si nu mai cumpara nimeni Sh'lor.. !
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 22:22   #54
foss

Stage 5
 
foss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 482
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Eu am venit azi din Germania si pe drum am vazut o multime de renault kangoo mai multe dc vw sau citroen asa ca de aia le e frica la nemti ca au puterea francezii!!!
foss is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 23:23   #55
emy4bmw

Stage 4
 
emy4bmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 209
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Se mai gasi un viteaz care rastoarna loganu la 60!! De unde sunteti fratilor? Sunteti o specie de viteji? Ia uita-te tu aici https://www.youtube.com/watch?v=k3zyuvBBPPI! Off.......marele pilot unde era!
) cu cauciucuri de drifturi nu rastorni nici microbuzu meu din 90 ... chiar daca aici am exagerat, nu ti s-a parut ca a cam fugit de spate? cam muult. in scimb caddy s-a tinut foarte bine. cred ca si renault se tine bine daca nu era bruscat asa. cei de la ADAC ar trebui sa lase masinile cu cauciucurile echipate de fabrica...nu cu ce vor ei. de ce? asta pentru ca tu nu iti cumperi cauciucuri de la ADAC ci iti iei ceeea ce iti da fabrica. abea atunci se vede care este diferenta intre masini. oricum...am mai mare incredere in vw decat in renault

ps: am vazut loganuri rasturnate in situatii penibile.... logan nou, sa se rupa amandoua capetele de bara? :O si daca nu se rup, trebuiesc schimbate tot la 3 luni! cunosc o gramada de cazuri, si nu e vb de cei de pe taxi! la peugeotu' meu pivotii si capetele de bara trebuiesc schimbate odata la 2 ani. e microbuz si car cu el toata ziua...si il forjez in orash de iasa fum din pneuri. DACIA s-a facut de ras cu "perfectul" logan. la geneva sa prezentat un logan superb....pe piata a fost total altceva. de ce trebuie ca noi romanii sa facem totdeauna lucruri de proasta calitate? ??? las ca merge?? Nu o sa imi iau DACIE cat traiesc eu...poate doar daca o proiectez eu... )

scuze pt offtopic.
emy4bmw is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 23:38   #56
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Daca ai proiectao tu..nu ar cumparao nimeni! Poate o sa te ataci..dar tu pentru Dacia nu contezi..nu reperezinti tinta lor.Asa ca scoate fum din pejou. Drum bun
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 23:54   #57
emy4bmw

Stage 4
 
emy4bmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 209
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Daca ai proiectao tu..nu ar cumparao nimeni! Poate o sa te ataci..dar tu pentru Dacia nu contezi..nu reperezinti tinta lor.Asa ca scoate fum din pejou. Drum bun
ms

totusi...sa revenim la subiect
emy4bmw is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 12:05   #58
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Tu ai deviat subiectul! Cauciucuri de drift? Asta nu stiu de unde ai mai scos-o! Da-i fum la peugeotul tau...care mi se pare exact acelasi *** ca si renault si fi fericit!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 12:23   #59
emy4bmw

Stage 4
 
emy4bmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 209
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

eh de drift. am exagerat, dar a fugit cam tare de spate... cum faci asta? poi cu niste pneuri mai rigide. e destul.

si daca eu am deviat subiectul, am zis gata! revenim la subiect.
emy4bmw is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 12:34   #60
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Mie sincer mi se pare ca pentru centrul de greutate ridicat, tipul de suspensie, cauciurile pe care le are.....loganul sa tinut foarte bine! Si la o viteza de 72 km/h! Si crede-ma ca nu se strica asa usor, cel putin al meu a tinut destul de mult!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -