Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-08, 14:59   #31
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Ce tari sunteti voi! De unde stiti voi viteza de intrare in viraj? si ce fel de manevre au facut? testul elanului se face la 60 de km...din cate stiu...daca renaultu ala avea 60KM\h eu ma impusc! Nemtii si-o cam ia in freza de la renault ..si fac tot posibilul sa se scoata din ***!! VW numai e ce a fost acum 10 ani....voi credeti ca masina aia pana sa iasa din portile fabricii nu a fost testata si paratestata?? Crede-ti ca numai nemtii au soferi buni? Vazurati un filmulet din care majoritatea nu ati inteles nimic ..si acum gata mari experti!!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 15:39   #32
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

dejeaba... VW e VW iar renault e renault...
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 22:59   #33
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

la acele teste sunt de fatza si reprezentantii firmelor producatoare, si cei cu siguranta si multi multi jurnalisti. e cam greu sa risti si sa pacalesti atatia jurnalisti? daca se adeverea ca e manevra si vedeau toti jurnalistii? stirea facea inconjurul mult mai repede fatza de asta.si clasele premium au avut probleme si daca nu ma insel chiar la acelasi test. si anume BMW`ul care culmea se mai mananca si cu M unele.
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 00:14   #34
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

pazea ca zboaraa
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 00:36   #35
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Hai frate ..ma faci sa rad! BMW ul a avut probleme la testul elanului? nu imi spune ca era si M! Cheama ADAC reprezentanti ai firmelor? Poi atunci dc nu fac mai multi jurnalisti testul elanului cu masina? sa numai fie nici un dubiu! Nu tin partea renault ...deloc...chiar nu sunt fan renault...din contra am 2 VW...dar imi place sa fiu realist totusi! Caddy trece fara nicio problema si asta e pe cale de rasturnare....nu crezi totusi ca si renault face masini de o groaza de timp...ma gandesc ca macar la asa ceva se descurcau si ei! Sunt mizerii in industria auto...ca peste tot de altfel....unde e vb de bani!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 00:50   #36
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Quote:
Originally Posted by Kent8 View Post
bine ca nu`i numa loganul masina care se rastoarna :P
off-topic: S-a rasturant loganul ?! eu stiam ca e o facatura de a lu' nemtii.

On-topic : In primu rand..nu vad filmarea din exterior in care era cameramanul in masina si a filmat din interior .Si mam uitat mai bine..nu e nici un cameraman in spate .Oricum filmarea din interior a fost facuta de pe scaunul dreapta,nici decum de pe bancheta spate. Testul e facut la 90 km/h.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 16:11   #37
nitrouxboy
Opel Driver

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 276
Member of:
[Opel]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

se vede foarte clar ca Renaultul are o viteza mai mare ...e si afisata viteza (90.38km/h)
nitrouxboy is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 16:58   #38
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Poi exact asta spuneam si eu!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 17:28   #39
foss

Stage 5
 
foss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 482
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Quote:
Originally Posted by Cristy_mat View Post
frate nu-ti iei van sa mergi pe circuit cu el, dar masina aia merge tot pe strazi(mai ales in romania) tot sunt carute noaptea, tot sunt betivi pe toate drumurile si trebe evitati, asa ca cine face aceste teste, nu le face de nebuni sau din lipsa de ocupatie
Idau dreptate si oricum Renault e cunoscut ca o masina slaba si mecanici de la RENAULT spun asta ca sunt proaste si le da batai de cap mai mereu!!!!
foss is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 17:35   #40
foss

Stage 5
 
foss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 482
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Quote:
Originally Posted by nsl_iuli View Post
E FURT pe fata ba nene, cat de brusc a virat la Kangoo!!!
La asa manevre chiar si o masina cu ESP o ridici cu 2 roti de la sol

Parerea mea:1-Vw se teme de Kangoo, si au trecut la atac
2-Daca iti iei un mini-van(sau cum ii zice lu' asta) NU te duci cu el pe circut, sau nu faci slalom cu el...
Sincer nu stiu ce sa spun dar oricum nu am nimic personal cu RENAULT numai ca se spune ca sunt proaste rau de tot la tot ce tine de masina si in romania unde feresti atatea gropi si alte abstacole pe drum e naspa si sincer eu am ridicat pe 2 roti un BMW cu toate sistemele posibile din lume mai demult pe DN1 cand era sa si mor deci asta cu ESP sau fara e minciuna depinde de situatie si ce te astepti de la un VAN care e inalt si ingurt si nu mergi cu 500 la ora ca doar e van de carat si daca mergi noaptea nu trebuie sa alegri ca nebunul si de aia ai faruri sa vezi carutele si altele oricum Renault e o masina slaba dar asta nu inseamna ca trebuie badjocorita de ceilalti doar pt ca are succes are succes pt ca este ieftina si calitate la fel ca pretul normal ca vw nu va accepta niciodata asta ......
foss is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 22:54   #41
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

cine mi-a spus ca daca aveau ceva nemtii cu francezii ar fi rasturnau si citroenul ..ce amuzant...
TOCMAI ca au lasat citroenul in picioare ca sa nu para dubios testul...si pentru ca renault le face probleme la vanzari nu citroen
apache is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 00:15   #42
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Amuzant, jenant ... depinde de mentalitatea fiecaruia, oare impotriva Renault exista o conspiratie mondiala sa fie facuti de ras ???? Nu era normal ca producatorul sa se "simta" ofensat si sa adreseze o scrisoare deschisa si oficiala catre ADAC eventual intr-o conferinta de presa in care sa dovedeasca trucajul.
Mercedes a fost pus in aceasta ingrata situatie cu prima generatie de A-klass, masina a primit noi bare antiruliu, alte arcuri, ESP si alte cateva chichite, au fost retrase de pe piata cele comercializate si modificate sa treaca acest test, cost suportat de catre Daimler, evident s-a tinut o conferinta de presa prin care s-au adus explicatii.
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 01:09   #43
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Quote:
Originally Posted by NWZeu View Post
Amuzant, jenant ... depinde de mentalitatea fiecaruia, oare impotriva Renault exista o conspiratie mondiala sa fie facuti de ras ???? Nu era normal ca producatorul sa se "simta" ofensat si sa adreseze o scrisoare deschisa si oficiala catre ADAC eventual intr-o conferinta de presa in care sa dovedeasca trucajul.
Mercedes a fost pus in aceasta ingrata situatie cu prima generatie de A-klass, masina a primit noi bare antiruliu, alte arcuri, ESP si alte cateva chichite, au fost retrase de pe piata cele comercializate si modificate sa treaca acest test, cost suportat de catre Daimler, evident s-a tinut o conferinta de presa prin care s-au adus explicatii.
..loganul a fost sabotat tot de nemti, l-au rasturnat de nu s-a vazut. A FOST SABOTAJ ,de ce nu ar face-o din nou ? Din moment ce s-a intamplat o data un astfel de eveniment, nu cred ca mai este nevoie sa exageram spunand ca sunt " conspiratii mondiale" ,uite ca , este o conspiratie..dar locala .nu de o anvergura asa de mare
apache is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 01:38   #44
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Probabil ca accidentul soldat din nefericire cu victime in judetul Constanta, pe drumul ce leaga Cta de Mangalia unde un Logan s-a rasturnat in curba, inca unul pe autostrada .... lista poate continua, sunt tot sabotaje ale ADACului.
PS: verifica cifra de vanzari a lui Renault in Germania, coeficientii JD apoi poti vorbi daca germanii ar avea vreun interes sa ii lucreze pe "francezii de la Renault" (deoarece Citroen nu a fost afectata in nici un fel) deoarece masina (Kangoo) se fabrica in Turcia..... daca nu gasesti, iti zic eu, NU.
PPS: foarte important: ma refer la piata de RETAIL, nu de flota.
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 02:27   #45
emy4bmw

Stage 4
 
emy4bmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 209
Default Re: Renault Kangoo pica testul elanului

Quote:
Originally Posted by apache View Post
..loganul a fost sabotat tot de nemti, l-au rasturnat de nu s-a vazut. A FOST SABOTAJ ,de ce nu ar face-o din nou ? Din moment ce s-a intamplat o data un astfel de eveniment, nu cred ca mai este nevoie sa exageram spunand ca sunt " conspiratii mondiale" ,uite ca , este o conspiratie..dar locala .nu de o anvergura asa de mare
crezi ca numai nemtii pot rasturna un logan...dami mie unul si til rastorn la 60 kmph! am vazut accidente extrem de jenante pt firma "dacia" ....si toate cu logan... venerabilul "logan"
emy4bmw is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -