Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 17-10-07, 09:24   #76
ice_demon

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 24
Thumbs up Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

a avut viteza fff mare, pt ca eu aveam 100km/h , cred ca el avea cel putin 180km/h, stiu ce vb pt ca si eu merg tare cu masina si stiu cum este la 230km/h, dar merg acolo unde se poate nu prin curbe....
ice_demon is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 09:28   #77
ice_demon

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 24
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Iar motociclistii sunt foarte periculosi mai ales cand sunt mai multi la un loc sunca precum "lupii in haita"


P.S: vinovati sunt si motocixlistii si automobilisti (cei care nu respecta legea)
ice_demon is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 10:32   #78
ice_demon

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 24
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Quote:
Originally Posted by ice_demon View Post
Iar motociclistii sunt foarte periculosi mai ales cand sunt mai multi la un loc sunca precum "lupii in haita"


P.S: vinovati sunt si motocixlistii si automobilisti (cei care nu respecta legea)
*sunt precum lupii*
ice_demon is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 10:48   #79
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

pai cand sunt in haita e farmecul mai mare...si esti mai in siguranta ... ca si motociclist pt ca esti vazut de trafic...
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 12:35   #80
ice_demon

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 24
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

La 200 si ceva de km/h nu stiu daca mai apuca cineva sa te vada cand vii din spate......
ice_demon is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 17:51   #81
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Frate daca incalci legea poti sa fii si biciclist si automobilist....dar daca "ai facuto de oaie" macar taci din gura...nu iei piatra si etc....asta e nesimtire ...pai la cati iti taie calea in bucuresti ce ar trebuii sa le tragi un glonte in cap ??mai tine si de bun simt...Bafta
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 22:15   #82
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Quote:
Originally Posted by ice_demon View Post
*sunt precum lupii*
asta ti-ai dat seama dupa cele 3 posturi consecutive?

Quote:
Originally Posted by ice_demon View Post
La 200 si ceva de km/h nu stiu daca mai apuca cineva sa te vada cand vii din spate......
asta intr-adevar insa dupa cum ai povestit tu e cam indoielnic...

"pentru nu stiu ce motiv" sau cum te-ai exprimat tu, prietena ta i-a aratat degetul... pai ce vrei mai mult? pentru ce motiv? eu sincer iti zic ca nu ma trezesc in plin trafic sa incep sa arat degetul la ceilalti... MAI ALES LA UN MOTOCICLIST... probabil v-a mancat si pe tine si pe ea putin... recunoaste......

tu chiar vrei sa ne convingi ca toti motociclistii sunt rai? niste lupi? dupa cum ai povestit acolo ai merita sa fii inchis pentru marturie mincinoasa... nu cred absolut nimic din ce ai scris tu acolo... lipsesc detalii, povestea e incurcata, nu prea se leaga, stii?
__________________
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 18-10-07, 13:16   #83
ice_demon

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 24
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

nu stau sa iti dau tie detaliii, iar prietena mea ia aratat "degetul" pt ca a trecut in viteza pe langa mine si a inceput sa puna frana brusc in fata mea, nu stiu ce ai fi facut in locul nostru, nu vreau sa zic ca toti motociclistii sunt rai..e.t.c vreau sa spun ca "P.S: vinovati sunt si motociclistii si automobilistii (cei care nu respecta legea)", numa ca tu esti prea ocupat ca sa ataci fiecare automobilsist care posteaza si sa le iei parte motociclistilor.
ice_demon is offline   Reply With Quote
Old 18-10-07, 14:47   #84
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

intr-adevar sunt preocupat sa atac automobilistii... desi am permisu de vreo 5 ani si totusi am condus ceva pana acum... ok, nu imi da detalii... chiar nu am nevoie... la modul in care ai povestit si ai dat-o la intors mie imi e clar cat adevar contin posturile tale...

numa' bine!
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 18-10-07, 15:38   #85
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Quote:
Originally Posted by fuzzy View Post
intr-adevar sunt preocupat sa atac automobilistii... desi am permisu de vreo 5 ani si totusi am condus ceva pana acum... ok, nu imi da detalii... chiar nu am nevoie... la modul in care ai povestit si ai dat-o la intors mie imi e clar cat adevar contin posturile tale...

numa' bine!
..................
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 07:39   #86
ice_demon

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 24
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Nu am dc sa mint, eu am povestit intamplarea mea si atat, daca nu crezi ok este
dreptul tau, .....
ice_demon is offline   Reply With Quote
Old 31-10-07, 14:12   #87
Intu

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 6
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Frumos si bine gandit clipul.
In legatura cu cei care se deplaseaza pe 2 roti si ce zicea unul dintre ei k 70-80 este viteza mica...eu zic sa mai reflecteze asupra acestei pareri,k limitele astea nu sunt puse aiurea sau negandite,incearcati asta cu o Dacie din 2000 sa nu zic '90 ,in Bucuresti sa vedeti atunci adrenalina,mai ganditi-va la ce pot si cei din jur k nu sunteti singuri si e vorba si de puterea de franare.
Legat de faptul k vara asta s-au intamplat atat de multe...pai s-au intamplat si se vor mai intampla fiindca acum toti pustii de 14 ani care nici nu inteleg culorile la semafor prea bine ce sa mai zic de semne sau prioritati...au scootere si merg cu ele cu 70 km/h si o fac pe "eroii".Personal pot spune k din 10 doar 3 maxim stiu de ei in trafic,restu nu au treaba cu traficul si ce implica deplasarea in trafic.,asa k mai bine va educati voi intai sa acuzati k nu va fereste lumea,k nu stam sa ne uitam in oglinzi din secunda in secunda k vine cate vreo suferinta in a 2-a secunda
Intu is offline   Reply With Quote
Old 31-10-07, 14:49   #88
Intu

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 6
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Si in final,cine suntem noi sa-i judecam pe ceilalti?Mai bine avem fiecare in parte grija sa fim atenti cu noi si cei din jur apoi totul tre' sa iasa bine.Dau cu pace si respect celor ce au puterea de a-i intelege si pe cei din jurul lor.
Intu is offline   Reply With Quote
Old 02-11-07, 12:54   #89
mae

Stage 5
 
mae's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

vina se imparte.
motociclistii sunt de vina pt ca nu adapteaza viteza la conditiile de drum, nu cred am vazut vrun motociclist prin bucuresti care sa nu plece primul de la stop, care sa nu depaseasca viteza legala in primele secunde de la plecare.paote ca e adevarat ca o motocicleta fiind mai usoara opreste mai repede dar reactiile omului sunt tot aceleasi nu sunt mai rapide la un motociclist fata de un sofer. la scoala de soferi am invatzat ca un om reactioneaza in aproape o secunda si e vorba de distanta parcursa. ma gandesc ca daca ar merge regulamentar atunci ar fi observati mai repede de soferi

soferii ai vina lor pt ca din graba nu se asigura foarte bine in iglinzi pt a efectua o manevra. motociclistii cred casoferii au ceva cu ei.. ei bine yo nu cred asta. daca pot le fac loc la semafor sa treaca nu e nici o pb e avantajul lui ca e mai mic.

concluzie: dar asa cum vor ei ca noi soferii sa fim mai atenti si sa respectam legile ar trebui sa faca si ei la fel.... nu potzi cere cuiva sa respecte ceva daca tu nu respecti. probemele se diminua at. cand motocilistii ii vor respecta pe soferi si vor merge mai incet in aglomeratii si cand soferii se vor uita de doua ori inainte sa faca vro manevra.
mae is offline   Reply With Quote
Old 03-11-07, 01:19   #90
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Prietene, crede-ma ca sincer iti multumesc fiindca imi faci loc la semafor, crede-ma sincer ca eu plec primul dar nu depasesc 60km/h si crede-ma ca in afara de tine sunt foarte putini soferi care imi fac loc... majoritatea ori fac glume proaste, ori se iau la intrecere cu mine...

Stii cu ce viteza circul eu in Bucuresti in medie? Undeva la 40-50km/h... si spun asta foarte sincer... e exact cum ai spus si tu, sunt oameni si oameni, fiecare poarte o parte din vina... daca ar fi mai putini idioti pe strazi nu cred, STIU ca va fi mult mai bine in trafic...
fuzzy is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -