Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 26-09-07, 02:03   #31
Ghimpe200

Stage 5
 
Ghimpe200's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 432
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Eu unu zic k cei pe 2 roti ar trebui sa o lase mai moale cu viteza dak vor sa ramana in viata!!!!!Nu am nimica impotriva lor dar viteza nu a facut bine la nimeni dar mai ales la cei care au frana doar pe o roata in special!!!!Plus in orash viteza nu a ajutat pe nimeni ,plus k i vad mereu prin aglomeratie strecurandu-se pe unde pot!!!
__________________
Am facut sport extrem cu DACIA,ca mi-a placut senzatia...dar acum am trecut la OPEL!!!
Ghimpe200 is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 02:22   #32
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

parerile sunt justificate de ambele parti
eu am si bmw si moto, gsxr 1100
de care parte a baricadei sunt?
cu moto am cazut de 2 ori... odata mergand cu 40 la ora in oras, in braila, si in intersectie, peste treceri de pietoni etc, a intors brusc in fata mea un taximetrist... a doua oara, mergeam rapid, noaptea, si nu am avut timp sa reactionez din cauza vitezei... desi oficial nu eu am fost de vina...
cine e de vina?
cei cu masini?
cateodata
cei cu moto?
cateodata
nu va dati seama cat de rau este sa te pui de o parte a baricadei, si sa ii influentezi pe ceilalti ca partea aia e de vina...

nu e nimeni de vina in special...
in general viteza, e unul din factorii catalizatori de accidente.
daca dati un ban pe umila mea experienta de motociclist, am inteles ca cea mai buna solutie e sa conduci motorul ca si cum ai fi invizibil...
sa nu te bazezi DELOC pe asigurarile, reactia, etc, a soferilor.

unii stiti cum e pe moto la 300/h
la viteza aia, pe drumuri publice, poti sa intri in orice sofer auto care S-A ASIGURAT. El s-a asigurat pe o distanta pe care din experienta lui stie ca NU POATE sa vina cineva !
dar uite ca se poate
si ce folos ca pot spune cei de dupa tine ca soferul a intors, ca venea din dreapta, ca nu s-a asigurat, etc?
stiu ca e greu sa nu mergi repede cand aparent pare ca se poate, si e loc...
dar poate mergi prea repede fata de cum estimeaza cei care intorc, sau vin din dreapta, si ei, saracii s-au asigurat pe distanta din care STIU din xperienta ca poate veni cineva...

sa nu mai vorbim de cei care nu au experienta, cumpara motoare puternice, etc... voi, cei cu moto... ganditi-va ca luarile de opinie din orgoliu pot dauna celor care si-au cumparat ieri o motocicleta...

chiar daca sunt vinovati EXCLUSIV automobilistii... va rog.. sustineti ideea ca daca incepatorii ar incerca sa se simta invizibili si preventivi, pe motocicleta... poate salvam niste vieti.

sa dam un pic de orgoliu pentru O SINGURA VIATA, si tot e o afacere buna, ce spuneti?
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 07:07   #33
11tun

Stage 5
 
11tun's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 918
Member of:
[AUDI]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

eu din acel clip am inteles ca mai bine ma imbrac in costum de motociclist si pun pe cineva sa'mi dea un baros in casca - decat sa ma urc vreodata pe un motor!

n'am condus niciodata o motocicleta si nici nu o sa incerc.. imi e teama ca daca ma voi urca pe asa ceva o sa'mi placa mult si nu m'as mai dezlipi de el.
11tun is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 07:59   #34
ZUZG7
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
ZUZG7's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 300
Member of:
[4 Speed Squad]
[2 Roti]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Nu e nici o noutate disputa intre automobilisti si mobristi .
Atat timp cat nu esti in ambele ipostaze e greu de inteles .
Dar ca de obicei adevarul e undeva la mijloc - automobilistii trebuie sa incerce sa fie mai atenti in trafic , mobristii sa invete sa ia mana din gaz si sa fie putin paranoici ( sa privesti fiecare participant in trafic ca pe un potential pericol si sa anticipezi mutarile ) .
O specie periculoasa de mobristi sunt cei care au oarece experienta si iau in plimbari incepatori , fortandu-i pe acestia din urma sa adopte un stil de mers mai sportiv , fara a avea experienta necesara .
In fine , s-ar putea scrie romane pe marginea acestui subiect - e buna ideea campaniei - mesajul e dur si sensibilizeaza .
__________________
ZUZG7 is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 11:42   #35
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

o campanie foarte buna .....am vazut`o si la televizor ...la pro tv constanta ....
GRIGO is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 12:59   #36
Rasputin

Stage 5
 
Rasputin's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 523
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

E foarte bine venita campania sper sa aiba rezultate.
Rasputin is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 14:34   #37
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

ca tot vb despre moto azi noapte iar o mierlit`o unu
cica era ceva jandarm de nu stiu ce sat si mergea acasa
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 17:29   #38
Dealerdej

Stage 4
 
Dealerdej's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 280
Post Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

sa speram ca va avea rezultate aceasta campanie deoarece este un lucru amenintator
Dealerdej is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 18:32   #39
GGI78

Stage 2
 
GGI78's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 44
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Quote:
Originally Posted by gms-ul View Post
SALUT!
DORESC SA INVINOVATESC PE ACEI FILANTROPI KRE IES CU LOGANUL/DACIA SI ALTE MASINI PE STRAZILE DIN ROMANIA SI NUMAI POT SA INTOARCA CAPUL SA VADA IN OGLINDA CE VINE DIN SPATE,
PACAT K ASEARA NU AM AVUT CUM SA FILMEZ PE KISELEV UN NENE PE LA 50-60 ANISORI CONDUCEA UN BMW 525D NU SE UITA STANGA DREAPTA ERA SA ACROSEZE DOUA MOTOARE KRE CIRCULAU FF INCET IN JUR DE 70*80 , DAK NU ERAU ATENTI BAIETIII POATE K AZI AUZEAM DIN NOU K DOI MOTOCICLISTI AU PRODUS UN ACCIDENT,
SI INK O DATA DE DIMINEATA IN PLOIESTI UN NENE CU LOGANUL PE LA VREO 60 DE ANI ERA SA AGATE UN MOTO,
EU UNU AS SPUNE K CEI PESTE 50 ANI SA`SI FACA UN CONTROL ORL COMPLET SA VADA DAK SUNT APTI PT A CONDUCE. NU AR FI UN PROIECT BUN DE LEGE CE SPUNETI
Sincer sa fiu nu critic pe nimeni... sunt sofer profesionist, i-mi plac motoarele... lipsa de educatie in trafic lipseste de abele parti... asa ca "SA NU NE PLANGEM UNI DE ALTI"
GGI78 is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 19:23   #40
ovydioo

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 436
Thumbs down Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

cam penala reclama, se puteau gandi la una cu mai mult impact
ovydioo is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 20:51   #41
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Stop Accidentelor Viteza Are Prioritate!!!
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 01:31   #42
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

-Probabil ca multi vor spune........un motociclist inrait.....
-Cei care ma cunosc.....un Bmw-ist irait
-EU spun asa: Experienta in trafic, Echilibrul si la volan si la ghidon m au facut sa le pot conduce pe ambele in siguranta.
-Tuturor celor care aveti MOTOCICLETE va spun:
-Nu te intrece cu masini !!!!
-Nu te intrece cu motociclete!!!!
-Nu suferi in fata la prieteni si femei !!!!
-Nu merge in gasca cu motoarele!!!!!
-Nu merge pe o roata !!!!!
-Fi constient ca daca vei cade tu te vei strica!!!!!!
-Fi constient ca pt tine nu exista "Piese de Schimb"

-Daca vei respecta astea......sansele tale cresc cu peste 50% sa ramai in viata.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 09:51   #43
marian79

Stage 3
 
marian79's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 133
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

De cand conduc, nu am vazut un singur motociclist care sa stea la coada cu restul masinilor. Mai mult ii vad cum se strecoara printre masini sau chiar pe contrasens.
.....si ne cereti noua sa fim atenti ? atenti la ce ? la inconstienta lor ?
N-am nimic cu ei....dar si-o cauta singuri.
marian79 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 10:05   #44
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

Quote:
Originally Posted by marian79 View Post
De cand conduc, nu am vazut un singur motociclist care sa stea la coada cu restul masinilor. Mai mult ii vad cum se strecoara printre masini sau chiar pe contrasens.
.....si ne cereti noua sa fim atenti ? atenti la ce ? la inconstienta lor ?
N-am nimic cu ei....dar si-o cauta singuri.
multumim de intelegere si de respectul acordat.... si iata k asa se justifica multe lucruri si ma face sa numi para rau deloc acele oglinzi strivite sau usile indoite la semafor
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 10:55   #45
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: PREMIERA - Noua Campanie MOTO - Stop Accidentelor - Viata are prioritate - doar p

-Sa stau pe moto dupa masini? nu am cum .....de ce?....in primul rand nu deranjez pe nimeni la semafor unde ma pot baga printre , nu am loc....astept si eu , dar niciodata nu va sta o masina din cauza unei motorete , deci practic nu incomodezi traficul cu nimic.
-Stand la semafor in masina si trecand o moto pe langa tine nu inseamna ca este mai "smecher" este doar mai "mic".
F_L_R is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -