Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-01-11, 21:29   #2356
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by cutzitaru View Post
Pai am fost 9 masini, am stat la o vorba, am schimbat pareri, unii au plecat si noi am ramas sa mancam ceva si sa bem un suc! A fost beton!
RESPECT baietii si fata prezenti!
Ce trist ..la cāţi s-au anunţat pe facebook credeam că iar o să fie o mega īntālnire sinceră să fiu
Eu cānd am ajuns acasă am vorbit cu cāţiva dar nu au putut să meargă fiind la muncă şi aşa am zis că iau aparatul şi vin cu motorul dar din păcate am avut ghinion ...dacă era mai aproape veneam pe jos şi tot veneam
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 21-01-11, 21:32   #2357
cutzitaru

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 61
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

A fost bine macar ca ne-am cunoscut, am schimbat pareri... am baut cafele cat am asteptat (de la 17-18:20), si am mancat cate o shaorma/pizza
__________________
BMW E36 320i &
Kadett 3drs. C16NZ
cutzitaru is offline   Reply With Quote
Old 21-01-11, 21:42   #2358
catalin_toyo

Stage 3
 
catalin_toyo's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 164
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
La Codlea 100 de masini s-au strans sa protesteze impotriva "hingherilor" de masini
BRAVO!!!

http://observator.a1.ro/social/Prote...dle_28792.html
mama ce urat faza aia cu PARCAREA INTERZISA si pe strazile alea laterale ) eu daca as fi stat acolo , parcam masina si asteptam sa vina hingherii auto apoi dadeam drumu la caini pe ei )
catalin_toyo is offline   Reply With Quote
Old 21-01-11, 22:53   #2359
mircione

Stage 2
 
mircione's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 48
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Motero nu mi-o lua in nume de rau sau oricine ca am intrebat dar chiar eram interesat ce sa facut si sincer nu am postat nimic cum ca voi fi prezent, de fiecare data cand am putut am venit negresit si cu inima increzatoare ca poate facem ceva . Poate la urmatoarea intalnire mutati si voi ora pe la 18 . Ex: la mine sa marit programul pana la 17:45 , pana ma schimb alea alea se face 18 -18 si putin.
@ Cutzitaru next imi dai si mie un mesaj pe mess.
mircione is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 10:00   #2360
morph_e30
Dacia Driver

Stage 3
 
morph_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 125
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Frate a fost trist,ma asteptam sa fie lume,sa facem ceva...am ajuns putin mai tarziu,si surpriza,3 masini?4 cu a mea?wtf frate
Nu mai anuntati pe facebook daca nu puteti veni,macar sa stim ce dracu facem,am fost super dezamagita sa vin doar sa...mananc ceva sa discut cu niste oameni,care apropo,bravo macar celor care ati mai ramas...in rest,nu am ce sa mai zic...
__________________


<3 E30 & E36

Last edited by morph_e30; 22-01-11 at 10:03.
morph_e30 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 12:53   #2361
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

După cātva timp se plictiseşte lumea, de aici a apărut şi proverbul care spune că orice minune ţine 3 zile.

Eu ce tot spun aici, că adevăratul protest constă īn a convinge lumea să participe la boicotarea lui OMV-Petrom, iar protestele la pompă sunt numai pentru a atrage atenţia - deci ar trebui făcute mai rar, tocmai cānd īşi īnchipuie "ei" că am murit să īnviem şi să mai agităm apele

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 12:56   #2362
morph_e30
Dacia Driver

Stage 3
 
morph_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 125
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
După cātva timp se plictiseşte lumea, de aici a apărut şi proverbul care spune că orice minune ţine 3 zile.

Eu ce tot spun aici, că adevăratul protest constă īn a convinge lumea să participe la boicotarea lui OMV-Petrom, iar protestele la pompă sunt numai pentru a atrage atenţia - deci ar trebui făcute mai rar, tocmai cānd īşi īnchipuie "ei" că am murit să īnviem şi să mai agităm apele

~Nautilus
Aici ai dreptate...+1 :X
morph_e30 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 18:46   #2363
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Ce trist ..la cāţi s-au anunţat pe facebook credeam că iar o să fie o mega īntālnire sinceră să fiu
Eu cānd am ajuns acasă am vorbit cu cāţiva dar nu au putut să meargă fiind la muncă şi aşa am zis că iau aparatul şi vin cu motorul dar din păcate am avut ghinion ...dacă era mai aproape veneam pe jos şi tot veneam
din nou se vede mentalitatea de roman...aici ma refer la acest facebook,care in tarile civilizate este folosit si la a se propaga o stire,o informatie,a se atrage atentia asupra unor probleme(care pot varia eu nu ma refer strict la proteste)...dar la noi facebook-ul este doar un nou Hi5 nou si cu aplicatii mult mai "belea"...
trist?sau doar mi se pare mie?
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 18:57   #2364
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by roby wws View Post
din nou se vede mentalitatea de roman...aici ma refer la acest facebook,care in tarile civilizate este folosit si la a se propaga o stire,o informatie,a se atrage atentia asupra unor probleme(care pot varia eu nu ma refer strict la proteste)...dar la noi facebook-ul este doar un nou Hi5 nou si cu aplicatii mult mai "belea"...
trist?sau doar mi se pare mie?
Nu ştiu , nu vreau să mă exprim greşit ...eu mă bucur că am scăpat de haicinci , facebook chiar īmi place sinceră să fiu ...
DTH is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 19:09   #2365
C T 19 K R A

Stage 5
 
C T 19 K R A's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 737
Member of:
[SKODA]
[Inferno Motorsport]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Astazi aproximativ 60 - 70 masini au blocat un peco din Constanta.
C T 19 K R A is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 20:06   #2366
mircione

Stage 2
 
mircione's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 48
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

BRAVO CONSTANTA inca o data luam rusinica (Bucuresti), la noi in bucale lumea este prea ingamfata si plina de ea , nu stiu daca ati auzit farsa de la radio Zu cu doamna aia plina de bani si ingamfata, dar ca ea multa lume au gandirea ei numai ca uni nu pre isi permit ca altii de bani gata. Idea noastra este inca o data prost inteleasa , nu conteaza cat de mult castigi ci cat de nejustificat de mare este pretul la carburant.
SI BRAVO TIMISOARA ca am vazut ca si pe acolo sau facut proteste.
mircione is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 20:17   #2367
steli73

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 5
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

RESPECT Constanta si celorlalte orase care au miscat cu adevarat ceva.....si la noi a fost ceva miscare dar...din pacate si pe la noi s-au molipsit multi cu sindromul "suporter de tastatura"......o seara faina tuturor
steli73 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 23:22   #2368
cutzitaru

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 61
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Respect pentru cei care au fost vineri in militari! Din pacate cei care au venit mai tarziu nu apar in poze... Eram prea nervos si inghetat sa mai fac poze...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CIMG4496.JPG
Views:	97
Size:	3.10 MB
ID:	1835273   Click image for larger version

Name:	CIMG4497.JPG
Views:	153
Size:	3.12 MB
ID:	1835274  
cutzitaru is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 23:41   #2369
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by cutzitaru View Post
Respect pentru cei care au fost vineri in militari! Din pacate cei care au venit mai tarziu nu apar in poze... Eram prea nervos si inghetat sa mai fac poze...
Felicitari! P'aci nu stiu daca a fost ceva, ca am fost plecat pana la vecinii nostri din vest, astia ce-s acuma la conducerea Uniunii Europene.

Ah, sa nu uit, da la ei am fost, in Ungaria unde benzina CO95 e aprox. 5.80 RON/L.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 23:43   #2370
C T 19 K R A

Stage 5
 
C T 19 K R A's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 737
Member of:
[SKODA]
[Inferno Motorsport]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by mircione View Post
BRAVO CONSTANTA inca o data luam rusinica (Bucuresti), la noi in bucale lumea este prea ingamfata si plina de ea , nu stiu daca ati auzit farsa de la radio Zu cu doamna aia plina de bani si ingamfata, dar ca ea multa lume au gandirea ei numai ca uni nu pre isi permit ca altii de bani gata. Idea noastra este inca o data prost inteleasa , nu conteaza cat de mult castigi ci cat de nejustificat de mare este pretul la carburant.
SI BRAVO TIMISOARA ca am vazut ca si pe acolo sau facut proteste.
Aia cu cu fisa cu haine din dubai si iphone 4?
C T 19 K R A is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -