Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-08-10, 19:33   #61
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Cluj sa fie, si de data asta sper ca fara emotii pt mine, emotiile sper sa le dau eu adversarilor......
Ne vedem la Cluj!!

PS: Am trecut in drum spre casa..prin cluj pe la polus....m-am gandit ca acolo o sa fie tinuta etapa.....asa....sa verific terenul )
Haha. Bine asa, iti faci temele. Nu cred ca s-a zis unde va fi la Cluj, sau cel putin nu am prins eu locatia. Eu nu credeam ca un concurent care s-a calificat la Constanta n-ar mai putea fi ales pt alte etape, iar la Timisoara s-a demonstrat ca se poate si ca nu e o vrajeala doar ca sa se inscrie mai multi. Foarte tare . Apropo, poate ne impartasesti si noua mai multe din competitie, de la antrenamente, cum a fost, faze misto, de-astea "de-ale casei" ca sa fie povestea completa si deliciul deliciu. Ce zici?
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 19:36   #62
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by 2 Bad View Post
din pacate, nu, nu ajung la cluj
eu sunt din Timisoara si am filmat pentru ca mi-a fost usor...

cand merg la alte evenimente sa le filmez, de-obicei sunt invitat... daca nu, probabil nu merg.

Am inteles! Pacat . Oricum, tare misto montajul, bravo.
Salut!
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 19:59   #63
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

In mod normal nu am voie sa impartasesc nimic de-ale casei. Eu un concurs in care se cauta un anumit profil....iar eu daca as face asta , desi nici eu nu stiu ce sa cauta cu exactitatea, pot doar sa imi fac o parere, nu ar fi corect. Pot totusi sa va spun ca Napoca Rally Academy este o echipa pe cinste, bine pregatita si cu oamenii foarte ok, care stiu sa munceasca dar si sa se destinda, si spun asta pentru ca asa cred ...nu doar pentru ca am fost acolo si imi place sa fiu lingusitor... Acolo nu e chiar asa de usor pe cat pare, totul are un program fix, se cere seriozitate...mai ales pentru ca ei sunt foarte seriosi. E o experienta care merita traita din plin, mai ales daca esti in primi 10....iti formezi o idee despre cum trebuie sa fie sportul aceasta la nivel profesionist si iti schimbi putin gandirea, din punctul asta de vedere..eu consider ca oricine isi doreste sa devina pilot si nu are o sansa in afara de asta....merita sa lupte sa ajunga la cluj......chiar daca nu castiga....va fi mult mai aproape de adevar decat e pana sa ajunga acolo! Eu unul am plecat mai disciplinat...si sper eu, cu un sens mai bun pe drumul de a fi pilot!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 09:45   #64
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Bravo, e bine ca ai invatat ceva in urma experientei traite. Am vazut ca ati muncit mult zilele alea si probabil presiunea din concurs pe fondul oboselii e destul de greu de controlat. Deci tot respectul pt ce ati facut acolo. In alta ordine de idei, eu intrebam de de-astea funny "ale casei", povesti de cantonament ca sa zic asa. Am vazut ca la Constanta s-au legat prietenii intre concurenti, pe pagina de FB "Elibereaza pilotul din tine!" au urmarit evenimentul si i-au incurajat pe cei care fusesera la Constanta. Plus ca ei inca tin legatura intre ei, ceea ce e foarte tare. Cred ca sunt sanse sa se creeze o noua comunitate pt cei pasionati de motorsport, iar ei sa fie initiatori. Voi cum ati fost? V-ati imprietenit? Ati avut timp sa faceti ceva ca si grup sau dupa sambata s-a terminat tot?
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 20:56   #65
Nemesh17

Stage 4
 
Nemesh17's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 194
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Daca afla cineva unde se va desfasura etapa din Cluj-Napoca il rog sa posteze aici.
Nemesh17 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 16:46   #66
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Salut! Am vazut eu pe pagina de Facebook "Elibereaza pilotul din tine!" toate detaliile pentru Cluj .
Prin urmare, concurentii vor incinge cauciucurile pe circuitul amenajat la Sala Sporturilor din Cluj, pe 11 septembrie .

Pana una alta, sunt 262 de challengeri, din care doar 30 vor intra in semifinala.
Emotiile sunt mari, maine Bodgan Marisca va incepe sa dea telefoanele atat de asteptate..... .
S-a mai inscris cineva de aici??
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 21:29   #67
Nemesh17

Stage 4
 
Nemesh17's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 194
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Multumim pentru locatie Davidd.M .Nu prea au fost evenimente auto la sala sporturilor, deabia astept.
Nemesh17 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 10:03   #68
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by Nemesh17 View Post
Multumim pentru locatie Davidd.M .Nu prea au fost evenimente auto la sala sporturilor, deabia astept.
Pai si cum e locatia? E misto pt un circuit? Mai da-ne detalii, eventual si zona, acces etc. Btw, intra si tu pe FB pe "Elibereaza pilotul din tine!" ca gasesti acolo tot ce vrei sa stii si multe alte chestii interesante, filmulete, poze, plus ca e un loc de intalnire pentru toti cei care au spus "da" provocarii RRC si prietenilor acestora. E foarte activa pagina si ti se raspunde aproape in timp real la orice intrebare. Si e fun!
Pana una alta....tic tac, tic tac...mai sunt cateva ore si aflam cine concureaza la Cluj!!!
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 21:25   #69
Nemesh17

Stage 4
 
Nemesh17's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 194
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by davidd.m View Post
Pai si cum e locatia? E misto pt un circuit? Mai da-ne detalii, eventual si zona, acces etc. Btw, intra si tu pe FB pe "Elibereaza pilotul din tine!" ca gasesti acolo tot ce vrei sa stii si multe alte chestii interesante, filmulete, poze, plus ca e un loc de intalnire pentru toti cei care au spus "da" provocarii RRC si prietenilor acestora. E foarte activa pagina si ti se raspunde aproape in timp real la orice intrebare. Si e fun!
Pana una alta....tic tac, tic tac...mai sunt cateva ore si aflam cine concureaza la Cluj!!!
Locatia este buna atat pentru viteza cat si pentru indemanare, pista este mare in lungime, vreo 250 de metrii, dar si in latime, presupun ca va fi un circuit pentru viteza la inceputul traseului, urmand mai multe curbe, este aflata pe Splaiul Independentei, aproape de parcul babes, de strandul Olimpic si de parcul mare, accesul in parcare este atat prin fata cat si prin spate.
__________________

Last edited by Nemesh17; 04-09-10 at 21:38.
Nemesh17 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-10, 21:21   #70
addyionut

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 12
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Un clip cu imagini din cartodrom Cluj(prima parte) si platoul Salii Sporturilor
https://www.youtube.com/watch?v=nXE4DGE6aq0
addyionut is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 18:28   #71
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Multumesc pt detaliile in legatura cu Sala Sporturilor din Cluj, unde se va desfasura sambata (11septembrie) ultima semifinala RRC. Si insist pe "ultima", pt ca din pacate nu am fost selectat si nu mai am sanse sa ajung in Marea Finala. Mi-ar fi placut sa traiesc experienta asta dar...hei, nu este chiar asa grav. Astept competitia de anul viitor! Pana una alta, voi merge la Cluj sa ma bucur de cursa si sa cunosc oameni cu aceeasi pasiune. Mai vine cineva de aici? Fie el concurent sau nu?
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 21:01   #72
addyionut

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 12
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

eu voi fi acolo.
Ne vedem la Loganul Pro Fm.
addyionut is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 22:50   #73
Nemesh17

Stage 4
 
Nemesh17's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 194
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Nu ai pentru ce, david. Eu o sa fiu acolo orice ar fi, am fost si azi la sala sporturilor si erau 2 logan-uri de la Napoca Racing Academy, unul dintre ele cu numar NRA si celalalt cu numar de bucuresti parca, din ce am vazut pe youtube, cu acele masini s-au intrecut concurentii. Astept mai mult show-ul decat sa vad cum se intrec cu logan-urile...suspensia mi se pare reglata mai mult pentru macadam, nu pentru asfalt, iar motorizarea stock, modificari la motor putine...Urez succes concurentilor.
Nemesh17 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 23:00   #74
Nemesh17

Stage 4
 
Nemesh17's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 194
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Ma intrebam...la ce ora incepe?)
Nemesh17 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 16:50   #75
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Salut!
De luni de cand m-am intors de la Cluj si pana azi n-am apucat sa intru sa postez nimic....so, pe scurt: a fost bestial la Cluj, atmosfera foarte calda, prietenoasa, concurentii foarte foarte buni, cel putin asa ziceau cei de la Napoca, le-a fost greu sa jurizeze pt ca aveau rezultate foarte apropiate. Traseul mi s-a parut ok, aveau si portiune de viteza si cateva zone greute, cateva ace de par.
Castigatorii de la Cluj sunt: Ovidiu Almasa (locul I), Cristian Rus (locul II) si Raul Badiu (locul III). Felicitari!
Cat despre finala de la Bucuresti, stiu ca este sambata viitoare (25 septembrie) la Baneasa Shopping City. In finala nu vor fi 9 concurenti, ci 10, deoarece a fost acordat un wild card concurentului care era cel mai aproape de calificare prin performantele/rezultatele sale.
@addyionut: nu te-am vazut...unde era parcata masina?
davidd.m is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -