Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-08-10, 23:28   #46
ytbu

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 3
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by davidd.m View Post
Pana la urma, daca aia 5 nu sunt acolo pt ca merita, nici nu vor ramane
sunt de acord insa li se ofera o sansa si putea bine sa o aibe altcineva pe buna dreptate nu?
asta in primul rand iar in al doilea rand cum poti sa alegi pe cineva doar dintr-un filmulet. Sunt multi care de exemplu in fata camerelor nu pot sa se exprime la fel cum ar face-o in realitate. adica un om tacut care nu are nimic de spus in fata camerelor poate sa fie unul din cei mai buni piloti in cazul nostru si nici un psiholog nu poate sa isi dea seama de talenul sau doar printr-un filmulet video. si pana la urma ei cauta un pilot bun nu?

ca sa nu mai spun ca in regulament scire clar: "Inregistrarea video NU trebuie sa indice aptitudinile de sofer de curse, ci sa ilustreze motivatia pentru care participantul doreste sa intre in cursa Rompetrol Racing Challenge" asa ca au fost multi alesi care isi prezentau palmaresul
ytbu is offline   Reply With Quote
Old 08-08-10, 00:27   #47
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Astazi la ora 24 se incheie votarea pentru etapa de la timisoara a concursului Rompetrol Racing Challenge. Momentan sunt pe locul 6 dar cu sanse reale de a ajunge pe locul 5, deci sa fiu selectat direct pentru aceasta etapa!
Un vot(mai multe), un mass, un status nu te costa nimic
http://rompetrolracing.ro/challenger/625
Multumesc mult de tot!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 11-08-10, 13:42   #48
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by ytbu View Post
sunt de acord insa li se ofera o sansa si putea bine sa o aibe altcineva pe buna dreptate nu?
asta in primul rand iar in al doilea rand cum poti sa alegi pe cineva doar dintr-un filmulet. Sunt multi care de exemplu in fata camerelor nu pot sa se exprime la fel cum ar face-o in realitate. adica un om tacut care nu are nimic de spus in fata camerelor poate sa fie unul din cei mai buni piloti in cazul nostru si nici un psiholog nu poate sa isi dea seama de talenul sau doar printr-un filmulet video. si pana la urma ei cauta un pilot bun nu?

ca sa nu mai spun ca in regulament scire clar: "Inregistrarea video NU trebuie sa indice aptitudinile de sofer de curse, ci sa ilustreze motivatia pentru care participantul doreste sa intre in cursa Rompetrol Racing Challenge" asa ca au fost multi alesi care isi prezentau palmaresul
Teoretic, atunci cand ai o pasiune esti in stare sa vorbesti despre ea, la fel si cand iti doresti ceva. O balbaiala nu conteaza, atata timp cat se vede clar ca exista dorinta, zic eu. Asta spunea si Marisca la un moment dat, ca isi doreste sa vada interesul real al participantilor, pasiunea pt sportul asta. Si in ceea ce priveste prezentarea palmaresului...dovada mai buna ca acolo exista pasiune cu adevarat nu cred ca e...Ca sa fiu sigur eu am ales si cateva imagini si cateva cuvinte pt filmulet. Bafta si tie!
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 11-08-10, 17:46   #49
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Semifinala de sambata de la Constanta a adus 3 campioni: Florin Petrisor, Liviu Cana si Mihai Draghici !!! Felicitari tuturor! Pt noi ceilalti care inca suntem cu emotii gramada, iata cateva imagini de la premiere:

https://www.youtube.com/watch?v=e43u2GMmRZw
https://www.youtube.com/watch?v=2oI1TogLUCM

.....si din concurs:

https://www.youtube.com/watch?v=lRQEV7uoKxo
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 11:53   #50
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Astazi la ora 24 se incheie votarea pentru etapa de la timisoara a concursului Rompetrol Racing Challenge. Momentan sunt pe locul 6 dar cu sanse reale de a ajunge pe locul 5, deci sa fiu selectat direct pentru aceasta etapa!
Un vot(mai multe), un mass, un status nu te costa nimic
http://rompetrolracing.ro/challenger/625
Multumesc mult de tot!
Ne vedem la Timisoara, sambata 21 august, la Iulius Mall pentru a doua semifinala din Rompetrol Racing Challenge. Bafta si tie si celorlalti care s-au calificat in etapa asta! O sa fie un weekend plin de adrenalina, prieteni si muzica! See you there!
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 11:58   #51
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

I'll be there!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 21-08-10, 21:00   #52
2 Bad

Stage 4
 
2 Bad's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 240
Member of:
[Nissan]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

ROMPETROL RACING CHALLENGE

Timisoara - Official Video

https://www.youtube.com/watch?v=d3SLARdu05U

ENJOY>
2 Bad is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 19:17   #53
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by 2 Bad View Post
ROMPETROL RACING CHALLENGE

Timisoara - Official Video

https://www.youtube.com/watch?v=d3SLARdu05U

ENJOY>
Foarte tare filmul! Tu l-ai facut??? E un montaj excelent si trebuie sa recunosc, ai potrivit si muzica. Te face sa vrei si mai mult sa fii acolo, sa conduci una din masinile alea, sa faci drifturi, sa apesi pedala pana in podea, sa faci parte din echipa NRA care e absolut geniala, sa participi la competitie. Mie aproape ca nu-mi vine sa cred ca in final castigatorul isi va atinge visul pe bune. El chiar va deveni un pilot profesionist si va face lucrurile astea daily. Sper sa fiu si eu selectionat de data asta si daca va fi asa chiar o sa dau tot ce pot sa ajung in finala. Merita orice efort. M-a luat valul. Beton filmul, ce mai!
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 19:22   #54
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
I'll be there!
Cei 3 castigatori ai semifinalei de la Timisoara sunt: Vlad Bunescu (Timisoara), Cristian Cotan (Bucuresti) si George Bartha (Timisoara). Felicitari lor!

Si totusi...DjRainManFast..ce s-a intamplat acolo? Te-ai descurcat super bine, ai ajuns printre favoriti si ai lasat emotiile sa-si faca de cap!! Nu se poate asa. Sper ca te bagi si pt Cluj. Chiar ai talent si o zi proasta nu trebuie sa te faca sa renunti. Bafta man!
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 01:06   #55
2 Bad

Stage 4
 
2 Bad's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 240
Member of:
[Nissan]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by davidd.m View Post
Foarte tare filmul! Tu l-ai facut??? E un montaj excelent si trebuie sa recunosc, ai potrivit si muzica. Te face sa vrei si mai mult sa fii acolo, sa conduci una din masinile alea, sa faci drifturi, sa apesi pedala pana in podea, sa faci parte din echipa NRA care e absolut geniala, sa participi la competitie. Mie aproape ca nu-mi vine sa cred ca in final castigatorul isi va atinge visul pe bune. El chiar va deveni un pilot profesionist si va face lucrurile astea daily. Sper sa fiu si eu selectionat de data asta si daca va fi asa chiar o sa dau tot ce pot sa ajung in finala. Merita orice efort. M-a luat valul. Beton filmul, ce mai!
da, eu l-am facut.
daca-ti place, mai uita-te pe contul meu de Youtube, vei gasi mult mai multe evenimente auto filmate...
https://www.youtube.com/spitalul2bad
2 Bad is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 15:42   #56
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Sunt deja inscris si pentru etapa de la Cluj, sper sa fiu selectat si de data asta sa pot face fata situatie altfel. Stiu ca emotiile au luat-o razna si m-au scos din starea mea de concentrare care o am de obicei la curse..si de dorinta de a da totul pentru a fi cel mai bun. Sambata aia nu am putut face nimic...nu am inteles nimic din ceea ce s-a intamplat pe pista..iar concurentii mei au fost unii pe masura...chiar daca eu nici macar nu m-am putut numi concurent in ziua respectiva.
Am primit niste sfaturi la tm , pe care incep sa le urmez.....am vazut ca trebuie sa lupt mai mult si sa iau totul cu mai multa seriozitate...deci pt mine incepe antrenamentul
Sper sa ne vedem la Cluj!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 18:47   #57
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by 2 Bad View Post
da, eu l-am facut.
daca-ti place, mai uita-te pe contul meu de Youtube, vei gasi mult mai multe evenimente auto filmate...
https://www.youtube.com/spitalul2bad
O sa fac asta, clar! Vii si la Cluj? Eu o sa ajung, chit ca nu ma selectioneaza pt competitie. Poate ne vedem pe acolo, intentionez sa filmez si eu cate ceva. Salut!
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 18:54   #58
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Sunt deja inscris si pentru etapa de la Cluj, sper sa fiu selectat si de data asta sa pot face fata situatie altfel. Stiu ca emotiile au luat-o razna si m-au scos din starea mea de concentrare care o am de obicei la curse..si de dorinta de a da totul pentru a fi cel mai bun. Sambata aia nu am putut face nimic...nu am inteles nimic din ceea ce s-a intamplat pe pista..iar concurentii mei au fost unii pe masura...chiar daca eu nici macar nu m-am putut numi concurent in ziua respectiva.
Am primit niste sfaturi la tm , pe care incep sa le urmez.....am vazut ca trebuie sa lupt mai mult si sa iau totul cu mai multa seriozitate...deci pt mine incepe antrenamentul
Sper sa ne vedem la Cluj!!!
Foarte tare atitudinea! In sportul asta exista victorii, dar si infrangeri. Un pilot trebuie sa faca fata la ambele, pentru ca nu este usor nici sa castigi, nici sa pierzi. Ideea este sa extragi din fiecare ce trebuie pt a deveni mereu mai bun. Tu pari sa fi inteles asta. Si te-ai numit concurent in ziua aia la fel ca si ceilalti, ai avut sustinatori si ai luptat pentru visul tau. In rest, bafta in continuare si sper sa ne vedem la Cluj....ca ADVERSARI, da??
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 19:07   #59
2 Bad

Stage 4
 
2 Bad's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 240
Member of:
[Nissan]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by davidd.m View Post
O sa fac asta, clar! Vii si la Cluj? Eu o sa ajung, chit ca nu ma selectioneaza pt competitie. Poate ne vedem pe acolo, intentionez sa filmez si eu cate ceva. Salut!
din pacate, nu, nu ajung la cluj
eu sunt din Timisoara si am filmat pentru ca mi-a fost usor...

cand merg la alte evenimente sa le filmez, de-obicei sunt invitat... daca nu, probabil nu merg.
2 Bad is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 20:21   #60
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Cluj sa fie, si de data asta sper ca fara emotii pt mine, emotiile sper sa le dau eu adversarilor......
Ne vedem la Cluj!!

PS: Am trecut in drum spre casa..prin cluj pe la polus....m-am gandit ca acolo o sa fie tinuta etapa.....asa....sa verific terenul )
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -