Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-07-10, 16:26   #1
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Pentru pilotul din tine - Concurs

Talentul controlul si pasiunea pentru raliu il descriu cel mai bine pe viitorul castigator al competitiei Rompetrol Racing Challenge. Iar recompensa va fi pe masura indemanarii sale. Va avea dreaptul de a pilota masina Rompetrol Racing Challenge la Campionatul National de Raliu din 2011.

Mai multe detalii pe http://www.rompetrolracing.ro/
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 19:22   #2
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Pare foarte interesant concursul.

Rompetrol Racing
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro

ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 23:04   #3
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

da care-i faza pana la urma....
organizatorul e Road Empire? sau de ce e afisata adresa lui de blog, in locul adresei rompetrolracing?

(am dat search pe google despre concurs...si ghici ce...prima adresa e cea a blogului lui Road Empire)

*Nu ma deranjeaza, nu ma incurca...e doar o curiozitate
valib is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 13:39   #4
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Post Rompetrol Racing Challenge

Salut! Am vazut banner-ul cu Racing Challenge la voi pe forum. E foarte interesant si m-au corupt imediat. Vreau neaparat sa particip! Ce stiti despre aceasta competitie? S-a mai inscris cineva? Eu sunt "in" pentru orice inseamna raliuri, iar asta mi se pare foarte tare...
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 16:10   #5
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Dada, am gasit si eu site-ul si pagina de Facebook "Elibereaza Pilotul din Tine!" unde s-au strans deja foarte multi fani. Eu chiar vreau sa particip. Acum inteleg ca trebuie sa-mi fac un filmulet de 30 sec in care sa arat care este motivatia mea pentru a participa in competitie. Ceva sugestii? Hehe, treaba asta o sa fie foarte fun!
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 16:11   #6
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
Pare foarte interesant concursul.

Rompetrol Racing
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro

Da-i, da-i, da-i foarte tare spotul
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 17:52   #7
2 Bad

Stage 4
 
2 Bad's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 240
Member of:
[Nissan]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Pacat ca sunetele din partea de "cursa" sunt modificate total... Se vrea viteza, dar cred ca merg cu 40-60 kmph. Inteleg, se doreste sa fie "la limita"... "dai, dai, dai!"... dar nu pare.

In rest, buna initiativa... dar banuiesc ca este un simplu concurs a carui premiu este un curs la Napoca Rally Academy... pe care poti sa-l faci si fara Rompetrol

Cat despre "***********************"... cam tiganie. Blog-urile in general sunt rahat, dar asta pare si mai si.
2 Bad is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 19:08   #8
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by 2 Bad View Post
Pacat ca sunetele din partea de "cursa" sunt modificate total... Se vrea viteza, dar cred ca merg cu 40-60 kmph. Inteleg, se doreste sa fie "la limita"... "dai, dai, dai!"... dar nu pare.

In rest, buna initiativa... dar banuiesc ca este un simplu concurs a carui premiu este un curs la Napoca Rally Academy... pe care poti sa-l faci si fara Rompetrol

Cat despre "***********************"... cam tiganie. Blog-urile in general sunt rahat, dar asta pare si mai si.
Nu stiu cat de "la limita" se doreste a fi, dar ei au pus accentul pe partea de profesionalism. Iar competitiile vor avea loc pe piste special amenajate, deci cred ca loc de desfasurare va fi . Cat despre premiu, cursul cu Bogdan Marisca are scopul de a-l pregati pe castigator sa participe la Campionatul National de Raliuri 2011, deci ala e premiul si mi se pare ca merita sa incercam. Am citit eu regulamentul de pe site, e pe bune treaba asta. Bafta!
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 20:23   #9
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Din totalul celor inscrisi, un juriu format din piloti de curse si psihologi va alege 25 de concurenti, carora li se vor adauga si cei mai votati 5 concurenti.
Timp de o zi, cei 30 de candidati alesi la preselectie, vor fi testati psihologic si vor sustine o proba de indemanare pe o masina de concurs. Doar 10 dintre ei vor merge la etapa urmatoare.
Cursul.
Acesti 10 concurenti vor beneficia de un curs de pilotaj sportiv(teorie si practica) care va dura o zi.
Competitia.
In cadrul unui eveniment de racing antrenant, pe un traseu de raliu ce va fi construit in centrul orasului, cei 10 de concurenti se vor intrece, iar cei mai buni 3 se vor califica pentru marea finala, care va avea loc la Bucuresti.

Acesti pasi se vor repeta de 3 ori, singura diferenta fiind locatia in care se va desfasura competitia, adica Constanta, Timisoara, Cluj-Napoca. Cei 9 finalisti rezultati din organizarea celor 3 competitii intermediare se vor intrece in Marea Finala de la Bucuresti. Iar cel mai bun pilot va castiga marele premiu, dreptul de a pilota masina Rompetrol Racing Challenge la Campionatul National de Raliu din 2011.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	jdf.JPG
Views:	122
Size:	173.5 KB
ID:	1568645  
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 22:32   #10
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

am bagat benzina de la rompetrom ALTO101 si mi-a zapacit masina ...cat mi-as dorii sa le zapacesc si eu o masina ...
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 15-07-10, 07:36   #11
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Statusul de etapa - Au mai ramas 10 zile pentru a te inscrie in Etapa Constanta !

Toate detaliile le gasesti AICI
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 16-07-10, 00:12   #12
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

http://www.rompetrolracing.ro/

site-ul oficial
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 16-07-10, 09:51   #13
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Am vazut pe site ca deja s-au inscris ceva concurenti. O sa urc si eu filmuletul weekendul asta. E interesant ca daca nu te califici pentru etapa Constanta, poti sa-ti incerci norocul si in celelalte doua etape, regulamentul iti permite asta. Deci nu scapa de mine . In alta ordine de idei, s-a mai inscris cineva de aici sau intentioneaza sa o faca? Poate facem un schimb de pareri.
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 16-07-10, 13:47   #14
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Smile Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Iata ce a transmis Bodgan Marisca mai devreme intr-un mesaj pe Facebook:

‎"Sunt convins ca exista multi soferi talentati care au asteptat sansa de a se rupe de monotonia traficului urban. Eu cred in pasiuni si in oameni dispusi sa si le urmeze. Pilotajul nu inseamna doar adrenalina si nu se practica oricum si oriunde. Inseamna control si mai ales auto-control, antrenament si spirit de competitie. Sunt Bogdan Marisca si va provoc in Rompetrol Racing Challenge!"
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 16-07-10, 16:05   #15
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: Pentru pilotul din tine - Concurs

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
am bagat benzina de la rompetrom ALTO101 si mi-a zapacit masina ...cat mi-as dorii sa le zapacesc si eu o masina ...

Ei bine, acum ai sansa sa iti indeplinesti dorinta . Te-ai inscris, nu?
davidd.m is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -