Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-05-06, 13:08   #76
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

pt roby18:nu,amenzile se platesc din buzunar..
Trickz is offline  
Old 14-05-06, 22:01   #77
studio54

Stage 5
 
studio54's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 842
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by Spark
si dak o s aiti prepare astia loganu` ... motor modificat si alte chestii din astea ... banuiesc ca iti si intaresc caroseria ca la un wrc sau ceva .. nu ? bari de protectie in interior ...
ca s-au ami vazut accidente spectaculoase la concursul asta ... si ma gandesc ca se gandesc si la siguranta celor din masina
Din cate am inteles singurele modificari vor fi la motor, atat.

Amenzile le platesc soferii.
studio54 is offline  
Old 14-05-06, 22:16   #78
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

eu zic ca ar trebui sa se intareasca si caroseria si ceva bare de protectie in interior ...
doar pt orice eventualitate ...
Spark is offline  
Old 18-05-06, 13:15   #79
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

studo54, ti-am cerut cu cateva pagini in urma cateva info.in pm.(sau aici).
Eu am disponibila suma,np.,dar ....nu-s vreun bogat sa-i dau chiar fara sa stiu nimic,in afara de o idee cutezatoare,adevarat.......bine,daca nu cumva ai vrut doar sa faci un sondaj
Merci pt raspuns
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline  
Old 18-05-06, 16:50   #80
axela

Stage 5
 
axela's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 433
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Are cineva filmul din 2006?Am vazut ceva filmulete ...Super rau....deabia astept filmul....
axela is offline  
Old 18-05-06, 22:30   #81
studio54

Stage 5
 
studio54's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 842
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by lascarica
studo54, ti-am cerut cu cateva pagini in urma cateva info.in pm.(sau aici).
Eu am disponibila suma,np.,dar ....nu-s vreun bogat sa-i dau chiar fara sa stiu nimic,in afara de o idee cutezatoare,adevarat.......bine,daca nu cumva ai vrut doar sa faci un sondaj
Merci pt raspuns
Sal, nu am mai intrat de mult de aia nu am mai zis nimic. Putem vb pe mess: houdini_romania.
studio54 is offline  
Old 20-05-06, 17:47   #82
ShinyG

Stage 3
 
ShinyG's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 134
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

In primul (si cel mai important) rand, felicitarile mele anticipate pt o eventuala participare, sau cel putin pentru idee!

Cat despre calitatea thread-ului, nu ma pot pronunta datorita mediei de varsta, evident scazuta, a celor care si-au postat parerile...

Dar sa ma dau cu parerea, ca d-aia sunt roman, nu!?!

Dragii mei copii care va uitati la Gumball ca la cursa de formula unu, "Gumball is not a race, it's a rally!". Adica NU conteaza cine castiga (traducere: nu conteaza cine ajunge primul la sfarsit!). Totul se reduce la reclama, d-aia ar baga baietii de la Vodafone si/sau Dacia bani in asa ceva. Daca ati fi avut de ales intre un 530i si un Logan pt Gumball si ati ales BMW inseamna ca habar nu aveti ce e "Spiritul Gumball" care, daca tot veni vorba, este cel mai important premiu pe care il poti lua la acest "rally".

De cand am vazut prima editie de Gumball mi-a trecut prin cap o participare, dar numai dupa ce mai cresc putin si ajung batran, bogat, senil, cu nevasta tanara si aparent inteligenta si/sau carnet de membru de partid de guvernare.
Pana atunci, sper sa vad la televizor un roman intr-un Logan la Gumball!

BAFTA!
__________________


The one and only!
ShinyG is offline  
Old 21-05-06, 06:09   #83
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

http://www.gumballcarhire.com/
sil4tuning is offline  
Old 17-06-06, 17:36   #84
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

so ... ce se mai aude pe aici ... ?
Spark is offline  
Old 17-06-06, 18:53   #85
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

nu stiu cum va rezista loganu prin desert...daca va ajunge pana acolo, pentru ca la ruta din 2007 iar va trebui trecut pe 3 continente diferite...si daca intarzii la imbarcare pe Antonov...te intorci acasa.Iar la super fabilitatea Daciei nu stiu cum va rezista 2000 de km prin desert ( Egipt, Iordania , EAU...)

Si Shiny G pentru premiul Gumball Spirit , trebuie sa ajungi la finalul cursei, nu e destul sa te inscrii cu o masina sub standarde care sa se strice dupao juma de ora.

Si inca ceva , conteaza destul de mult masina , deoarece mii deoamenii cer inscriere la raliu anual , acceptati fiind ( dupa cauza) cei care au maiparticipat , vedetele si cat de exotica sau iesita din comun iti este masina ...
-LEXION- is offline  
Old 19-06-06, 21:01   #86
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by -LEXION-
nu stiu cum va rezista loganu prin desert...daca va ajunge pana acolo, pentru ca la ruta din 2007 iar va trebui trecut pe 3 continente diferite...si daca intarzii la imbarcare pe Antonov...te intorci acasa.Iar la super fabilitatea Daciei nu stiu cum va rezista 2000 de km prin desert ( Egipt, Iordania , EAU...)

Si Shiny G pentru premiul Gumball Spirit , trebuie sa ajungi la finalul cursei, nu e destul sa te inscrii cu o masina sub standarde care sa se strice dupao juma de ora.

Si inca ceva , conteaza destul de mult masina , deoarece mii deoamenii cer inscriere la raliu anual , acceptati fiind ( dupa cauza) cei care au maiparticipat , vedetele si cat de exotica sau iesita din comun iti este masina ...
iti dai seama ca nu va fi in primul rand un logan stock ,si in al doilea rand ..au rezistat ele masini care nu prezentau cine stie ce fiabilitate de ex ice cream car care desi nu avea cum sa castige avand o viteza prea mica dar a participat si a ajuns intr-un final
asta e cel mai importat.......
si altceva ..pana si la masinile bune.... si alea s-au stricat
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline  
Old 19-06-06, 21:08   #87
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

eh...Ice Cream Van era un Ford Transit , facut pentru transport pe distante mari ,care implica fiabilitate si rezistenta ...dar prin nisipul din desert...chiar nu stiu cate masini vor rezista...

Iar cand ai zis de ''masinile mai bune'' , te refereai la SLR ,care din 7 au terminat 2, sau Viper...care din nefericire in fiecare an a fost implicat in accidente majore..alea is mai mult masini de fite ,care sa le tii in auto show-uri sau in garaj, daca nu vrei sa le repari dupa 1000 de km....
-LEXION- is offline  
Old 21-06-06, 10:14   #88
Nitr0

Stage 5
 
Nitr0's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 373
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

NU. Loganul nu e o idee buna... pentru ca masina arata cat de cat... cand o vede un strain se asteapta la ceva performante de la ea. Ea arata noua si e un jaf care abia se tine pe strada. Cea mai buna idee e o dacie sport din anii 80' preparata sa se vada k e masina VARZA dar sa duca motorul. Pt ca aici totul consta in motor nu in caroserie. Exemplu VW ala din 60' van.. are motor porsche.
cat cu bmw`u intradevar consuma enorm si la cat drum ai de batut mai bine o lasi balta... Nah acuma asta e cum vor astia de la DACIA.. eu zic k ar trebui sa gasesti alt sponsor.. cum e vodafone care cica te sponsorizeaza cu 40k$ desi mi-e foarte greu de crezut.
__________________
www.crazydrivers.net

_______________
Killer On The Road
Nitr0 is offline  
Old 21-06-06, 10:25   #89
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Pai si care e diferenta intre o dacie sport din '80 care deabia se tine, si un logan nou care deabia se tine, ambele cu acelasi motor? Macar la logan mai ai ceva aerodinamica.

Singurul lucru care poate ceda la ea este motorul. Pentru ca aia au drumuri cat-de-cat bune. Adica nu mergi sa faci offroad la cota 2000+ cu ea ca sa se rupa sasiul in 2.

Asadar un Logan cu motor de renault ar fi o alegere buna. BMW-ul e BMW, dar nici el nu e facut pentru desert & stuff, si poate si el sa cedeze usor.
__________________
Evil Yuri is offline  
Old 21-06-06, 12:18   #90
SUN

Presedinte SUN RACERS

Stage 5
 
SUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 667
Member of:
[Moderators]
[Sun Racers]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

GUMBALL IS NOT A RACE...IT'S A RALLY!astfel incat loganul este masina perfecta dar daca intradevar nu iti modifica prea multe la ea...nu prea ai sanse sa termini...asa ca daca nu ai incotro mai bine te apuci si mai bagi 1000-2000 in ea s-o faci cum trebuie si asa e perfect...chiar ai sanse f mari sa termini...ca doar asta e ideea...S-a vazut clar pe threadu asta cine are si cine nu are treaba cu acest RALIU!
SUN is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -