Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Evenimente Auto (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto.html)
-   -   Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!! (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto/17044-caut-copilot-gumbal.html)

studio54 07-05-06 18:39

Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
De mult m-a atras evenimentul si de ceva vreme m-am zbatut sa fac cumva sa ajung acolo.

Si se pare e ca e aproape posibil.
Ideea e in felul urmator:
Am cautat sponsorizari si am gasit 2 mai importante: Vodafone, si Dacia Renault. Acum cu Dacia e si o parte proasta, si anume trebuie concurat cu un Logan (cu motor preparat si ceva tuning din cate am inteles).

Reprezentantul Vodafone cunostea foarte bine despre ce e vorba si a zis ca sunt 95% interesati. A promis o suma intre 30-40.000$ plus acoperire media, gen trambitzare prin ziare, radiouri etc. .

Am mai gasit inca vreo 2 sponsori mai mici, in fine, copilotul ar trebui sa intre cu suma de aprox 5000$. Pot fi si 3 persoane in masina, dar doar 2 pot conduce, deci ar putea fi si un al treilea care sa puna o parte mai mica din bani.

In cei 50k$ cat costa inscrierea sunt incluse:
cazare, mancare, taxe de frontiera, asistenta juridica, taxe feribot, 3 petreceri.

Pentru alte detalii, intrebati si voi incerca sa raspund.

Detman 07-05-06 19:02

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
si cu ce masina ... ai intra in Gumbal??

Trickz 07-05-06 19:08

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
super penal.
pt detman:scria mai sus ca ar trebui sa concureze cu un logan preparat.citeste inainte sa vorbesti.
pt studio54:m'as baga eu,dar am sub 18 ani si deh....banii nu erau prob(la 5000 e super bine).inca ceva:cand devii faimos,nu ne uita pe noi romanii care nu participa:P si adune o bucata dintr'un ferrari >:)

Detman 07-05-06 19:24

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
scuze.. dar cu Logan in Gumbal ?? ... motor preparat?? :) ...
deci un 1.6 Turbo ?? :)

Trickz 07-05-06 19:54

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
habrnam.poate fi si logan 2.0 ala de raliu.nu stie nimeni decat dacia-renault romania si studio54. o intrebare mai am:nu ar fi fost mai comod sa iti dea pt raliu,de ex, clio sport modelul nou? sau megan sport turbo de 225 cai?

bodyspeed 07-05-06 20:06

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
Quote:

Originally Posted by studio54.
De mult m-a atras evenimentul si de ceva vreme m-am zbatut sa fac cumva sa ajung acolo.

Si se pare e ca e aproape posibil.
Ideea e in felul urmator:
Am cautat sponsorizari si am gasit 2 mai importante: Vodafone, si Dacia Renault. Acum cu Dacia e si o parte proasta, si anume trebuie concurat cu un Logan (cu motor preparat si ceva tuning din cate am inteles).

Reprezentantul Vodafone cunostea foarte bine despre ce e vorba si a zis ca sunt 95% interesati. A promis o suma intre 30-40.000$ plus acoperire media, gen trambitzare prin ziare, radiouri etc. .

Am mai gasit inca vreo 2 sponsori mai mici, in fine, copilotul ar trebui sa intre cu suma de aprox 5000$. Pot fi si 3 persoane in masina, dar doar 2 pot conduce, deci ar putea fi si un al treilea care sa puna o parte mai mica din bani.

In cei 50k$ cat costa inscrierea sunt incluse:
cazare, mancare, taxe de frontiera, asistenta juridica, taxe feribot, 3 petreceri.

Pentru alte detalii, intrebati si voi incerca sa raspund.

super ar fi daca ai reusi sa si participi
iti doresc succes si sa ne anunti ce ai mai facut

studio54 07-05-06 21:09

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
Detman, in legatura cu masina cu care se participa. Dacia vrea sa promoveze Loganul evident (deci nu se pune problema de vreun Renault), sincer sa fiu nu stiu exact ce imbunatatiri are acel Logan. Alte variante de masina ar fi urmatoarele:

Bmw seria 5, 2005, 218 cai, 3000 cmc (consum cam periculos)
Ford Focus, 2002, 110 cai (neinteresant)

Daca copilotul are masina mai sanatoasa se poate alerga si pe aia.

RuDoLf3721 07-05-06 22:15

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
Studio54. bag eu la bataie tricicleta mea . desi consuma cam mult :P .

P.S. scuza`mi ironia dar doar p`aia imi permit s`o dau :))

studio54 07-05-06 22:39

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
Quote:

Originally Posted by RuDoLf3721
Studio54. bag eu la bataie tricicleta mea . desi consuma cam mult :P .

P.S. scuza`mi ironia dar doar p`aia imi permit s`o dau :))

Nu merge boss cu tricicleta ca aia consuma mult si daca combini vreo pipitza unde draci ii arati ce stii sa faci cand se stinge lumina ;)

RuDoLf3721 07-05-06 22:44

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
pentru ce crezi ca e a 3`a roata? =))

RuDoLf3721 07-05-06 22:45

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
gata cu off`topicu` ... cred ..ca ar fi jale daca ai participa cu Golanu` si ai obtine o sponsorizare din partea renault romania.. ar fi ceva reclama jale pentru Golan .

Ajrof 07-05-06 23:19

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
Logan la Gumball:rolleyes2 sa fim seriosi. poa sa fie si super preparat... voi ati vazut ce masini sunt acolo? sigur o sa le dea clasa loganu, cu conditia sa fie ala de 1,5 dci:rolleyes2 poti sa faci treaba asta doar pt placerea ta personala, sa zici ca ai incercat. bafta sa-ti gasesti copilot;)

studio54 07-05-06 23:36

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
Quote:

Originally Posted by Ajrof
Logan la Gumball:rolleyes2 sa fim seriosi. poa sa fie si super preparat... voi ati vazut ce masini sunt acolo? sigur o sa le dea clasa loganu, cu conditia sa fie ala de 1,5 dci:rolleyes2 poti sa faci treaba asta doar pt placerea ta personala, sa zici ca ai incercat. bafta sa-ti gasesti copilot;)

S-a mai discutat pe un alt thread de acest lucru. NU ARE NICI CEA MAI MICA IMPORTANTA CU CE MASINA PARTICIPI. Poa sa fie si Trabant daca ai tupeu.
Ca sa inchidem acesta problema a tipului de masina cu care participi: 11 din cele 21 de masini care au iesit pe podium din toti anii, au costat sub 15.000$.

Acum nu ca pretind vreun loc pe podium dar pt cine a urmarit cursele se stie ca orientarea si abilitatea de sofer conteaza enorm. Anul trecut o echipa japoneza, pe un Nissan Z, super tunnig, cipuri, 320 cai si alte alea (plus masina de asistenta tehnica), a iesit pe locul 28, fiind depasit si de Hummerul strech, care mergea cu 100km/h maxim.

bluedevil 07-05-06 23:44

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
Din cate stiu eu degeaba ai tu 50000 daca ei nu te accepta , deci prima data trebuie sa ii intrebi pe organizatorii de la gumball........

studio54 08-05-06 00:09

Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!
 
Quote:

Originally Posted by bluedevil
Din cate stiu eu degeaba ai tu 50000 daca ei nu te accepta , deci prima data trebuie sa ii intrebi pe organizatorii de la gumball........

Iti dai seama ca am vorbit deja. Sunt intr-adevar niste criterii dar nu cine stie ce, spre ex: sa nu ai cazier, masina sa fie inmatriculata, pilotii sa aiba carnet valabil, sa nu aiba interdictie in nici una din tarile prin care se trece, deci in pricipiu cacaturi din astea tehnice.


All times are GMT +2. The time now is 14:42.

- Copyright 2024 4Tuning