Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-05-06, 22:30   #31
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

nu credeam sa aud asa ceva vreodata ... un roman .. cu o masina romaneasca ... in gumball ...
succes frate ... si sper sa iti gasesti copilot .. si sa ajungi sa participi ...
te asteptam la tv ..
Spark is offline  
Old 09-05-06, 22:57   #32
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

crezi ca se merita sa rupi in doua 5-arul lu ala cand tu ai beneficia de o masina special facuta pt asa ceva de care ti se rupe? eu sunt sigur ca cei de la renault ar umbla la motor...poate chiar alt motor...si-=ar da silinta sa iasa ceva klumea! in cazul in care ceea ce am zis mai sus s-ar adeveri nu cred ca te-ai face de ras deloc cu ea...de fugit o sa fuga,stabilitate,poate comfort..o sa faca fatza la altele, poate nu la AVIOANE dar eu in locul tau m-as baga cu LOGANUL PREPARAT imediat fara sa stau pe ganduri!
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline  
Old 09-05-06, 23:00   #33
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

interesant..

lasa un id de messenger pe privat.
beck is offline  
Old 09-05-06, 23:07   #34
DaBotta

Stage 5
 
DaBotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,413
Member of:
[Opel]
[FORD]
[VW]
[Hyundai]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by Trickz
omule uitete mai sus:vodafone sponsorizeaza cu vreo 40.000 de euro
dacia cu 10.000+masina-logan preparat de ei.
da stiu mai ca da vodafone 40.000 da ziceam si io asa , doamne
DaBotta is offline  
Old 10-05-06, 00:25   #35
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

o sa iasa un logan super daca umbla la motor,deabia astept sa vad rezultatele
mihai88 is offline  
Old 10-05-06, 02:07   #36
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

mai e pana la anu
beck is offline  
Old 10-05-06, 02:49   #37
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by TuningBoy
crezi ca se merita sa rupi in doua 5-arul lu ala cand tu ai beneficia de o masina special facuta pt asa ceva de care ti se rupe? eu sunt sigur ca cei de la renault ar umbla la motor...poate chiar alt motor...si-=ar da silinta sa iasa ceva klumea! in cazul in care ceea ce am zis mai sus s-ar adeveri nu cred ca te-ai face de ras deloc cu ea...de fugit o sa fuga,stabilitate,poate comfort..o sa faca fatza la altele, poate nu la AVIOANE dar eu in locul tau m-as baga cu LOGANUL PREPARAT imediat fara sa stau pe ganduri!

Exact aceiasi parere o am si eu.
J.D is offline  
Old 10-05-06, 03:11   #38
studio54

Stage 5
 
studio54's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 842
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Din punct de vedere economic e mai convenabil Loganul, dar e prestanta zero, pt ca tuningul nu o sa fie de ordin estetic, doar tehnic, deci ca exterior o sa fie un Logan standard, poate doar garda la sol mai mica.
__________________
Ochelari de firma, 100% originali: Dior, D&G, Gucci, Marc Jacobs, Oakley, Hugo Boss, Louis Vuitton (preturi de la 300 lei), ochelari de soare no name, modele super funky (preturi de la 50 lei).
studio54 is offline  
Old 10-05-06, 09:29   #39
T.rac3Er

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 543
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

loganul nu puncta prin performanta ( ) ci prin imagine, poate va primi si un premiu special pt un "dulap de curse", cine stie
cand am citit ca dacia-renault vrea sa intre in cursa asta am ramas in plus nu cred ca dau ei masina super preparata pe mana oricui, deci care e faza? cat de smeker sa fii sa poti intra la gumball si cu masina oficiala data de renault..ai cunostinte bune inseamna
bafta la cursa, si asteptam informatii suplimentare cum apar
__________________
citroen driver
T.rac3Er is offline  
Old 11-05-06, 17:41   #40
studio54

Stage 5
 
studio54's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 842
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by T.rac3Er
in plus nu cred ca dau ei masina super preparata pe mana oricui, deci care e faza? cat de smeker sa fii sa poti intra la gumball si cu masina oficiala data de renault..ai cunostinte bune inseamna
bafta la cursa, si asteptam informatii suplimentare cum apar
Vorbesti de parca ar fi vorba de vreun Lambo, stii care e costul de productie al unui Logan: 3000E, sa zicem 4000E asta mai preparat, deci pentru ei nu reprezinta mare investitie. Si nu e vorba de pile, etc, Dacia ofera des masini ca sponsorizare, numai in Bucuresti stiu 3 companii care au primit ca sponorizare Loganuri ( un orfelinat, o scoala profesionala de soferi auto si mai era una nu mai tin minte), in total peste 20 de masini numai in aceste 3 cazuri.

Ba mai mult, iti dai seama ce impact are o asemenea cursa, prin orasele in care face pit stop, deci ca reclama pt ei e super atractiv., si si-au exprimat entuziasmul, pt ca e clar ca o asemenea expunere e aur curat.
studio54 is offline  
Old 11-05-06, 17:59   #41
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

iti dai seama .. ai si tuh dreptate ... ce ami rezolvi mai da`ne si noua .. relatii .. lamuriri .. idea e super sa vedem daca se intampla
Psycho is offline  
Old 11-05-06, 18:02   #42
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Si totusi....cu Loganul la Gumball ....printre atatea Porsche, Ferrari...Lambos...si alte..."nimicuri".....sa vezi un Logan care da flashuri la vreun RS$ si din spate sa se audu...."Tati, tatiii ai trecut de scoala"...da-o draq de treaba.
__________________
ERY is offline  
Old 11-05-06, 18:24   #43
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

mah,daca loganu e preparat ca s2000(logan s2000,nu honda..:P) cred ca o sa rupa. daca are motoru de megane 2.0turbo si un pic modificat(am inteles ca se poate face un astfel de transplant),garda la sol si un esapament mai frumos,cred ca va face cel putzin SHOW,dar va fi f. buna si la GO.
__________________
Retro? Yes plx.
Trickz is offline  
Old 11-05-06, 19:19   #44
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by studio54.
Din punct de vedere economic e mai convenabil Loganul, dar e prestanta zero, pt ca tuningul nu o sa fie de ordin estetic, doar tehnic, deci ca exterior o sa fie un Logan standard, poate doar garda la sol mai mica.

nu cred ca te-ar interesa exteriorul pe tine ...important in cursa asta este MOTORUL! deci pt cei care iarasi critica aceasta masina n-au ce face...daca ei si-ar baga masina personala intr-un asemenea concurs sunt nebuni ati vazut si voi ce se intampla pe acolo ce draq ! fiti naibii realisti si lasati dulapu ca poate face treaba---sunt masini mult mai varza in concurs baga-te si totusi,cum a mai zis cineva ajung pe niste locuri...nu toti cu porsche,fer, lambo castiga! la un astfel de concurs conteaza f multe nu numai masina! in fine...ALEGEA ITI APARTINA! bafta si ia loganu(ai o bere de la mine )
Eugen_TL is offline  
Old 11-05-06, 20:27   #45
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by TuningBoy
---sunt masini mult mai varza in concurs A )
Sunt masini MULT MAI VARZA in concursul asta???? Da-mi si mie un exemplu de astfel de masina...si pune o poza.
ERY is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -