Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-05-06, 20:28   #46
studio54

Stage 5
 
studio54's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 842
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by Trickz
mah,daca loganu e preparat ca s2000(logan s2000,nu honda..:P) cred ca o sa rupa. daca are motoru de megane 2.0turbo si un pic modificat(am inteles ca se poate face un astfel de transplant),garda la sol si un esapament mai frumos,cred ca va face cel putzin SHOW,dar va fi f. buna si la GO.
Pei asta ar fi smecheria sa fie un super Logan, din punct de vedere tehnic, sa aiba un cruisin' speed de 200 km/h si putem face fata cu putina tehnica si talent

Am mai spus-o si zo zic din nou. A ramas in istorie faza cand un Nissan Z, super tuning japonez pe el, 350 cai, suparaciuni de GPS si alte alea a iesit pe ultimele locuri pt ca nu au avut talent la condus. La fel de memorabil a fost cand o imensitate din aia de Chevrolet old school, putin modificat ce-i drept a iesit pe primul loc.

Nu contesta nimeni ca Loganul e o masina urata dar in conditiile date...
__________________
Ochelari de firma, 100% originali: Dior, D&G, Gucci, Marc Jacobs, Oakley, Hugo Boss, Louis Vuitton (preturi de la 300 lei), ochelari de soare no name, modele super funky (preturi de la 50 lei).
studio54 is offline  
Old 11-05-06, 20:33   #47
studio54

Stage 5
 
studio54's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 842
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by CT-81-ERY
Sunt masini MULT MAI VARZA in concursul asta???? Da-mi si mie un exemplu de astfel de masina...si pune o poza.
Cu cel mai pasnic gand iti spun ca te inseli amarnic in demersul asta ironic. Orice fan Gumball care a urmarit o editie de la cap la coada stie ca participa si masini care nu au nici o legatura cu estetica sau tuningul.
studio54 is offline  
Old 11-05-06, 20:35   #48
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by TuningBoy
nu cred ca te-ar interesa exteriorul pe tine ...important in cursa asta este MOTORUL! deci pt cei care iarasi critica aceasta masina n-au ce face...daca ei si-ar baga masina personala intr-un asemenea concurs sunt nebuni ati vazut si voi ce se intampla pe acolo ce draq ! fiti naibii realisti si lasati dulapu ca poate face treaba---sunt masini mult mai varza in concurs baga-te si totusi,cum a mai zis cineva ajung pe niste locuri...nu toti cu porsche,fer, lambo castiga! la un astfel de concurs conteaza f multe nu numai masina! in fine...ALEGEA ITI APARTINA! bafta si ia loganu(ai o bere de la mine )
=)) iar aberezi conoooo ? offff important e motoru ? si tu preferi un 1.6 in loc 3.0 .. esti tare rau )
ia bmw`u , macar o sa treci neobservat, cu loganul .. sigur. . . o sa se uite la tine .. : /
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 11-05-06, 20:39   #49
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by TuningBoy
nu cred ca te-ar interesa exteriorul pe tine ...important in cursa asta este MOTORUL! deci pt cei care iarasi critica aceasta masina n-au ce face...daca ei si-ar baga masina personala intr-un asemenea concurs sunt nebuni ati vazut si voi ce se intampla pe acolo ce draq ! fiti naibii realisti si lasati dulapu ca poate face treaba---sunt masini mult mai varza in concurs baga-te si totusi,cum a mai zis cineva ajung pe niste locuri...nu toti cu porsche,fer, lambo castiga! la un astfel de concurs conteaza f multe nu numai masina! in fine...ALEGEA ITI APARTINA! bafta si ia loganu(ai o bere de la mine )
=)) iar aberezi conoooo ? offff important e motoru ? si tu preferi un 1.6 in loc 3.0 .. esti tare rau )
ia bmw`u , macar o sa treci neobservat, cu loganul .. sigur. . . o sa se uite la tine .. : /

iti dai seama ca... vit. ta maxima ... e viteza la care aia merg sa se mai odihneasca / relaxeze ?
EvLSant0S is offline  
Old 11-05-06, 20:42   #50
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Cea Mai Ieftina Masina Din Europa (daca Nu Din Lume) In Cea Mai Ravnita Cursa Din Lume ...... Foarte Interesant..... Merita Vazut Si Chiar Apreciat In Cazul Unei Participari Indiferent De Locul Obtinut...
__________________
Bogdan_mb is offline  
Old 11-05-06, 20:51   #51
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by studio54.
participa si masini care nu au nici o legatura cu estetica sau tuningul.
Inseamna ca se incadreaza si loganul perfect.
ERY is offline  
Old 11-05-06, 20:53   #52
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Si nu vreau sa fiu sarcastic sau sa par rauvoitor...dar totusi ...loganul a fost conceput de la bun inceput ca fiind o masina ieftina.Nu una de anduranta si nici de viteza.Din acest motiv nu pot sa mi-l imaginez printre restul masinilor care sa participe pe acolo.
__________________
ERY is offline  
Old 11-05-06, 21:00   #53
studio54

Stage 5
 
studio54's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 842
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by CT-81-ERY
Si nu vreau sa fiu sarcastic sau sa par rauvoitor...dar totusi ...loganul a fost conceput de la bun inceput ca fiind o masina ieftina.Nu una de anduranta si nici de viteza.Din acest motiv nu pot sa mi-l imaginez printre restul masinilor care sa participe pe acolo.
Da ma asa e, nu contesta nimeni asta. Stai linistit ca nu iau apararea dulapului, am si zis mai indarat ca prefer cinciaru'. Dar ala implica si alte costuri

E ca si cum ti-ar zice cineva ca te baga in camera cu super bucati, dar tre sa intri nebarbierit si cu haine din piata. Nu te risti?
studio54 is offline  
Old 11-05-06, 21:06   #54
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Pai ......dc intru acolo asa aranjat s-ar putea sa stau pe bara sa ma uit la altii cum....exerseaza. Oricum....macar sa participi si tot e bine....si sa te tina masina pana la capat...indiferent de marca ei.
ERY is offline  
Old 11-05-06, 22:36   #55
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Banuiesc c-ar trebui si brevet,nu? M-as baga si eu daca ar fi serioasa treaba. Detaliaza-mi si mie te rog in pm.In primul rand care a fost raspunsul organizatorilor in cazul cand ai discutat cu ei ceva la obiect,nu doar la modul evaziv.
Seara buna,
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline  
Old 11-05-06, 22:49   #56
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Scuze pt continuarea postului in felul asta....regula de 5min editarea(+/-...mai mult -)

Iar aproppos de ceea ce spuneau mai sus cativa useri....Eu cred ca e mai onorabil sa pierzi cu un logan decat cu un bmw....Sau........isi inchipuie cineva ca 5-er-ul va fi castigator?!.
Daca oricum pierzi,e de preferat sa pierzi forjand o masina in care nu bagi tu bani,aici nu-i vb de ...-"ma vad vecinii cu dacia..."...n-avem 12ani si nu discutam de vreo tura de agatzat gagici

PS: repet,scuze pentru posturi consecutive,daca se poate si crede de cuviintza,moderatorul sectiunii va proceda la unirea celor doua.
lascarica is offline  
Old 11-05-06, 22:56   #57
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by CT-81-ERY
Sunt masini MULT MAI VARZA in concursul asta???? Da-mi si mie un exemplu de astfel de masina...si pune o poza.

daca citeai tot nu mai fi intrebat!


"pentru aia caresi bat capu cu ce masina o sa mergi sa se gandeasca ca in 2004 o fost 2 nebuni care o mers cu un citroen 2cv viteza maxima 60 la ora" asta a zis cineva care stie in urma ! ti-am dat un exemplu dar o sa-ti fac o lista mai mare cu masini !

iar tu santose evita sa mai iei lumea peste picior! ia gandeste-te un pik: bmw-ul nu ii apartine,e masina personala a unui tovaras din cate am inteles eu! loganu il ia GRATIS si preparat,deci nu va il vei compara cu cel stock!daca ar fi primit cadou un bmw pt asa ceva normal ca ii ziceam sa mearga cu bmwul,dar atata timp cat primeste dulapu si face ce vrea cu el....ce e mai dureros?sa vezi cum masina la finalul concursului e cam varza(bmwul lu ala sau loganu luat moca)
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline  
Old 11-05-06, 22:57   #58
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Nu se pune problema ca te vede in Dacia...ci daca rezista masina aia ...Pana la urma poa sa fie si cu caruciorul daca are sansa de a participa...onorabil e insa sa si termini.

@ tuning boy...nu te mai obosi cu listele ca e tarziu.

Last edited by ERY; 11-05-06 at 23:00.
ERY is offline  
Old 11-05-06, 23:04   #59
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Fii sigur ca cei de la Dacia vor face destul de mult pentru a rezista si vor comunica si pilotului tot ceea ce ar trebui sa stie pentru a termina cursa. Daca echipajul nu distruge masina prin accident,totul va decurge normal.
Parte cu amenzile,insa...poate fi dureroasa...unii stiu la ce sume se poate ajunge in cateva zile afara. Acuma'...poate va exista si sponsor pentru achitat amenzi...
lascarica is offline  
Old 11-05-06, 23:05   #60
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Caut copilot Gumbal !!!!!!!!!!

Oricum .... sper sa iti gasesti copilot...si sa mergi. Este o experianta unica.
ERY is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -