Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-06, 19:51   #211
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Car SPEC.

Quote:
Originally Posted by AlexXx-25 View Post
Stai usor nu o lua chiar asa nu am zis in nume de räu ,dar mi se pare scump dar asta e altä tarä,alte legi si dacä vrem sä träim in tara respectivä este normal sä fim ca toti ceilalti .
-toate bune
Alex e un topic unde se discuta despre asigurari (in mare)https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/23122-ofuri-deceptii-probleme-asigurari-amenzi/page-2.html..
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 20:41   #212
georges14


Stage 5
 
georges14's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[SEAT]
Default Re: Car SPEC.

Quote:
Originally Posted by AlexXx-25 View Post
georges14- nu mai zici nimic -ce sa intimplat cu muzica ,merg proiectele
sau cel putin avanseazä
La mine merge incet dar sigur,m-am läsat de laterale doar le inchid si vin cu incinta,pentru moment cu bandä totul este pregätit ,dar astept wooferele sä nu fac ceva gresit si sä o iau de la 0 .
Nu de alta dar nu este singura pe care am fäcuto .mäsurile le-am luat dupä wooferul de 800 care este tot de 30.
Condensatorul va rämine unde este si in foto am rämas pe linie Novex statie si woofere ,rämine sä väd rezultatele,ceva gälägie tot trebuie sä iasä
-toate bune

Imi place cum ai inceput.Asa ceva a fost primul meu proiect, cu doua woofere Audiobahn pe 30cm, dar m-am sucit pe 38 si a trebuit sa schimb toate planurile. La mine plansa din fata este inclinata, altfel nu imi incapea wooferul. De avansat nu am mai avansat. Nu am timp in cursul saptamanii si weekend-ul trecut a plouat de a rupt. Ampliul l-am vandut pe ebay, nu prea facea fata wooferul. Acum astept sa imi vina CAPA si trebuie sa-mi comand ampliul. Oricum nu este el terminat estetic da duduie.
georges14 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 21:09   #213
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

Wobule, muta tu te rog toate posturile astea legate de asigurarea si consumul lui V8 pe topicul ala cu asigurarile
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 21:15   #214
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

ALeXXX-25 wrote "Na bine eu il am de 2 ani carnetu si de 3 masina sunt in stufa 6 si la stufa 0 se face 50 % mai putin ce zici pot avea ce masinä vreau normal cä in functie de capacitatea cilindricä creste si asigurarea,asta e clar dar nu de 4 ori mai mult."

Nu e numai vorba de cilindree dar si de masina ca atare. Una e un Grand Cherokee limited si alta un Twingo sai Bravo. Plsu nu uita ca in fiecare tzara e diferit sistemul de asigurari. In Canada sub 25 de ani si putina experienta de condus + masina scumpa => asigurare f mare. Daaca lua un Suzuki Swift din 99 sau ceva asa, platea mai putin decat platesti tu la Twingo in Italia, de exemplu.
Oricum, 350 e putin fata de ce plateste WOB la Golful lui in Irlanda. Citeste putin topicul ala si minuneazate ca eu n-am crezut ca exista asa ceva!
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 22:33   #215
AlexXx-4ti


Stage 5
 
AlexXx-4ti's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Member of:
[4Tuning International]
[Fiat]
Default Re: Car SPEC.

[quote=pimp_lex;649553]
Sefule dacä te uitai bine ai fi väzut cä am specificat treaba asta cu altä tarä alte legi ,dar ce ai spus legat de Grand cä este extra Marcä si este mai scump la asigurare nu este asa este in altä clasä plus de asta si de capacitatea cilindricä.
Inchei subiectu cu asta , asta se discutä in alt loc si nu aici.
.................................................. ..................................

Nu eu am deschis dicutia despre asiguräri
- deschide ochii dacä vrei sä vezi
AlexXx-4ti is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 23:52   #216
AlexXx-4ti


Stage 5
 
AlexXx-4ti's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Member of:
[4Tuning International]
[Fiat]
Default Re: Car SPEC.

[quote=georges14;649471]Imi place cum ai inceput.Asa ceva a fost primul meu proiect, cu doua woofere Audiobahn pe 30cm, dar m-am sucit pe 38 si a trebuit sa schimb toate planurile. La mine plansa din fata este inclinata, altfel nu imi incapea wooferul. Oricum nu este el terminat estetic da duduie.

-Nu este räu dacä duduie,
Dacä nu mäsuram le comandam pe cele gresite de 38 si nu mai imi intra si statia in fatä,trebuie sä-i fac ramä si dupä aia montatä in mijloc.
La inclinatie m-am dindit si la ea,totul va veni fix montat nici un fir de pär sä nu mai intre si wooferele le voi mai fixa si din interior de laterale pinä sä le montez sä nu zdrängäne nimic.
Acum sä väd cind vin wooferele din D ,pentru statie am asteptat in jur de 7 zile dar este timp nu mä gräbesc .
Nu sunt incä hotärit dacä sä tapitez exteriorul in imitatie de piele sau sä fac un mulaj subtire de fibrä si sä vopsesc ,dar este c-am mult de lucru ,mai vedem
Pinä atunci toate bune
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN0270.JPG
Views:	66
Size:	113.9 KB
ID:	185206   Click image for larger version

Name:	DSCN0269.JPG
Views:	48
Size:	237.9 KB
ID:	185207  
AlexXx-4ti is offline   Reply With Quote
Old 06-12-06, 08:27   #217
georges14


Stage 5
 
georges14's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[SEAT]
Default Re: Car SPEC.

Eu zic ca nu se merita sa faci cu fibra. E mult de lucru si nu ai nimic rotund , totul e in colturi. In fata la gaura aia poti sa pui un plexi si doua neoane mici in spate
georges14 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-06, 11:55   #218
AlexXx-4ti


Stage 5
 
AlexXx-4ti's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Member of:
[4Tuning International]
[Fiat]
Default Re: Car SPEC.

Quote:
Originally Posted by georges14 View Post
Eu zic ca nu se merita sa faci cu fibra. E mult de lucru si nu ai nimic rotund , totul e in colturi. In fata la gaura aia poti sa pui un plexi si doua neoane mici in spate
Salut nu mai pun nici un neon :rama la woofere este cu luminä albasträ ,condensatorul este si el cu neon, ce este albastru pe mijlocul lui este neon. iar statia lumineazä in Rosu,sunt destule lumini ajung, imi trebuie curent pentru tehnicä .
-Au trecut doar 3 zile nu mai imi ajunge comanda ,vine ea

Last edited by AlexXx-4ti; 06-12-06 at 11:57.
AlexXx-4ti is offline   Reply With Quote
Old 06-12-06, 12:48   #219
georges14


Stage 5
 
georges14's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[SEAT]
Default Re: Car SPEC.

Quote:
Originally Posted by AlexXx-25 View Post
-Au trecut doar 3 zile nu mai imi ajunge comanda ,vine ea
Nu-mi spune de comenzi ca am asteptat doua saptamani sa-mi vina farurile
georges14 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-06, 22:31   #220
AlexXx-4ti


Stage 5
 
AlexXx-4ti's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Member of:
[4Tuning International]
[Fiat]
Default Re: Car SPEC.

Este de inteles cä dureazä ceva ,problema este neräbdarea si faptul cä mä tine pe loc din activitate pe lingä asta mai este si vineri cind nu se lucreazä si va mai dura cu o zi mai mult decit de obicei.
Dar nu este nimic am gäsit altceva de lucru schimb difurile originale cä pe spate le-am fäcut praf si pe cele din usi la fel le schimb cred cä sunt de 15watt cä nu ajung la jumate si incep sä se bilbie ,am schimbat cu MP3-CD si ästa este de 45 watt X 4.
Incerc sä termin in mare cel putin ce am inceput nu de alta dar ne bat särbätorile la usä si nu mai am chef sä mai imi pierd timpul
sau sä mai plimb atelieru in porbagaj.
--toate bune
AlexXx-4ti is offline   Reply With Quote
Old 09-12-06, 06:46   #221
odh_bmw

 
odh_bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 36
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

well ... detin un hyundai tiburon fx 1998 manuala ... motor 2.0 , 4 cilindrii DOHC 16V (140 cai )
Masina a fost cumparata din cauza pretului f f mic. eumm ... am cumparat masina in februarie 2006 si pana in ziua de astazi am schimbat la ea decat consumabilele si un mecanism din usa , desi are 260 mii km. Imi place destul de mult jucaria.







Last edited by odh_bmw; 09-12-06 at 06:48.
odh_bmw is offline   Reply With Quote
Old 09-12-06, 15:53   #222
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

felicitari pt masina

arata bine masina si se tin detul de bine Tiburonurile, tin minte ca am facut un highway run cu un tiburon (dar era modelul cu facelift, mai nou) si pana la urma m-a depasit (noi eram 4 in masina insa, ei 2), sunt masini reusite pt pretul cerut!

ai in cap ceva modificari sau nu vrei s-o tii prea mult timp?
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 09-12-06, 16:59   #223
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Car SPEC.

Bine ai venit cyrus,frumos Tiburonul.
  Reply With Quote
Old 09-12-06, 21:05   #224
Takashy_Vtec18

Stage 5
 
Takashy_Vtec18's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 315
Default Re: Car SPEC.

Misto Honda Prelude BogdaNZ ......sa o stapanesti sanatos......
Takashy_Vtec18 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-06, 22:58   #225
odh_bmw

 
odh_bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 36
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

Salut Alex_g.

Pimp_lex nu am nici un gand cu tiburonul. Nu stiu, nu prea ma atrage aspectul ei , v-am zis , a fost o ocazie f buna , nu am ales eu masina. Dar nici nu o sa il vand. Imi este draga. M-am indragostit de ea.

In primavara am de gand sa cumpar un e30 2.5 ... sau un e36 2.5 in cazul in care asigurarea nu e ff mult. Apropos aveti vreo idee cam cat ma ajunge asigurarea la aceste 2 modele (ambele mai vechi de 95 ) ?
Daca asigurarea este mult la bmw-uri o sa caut un golf 3 gti ( poate si vr6 ) mai vechi de 95 ca alea vin de la mama lor.

Ps: cat credeti ca am dat pe tiburon ? ( avend in vedere ca am piele in ea , totul electric , 2 airbaguri , cd-player , 260 mii de km dar inainte de a vinde-o a bagat omu ala 1700 $ pt a schimba frane , rulmenti , alternator si inca niste chestii la motor)
odh_bmw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -