Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-06, 02:48   #91
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Car SPEC.

Superba msinutza!
Sunt curios cum se aude bov-ul pe motorul si turbina de VW?
Quote:
i-am luat toate emblemele cu GTI (sa nu stie lumea ce am sub capota)
Asta ca asta,dar problema GTI-ului e un anumit model din gama golf numit R32...
__________________
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way"
Keiichi Tsuchiya (土屋圭市, Tsuchiya Kei'ichi) Dori-Kin (DRIFT KING)
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 04:35   #92
alex_MK V

Stage 1
 
alex_MK V's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 12
Default Re: Car SPEC.

Quote:
Originally Posted by BogdanNZ View Post
Superba msinutza!
Sunt curios cum se aude bov-ul pe motorul si turbina de VW?

Asta ca asta,dar problema GTI-ului e un anumit model din gama golf numit R32...
un r32 nu ma face la ce am eu pe el , decat daca isi pune un supercharger
alex_MK V is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 04:37   #93
alex_MK V

Stage 1
 
alex_MK V's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 12
Default Re: Car SPEC.

Quote:
Originally Posted by alex_MK V View Post
un r32 nu ma face la ce am eu pe el , decat daca isi pune un supercharger
am sa filmez masina cu sunet ca sa auzi cel mai frumos sunet la o masina inventat vreodata
alex_MK V is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 06:30   #94
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Car SPEC.

Quote:
Originally Posted by alex_MK V View Post
am sa filmez masina cu sunet ca sa auzi cel mai frumos sunet la o masina inventat vreodata
Baga sa auzim BOV-ul rasufland


Quote:
un r32 nu ma face la ce am eu pe el , decat daca isi pune un supercharger
Nu fi asa sigur...R32-ul are 250cai standard si e AWD, iar asta inseamna plecare ca din pusca...oricum daca ai dus-o de la 200 la 270 cai e de admirat
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 06:58   #95
alex_MK V

Stage 1
 
alex_MK V's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 12
Default Re: Car SPEC.

Quote:
Originally Posted by BogdanNZ View Post
Baga sa auzim BOV-ul rasufland




Nu fi asa sigur...R32-ul are 250cai standard si e AWD, iar asta inseamna plecare ca din pusca...oricum daca ai dus-o de la 200 la 270 cai e de admirat
m-am luat cu r32 si pe highway si de pe loc si l-am mancat in ambele situatii , avea doar intake , dar se vede diferenta de cai si de torque
alex_MK V is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 07:38   #96
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

vezi vezi sa nu-ti apuna steaua in fatza la vreun Hatch din 94 ) stii tu de alea ala mexico ) si cred ca ala cu r32 era stock in motor ceea ce e rar la masinile alea cu prima ocazie cand vin la new york te caut sa te umilesc ok si tot cu o jermana numa ca e twin turbo 2 x GT3582R AWD ) rebuilt engine ) ghici ce e, a si e din 2001 masina ) 4 door sedan 3.0 v6
draculas is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 16:50   #97
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

Felicitari pt masina, nu e genul meu dar s-o pastrezi cu placere.

Pune si tu fisa dyno , ca sunt curios cati fwhp ai. Sper ca aia 270 cp nu i-ai scos din burta, ai puso pe dyno.

Degeaba i-ai scos badge-urile, tre sa fi complet afon in masini sa o vezi pe strada si sa nu-ti dai seama ca e GTI si nu un Rabbit. Daca vreo s-o faci sa arate ca un Rabbit, tre sa-i schimbi jantele, toba finala si inca cateva chestii.

Langa New-york e vreo pista de drag ? Ai fost si tu s-o inceci pe 1/4 mile sa vezi ce poate? Ca asa, m-am luat cu ala si alalalt nu stiu unde....nu e f relevant.

Anne - 58 cp si automata?sunt la moda automatele in irlanda? si n-adormi pana ajungi la suta?
Vad ca are si A/c dar nu l-ai pus in lista de dotari. Nu merge?
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 16:54   #98
alex_MK V

Stage 1
 
alex_MK V's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 12
Default Re: Car SPEC.

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
vezi vezi sa nu-ti apuna steaua in fatza la vreun Hatch din 94 ) stii tu de alea ala mexico ) si cred ca ala cu r32 era stock in motor ceea ce e rar la masinile alea cu prima ocazie cand vin la new york te caut sa te umilesc ok si tot cu o jermana numa ca e twin turbo 2 x GT3582R AWD ) rebuilt engine ) ghici ce e, a si e din 2001 masina ) 4 door sedan 3.0 v6
nu era stock , avea intake r32 ala , iar legat de hatch , nu pot sa suport honda desi unele care si-au pus turbo fug bine dar nu e ceva de speriat , iar tu nu stiu ce masina ai dar nu mi-e frica sa te iau un pic la incins
alex_MK V is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 16:58   #99
alex_MK V

Stage 1
 
alex_MK V's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 12
Default Re: Car SPEC.

Quote:
Originally Posted by pimp_lex View Post
Felicitari pt masina, nu e genul meu dar s-o pastrezi cu placere.

Pune si tu fisa dyno , ca sunt curios cati fwhp ai. Sper ca aia 270 cp nu i-ai scos din burta, ai puso pe dyno.

Degeaba i-ai scos badge-urile, tre sa fi complet afon in masini sa o vezi pe strada si sa nu-ti dai seama ca e GTI si nu un Rabbit. Daca vreo s-o faci sa arate ca un Rabbit, tre sa-i schimbi jantele, toba finala si inca cateva chestii.

Langa New-york e vreo pista de drag ? Ai fost si tu s-o inceci pe 1/4 mile sa vezi ce poate? Ca asa, m-am luat cu ala si alalalt nu stiu unde....nu e f relevant.

Anne - 58 cp si automata?sunt la moda automatele in irlanda? si n-adormi pana ajungi la suta?
Vad ca are si A/c dar nu l-ai pus in lista de dotari. Nu merge?
nu l-am pus pe dyno ia cu pista am sa ma duc odata cand o sa am timp ca sunt curios
alex_MK V is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 04:10   #100
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

hahahaha iei pe dracu ) cand ajungi la 400 hp la roata atunci mai pove pana atunci baga bani in golf , apropo mi se pare mie sau tu ai tractiune numa pe fata ? daca e asa esti mancat de catre orice evo sau sti stii la ce ma refer ) iar cat despre honde bleach suna de nu-i drept si cam atat stii tu 3" exaust de pe ebay cu 10 dolari set complet apropo masina e luata in payments sau cu banu jos ? si vezi ce faci cu garantia nu te puna dracu sa meri la dealer cu ceva in plus pus pe motor ca ai dat de dracu ramai cu buza umflata
draculas is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 10:39   #101
EyeKyu

Stage 2
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 45
Default Re: Car SPEC.

Cica maine (Vineri) imi dau masina in dealer pe un Eclipse GS-T ca m-am saturat sa dau atatzia bani pe benzina ca Dodge-ul consuma de ma rupe.
EyeKyu is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 18:02   #102
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

model din asta nou V6 sau....?
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 19:53   #103
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

nu ma modelu ala vechi de prin 97 ) cum am avut eu vai de el cat o sa-l coste piesele
draculas is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 05:23   #104
EyeKyu

Stage 2
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 45
Default Re: Car SPEC.

E din 95 de fapt si nu e cum ai avut u Draculas numa ca aspect, e versiunea turbo a Eclipse-ului

Pimp exista vre-un Eclipse care sa se numeasca GS-T si sa aiba motor V6? Io nush` de asa ceva ala V6 e Eclipse GT si e numai din anul 2000+
EyeKyu is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 07:11   #105
alex_MK V

Stage 1
 
alex_MK V's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 12
Default Re: Car SPEC.

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
hahahaha iei pe dracu ) cand ajungi la 400 hp la roata atunci mai pove pana atunci baga bani in golf , apropo mi se pare mie sau tu ai tractiune numa pe fata ? daca e asa esti mancat de catre orice evo sau sti stii la ce ma refer ) iar cat despre honde bleach suna de nu-i drept si cam atat stii tu 3" exaust de pe ebay cu 10 dolari set complet apropo masina e luata in payments sau cu banu jos ? si vezi ce faci cu garantia nu te puna dracu sa meri la dealer cu ceva in plus pus pe motor ca ai dat de dracu ramai cu buza umflata
draculas ce masina ai? iar daca tu ai 400hp la roti esti tare
alex_MK V is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -