Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 09-03-10, 21:33   #481
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Top cele mai proaste masini

off topic:stim cu totii ca, calitatea si fiabilitatea masinilor vw a decazut dar nu cred ca chiar in halu asta!!!in fine....cine imi arata o masina care sa nu aiba o problema cat de mica.......sa ma anunte si pe mine!

on topic:alfa romeo......masini cu o gramada de probleme!

Last edited by MIRCAT; 09-03-10 at 21:38.
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 15:52   #482
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Top cele mai proaste masini

Nu, nu stim cu totii de ce spui tu. De fapt, calitatea masinilor VW a crescut - vezi noul Polo, noul Touareg, Passat CC, Phaeton si asa mai departe.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 16:05   #483
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

a crescut atat de mult incat la 2 prieteni le-au stat masinile 1 luna in service din cauza cutiei DSG
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 16:10   #484
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Top cele mai proaste masini

Aceleasi generalizari si generalizari....una peste alta cutiile DSG sunt excelente, doar primele serii mai aveau probleme de fiabilitate. Cu toate astea, de proaste ce sunt, dupa ce au dat VW-Audi tonul acum toata lumea se bate pe transmisii cu dublu ambreiaj.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 20:49   #485
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Top cele mai proaste masini

adevarul e ca si eu am auzit numai de bine despre DSG , chiar si cei de la top gear lauda cutiile dsg
apache is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 16:19   #486
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

intre a lauda pentru performante un obiect si a lauda pentru fiabilitate este o mare diferenta
intradevar anaconda pers. de care zic sau nimerit printre primii dar cred ca dupa ce dai vreo 20.000 euro pe o masina sa ti se strice dupa nici 1000km parca ...
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 18:57   #487
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Top cele mai proaste masini

nu stiu unde vezi tu anaconda ca a crescut calit masinilor care le-ai enumerat?daca tu zici ca merita sa dai 30000 euro pe un cc care are niste materiale la interior din clasa polo-ului.......bravo tie!cum explici ca se poate ca la un din passat 2009 sa-i aiba probleme cu motorul,sa-i ploua in portbagaj si sa i se se faca condens in masina?probabil deaia proprietarul deabia asteapta sa scape de ea!daca vrei calit uita-te si tu la Bmw,la un Mercedes!

ps:intre audi si vw e o diferenta mare....nu le mai bagati in aceeasi oala!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 19:54   #488
Mallus
Seat Driver

Stage 5
 
Mallus's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,172
Member of:
[SEAT]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Daca si vw e in topul celor mai proaste masini...
E normal sa fie si masini cu probleme.Cu siguranta multe din aceste masini "problema" au si proprietari/soferi "problema"Vreau sa zic ca am un prieten cu un golf 4 sdi care e in tara de vreo 3-4 ani si are peste 80mii km in tara facuti/200mii km in bord si inafara de consumabile nu a schimbat absolut nimic la ea.Omu e sofer de sofer si cara zi de zi marfa cu ea la magazinul pe care il are la tara.
Mallus is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 20:03   #489
dj_luchian

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 118
Thumbs down Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by cavaliere View Post
Topicul e "Top cele mai proaste" nu ce ti se pare tie ca e scump si slab motorizat. Chiar si asa esti pe langa subiect ai si tu permis macar? :-s
cand am dat eu de permis nu te invata care masina e mai buna, probabil pt. tine permisul iti da multicalificari...
pentru mine daca o masina care ofera ce ofera si competitia dar la un pret mai ridicat nu o face mai buna.
chiar ma asteptam sa apara vreun fanatic sa imi dea un raspun de genu'. in general, numai la posesorii de vw am intalnit mentalitatea:"si ce daca manaca ulei, si ce daca se strica piese la ea, nu intelegi ca vw rulezz?", insa prefer sa nu-i bag pe toti in aceeasi oala.
si ca sa fiu un pic rau dau exemplu o emisiune de pe discovery in care se prezenta ce depozit gigantic si hightech au cei de la vw si drumul pe care il face o piesa(in emisiune era vorba despre un shimbator de viteze), eu as zice ca mai bine s-ar concentra pe calitatea lor in loc de depozitare .
__________________
Nu exista intrebari tampite, ci doar raspunsuri
dj_luchian is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 20:09   #490
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by MIRCAT View Post
nu stiu unde vezi tu anaconda ca a crescut calit masinilor care le-ai enumerat?daca tu zici ca merita sa dai 30000 euro pe un cc care are niste materiale la interior din clasa polo-ului.......bravo tie!cum explici ca se poate ca la un din passat 2009 sa-i aiba probleme cu motorul,sa-i ploua in portbagaj si sa i se se faca condens in masina?probabil deaia proprietarul deabia asteapta sa scape de ea!daca vrei calit uita-te si tu la Bmw,la un Mercedes!

ps:intre audi si vw e o diferenta mare....nu le mai bagati in aceeasi oala!
Daca ploua in masina aia inseamna ca era cu probleme, probleme apar si la Rolls Royce. Ca sa stabilesti daca un brand are masini de calitate sau nu te iei dupa exemplarele normale nu dupa exceptii, intelegi ? Daca tu crezi ca o masina de calitate nu are probleme cu motorul inseamna ca pe planeta asta nu exista masini de calitate. Sau la BMW si Mercedes nu exista probleme la motor ?

Cat despre CC cu materiale de Polo, exista 3 variante.

- nu ai mers cu CC
- nu ai mers cu Polo
- nu ai mers cu niciuna

Si intre un Golf vs Polo exista diferente la materiale, antifonare si alte chestii, cu atat mai mult intre Polo si Passat CC.

Unde vad ca a crescut calitatea ? Fix in masinile lor, vezi noul VW Polo, noul Passat CC, noul Touareg, vechiul Phaeton si asa mai departe. Polo de exemplu este etalon in clasa lui, ma refer la noul model care este excelent.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 22:54   #491
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Intamplare hazlie cu un CC nou, alb, xenon, piele maro... masina de reprezentanta.
Cand sa iasa din parcare a dat putin in spate, apoi nu i s-a mai stins becul de la marsarier.
Iar Logan-uri cu probleme la sistemul electric sunt cu miile, partea proasta e ca nu au facut nicio rechemare cu toate ca sunt foarte periculoase in trafic.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 11:29   #492
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Seat Ibiza model 2009-2010 mi se pare una din cele mai proaste masini , inafara de motor , tot e facut naspa la el
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 13:27   #493
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: Top cele mai proaste masini

da argumente de ce ibiza 2010 ar fi una din cele mai proaste masini .
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 13:55   #494
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Top cele mai proaste masini

pt ca am una , si in logan m-am simtit mai bine ce sa-i faci...tzeapa
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 14:11   #495
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Top cele mai proaste masini

ce vocabular..
apache is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -