Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-05, 22:18   #31
TufY

Stage 5
 
TufY's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,002
Default

mersi sebastian!
guru ai firma de montat folie autorizata??
daca da cat costa??
TufY is offline   Reply With Quote
Old 25-02-05, 22:24   #32
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

din motive de publicitate pe site ar fi bine sa discutati amanunte cum ar fi pretul pe PM dar un nr de tel cred ca ar fi bine venit.
Calitatea o pot confirma si eu am montat astfel de folie pe Subaru si pe renault Trafic de la club + alti prieteni si cunostinte.
Merita sa mergeti pana acolo sa vedeti se pot face si modele, combinatii.....
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-02-05, 22:30   #33
TufY

Stage 5
 
TufY's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,002
Default

hmm nu prea sunt deacord cu vb pe privat!!
acest topic l-am creat cu caracter informativ si pentru altii care ar dori sa puna folie pe geamuri sau sa le ionizeze si ar fi bine sa fie si preturi ca fiecare sa stie ce ar fi mai indicat pt el!! (sa aiba cum sa faca comparatii ca sa ajunga la cea mai buna optiune tinandu-se cont de buget, calitate, etc)
dar daca aste sunt regulile il rog pe guru sa imi trimita si mie un PM cu preturi si adresa unde este firma!
multumesc
TufY is offline   Reply With Quote
Old 25-02-05, 22:53   #34
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"polifem\"
apropos de poza ta xxdadixx ... tare mi-e ca este un frumos VT acolo ... uite-te la stopuri ... reflexia nu e greu de facut.

ajuta foarte mult shi unghiul din care e facuta poza ... putin din jos ... sa prinda cerul ...
Adica vrei sa spui ca am modificat eu poza in Adobe? Nu m-am atins de ea. Eu am vazut asa ceva si in Hunedoara pe o dubitza da America. Iar stopuri dinalea am vazut de golf 3.
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 25-02-05, 23:17   #35
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

bune dar gasiti o forma sa nu sune a talcioc sau bazar pe aici.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-03-05, 18:05   #36
DVDValy

Presedinte R volution

Stage 5
 
DVDValy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 2,305
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[R volution]
[Honda]
[RENAULT]
Default

pai daca iti pui folie legala mai nou cu autorizatie sau cam asa ceva in timp se face naspa de-si pe cateva luni se vede marfa si poti so arunci iar la ionizare in Romania e foarte ciudata nu are o imagie foarte placuta se lucreaza ca pt romani
__________________

DVDValy is offline   Reply With Quote
Old 05-03-05, 09:24   #37
GURU

Stage 1
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 21
Default

Imi cer scuze pentru “frecventa” cu care raspund. Sincer, am fost foarte ocupat. Sa Lamurim cateva lucruri:
1. Foliile LLumar sunt omologate de RAR (pentru geamurile laterale spate si luneta) si exista si acordul Politiei Rutiere. Fiecare client primeste un set de astfel de documente. Documentele sunt autentice!!! Se mai gasesc prin targ baieti care contra unei sume “va dau omologare”.
2. Foliile LLumar pentru geamuri auto au garantie 5 ani. Sunt excluse manifestari de genul bule, cute, decolorari, dezlipiri si altele asemanatoare intalnite la foliile din targ.
3. Exista 10 (zece) modele omologate! Practic, cea mai mare gama din piata. La reinoirea omologarii (in vara) vor fi 14 (paisprezece) modele. Aveti de unde alege!
4. Foliile LLumar nu sunt ieftine! Dar nici cele mai scumpe. Va las pe voi sa vedeti cere sunt acelea
5. Suprafata medie vitrata a unei masini este de aproximativ 3 mp. Plus/minus… Costurile infolierii unei masini se pot ridica la valoarea de 180 euro + TVA. La masini mai pretentioase (seriile 5 si 7 noi de la BMW, E si S Classe, Bentley etc) ne rezervam dreptul de a stabili tarife mai mari.

Pentru orice detalii nu ezitati sa ne contactati.

Cu stima,
GURU
0721 430430
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bmw_coupe_288.jpg
Views:	982
Size:	70.1 KB
ID:	20112  
GURU is offline   Reply With Quote
Old 05-03-05, 10:24   #38
el_loco

Stage 5
 
el_loco's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 588
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"GURU\"
Foliile LLumar sunt omologate de RAR (pentru geamurile laterale spate si luneta) si exista si acordul Politiei Rutiere.
Pai si daca vreau sa pun folie si pe geamurile lateral fata? Nu imi dati acte si pentru alea sau cum?
Am vazut in poza RX-8-ul ca are si pe fata.
__________________
| 2002 320d Titanium Silver | WWW.JANTE.TK
el_loco is offline   Reply With Quote
Old 05-03-05, 11:22   #39
GURU

Stage 1
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 21
Default

Exista un model omologat si pentru fata, dar te asigur ca nu-l vrei. Folia e prea deschisa.
90% din clientii mei au vrut si pe geamurile din fata si le-am pus. Dar pe riscul lor. In nici o tara din lume nu ai voie... E drept, putem alege un model mai deschis, dar nu foarte. Ma rog, putem vorbi mult pe tema asta. Important e ca se poate face orice.

Cu stima,
GURU
0721 430430
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	corvette_2_245.jpg
Views:	605
Size:	92.1 KB
ID:	20118  
GURU is offline   Reply With Quote
Old 05-03-05, 12:03   #40
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default

sunt destui care au parbrize negre
si la noi in PL e unu care are toate gemurile negre(inclusiv parbrizu),nush daca are ceva acte la mana dar stiu ca tipu e in politie..deci ----
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline   Reply With Quote
Old 07-03-05, 09:20   #41
GURU

Stage 1
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 21
Default

Da-mi voie sa ma indoiesc ca are careva folie pe parbriz. In ce priveste geamurile laterale fata sunt de acord cu tine. Si da-mi voie sa-ti explic. Orice parbriz este curbat dupa (cel putin) doua raze. Inchipuie-ti ca vrei sa impachetezi o minge intr-o coala de hartie: se vor forma cute. La fel si cu aplicarea foliei pe parbriz sau pe luneta. Astfel:
1. Daca aplicatorul nu este suficient de experimentat va monta folia din bucati. Dungile rezultate din imbinarea bucatilor il vor jena foarte tare pe sofer.
2. Daca aplicatorul are suficienta experienta va monta folia dintr-o singura bucata. Pentru asta va trebui, in prealabil, sa o muleze. La cald. In momentul mularii apar mici distorsiuni (deformari ale imaginii) cand privesti prin geamul infoliat. Aceste distorsiuni pot deveni foarte periculoase, in special noaptea, cand iti vin din fata alte masini cu farurile aprinse.
Noi am aplicat folie pe parbrizul unei masini (pe langa celelalte geamuri), dar aceasta urma sa fie filmata pentru realizarea unui spot publicitar (lansare Honda Accord - 2003) ce a fost difuzat in Finlanda. Dupa filmari ne-au adus inapoi masina si am \"exfoliat\" parbrizul.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	8_honda_302.jpg
Views:	1185
Size:	46.4 KB
ID:	20271  
GURU is offline   Reply With Quote
Old 08-03-05, 06:37   #42
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default


Si eu am folie pusa la GURU pe Subaru Spatele mai inchis si fata putin mai deschisa, cele de fata par de fabrica mai colorate si nimeni nu a spus nimic .
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 09-03-05, 22:08   #43
dcriss

Stock
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2
Default for GURU

GURU, daca nu te superi, tu in ce oras montezi llumar? Eu fac asta la oradea. Pt interesati, scrieti pe dcriss@atlastelecom.ro
dcriss is offline   Reply With Quote
Old 10-03-05, 08:42   #44
GURU

Stage 1
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 21
Default Pentru dcriss

Eu sunt din Bucuresti. Esti autorizat de cei de la Cluj?

GURU
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	smart_321.jpg
Views:	730
Size:	551.1 KB
ID:	20492  
GURU is offline   Reply With Quote
Old 10-03-05, 09:09   #45
roberto

Stage 2
 
roberto's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 44
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Stiu masini care au de doi ani folie LLumar montata de Guru arata super si in ziua de astazi. Am montat si eu pe a mea, am toate autorizatiile, insa am avut o singura data ocazia sa ma opreasca un \"militian\" din cauza ca aveam folie pe geamuri cand a venit vorba de autorizatiii citez - \"poti sa imi arati tu orice ca nici nu vreau sa ma uit\" si nici nu s-a uitat pe ele, urma sa-mi ia talonul, iar eu sa ma duc cu toate autorizatiile sa-l iau inapoi de la Udriste (bonus 250k amenda)... asa ca am fost nevoit sa ajung la un compromis
roberto is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -