Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Forumul Participantilor la Curse

View Poll Results: Alegeti tipul de grupe preferat in competitiile de drag racing din Romania
Grupe LEGAL RACING 69 61.06%
Grupe DELTA RACING 44 38.94%
Voters: 113. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 20-08-12, 15:52   #46
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Daca exista acel sistem de cronometrare, dedicat acestui tip de cursa, nu cred ca pupa cu incadrarile LR.

Intrebari
1. Cine castiga cursa? Primul sosit sau timpul cel mai mic?
Sunt doua sisteme diferite, daca nu exista cronometrare se castiga piramidal, iar daca exista cronometrare regina este timpul.
2. Se departajeaza concurentii in functie de starea legala REALA a masinii?
Nu inteleg intrebarea. Aspectul legal nu este treaba noastra noi daca avem un tico cu motr de BMW analizam situatia conform motrului de pe masina, aplicand regulamentul.
3. Pe actualul parc auto (sa folosesc o expresie LR) nu cumva ultima grupa va fi supra-ultra-populata si total inechitabila? Se pot construii grupe suplimentare pastrand oarecum acelasi algoritm.
4. De ce nu se tine cont doar de felul tractiunii, natura motorizarii (aspirat sau supra-alimentat), calitatea legala (street sau profi) si poate si in functie de carburant, daca se doreste, citez din memorie, "sa se vada meritul fiecaruia"? Cea mai rapida masina tractiune fata-aspirata-de strada, FWD-T-profi, RWD-N/A-street... si tot asa.
Este o idee pe care noi nu am pus accent.

Revenind, etape legale au fost si sunt de cativa ani, in fiecare luna, cu instiintare generoasa in prealabil. Adevarat ca pare a fi mai mult sport decat socilizare la astfel de curse. Daca LR vrea sa faca o treaba serioasa (!), atunci ar trebui sa vina in intampinarea participantilor oferind locatii la indemana pentru jumatatea extra-carpatica a tarii si sa colaboreze cu DRE, asigurand o astfel o acoperire, chiar ca nationala, a sportului de Drag Racing, nu sa va intoarceti la brambureala anilor de inceput.
Portita dialogului nu este inchisa. Apreciez ce face DRE dar eu vad o alta abordare pe care o consider mai bine structurata din pdv grupe si organizare. Algoritmul constructie grupelor DRE este bun mai putin subiectiv insa inechitabil in viziunea mea.

Va urez succes, desi demersul asta imi este cu deja vu!
Te asteptam sa pui umarul la succes!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-08-12, 15:59   #47
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Ce mai criticai Buzaul Opreo cand era public d-asta...
Publicul trebuie sa exista, acum la majoritatea etapelor la care sunt spectator nu prea e consistent si ma indispune putin.
Datorita acelui public am blocat cursa de mai multe ori si de cateva ori chiar am anulat finalizarea desfasurarii. Ne bucuram de public dar ne plac chestiunile sigure, acolo Jandarmeria PLATITA cu suta de milioane a dat kix.

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Nu se mai fac curse atata de des pentru ca:

1. Este necesar avizul FRAS pentru ca Politia Romana sa blocheze drumul (taxe, pile, cronometrare cu cuc de la ei, nebunii);
Am tot vazut etape prin tara chiar de drift, accelerare si KOE daca nu ma insel pe strada, deci se poate.
2. In unele locatii au avut loc incidente care au dus la imposibilitatea obtinerii altor autorizatii (Casa Poporului, Galati, Dragonul Rosu, Tg. Mures (parca?)-indemanare etc.) Nu este adevarat, chiar de curand am vazut o etapa de drift in fata Casei Poporului. Te rog sa te informezi corect.
3. Unele aeroporturi au devenit indisponibile iar altele noi nu au mai aparut.
Uneori caile sunt ceva mai anevoioase insa anumite aeroporturi au taxe mari, foarte mari de ca 4000Euro fara TVA cum ar fi in Bucuresti. Eu vad din asta un impediment cand sunt sponsori putini.
Daca am banii, echipa de lucru care sa spunem ca acum exista si se doreste pot organiza peste tot cate ceva.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-08-12, 16:17   #48
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Pe strada am mentionat in ce conditii se poate, iar asa cum spuneai, sponsorii-s putini, numai bani pe licenta si ceasul cu cuc al FRAS nu ar mai da banii un organziator. Sau, poate are intrare si scapa usor de problema asta (presedinte al ramurii in cadrul FRAS?).
Singur ai spus despre Casa Poporului ca nu mai se poate lua aviz de cand cu incidentul cu politistul/participantul.

Din partea mea organizati cum si cati vreti, doar ca e pacat de acesti baieti care fac atatea eforturi sa tina un campionat si sa primeasca in schimb o astfel de atitudine. Orice vorba buna te ridica la nori, orice injuratura sau atitudine ostila te pune in genunchi, din ce-mi aduc aminte.

Daca LR are calendar, sistem de cronometrare, plan cu partenerii pentru locatii, ok, dati drumul la treaba. Problema e ca astfel de discutii cu lipsa de sponsori, ca am face, ca putem ca bla bla au mai fost de-a lungul anilor si degeaba.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 20-08-12, 18:55   #49
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Ma bucur de dialogul cu tine si-l accept, atat timp cat nu este tendentios, chiar daca a plecat din start cu o anume deficienta din partea ta. Daca continui sa faci insinuari sa aduci in discutie chestiuni aberante, evit sa-ti raspund. Am sa te las a latrii cat vrei, am sa cer sa ti se lase posturile si am sa te ignor.
Pentru mine este important sa vorbesc despre Legal Racing nicidecum despre DRE.
Respect munca depusa de DRE si apreciez ca exista considerand ca este o posibilitate data celor care vor sa participle la curse de accelerare, insa Legal Racing isi exprima pozitia prin mine avand o alta viziune.
Respect ce face FRAS, particip in intreceri organizate de ei cronometrat fiind cu acele scule care vad ca nu sunt contestate de nimeni, dar e mai putin important.
Nu jignesc FRAS si nici aparatele lor desi e clar ca avem solutii mult mai bune dar sa nu uitam ca ei folosesc http://www.tagheuer.com/ care sunt pana la urma numarul unu pe segmentul asta.
Este urat si neonest sa tratezi Legal Racing care are peste 60 de evenimente auto organizate, noi am demonstrate ca se poate, am dat startul in domeniu si am legalizat liniutele, materializate in forma curselor de accelerare.
Subiectul acestui topic este clar si pentru noi tabela de vot este importanta, o respectam, iar pana in prezent relitatea de pe ea este clara chiar daca au trecut ani buni de cand nu am avut posibilitatea sa mai ridicam in scena un eveniment.
Nu avem calendar si oricum ar fi prematur sa afisam asa ceva inante de a fi pregatiti cu totul.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-08-12, 19:41   #50
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Sebi, lasa formul si treci la treaba..

50 de masini 100Euro/masina o noapte intreaga iti mai aduci aminte discutia ?? Daca da, pune-o in aplicare(daca mai poti) si vor fi masini, crede-ma..

Topicuri peste topicuri, polluri peste polluri, pentru ce ??

Hai ca vine toamna, vine racoarea, se intoarce lumea din concedii cu chef de curse
kimi is offline   Reply With Quote
Old 20-08-12, 20:02   #51
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Hai sa latru mai clar.

Cere in primul rand sa fie sters tot topicul, pentru ca pe langa faptul ca este inutil este si malitios la adresa altor organizatori care fac treaba asta si o fac cu 300 de clase peste LR (regulament clar, puncte acordate, clasament clar, etape clare si anuntate din timp, cronometrare drag racing, pista cu lipici, manse/concurent fara numar, sonorizare, announceri, echipa de organziatori etc.).
Ma bucur ca recunosti ca nu detii niciun fel de sistem dedicat acestui tip de curse. Poti utiliza si cronometrare de natatie dupa logica ta, ca-i tot tagheuer. Nu dau ele timpi de reactie, timpi intermediari, viteza de iesire si alte rahaturi d-astea inutile dar dau timpi.
In ultimul rand, chiar daca au inventat praful de pusca, nu-ti doresti sa mergi la razboi cu o pusca chinezeasca. Lumea a evoluat, ca sa fiu mai clar.

Stii cum e aia cu tichia de margaritar? N-ai de nici unele dar nu stii cum sa faci incadrarea pe grupe... Eu as mai sta la palavre dar sincer imi este din ce in ce mai greu sa ma pastrez pe un ton serios.

Ti-a luat ceva pana sa revii la vechile obiceiuri. Sanatate!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 20-08-12, 21:41   #52
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
Sebi, lasa formul si treci la treaba..

50 de masini 100Euro/masina o noapte intreaga iti mai aduci aminte discutia ?? Daca da, pune-o in aplicare(daca mai poti) si vor fi masini, crede-ma..

Topicuri peste topicuri, polluri peste polluri, pentru ce ??

Hai ca vine toamna, vine racoarea, se intoarce lumea din concedii cu chef de curse
Trebuie aleasa corect directia si aceea trebuie mentinuta.
Este foarte important regulamentul si de asta doresc sa fie clar odata incepute cursele sa nu mai fac comentarii asupra grupelor.

In ce priveste initiativa cu 100E e posibila si cred ca trebuie sa incepem sa strangem banii. Din pacate la vechea initiativa cand am dat drumul la strangerea de bani in avans au fost doar doua persoane care au adus efectiv banii:
- Marian V.
- Ducu I.
si ma mai bazam poate pe inca 5-6 persoane .

Hai sa stabilim chestia cu grupele apoi trecem la locatii si ulterior la calendar.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-08-12, 21:53   #53
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Quote:
Originally Posted by MaliBuGTI View Post
Va rog sa votati in poll si sa postati mai jos ce preferinte aveti in legatura cu grupele actuale care se practica la evenimentele de drag de la noi din tara.

Optati pentru una din cele doua variante (LEGAL RACING sau DELTA RACING) si argumentati alegerea!

*Va rog frumos sa incercati sa pastrati thread-ul cat mai curat, deci fara certuri si offtopic-uri inutile. Poate ca in viitor, organizatorii de evenimente de drag vor tine cont de parerea voastra.


Mai jos voi exemplifica in ce consta cele doua tipuri de grupe si regulamente:



- GRUPE TIP LEGAL RACING:

- Grupa A1: Automobile cu o putere pana la 75 cp
- Grupa A : Automobile cu o putere intre 76 cp - 100 cp
- Grupa B : Automobile cu o putere intre 101 cp - 130 cp
- Grupa C : Automobile cu o putere intre 131 cp – 165 cp
- Grupa D : Automobile cu o putere intre 166 cp – 200 cp
- Grupa E : Automobile cu o putere intre 201 cp – 250 cp
- Grupa F : Automobile cu o putere intre 251 cp – 300 cp
- Grupa G : Automobile cu o putere intre 301 cp – 350 cp
- Grupa H : Automobile cu o putere de peste 350 cp

Mentiune , atunci cand se stabilesc grupele se ia in calcul puterea motorului ce echipeaza in acel moment autoturismul, iar in cazul unor interventii majore cu ar fi aplicarea unui turbo , compresor, nitro, nos, sau schimbarea chiulasei de la 2 supape pe cilindru la mai multe rezultand un motor de alt tip se aplica coeficiente respective se reincadreaza noul motor.
Exemple de mod de calcul :
Pt montare suplimentara de turbo
(puterea de fabrica) x 1,6 = puterea de clasa
Pt compresor
(puterea de fabrica) x 1,3 = puterea de clasa
Pentru nitro, nos
(puterea de fabrica) x 1,4 = puterea de clasa
Pentru combinatia acestor modificari, de exemplu turbo+NO2, se ia in calcul coeficientul mai mare, cel de turbo.
Folosirea unui bloc motor intalnit pe mai multe modele, dar cu configuratii diferite nu poate determina in mod direct clasa, clasa este determinata de configuratia generala nu doar de seria blocului motor.
Pentru schimbat chiulasa
Motor opel 115cp 8valve-se schimba chiulasa se monteaza de 16v rezulta motor de 136 sau 150cp , la motor de Vw 1,8 8v de 90cp se aplica 16v rezulta clasa pt motorul 1,8 de 16v adica 130cp.
Exemplu la bloc motor de Dacia, daca este montata chiulasa de Renault 5 Alpine, se va inscrie in clasa corecta motorului renault astfel echipat care ofera cca 92cp. valabil si pentru alt tip de accesorii ale motorului.
Organizatorul atunci cand apar cazuri speciale poate intruni o comisie tehnica si indica clasa de participare putand da derogari sau marirea clasei cand se impune.
Coeficienti in functie de tractiune si arhitectura( Cta)

Tractiune spate 1,00
Tractiune fata 0,95
Motor central 1,10
Tractiune 4x4 1,15

puterea masini se inmulteste cu Cta si rezulta puterea dupa care se determina grupa de incadrare corecta.



-----------------------------------------------------------------------------------------------



- GRUPE TIP DELTA RACING:

Grupe de participare (categoria Street)
(Prescurtari utilizate: FWD: tractiune fata, RWD: tractiune spate, AWD: tractiune integrala)

sub 1600 cmc – S1
Toate masinile dotate cu motor pe benzina in 2 sau 4
timpi, in linie, V, boxer, cu patru roti si
tractiune pe doua roti, avand motorul cu cilindreea sub
1600cmc normal aspirat sau sub 1000cmc
supraalimentat (turbo/compresor).
Combustibilul permis este doar cel din comert –
benzina, E85,benzina de curse

sub 2500 cmc – S2
Toate masinile dotate cu motor pe benzina in 2 sau 4
timpi, in linie, V, boxer sau Wankel, cu patru roti si
tractiune pe doua roti, avand motorul cu cilindreea
cuprinsa intre 1601-2500cmc normal aspirat sau sub
1600cmc Wankel aspirat sau sub 1600cmc
supraalimentat (turbo/compresor).
Combustibilul permis este doar cel din comert –
benzina, E85, benzina de curse

sub 3800 cmc - S3
Toate masinile dotate cu motor pe benzina in 2 sau 4
timpi, in linie, V, boxer sau Wankel, cu patru roti din
care doua roti motrice, avand motorul cu cilindreea
cuprinsa intre 2501-3800cmc normal aspirat sau sub
1600cmc Wankel supraalimentat sau intre
1601-2500cmc supraalimentat (turbo/compresor).
Combustibilul permis este doar cel din comert –
benzina, E85, benzina de curse

peste 3800 cmc - S4
Toate masinile dotate cu motor pe benzina in 2 sau 4
timpi, in linie, V, boxer sau Wankel, cu patru roti din
care doua roti motrice, avand motorul cu cilindreea
peste 3801cmc normal aspirat sau peste 2501cmc
supraalimentat (turbo/compresor).
Combustibilul permis este doar cel din comert –
benzina, E85, benzina de curse

AWD - S5
Toate masinile dotate cu motor pe benzina in 2 sau 4
timpi, in linie, V, boxer sau Wankel, cu patru roti si
tractiune integrala. Combustibilul permis este doar cel
din comert – benzina, E85, benzina de curse

Diesel sub 2000 cmc - S6
Toate masinile dotate cu motor diesel in 2 sau 4 timpi,
in linie, V sau boxer, cu patru roti din care 2
roti motrice si cu motorul aspirat sau supraalimentat
cu turbo sau compresor avand motorul pana in 2000 cmcsi
toate masinile cu 4 roti motrice avand motorul de pana la 1600 cmc
Combustibilul permis este doar cel din comert –
motorina sau biodiesel.

Diesel peste 2000 cmc- S7
Toate masinile dotate cu motor diesel in 2 sau 4 timpi,
in linie, V sau boxer, cu patru roti din care 2
roti motrice si cu motorul aspirat sau supraalimentat
cu turbo sau compresor avand motorul peste 2000 cmc si
toate masinile cu 4 roti motrice avand motorul de peste 1600 cmc
Combustibilul permis este doar cel din comert –
motorina sau biodiesel.






.
Legal Racing
Departajare.


Grupe de participare



Detalii despre competitia auto

* Concurs de accelerare viteza ,pe distanta de400 si 1000m plecand cate doua masini in paralel,startul de pe loc, sosirea lansata.Se desfasoara pe grupe in functie de puterea motorului(cea declarata de fabricant), clasele sunt urmatoarele:

A1 75cp
A 76cp-100cp
B 101cp-130cp
C 131cp-165cp
D 166cp-200cp
E 201cp-250cp
F 251cp-305cp
G 306cp-350cp
H 351cp-420cp

J 421cp-500cp
I 501cp sau mai mult





Liber aici competitori se aleg intre ei indiferent de clasa din care fac parte.
* Concurs de viteza indemanare, traseu virajat, jaloane, intoarceri se da startul la cate o masina contra timp.

Mentiune , atunci cand se stabilesc grupele se ia in calcul puterea motorului ce echipeaza in acel moment autoturismul, iar in cazul unor interventii majore cu ar fi aplicarea unui turbo , compresor, nitro, nos, sau schimbarea chiulasei de la 2 supape pe cilindru la mai multe rezultand un motor de alt tip se aplica coeficiente respective se reincadreaza noul motor.
Exemple de mod de calcul :
Pt montare suplimentara de turbo
(puterea de fabrica) x 1,6 = puterea de clasa
Pt compresor
(puterea de fabrica) x 1,3 = puterea de clasa

Pentru nitro, nos
(puterea de fabrica) x 1,4 = puterea de clasa
Pentru combinatia acestor modificari, de exemplu turbo+NO2, se ia in calcul coeficientul mai mare, cel de turbo.
Folosirea unui bloc motor intalnit pe mai multe modele, dar cu configuratii diferite nu poate determina in mod direct clasa, clasa este determinata de configuratia generala nu doar de seria blocului motor.
Pentru schimbat chiulasa
Motor opel 115cp 8valve-se schimba chiulasa se monteaza de 16v rezulta motor de 136 sau 150cp , la motor de Vw 1,8 8v de 90cp se aplica 16v rezulta clasa pt motorul 1,8 de 16v adica 130cp.
Exemplu la bloc motor de Dacia, daca este montata chiulasa de Renault 5 Alpine, se va inscrie in clasa corecta motorului renault astfel echipat care ofera cca 92cp. valabil si pentru alt tip de accesorii ale motorului.
Organizatorul atunci cand apar cazuri speciale poate intruni o comisie tehnica si indica clasa de participare putand da derogari sau marirea clasei cand se impune.

Coeficienti in functie de tractiune si arhitectura( Cta)

Tractiune spate 1,00
Tractiune fata 0,95
Motor central 1,10
Tractiune 4x4 1,15

puterea masini se inmulteste cu Cta si rezulta puterea dupa care se determina grupa de incadrare corecta.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 21-08-12, 05:31   #54
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

1: Pt montare suplimentara de turbo
(puterea de fabrica) x 1,6 = puterea de clasa
Pt compresor
(puterea de fabrica) x 1,3 = puterea de clasa


Una din marile greseli ale regulamentului...
Nu s-a tinut cont de coeficient de turbo daca masina a venit turbo din fabrica...

2: Se incearca reinventarea apei calde cu grupele pe cai putere...am spus mai devreme intr-un post care nu a fost bine inteles(si sters...) ca vor aparea mincinosii care declara puterea din talon 200 de cai si ei apar pe forumuri si in reviste cu fise dyno de 400 cp...
La o contestatie, tu ca organizator, ce masori? Caii din talon?

DRE a ajuns la o combinatie de grupe foarte echilibrate...pe capacitate cilindrica...care, btw, nu mai sunt cele din postarile de mai sus, au mai fost actualizate la inceputul anului...
Eu imi doresc ca in fiecare weekend sa fie cate o cursa organizata...spor la organizare...vom fi prezenti...
__________________
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 21-08-12, 07:47   #55
Alex23

Stage 5
 
Alex23's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 437
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Public nu gluma: https://www.youtube.com/watch?v=n4pwO9ST3DE[/QUOTE]

BOH-u vs Pornokity pe "pista" asta. Ar fi ceva de vis!
Alex23 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-12, 08:07   #56
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Trebuie aleasa corect directia si aceea trebuie mentinuta.
Este foarte important regulamentul si de asta doresc sa fie clar odata incepute cursele sa nu mai fac comentarii asupra grupelor.

In ce priveste initiativa cu 100E e posibila si cred ca trebuie sa incepem sa strangem banii. Din pacate la vechea initiativa cand am dat drumul la strangerea de bani in avans au fost doar doua persoane care au adus efectiv banii:
- Marian V.
- Ducu I.
si ma mai bazam poate pe inca 5-6 persoane .

Hai sa stabilim chestia cu grupele apoi trecem la locatii si ulterior la calendar.
Iar discutii despre grupe..E greu acum dupa o perioada de 6 ani de la ultima legala LR, sa mai reusesti sa implementezi acest tip de grupe (cu care eu am fost mereu de acord)

Eu speram la o cursa exclusivista cu numar limitat de masini, fara grupe, fara podium, fara premii...doar pura placere si stingerea unor orgolii intre diversi participanti..

Exista deja un campionat de drag, cu foarte multi adepti..Baietii si-au pregatit masinile pentru acest tip de grupe...
kimi is offline   Reply With Quote
Old 21-08-12, 15:27   #57
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Este o idee inca neabandonata, o cursa a orgoliilor, dar asta nu tot timpul si pentru restul trebuiesc grupe.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-08-12, 15:42   #58
Kelu

Stage 3
 
Kelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 128
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Exista vreo actiune concreta pentru organizarea unei curse legale?

Sau doar ne dam pe tastatura?
Kelu is offline   Reply With Quote
Old 26-08-12, 16:08   #59
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

In acest moment ne dam pe tastatura cu intentia vadita de a organiza cateva evenimente, care sa fie pe placul a cat mai multi participanti.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-08-12, 16:12   #60
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: (Sondaj de opinie) - Ce tip de grupe preferati, LEGAL RACING sau DELTA RACING?

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
In acest moment ne dam pe tastatura, cu intentia vadita de a organiza cateva evenimente, care sa fie pe placul a cat mai multi participanti.
Grupele de concurs sunt un punct nevralgic si as vrea sa pot face cea mai buna alegere pentru participanti.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -