Am in plan sa-mi schimb masina si pe langa un Polo mai vreau una mai marisoara pt deplasari mai lungi in special si ma gandesc la un E46 touring 320d. Actual posesor de Renault care a reusit sa ma faca sa raman cu o experienta placuta la confort si chiar si fiabilitate, sunt in cautarea unei variante de masina incapatoare dar si cu o tenta mai sportiva. Acum sunt 2 variante, cea veche pana in 2001-2002 de 136cp/280Nm sau aia cu facelift de 150cp/330Nm pana in 2007
Intrebarea mea e: care din cele doua variante o preferati? Privind dpdv estetic, apoi tehnic. Eu as alege prima varianta, dar intra in conflict cu spec tehnice la a 2a.
Asa ca va rog dati-va cu parerea. Poate impartasiti si din experienta anterioara.
Va multumesc.