![]() |
BMW E46
2 Attachment(s)
Am in plan sa-mi schimb masina si pe langa un Polo mai vreau una mai marisoara pt deplasari mai lungi in special si ma gandesc la un E46 touring 320d. Actual posesor de Renault care a reusit sa ma faca sa raman cu o experienta placuta la confort si chiar si fiabilitate, sunt in cautarea unei variante de masina incapatoare dar si cu o tenta mai sportiva. Acum sunt 2 variante, cea veche pana in 2001-2002 de 136cp/280Nm sau aia cu facelift de 150cp/330Nm pana in 2007
Intrebarea mea e: care din cele doua variante o preferati? Privind dpdv estetic, apoi tehnic. Eu as alege prima varianta, dar intra in conflict cu spec tehnice la a 2a. Asa ca va rog dati-va cu parerea. Poate impartasiti si din experienta anterioara. Va multumesc. |
Re: BMW E46
Quote:
nu stiu de ce sa alegi o varianta mai veche, daca ai banutii de facelift, estetic este mai frumos facelift.ul si tehnic nu mai are rost sa vorbesc, o imbunatatire privind motorizarea, marind numarul cailor putere, automat fiind mai nou s.a lucrat si la scaderea consumului...am avut in posesie cam 7 luni de zile un bmw e46 sedan 2.0 diesel si vreau sa iti zic ca este o masina spatioasa si confortabila, dar este si o masina sport deloc puturoasa..eu iti recomand modelul facelift deci varianta a 2...;) |
Re: BMW E46
Quote:
Este o masina reusita dar in spate este foarte ingramadita. Varianta 2.0d de 150cp consuma foarte putin si trage extraordinar de bine. Ca raspuns pt 03HNO este destul de clar ca cel dupa 2002 este mai bun din toate punctele de vedere. |
Re: BMW E46
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:53. |
- Copyright 2026 4Tuning