Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 19-09-10, 12:49   #16
TunerInProgres

Stage 5
 
TunerInProgres's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 914
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Sfat achizitie masina 9

Quote:
Originally Posted by peter View Post
Chevrolet-ul era cam prost la capitolul siguranta,dar vad ca s-a schimbat treaba de cand au scos Cruze(5 stele euroncap).

La interior sa sti ca arata mult mai bine Cruze decat Leon.
da ai dreptate statea prost si la consum si la calitatea materialelor folosite in interior etc....insa am observat personal cat si din spusele celor care si-au achizitionat Cruze ca multe s-au remediat....nu extrem toate dar unele f bine..cum ai spus si tu 5 stele are consumul 7%diesel cu 1400 kg masina
bordul e superb deasemenea scaunele si tapiteria sunt f ok insa sincer sa iti zic nu ma incanta extrem interiorul cat m-ar incanta sa nu am probleme cu masina 3-5 ani asadar imi recomanzi cruze? ms de reply
TunerInProgres is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 17:57   #17
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Sfat achizitie masina 9

Nu stiu ce sa zic despre motor,ai putea intra pe un forum chevy,unde ai putea gasi mai multe info de la detinatori.

Cat despre Leon,are un motor destul de fiabil,dar calitatea materialelor este cam proasta.

Un prieten a cumparat un Leon nou,si dupa 2000 km ii intra apa de ploaie pe la garnitura geamului de la sofer,scartaiau manerele de sus ptr pasageri.

Nu stiu care sunt preturiile,dar ai putea sa te uiti si la o Skoda Octavia.


Bafta,
__________________
Consiliere achizitie auto
peter is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 18:08   #18
TunerInProgres

Stage 5
 
TunerInProgres's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 914
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Sfat achizitie masina 9

Quote:
Originally Posted by peter View Post
Nu stiu ce sa zic despre motor,ai putea intra pe un forum chevy,unde ai putea gasi mai multe info de la detinatori.

Cat despre Leon,are un motor destul de fiabil,dar calitatea materialelor este cam proasta.

Un prieten a cumparat un Leon nou,si dupa 2000 km ii intra apa de ploaie pe la garnitura geamului de la sofer,scartaiau manerele de sus ptr pasageri.

Nu stiu care sunt preturiile,dar ai putea sa te uiti si la o Skoda Octavia.


Bafta,
hmm parca ultima data o Octavia cu dotari decente era pe la 14500 fara tva....
mai am avut opel corsa si nu cred ca materialele folosite la Cruze ar fi mai prost calitativ decat cele folosite la Corsa...iar Corsa era o masina buna buna si bine legata...nu perfecta,ca am avut probleme cu ea cu un furtun de la aer crapat,mi s-a dereglat cablul de la dispersare in habitaclu etc chestii marunte remediabile usor care arata ca nu sunt masini de top(audi,bmw) insa sa stii ca sunt super ok mai ales in banii astia....uite acum ma uit la octavia sa vad cum mai sunt preturile ms mult de reply si ajutor
@app motorul toata lumea spune ca e ok la Cruze...cel putin e nou nu cred ca 3 ani e probl cu el

LE:Tocmai m-am uitat la Skoda pe site cer prea mult pe optionale un diesel cu dotari decente OARECUM DECENTE aj pe la 13.500 fara tva sau chiar mai mult...asta e cer f mult pe motor 1.6 de pe golf si Leon... cred ca o sa imi aleg Cruze care sincer imi pare mai ok la design decat Octavia ms frumos de reply

Last edited by TunerInProgres; 19-09-10 at 18:17.
TunerInProgres is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -