Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 24-06-06, 03:45   #1
Hector18

Stock
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 5
Default Sfat cumparare eclipse

Am gasit un Mitsubishi Eclipse din 97, la 180.000 de km, la pret de 7700 euro. Masina este inmatriculata.
Ce ziceti despre pret? e rezonabil?? Se merita masina???
Piesele pt masina sunt usor de gasit??? sunt foarte scumpe???
Rog pe cei care cunosc sa ma ajute.
P.S. orice sfat in puls e bine venit.
Va multumesc!!!
Hector18 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-06, 04:53   #2
Hector18

Stock
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 5
Default Re: Sfat cumparare eclipse

chair nimeni nu poate sa dea un sfat???
Hector18 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 00:54   #3
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,314
Member of:
[DACIA]
Default Re: Sfat cumparare eclipse

salut ...

pune mai multe detalii daca se poate in legatura cu masina ...
sharkky is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 09:21   #4
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Sfat cumparare eclipse

E o masina veche totusi...are multi km...piesele sunt scumpicele....dar daca tie iti place in mod deosebit acea masina....cumpar-o....desi eu unul ti-as recomanda ceva mai nou
Succes
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 03-12-06, 00:44   #5
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Wink Re: Sfat cumparare eclipse

180.000km sunt cam mult si ai grija ca piese sunt cam scumpe tinand cont de anul fabricatie si mai alea ca nu e o europeana. in schimb masina mi se pare superr ok o poti modifica frumos
spgbuc is offline   Reply With Quote
Old 03-12-06, 13:24   #6
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Sfat cumparare eclipse

Quote:
Originally Posted by Hector18 View Post
Am gasit un Mitsubishi Eclipse din 97, la 180.000 de km, la pret de 7700 euro. Masina este inmatriculata.
Ce ziceti despre pret? e rezonabil?? Se merita masina???
Piesele pt masina sunt usor de gasit??? sunt foarte scumpe???
Rog pe cei care cunosc sa ma ajute.
P.S. orice sfat in puls e bine venit.
Va multumesc!!!
masina sport(iti dai seama ca nici fostii proprietari nu umblau cu ea ca sa le dea consumu la bord cat mai mic) + 180 000 km pe benzina... + masina care nu e facuta in europa => posibilitate de gaura foarte adanca in buzunar... acuma daca tu chiar vrei masina asta si esti dispus sa risti atuncea e o masina foarte frumoasa si chiar daca e din 97 o sa intoarca ceva capuri...dar e posibil sa ai probleme cu ea...
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 03-12-06, 14:22   #7
Andre3y

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 508
Smile Re: Sfat cumparare eclipse

O sugestie inainte de cumparare du-o la un Tester sa vezi ce zice aceiia de acolo la lokk o faci super fain zic io .Parerea mea.
Andre3y is offline   Reply With Quote
Old 04-12-06, 19:28   #8
300ZX

Stage 2
 
300ZX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 73
Default Re: Sfat cumparare eclipse

In general masinile astea sport sunt omorate.
300ZX is offline   Reply With Quote
Old 11-12-06, 18:25   #9
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Sfat cumparare eclipse

E prea scumpa in banii astia.Si e prea veche(nu stiu de ce cere asa mult proprietarul)Dak lasa la pret e ok dar sa fie pe la 6000 altfel e scumpa,si consumabilele sunt foarte scumpe la astfel de masina.O planetara la o celica din 1996(20.000.000.lei,plus k dureaza pana ti-o aduce,a platit un prieten,dupa ce a dat cu ea intr-o groapa)
__________________
merg ca melcul cu casa dupa mine
HOT is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 11:20   #10
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Sfat cumparare eclipse

Neaparat cu ea pe stand ! Pentru ca la Eclipse se mai pierd niste cai odata cu anii si kilometrii ! La un tester ceva ! Dar oricum pretul mi se pare cam mare pt 180.000 km ! Alegerea e a ta ! i in fond daca merge bine si e intretinuta nu vad de ce sa nu o iei !
__________________

BMW 318i E90 /// Le-Mans Blau /// M Sport /// Conversie LCI /// Style 135
Plasti-DIP - DipYourCar
wlady is offline   Reply With Quote
Old 20-12-06, 20:46   #11
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Sfat cumparare eclipse

Ce tot vorbiti? Pretul este cat se poate de corect pt masina aceasta. Ce, ar trebui sa coste cat un passat comun? Sau un golf 3? Este deosebita si exclusiva deci asta genereaza pretul. Domnu cojocariu, dupa o groapa nu ar trebui sa se duca planetara, si nici nu e 20.000.000. Eu am rezolvat cu 12 milioane la a mea. Consumabilele nu sunt mai scumpe ca si bmw si mercedes. Deci eu ca posesor de japoneza zic ca merita din plin!
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 20-12-06, 22:22   #12
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,951
Default Re: Sfat cumparare eclipse

Quote:
Originally Posted by spgbuc View Post
180.000km sunt cam mult si ai grija ca piese sunt cam scumpe tinand cont de anul fabricatie si mai alea ca nu e o europeana. in schimb masina mi se pare superr ok o poti modifica frumos
daca ar fi rulajul real nu e mult deloc.motoarele astea rezista fara probleme pana la 300.000km,acuma depinde in mare masura si de cum a fost folosita.oricm motorul de 2000 16V are un potential mare de tuning
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 21-12-06, 13:23   #13
BuzzYBalL

Stage 5
 
BuzzYBalL's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 804
Member of:
[Nissan]
Wink Re: Sfat cumparare eclipse

ce va asteptati la ani ei sa aiba 50.000km si mie mi se pare ok avand in vedere ca este o masina deosebita si foarte frumoasa . mie imi place mai mult ca modelul nou de eclipse mi se pare cel mai reusit model al lor :P
bne acum depinde mult cum arata masina .iote un amik vinde eclipse din '92 2000 16v cu 4800 ce vrei mai mult avand in vedere ca este un model mult mai urat ...estetic vorbind
potential de tuning la exterior ai garla dar la motor e mai complicat in afara de chip ,evacuare si filtru sport nu prea vad cum sa ii ridici caluti avand in vedere ca e aspirat ....(costa mult prea MULT!!!!!!!!!) si nu prea ai garantie .......
in fine parerea mea ca posesor de japoneza e ca merita o japoneza mai ales pentru spectacol .....si credema japonezele sunt fiabile
__________________
BuzzYBalL is offline   Reply With Quote
Old 24-12-06, 12:20   #14
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,918
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Sfat cumparare eclipse

cred ca e cam scumpa .
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 24-12-06, 13:04   #15
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,951
Default Re: Sfat cumparare eclipse

Quote:
Originally Posted by Nemilosu View Post
cred ca e cam scumpa .
cred ca e un pret rezonabil.acum depinde si de cum arata masina.180.000km e un km -traj acceptabil pt anii ei.doar nu vroiai sa dea km inapoi?
300zxtt is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -