Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-09, 20:09   #16
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Fuge, fuge, dar daca abia tineam rotile pe asfalt la berlina...la MCV cred ca as merge cu sicriu in spate, ca incape...
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 20:18   #17
chelloo83

Stage 5
 
chelloo83's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 335
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Hai ca va spun eu ca am unul...
-interior (aspect) - varza
-confort - varza
-exterior - varza
-motor - extraordinar!!!! sincer
Eu am modelul Laureat 1.5 dci 85 cp...sunt moltumit de masina, in mare parte...pot sa spun ca am aproape 45000 km si nu am avut niciodata 7 persoane in ea...
Masina este extraordinara pentru mine pentru ce e de la firma...si se stie ca masinile de firma sunt cele mai bune )
Dar sincer...parca cam scump...
__________________
Sunt cosmarul soferilor in trafic...fiindca sunt pe verde toata ziua practic...
Nimeni nu moare virgin, viata ne .... pe toti...
Urasc romanii tiganizati!!!
chelloo83 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 20:20   #18
razvyy21

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 84
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Nu cred ca merita varianta prestige. la ce iti trebuie tapiserie bej cand tu cari 3 copii in spate? sau cand mai incarci diferite chestii pe bancheta din spate. la ce iti trebuie jante de aliaj la o masina destul de anosta ca design?
nu spun ca nu merita mcv-ul, merita pt cine are nevoie de asa ceva..insa nu merita in varianta asta care e naibii de scumpa. mcv-ul nu e o masina sa te lauzi ca ce bine arata. e doar o masina cu care sa iti faci treaba, A NAIBII DE SPATIOASA, si fiabila. orice ati spune loganul e destul de fiabil.

..parerea mea
razvyy21 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 20:37   #19
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

ba ce va mai cacati pe voi ca e scumpa, odata si odata va sari si Dacia de pragu cei 15.000 euro si voi ce vreti sa ramana tot 6000 de euro??? stati ca va progresa si cu loganu, va aparea noua generatie catre 2011, la anul va fi suvul si incet, incet va deveni ceva gen' Skoda. Dar daca voi va tot stresati aoleoo e scumpa, lasa dreaq ca e destul de bun, eu sunt multumit daca ar progresa mult mai mult cu Logan si poate sa sara pretul de 15.000 ca n-as obiecta nimic. E timpul ca si Dacia sa mai vina cu ceva nou.
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 20:53   #20
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Da, bine ai zis, o sa ajunga ceva gen Skoda (ca pret) si in rest...Logan lol.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 22:18   #21
Catalin_br

Stage 5
 
Catalin_br's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 625
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

de curiozitate CHELLOO83 zici ca detii masina cat scrie pe talon ca poti pune pe ea in materie de Kg?
Catalin_br is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 08:44   #22
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

nu poti compara kia ced-ul cu mcvul , sau poti dar depinde la ce vrei de lamasinuta , daca vrei mcv cu 7locuri clar kia cade din start , daca vrei cu 5locuri , stil , si dotari iti iei kia daca o ti doar ca masina de concediu si etc , dar daca esti ca tot roamanu mai plinut si cu rude pe la tara iti ei mcv ca oricat ar fi kia nu iti ofera spatiul oferit de mcv , eventual cand ma renovezi apartamentul , nu aveti idee ca incape in el tot parchetul din casa si tot varul de care ai nevoie ...
__________________
LUPTA si nu vei SUPRAVIETUI !!!
FUGI si nu vei avea SCAPARE!!!

Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea.....cine-i smecher si chiuleste are tot asa...
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 09:09   #23
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

cica "Versiunea Prestige are în echiparea standard jante de aluminiu" ce dotare frate..mi-as lua mcv numai pt asta )
Champion is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 09:10   #24
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Iti zic eu ca Kia Cee'd nu te tine prea mult fata de Dacia Logan. Intradevar are aspect interior/exterior, dar nu e vreo super masina e varza...si aia nu mai vorbesc de service si alte chestii, daca vrei masina buna sa te tina dreaq, incearca Vw, Skoda, Peugeot, Citroen, etc... la banii astia de 12.000 euro. Kia Cee'd te tine cam cum te tine un logan m-am lamurit de Kia, defapt de masinile coreene nu se merita.
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 10:02   #25
alexandru89

Stage 1
 
alexandru89's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 12
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

ON: e bine ca au pus si varianta Prestige pe MCV pt. cei ce vor ceva mai mult de la el sa zicem, si oricum pun pariu ca tot nemtii o sa aprecieze chestia asta, romanasii o sa critice, ca de fiecare data...trist
OFF:
Quote:
Originally Posted by bogg View Post
Am vazut camile mai aerodinamice decat chestia asta.... si mai atragatoare.
Infine, ideea topicului este aceasta noua varianta de echipare care mi se pare foarte degeaba.
De ce? Pai majoritatea tot dadeati din gura ca Loganu'(fie el MCV, SUV sau HIV) este o masina simpla care te duce de la A la B cu sacii de cartofi aferenti. Asa ca la ce iti trebuie volan din piele sau plansa de bord in doua nuante?
Astea trebuiau sa fie optionale, nu acele spatii de depozitare, plasa pentru bagaje si airbaguri laterale din moment ce scopul MCVului e sa care.
Daca scopul ei era sa fie o masina confortabila puneau volan de piele tuturor celor 7 pasageri.
Infine... merita, dar nu asta cu motor de 1.6 ca ii din start mai scumpa, si sacii de cartofi nu trebuie sa ajunga neaparat mai repede la destinatie...
ascultati ce zice baiatu` aici ca e filozof mare )
in primul rand, unde scrie ca te obliga cineva sa cumperi neaparat un MCV varianta Prestige?...e optional daca vrei tu logic, apoi cum adica vrei sa spui ca la o masina conduc si soferul si pasagerii pai ia sa-mi iau si frate volane pt. toate locurile din masina, sa vedem ce o iesi
hai ca mi-a placut despre dumneavoastra
alexandru89 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 11:45   #26
ady4sql

Stage 2
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 46
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

OFF: pentru toti cei care critica logan-ul,va spun sincer, am mers cu logan ph1 1.5 DCI 85 CP cu 180KM/H pe A1, am luat curba cu 70KM/H cu logan ph2 1.4 MPI 75 CP pe langa un tramvai in miscare si nu s-a abatut deloc de la traiectorie masina va spun sigur ca este FOOOOAAAAARTE stabila
chiar asa, majoritatea romanilor si a nemtilor sunt niste dobitoci ca isi iau logan???????

ON: foarte bine pentru Dacia, laudele mele pentru designer-i, simt ca intr-adevar Dacia este pe drumul cel bun.ganditi-va ca in primul rand ajuta economia romaneasca.ce ar insemna sa nu se vanda Dacia asa bine??ar ramane o gramada de oameni fara loc de munca in primul rand....

inainte sa critici, gandeste-te mult mai bine la ce vrei sa spui
ady4sql is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 12:08   #27
aleXpeed

Stage 5
 
aleXpeed's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 314
Member of:
[DACIA]
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Quote:
Originally Posted by The_Mask View Post
Un exemplu: KIA Cee'd SW : 1.6 DSL ( diesel ) - 13409 euro
KIA Cee'd SW : 1.6 GSL ( benzina ) - 12635 euro

Sau alt exemplu :

i30 CW 1.6 DOHC GLS Comfort 11412
i30 CW 1.6 DOHC GL MT Classic 11293
i30 CW 1.6 CRDi GL MT Classic 11293
N-au 7 locuri.
aleXpeed is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 12:50   #28
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Quote:
Originally Posted by alexandru89 View Post
ascultati ce zice baiatu` aici ca e filozof mare )
in primul rand, unde scrie ca te obliga cineva sa cumperi neaparat un MCV varianta Prestige?...e optional daca vrei tu logic,
1) Am zis eu ca te obliga cineva? Doar analizam echiparea din punctul meu de vedere.
Daca tu nu esti de acord cu mine poti sa-ti exprimi parerea(ceea ce ai facut deja) ca oricum nu ma intereseaza.


Quote:
Originally Posted by alexandru89 View Post
apoi cum adica vrei sa spui ca la o masina conduc si soferul si pasagerii pai ia sa-mi iau si frate volane pt. toate locurile din masina, sa vedem ce o iesi
hai ca mi-a placut despre dumneavoastra
2) Exista doua posibilitati:
a) Interpretezi cum se cuvine un pamflet
b) Nu interpretezi corect dar taci si macar nu te faci de rusine

Cum vrei tu.

PS:SARCÁSM, sarcasme, s.n. 1. Ironie aspră, usturătoare; batjocură necruţătoare.
bogg is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 14:52   #29
chelloo83

Stage 5
 
chelloo83's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 335
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Quote:
Originally Posted by Catalin_br View Post
de curiozitate CHELLOO83 zici ca detii masina cat scrie pe talon ca poti pune pe ea in materie de Kg?
incerc sa iau intrebarea ta ca o simpla curiozitate...nu ca altceva
-masa proprie 1360 kg
-maxim autorizat 1870 kg
-remorcabila fara dispozitiv de franare 665 kg
-remocabila cu dispozitiv de franare 1300 kg
-maxim autorizat pe axe fata 930 kg
spate 1080 kg
iar la observatii masa maxima admisa 2750 kg
Informatii din talon...
chelloo83 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 18:56   #30
AlexAstra

Stage 2
 
AlexAstra's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 40
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

cam piperat pretul...
AlexAstra is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -