Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea > Zona comerciala Oradea - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 16-02-06, 22:39   #46
viperu

Stage 5
 
viperu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 386
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"BH-15-RIC\"
Baieti cred ca pe 25 va fi interesant caci din cite stiu vor fi de toate , JBL , MAGNAT , PIONEER , JL , AUDISON , si mai nou venitul in ORADEA GZ , dar dupa mine batalia se va da intre GZ si AUDISON , vom vedea !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Deobicei \"bataliile\" se dau intre doua sisteme care sunt constituite din autovehicul, antifonare, baterii, cabluri, amplficatoare, cutie, difuzoare, etc asa ca din punctul asta de vedere nu se poate vorbi despre o comparatie a doua marci.

Cea mai sanatoasa comparatie intre oricare doua produse car-audio este o sesiune de ascultare comparativa, si atunci oricate pagini scrise pe un forum sunt de prisos.

In ceea ce priveste comparatia dintre Audison si Ground Zero, se poate spune ca se compara masini italienesti de curse cu masini germane de curse.

Produsele Audison sunt proiectate, gandite, masurate cu un singur scop: sa sune cat mai bine.

Audison a lansat primul amplificator cu sursa de alimentare PWM (HP100 in anul 1984)
Audison a lansat primul amplificator cu sensibilitate variabila (HP51, HP71, HP111 in anul 1987)
Amplificatorul Thesis (urmasul lui HR100) este considerat referinta absoluta in materie de amplificatoare stereo.

Poze cu fabrica Audison din ITALIA se pot vedea la:

http://connectionaudison.com/gallery...at=15&start=15

Scuze pentru off-topic
viperu is offline   Reply With Quote
Old 16-02-06, 23:03   #47
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default

multumim de explicatie viper
ge0rge is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 21:34   #48
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default

SALUTARI
sa no luati in bagare de seama dar intre AUDISON si GRAND ZERO . ar mai inchepe si CARPOWER, ce zici sandu bacsi.
sau pot sa stau acasa, nam ce cauta la competitie
ceva noutati pe care nu le stiu sant?
inafara de faptul ca va bateti cu caramida in piept si cu subwooferele an cap.
sandu nagyon szeel berheltem a kocsit nem tudom ha be fejezem 25 dikere meg probalom
kurva sok melom van vele
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	101_6587_183.jpg
Views:	183
Size:	588.4 KB
ID:	69756  
__________________

-----------------------------------------------------------------------
PYMP MY RIDE ROMANIA BY DR.ZOZO TEL 0752358548
https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/78434-ford-cougar-1973-tuning.html
DR.ZOZO is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 23:08   #49
DOMY_m3

Stage 5
 
DOMY_m3's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 678
Default

mit csinalsz coffos? CE AI IN PORTBAGAJ CA TREBE ACOPERIT? CEVA CONTRABANDA?
DOMY_m3 is offline   Reply With Quote
Old 18-02-06, 00:24   #50
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default

din cate stiu eu are un dif de marca ....... de 15 \"
ge0rge is offline   Reply With Quote
Old 18-02-06, 14:16   #51
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re:

viperu scria:
Deobicei \"bataliile\" se dau intre doua sisteme care sunt constituite din autovehicul, antifonare, baterii, cabluri, amplficatoare, cutie, difuzoare, etc asa ca din punctul asta de vedere nu se poate vorbi despre o comparatie a doua marci.
Foarte bine a remarcat viperu acest aspect.
In completare... know-how-ul - este principalul factor in realizarea unui sistem performant.

viperu scria:
Cea mai sanatoasa comparatie intre oricare doua produse car-audio este o sesiune de ascultare comparativa, si atunci oricate pagini scrise pe un forum sunt de prisos.
Da si Nu!
Chiar atunci cand comparam doua sisteme, trebuie sa se tina cont de gama din care fac parte produsele respective... nu putem compara produse din gama high-end cu mediu-gama... sau entry-level... Faptul ca exista cazuri in care un sistem in a carui componenta intra componente mediu-gama a fost apreciat mai mult decat un sistem mult mai scump cu produse din high-end nu trebuie neglijat... dar aici intervine in opinia mea factorul cel mai important - know-how-ul!!!
Se fac la ora actuala eforturi extraordinare pentru lansarea si in Romania a revistei de specialitate Car&Hifi - din Germania. In aceasta revista vor apare conform traditiei revistei teste comparative intre... masini din Romania, echivalente... din multe puncte de vedere.

In ceea ce priveste comparatia dintre Audison si Ground Zero, precum remarca un forumist, ne referim strict numai la amplificatoare... unde s-au facut eforturi foarte mari in ultimii ani in proiectarea si dezvoltarea unei game dedicate pentru aplicatii SQ... rezultatele aparand anul trecut prin lansarea modelelor in 2 si 4 canale din gama Uranium!
http://www.ground-zero-audio.com/13_...Q_autohifi.pdf
Referitor la amplificatoarele de mare putere, monobloc-uri in clasa D...
le gasiti aici... GZNA 1.2500, GZPA 1.3000D, GZPA 2.3000D, GZPA 1.6000D...
http://www.ground-zero-audio.com/eng...estbericht.htm


Iar pentru ca tot a venit vorba de amplificatoare, in curand vor fi lansate pe piata din Romania produsele USAmps. De la amplificatoare cu pre-amplificare pe LAMPI... pana la amplificatoare in clasa D, de 15.000Wrms - Amplificator lansat la CES 2006
Handcrafted since 1986
http://www.usamps.com/

Intrebati la SoundIdentity de lista de preturi
Ground Zero is offline   Reply With Quote
Old 18-02-06, 14:20   #52
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Dr. ZOZO\"
SALUTARI
sa no luati in bagare de seama dar intre AUDISON si GRAND ZERO . ar mai inchepe si CARPOWER, ce zici sandu bacsi.
sau pot sa stau acasa, nam ce cauta la competitie
ceva noutati pe care nu le stiu sant?
inafara de faptul ca va bateti cu caramida in piept si cu subwooferele an cap.
sandu nagyon szeel berheltem a kocsit nem tudom ha be fejezem 25 dikere meg probalom
kurva sok melom van vele
Amplificatoarele de la CARPOWER au primit referinte foarte bune in Car&Hifi si autohifi - Germania...

Zozo, si acum ma gandesc cu nostalgie la concursurile organizate de tine si de Radu in anii trecuti... haidem din nou in actiune...


Nu am inteles ultimele randuri... ...
Ground Zero is offline   Reply With Quote
Old 18-02-06, 14:23   #53
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default

...nu pot sa editez ultimul mesaj... era vorba de Zozo si Radu Cheveresan (Arad)...
Ground Zero is offline   Reply With Quote
Old 18-02-06, 17:32   #54
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default

Ok ii pret bun pt pleoape. daca poti intereseaza-te cat costa ochelarii spate. sapt asta vb cu Sefu(tata) sa vad si iti spun oricum o sa trec pe la tine la mag cred ca joi daca am timp!!!
__________________
Mihaitza_tdi is offline   Reply With Quote
Old 18-02-06, 23:23   #55
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default

bine varu!!!!stoarce serifu de lovele!!!
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 18-02-06, 23:45   #56
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default

si...ziceai ca sponsorizezi ceva?

o sa dau o tura pe la tine candva...sa vad 'marfa'...si sa strang banii
valib is offline   Reply With Quote
Old 19-02-06, 00:25   #57
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default

ce sa sponzorizez?????/o placinta si un vin cald!!!! daca vrei sa vii sa vezi cate ceva acu stau bine la capitolu difuzoare amplifuri si condensatoare in schimb am un stand destinat asa zisilor \"pretentiosi \"care este aproape gol asta inseamna ca in tot magazinu mai am vreo douua dvd cu monitor ce iese si unu fix si un touch screen si ceva pioneer dragut in rest mp3 -iuri intre 3,500,000 pana la 6,500,000 daca vrei ceva mai lezna de astea sunt full,de obicei sunt full la capitolul pretentiosi dar acu m-au napustit si au dus aproape toate dvd-urile si tot cve era mai misto:jur cateodata cand se duce o scula mai misto imi pare rau de ea ca nu am cu ce sa inlocuiesc per moment golul standului,
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 19-02-06, 00:28   #58
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default

Sandu zine si noua ce promotii ai acuma ...
ge0rge is offline   Reply With Quote
Old 19-02-06, 11:38   #59
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default

Sandu cum as putea avea si eu un tricou cu sound identity??? bineinteles contra cost????
Mihaitza_tdi is offline   Reply With Quote
Old 19-02-06, 11:38   #60
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default

Sandu cum as putea avea si eu un tricou cu sound identity??? bineinteles contra cost????
Mihaitza_tdi is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -