Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-03-09, 10:11   #751
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re: Turele de Magheru

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
@cuzko...si eu te iubesc
@restul....funny sau not funny, problema e ca prea multi si-au luat carnetu la loz in plic si sunt mari soferi...pana intra in borduri/stalpi/copaci sau alti participanti la trafic care nu au nici o vina

acum 2 saptamani eram cu zgb in masina tatalui sau, o frumusete de honda accord aproape noua....veneam din directia piata victoriei catre magheru pe ana ipatescu....in apropierea rondului din romana am vazut un flacau care tocmai isi luase "bembeu" si a simtit nevoia sa intre mai tare in curba aceea din rond pe care si-o cam incearca toti baieteii cu km exclusiv pe magheru (vezi aici b-xx-HUS , audi s3 care vara trecuta putea fii vazut dimineata-pranz-seara pe traseul universitate-magheru-victoriei si inapoi)...rezultatul intrarii tare in curba aia? bineinteles ca pe jos era ud si baiatul a reusit sa intre in derapaj (probabil le-a povestit apoi prietenilor ca e mare ricer si ca a facut-o intentionat dar nu i-a iesit cum trebuie pana la final) si sa evite milimetric sa rupa statuia lupoaicei (saraca cate a vazut si ea) sarind bordura cu totul pe acelasi sens si trecand la un metru fix prin spatele nostru....deci iata de unde vehementa mea impotriva ricerilor de magheru
daca iti mai aduci aminte din victoriei asta vara ...

" ba ce prost..ba ce prost =)) =)) "
blowwind is offline  
Old 02-03-09, 11:03   #752
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Turele de Magheru

mama ce spart a fost ala...m-am cracanat de ras

@nightclubracer : sunt mai putine accidentele cu baietii lu mami si tati decat cu baietii de bulgaria si moldova sau franta
__________________
sec
blazeyblaze is offline  
Old 02-03-09, 20:58   #753
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Turele de Magheru

Quote:
Originally Posted by CuzKo View Post
respect blazey, respect blazey, respect blaze, respect blazeyblaze... respectttttt!

On: auziti mai, eu am auzit de voi... racerii parca, nu?
@alex: kiar eu merg cu 60... rar sa ma vezi cu 62-65... cruise-control style!
ai dreptate

poate totusi ne bagam intr-o seara la un haos organizat ... sa mai impunem respect
alexGTI is offline  
Old 02-03-09, 22:23   #754
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Turele de Magheru

http://antena1.ro/index.php?page=new...&currentPage=3


marfa nu?
blazeyblaze is offline  
Old 02-03-09, 23:10   #755
RAZvan15
4Rally

Stage 5
 
RAZvan15's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Member of:
[4Rally]
Default Re: Turele de Magheru

pai da ....... era de asteptat
LE: "smecheria" se plateste .. (vb lui mmneg, si prostia..)

Last edited by RAZvan15; 03-03-09 at 00:26.
RAZvan15 is offline  
Old 02-03-09, 23:27   #756
mmneg

Stage 5
 
mmneg's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 598
Member of:
[VW]
Default Re: Turele de Magheru

prostia se plateste
mmneg is offline  
Old 02-03-09, 23:34   #757
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Turele de Magheru

si inca cum...
NightClubRacer is offline  
Old 03-03-09, 08:35   #758
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Turele de Magheru

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
Intrigat sunt de faptul ca acele persoane, numite "rudele" celor din accident fac pe "dracu-n" 4 cu amenintari si alte cele, cum numai la noi se poate intampla. Dumnezeu nu bate cu parul.
turb0 is offline  
Old 03-03-09, 09:22   #759
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Turele de Magheru

ma da voi nu va dati seama cand postati asa ceva ca nimeni de aici nu le-ar lua apararea ciorilor care merg la smardoiala fara permise si cu masini d-astea de 70kE+ in care au impresia ca daca au 16 airbaguri scapa din orice?...
aici vorbim pur si simplu de o distractie pe-nserat...de relaxare asa...alergi 2-3 ture si dupa aia o lasi usor...te duci..bei un cico ceva...nici eu nu sunt de acord cu aia care ies pe magheru gen...30 de ture vineri seara ) e deja prostie asta...oricum lumea care umbla pe acolo nu se mai mira la o masina modificata...
__________________
SUPAPA_Jr is offline  
Old 03-03-09, 11:17   #760
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Turele de Magheru

eu sunt ferm convins ca la 19 ani ai experienta necesara SUFICIENTA sa o dai in forja pe un bulevard circulat fara sa patesti la un moment dat nimic sau sa provoci alte belele
blazeyblaze is offline  
Old 03-03-09, 11:20   #761
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Turele de Magheru

La cine faci referire ?!
turb0 is offline  
Old 03-03-09, 13:07   #762
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Turele de Magheru

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
eu sunt ferm convins ca la 19 ani ai experienta necesara SUFICIENTA sa o dai in forja pe un bulevard circulat fara sa patesti la un moment dat nimic sau sa provoci alte belele
pai tu la 19 ani cum conduceai ? te intreb fiindca e clar ca si tu erai la varsta respectiva pasionat si sincer sa fiu nu cred ca stateai in banca ta...pana la urma tine si de talentul fiecaruia , nu doar de experienta , zic eu...
__________________
--------------------------------
Renault Clio 1.5 dci
Renault Megane II 1.9 dci
Renault Clio Sport 2.0 16v

--------------------------------
59AFA is offline  
Old 03-03-09, 13:14   #763
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Turele de Magheru

@turb0...la mine facea referire
@blazey...frate...nu te cunosc dar...sincer iti respect opinia pentru ca probabil ai fost vreodata ca mine...
raspunzand totusi la intrebare...la 18 ani am luat categoria A...din prima...si am condus 1 an de zile pe orice anotimp doar cu mici cazaturi...fara accidente grave care sa aiba consecinte sau sa provoace daune mai mari decat zgarieturi pe motocicleta mea...la 19 ani...am luat B-ul...si am condus toate genurile de masini dupa cum stiam eu mai bine...turat si fara mari menajamente...pentru mine mersul la 80 nu e forja...e...mersul meu normal...daca ma pui sa merg la 50 merg ingrozitor...mi se pare ca lumea se misca prea incet
acum astept atacurile
SUPAPA_Jr is offline  
Old 03-03-09, 13:37   #764
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Turele de Magheru

eu incerc sa va deschid altfel ochii...neavand experienta necesara nu poti sa anticipezi multe...eu nu fac referire la faptul ca vezi Doamne voi nu ati stii sa alergati masina si sa va bagati printre alte masini sau mai stiu eu ce...eu va spun ca sunt multe situatii pe care nu le puteti vedea pentru ca nu aveti ochiul antrenat si s-ar putea sa fiti surprinsi neplacut....si in plus Doamne fereste sa fiti pusi in situatii urate si sa nu stiti sa reactionati....atentie mare!!!! in trafic conteaza cel mai mult sa stii sa il feresti pe cretinul de langa tine , nu sa fii tu al mai breaz care ajunge primul la stop
iar in momentul in care nu puteti anticipa ce face cel de langa voi, exista posibilitatea ca in teribilismul vostru sa va faceti pe voi praf sau chiar si pe cei din jurul vostru
blazeyblaze is offline  
Old 03-03-09, 14:01   #765
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Turele de Magheru

''atentie mare!!!! in trafic conteaza cel mai mult sa stii sa il feresti pe cretinul de langa tine , nu sa fii tu al mai breaz care ajunge primul la stop''
Foarte bine punctata chestia asta...multe accidente pe-acolo s-au intamplat din motivul asta...vara trecuta cand o ardeam moto pe acolo era sa ma faca afis cativa baieti d-astia neatenti care se uitau in dreapta dupa pasarici...trebuie avuta grija...dar...grija n-o sa stopeze accidentele...sunt prea multi prosti...zicea nightclub de o pisica cu numere rosii...ne-a anturat intr-o seara de pe magheru pana pe tineretului si era sa se lipeasca de zidul pasajului de vreo 2 ori cand se chinuia sa treaca intre mine si alta masina...astia sunt pericolul...nu aia care ies...si stiu ca in momentele alea de condus nu esti atent la tigara,telefon sau orice altceva...Trebuie sa fii una cu drumul si cu masina....
SUPAPA_Jr is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -