Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-04-08, 03:47   #151
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: "turele de magheru"

Sincer sa fiu nu cred ca e nevoie in special de Magheru pentru bashini... acum vreo 2-3 saptamani eram cu pasagera in spate si mergeam chiar foarte legal pe splai... doar plimbarica la o ora inca netarzie... pe la Municipal ma trezesc cu un dobitoc (altfel nu pot sa ii spun...) la vreo ~40 de ani cu un bmw 525xi care credea ca face liniuta cu mine de la semafor... la urmatorul semafor ne-am oprit unul langa altul dar el se uita mandru la mine ca si cum ar fi realizat ceva maretz... iar in dreapta lui sotia/prietena sau ce o fi fost isi facea cruce speriata... scarbit am putut doar sa ii fac semn ca e dus cu pluta... si ma gandeam cati astfel de oameni exista... din acest motiv incerc pe cat posibil sa ocolesc Magheru... mai dau din cand in cand cate o tura dar lejer, doar sa mai vad si eu centrul... in rest stiu exact ce fel de oameni reprezinta majoritatea in acea zona... retardati sinucigasi in cautare de andrenalina prosteasca...


p.s.: cand am vrut andrenalina m-am dat intr-adevar la o ora foaaaarte tarzie pe traseul DN1: Bucuresti - Otopeni si retur... acolo intr-adevar am avut viteza insa erau doar cateva masini pe traseu... deci pericol minim (si btw: m-am dat fara pasager, doar cu un amic ce vroia acelasi lucru ca si mine...)
p.s.2: cu masina nu ma mai "dau" de mult timp... am realizat ca nu am ce arata nimic nimanui, iar prostia se plateste scump... si NU ma refer la amenzi sau repercursiuni legale...
__________________

Last edited by fuzzy; 02-04-08 at 03:49.
fuzzy is offline  
Old 02-04-08, 04:47   #152
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: "turele de magheru"

o idee destul de ok sustinuta.. dar chestia cu retardatii sinucigasi... parca ai lucra la protv, genul caruia ii place sa faca valuri cu vorbe aiurea, plasate in asa fel incat sa sugereze generalizarea. urat!
nu neg ca nu ar fi destui care ar face tampenii pe magheru.. insa de cele mai multe ori se merge linistit... iti spun din ce am observat trecand zilnic pe acolo.
in sf, e o opinie.
__________________
NOW Outrun me or DYE trying'!!!
Fuck You, You Fucking Fuck!

Last edited by CuzKo; 02-04-08 at 04:49.
CuzKo is offline  
Old 02-04-08, 05:19   #153
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: "turele de magheru"

Nu am vrut sa sune a PROsTV, doar ca sunt satul de tzaranii din trafic care se cred reiseri intr-o carutza de masina si incep sa isi arate "talentele" fix in situatii nepotrivite... nu cred ca e nevoie sa explic ce si cum...
fuzzy is offline  
Old 02-04-08, 11:37   #154
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: "turele de magheru"

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
la cel mai propriu mod, masina asta de cand o am nu a vazut magheru si nici n-o sa vada prea curand . . .

parca ai fi singuru) =)) io am masina asta mica de 3 ani si mai mult de 3 ori nu am fost pe magheru cu ea...si astalalta mai "maricica" are 5 luni si n-a ajuns sa vada centru..da are 6000 km
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline  
Old 03-04-08, 17:51   #155
sponsoru

Stage 5
 
sponsoru's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 673
Default Re: "turele de magheru"

fuzzy probabil ca iti dai seama ca exagerezi .. adevarul este pe la mijloc .. A spune ca cei care se plimba pe magheru sunt toti la fel e ca si cum as zice eu despre tine ca esti analfabet pt ca ai scris cateva cuvinte gresit.. Nu trebuie generalizat.. In principiu ai dreptate dar iti garantez ca teribilisti gasesti la orice ora si pe orice strada/bulevard.
__________________
Te-ai nascut original , Nu muri o copie ..

sponsoru is offline  
Old 04-04-08, 10:21   #156
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: "turele de magheru"

exact asta am spus si eu...
fuzzy is offline  
Old 06-04-08, 20:31   #157
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: "turele de magheru"

fuzzy, totusi, trebuie facuta o diferenta...spre exemplu, ce am patit aseara. o dusesem pe prietena mea acasa in romana ca nu se simtea prea bine si m-am intors si eu la randul meu acasa. pe la ora doua m-a sunat, ca ii e rau, ca nu mai poate, se simtea intr-adevar rau... iar eu crede-ma ca am ajuns de la mine (berceni-brancoveanu) pana la ea in romana in vreo 10 minute, am mers foarte tare...era circulatie pe magheru. sunt sigur ca au fost unii care au gandit ca tine, "uite ce reisar idiot", mai ales ca eu conduc o solenza...dar, altceva nu aveam in cap atunci, deci nu trebuie luat de prost fiecare ce se grabeste...pt ca e posibil sa fie motive intemeiate... cu respect
Korne is offline  
Old 07-04-08, 23:11   #158
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: "turele de magheru"

Korne, stai linistit ca si eu am avut astfel de probleme, sunt constient de acest lucru... eu vorbesc de reiserii de semafor sau cei care vad un autoturism sau o motocicleta si deja incep sa se creada in nfs... majoritatea acestor tzarani pot fi gasiti in zonele centrale, romana-universitate-unirii fiind cea mai populata zona cu acesti idioti...

p.s.: nu cred ca imi voi scoate din cap zambetul specific tzaranesc al acestor reiseri... se uita din masina lor de rahat sau chiar vreo masina mai acatarii si gata... spre exemplu si eu in seara asta am avut chef de alergat... intr-o zona cu un pod destul de circulat, dar in acel moment era liber... eu cu un amic pe motoare si la semafor, un tip cu corvette... eu vorbisem deja cu amicul meu ca daca e podul liber ne "dam"... tipul cu corvette-ul a vrut doar probabil sa arate "muschii" masinii... desi nu prea a avut ce =)))
fuzzy is offline  
Old 09-04-08, 12:33   #159
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: "turele de magheru"

fuzzy ma scuzi ca te intreb ce masina ai, ca am inteles ca un motor e sigur...si ai acolo member of dacia, daca dacia este singura masina pe care o ai atunci cred ca inteleg de ce si vorbesti asa...intr-adevar e plin de reisari dinastia si cine stie poate sunt si eu unu...poate si unu cu un porsche sau m3 e unu dintre acesti reisari...eu am un prieten care a zis frate daca nu imi pot lua o masina smechera pentru ca nu imi permit imi iau motor, acel baiat vreau sa iti zic ca si daca are motor este foarte frustrat si nu este un motor prost...dar nu este nici la fel de scump ca un logan nou
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline  
Old 09-04-08, 22:55   #160
ranek

Stage 5
 
ranek's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 582
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: "turele de magheru"

ture de magheru ... de vreo 2 seri ma plimb si eu pe aici ... frumos , masini misto , insa ma depasesc cu mult (la motorizare ma refer) . Am vazut aseara 2 logan'uri , unul albastru sky cu jenti negre si stopuri pe led , negre ... arata destul de bine si unul normal rosu parca , sau grena... dar din cauza traficului nu am reusit sa prind nici unu din cele doua . Ma mai duc si in seara asta , poate cine stie , ma nimeresc cu cineva !

ps: daca auziti ceva zgomotos ca vine din spate , sunt doar eu cu un cielo rosu !
__________________
pe strazi


l
ranek is offline  
Old 10-04-08, 02:10   #161
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: "turele de magheru"

Quote:
Originally Posted by vladdaman View Post
fuzzy ma scuzi ca te intreb ce masina ai, ca am inteles ca un motor e sigur...si ai acolo member of dacia, daca dacia este singura masina pe care o ai atunci cred ca inteleg de ce si vorbesti asa...intr-adevar e plin de reisari dinastia si cine stie poate sunt si eu unu...poate si unu cu un porsche sau m3 e unu dintre acesti reisari...eu am un prieten care a zis frate daca nu imi pot lua o masina smechera pentru ca nu imi permit imi iau motor, acel baiat vreau sa iti zic ca si daca are motor este foarte frustrat si nu este un motor prost...dar nu este nici la fel de scump ca un logan nou
stai linistit ca am avut masini bune la dispozitie... n-am chef sa ma laud sau altceva dar in fine... oricum diferenta dintre motor si masina e de la cer la pamant... si incearca sa vezi ca eu fac diferenta intre cei care au masini "bune" (un bmw mai vechi dar bine facut, un lexus poate sau ceva exotic...) si stiu sa se dea si intre cei care poate unii au masini bune dar majoritatea au carutze si doar basini in cap... diferenta dintre cei care sufera de ei este ca cei cu masini mor mai greu si astfel ii vedem mai des, iar cei cu motor ii vedem mai rar fiindca mor mai repede... (scuze daca se intelege mai greu din postul meu... a se retine ca aveam ceva sange in alcool cand l-am scris )
fuzzy is offline  
Old 11-04-08, 15:24   #162
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: "turele de magheru"

magheru = BOULEVARD OF BROKEN DREAMS
Sindrom is offline  
Old 07-05-08, 00:24   #163
laguna1

Stage 5
 
laguna1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 331
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: "turele de magheru"

fuzyy tot nu ai specificat ce masina ai......................?
stiu si recunosc eu unu sunt unu din taranii aia de care povesteai u .......dar de asta ma duc pe M.... SA MA ASEZ LA SEMAFOR SI SA IMI RADA SAU SA II RAD COLEGULUI DE DRUM SA INTELEGEM CE VREA FIECARE SI CU ASTA BASTA........... nu inteleg de ce atata nebunie cu asta ,,,,, nua taranilor de M..... (cum ne consideri u si alti k tine ) asta ne place.......sa consumam benzina aiurea pt voi si sa iesim in oras sa vedem ce masini mai au aparut , ce fete mai sunt si sunt multe si frumose si SINGURE (de regula cate 2 in masina) ....eu unu iti zic k nu ies sa agat dar imi place acea distractie de a te DA MARE pe M.. sincer

KT O SA AVEM LOC DE MILITIENI O SA FIM ACOLO.....................


CU RESPECT SI SPER CA NU AM DERANJAT
laguna1 is offline  
Old 07-05-08, 00:27   #164
laguna1

Stage 5
 
laguna1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 331
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: "turele de magheru"

PS
k sa iesi pe M........ nu trebuie sa ai numai masini de masini , sunt baieti care vin si cu olsituri sa se juace........[t ei tot respectul ,cat si pentru restul , care fac o noapte mai placuta pt cei carora le place acest gen de distractie ,amuzament adrenalina .....cum vreti voi
laguna1 is offline  
Old 11-05-08, 00:19   #165
NOS`u

Stage 2
 
NOS`u's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 54
Default Re: "turele de magheru"

Quote:
Originally Posted by laguna1 View Post
PS
...olsituri sa se juace....
defapt "oltcit" si "joace"..
NOS`u is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -