Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-03-09, 14:15   #766
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Turele de Magheru

Quote:
Originally Posted by 59AFA View Post
pai tu la 19 ani cum conduceai ? te intreb fiindca e clar ca si tu erai la varsta respectiva pasionat si sincer sa fiu nu cred ca stateai in banca ta...pana la urma tine si de talentul fiecaruia , nu doar de experienta , zic eu...
Afa ai sa razi dar eu am facut multe lucruri si am trecut prin multe accidente....de aia vin si zic cu atata vehementa ca viteza, bravura si prostia in zonele circulate e de neiertat
__________________
sec
blazeyblaze is offline  
Old 03-03-09, 16:33   #767
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Turele de Magheru

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
nuj cum sa spun... dar ma simt oarecum vinovat pt acest accident.

inainte cu maxim 5minute sa se intample acest accident... m-am intalnit cu protagonistii la semafor (arcul de triumf).
aveau cauciucul lasat rau pe dreapta spate si janta indoita... initial am spus ca stiu despre problema si ca la o asemenea masina (range rover sport) au run-flaturi.
tovarasul meu din dreapta mi-a spus sa ii anunt ca au pana pe spate dar am ezitat.. argumentand k e run flat, k nu e kiar pe janta, ca dak eu am senzor de presiune pneuri sigur are si el la bomba aia de masina... in sf, m-a convins si am deschis geamul ca sa le spun de pana.
masina se afla la 5-7m de masina mea.. manelele erau in blana, aveau si geamuri fumurii nu puteam sa strig la ei k oricum nu auzeau nimik din cauza muzicii...
s-a pus verde. eu am luat-o inainte pe kiseleff si ei de pe banda 4 au facut stanga spre cashin. (directia 1 mai)

dupa 2 ore am fost anuntat de un accident "cum nu am mai vazut" pe 1mai cu un 4x4.. care s-a intamplat in urma cu .. 2 ore..

curios, m-am dus acolo si am intzepenit cand am vazut masina...
1-nu ma asteptam vr-odata sa vad un RRsport in halul ala.
2-nu mi-a venit sa cred k era aceeasi masina de la semafor.
3-am ramas uimit de faptul ca o masina poate smulge un copac (mare, gros) din radacini.

politistii gresesc in declaratii. nu aveau cum sa traga frana de mana k nu este pe maneta ca la celelalte masini... ci pe buton, care din cunostintele mele nu poate fi activata la viteze mari din motive de siguranta. http://www.autocult.com.au/img/galle...geddon1572.jpg (butonul de frana de mana este cel din spatele schimbatorului.. (P) )

sa va spun cum s-a intamplat...
probabil cei din masina nu stiau de pana de pe spate.. si pe 1mai i-au dau talpa la masina.
la un moment dat cauciucul a dejantat (a sarit de pe janta) si atunci s-a pierdut controlul la masina... aceasta circuland cu mult peste limita legala (de pe autostrada).

pt sustinerea ipotezei sunt urme vizibile pe asfalt de zgarieturi cu cel putin 150m pana la locul accidentului,in directia accidentului; garieturi facute de janta care in timp ce rula se spargea... (diferite bucati din janta fiind gasite pana la locul accidentului).
de altfel singura janta distrusa este cea cu pana... din care nu a mai ramas decat zona de prindere a prezoanelor... restul fiind bucati pe carosabil.

sincer imi pare rau de ceea ce s-a intamplat, ma consider vinovat din punct de vedere moral, si ma gandesc oare dak s-ar mai fi intamplat accidentul dak i-as fi anuntat ca au pana pe dreapta... oare ii mai dadeau talpa.. oare mai dejanta.

aveti mare grija la viteza... si la mesajele pe care le transmite masina. una e sa depasesti viteza intr-o depasire.. si alta e sa alergi de nebun.
__________________
NOW Outrun me or DYE trying'!!!
Fuck You, You Fucking Fuck!

Last edited by CuzKo; 03-03-09 at 16:37.
CuzKo is offline  
Old 03-03-09, 16:33   #768
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Turele de Magheru

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
Afa ai sa razi dar eu am facut multe lucruri si am trecut prin multe accidente....de aia vin si zic cu atata vehementa ca viteza, bravura si prostia in zonele circulate e de neiertat
stii si tu la fel de bine ca si mine...ca asa e natura omului...sunt sigur ca si tie iti ziceau multi altii acelasi lucru...dar nu ai invatat nimic pana nu ai trecut tu prin ele...
oricum , ceea ce se intampla e o urmare a faptului ca lumea nu are unde sa-si satisfaca nevoia de adrenalina...unii au discernamant altii nu au si atunci se ajunge la fenomenul magheru...
singura problema din punctul meu de vedere e faptul ca pot fi raniti oameni nevinovati care circula intamplator prin zona...cine si-o cauta si-o cauta si nu are scuze si nici nu trebuie victimizat...
__________________
--------------------------------
Renault Clio 1.5 dci
Renault Megane II 1.9 dci
Renault Clio Sport 2.0 16v

--------------------------------

Last edited by 59AFA; 03-03-09 at 16:36.
59AFA is offline  
Old 03-03-09, 16:42   #769
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Turele de Magheru

Quote:
Originally Posted by CuzKo View Post
nuj cum sa spun... dar ma simt oarecum vinovat pt acest accident.
Eh, nu ai de unde sa stii.
Poate daca aveai "indrazneala" sa ii deranjezi te vedeam pe tine la stiri.
Putem doar sa ne amagim ca vor fi un exemplu pentru atatia altii ca ei care umbla fara frica pe strazi.
Pana la urma "gipanu" nu e chiar atat de sigur pe cum pare nu?
E sigur doar cand omori un nevinovat ce iti sta in cale.
bluey is offline  
Old 03-03-09, 17:00   #770
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Turele de Magheru

masina e sigura.. printre cele mai sigure de pe piata...insa la viteze de bun simtz.
inca nu s-a scos pe piata masina care sa reziste unui impact violent cu un stalp, copac sau o masina la 200km/h. (cu toate ca au mai fost minuni)
oricum dat fiind faptul ca nu purtau centuri si 1 din 3 a reusit sa scape cu viata.. eu zic k e destul de bine la capitolul siguranta.

in sf.. acum nu am ce sa fac decat sa am grija pe viitor si sa anunt soferul cand vad o problema la o masina din trafic.. poate cine stie.. ii salvez viata.

Last edited by CuzKo; 03-03-09 at 17:04.
CuzKo is offline  
Old 03-03-09, 18:21   #771
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Turele de Magheru

CuzKo macar ai incercat...asta e, pacat
NightClubRacer is offline  
Old 03-03-09, 18:50   #772
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Turele de Magheru

Quote:
Originally Posted by 59AFA View Post
stii si tu la fel de bine ca si mine...ca asa e natura omului...sunt sigur ca si tie iti ziceau multi altii acelasi lucru...dar nu ai invatat nimic pana nu ai trecut tu prin ele...
oricum , ceea ce se intampla e o urmare a faptului ca lumea nu are unde sa-si satisfaca nevoia de adrenalina...unii au discernamant altii nu au si atunci se ajunge la fenomenul magheru...
singura problema din punctul meu de vedere e faptul ca pot fi raniti oameni nevinovati care circula intamplator prin zona...cine si-o cauta si-o cauta si nu are scuze si nici nu trebuie victimizat...


de ce fenomenul "magheru" si nu fenomenul "dn1" sau "a2" sau alte locatii mult mai putin populate...nici macar cele enumerate de mine mai sus even...iarta-ma dar nu poti sa imi cer sa fiu de acord ca oamenii trebuie sa isi elibereze adrenalina si daca nu le-a facut nimeni spatiul necesar gata trebuie sa omoram in 2 magheru....sa se duca la box sau arte martiale....sau orice alta activitate care sa le consume excesul de adrenalina, nu sa-mi pericliteze MIE si ALTOR participanti la trafic vietile.....cat despre ce mi-a zis mie lumea....mie nu mi-a zis nimeni nimic pentru ca pe vremea cand ieseam eu la ture de oras mai erau 2-3 ca mine....nu era amploarea de acum...eu nu zic ca eu eram breaz si ca nu imi putea tine nimeni piept....ci doar ca eu NU faceam ce fac toti copii astazi si mai zic ca tinand cont de faptul ca sunt MULT MAI MULTE MASINI acum seara pe magheru ar trebui sa isi desfasoare activitatile astea de bravism/prostie in alta parte
blazeyblaze is offline  
Old 03-03-09, 19:05   #773
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Turele de Magheru

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
de ce fenomenul "magheru" si nu fenomenul "dn1" sau "a2" sau alte locatii mult mai putin populate...nici macar cele enumerate de mine mai sus even...iarta-ma dar nu poti sa imi cer sa fiu de acord ca oamenii trebuie sa isi elibereze adrenalina si daca nu le-a facut nimeni spatiul necesar gata trebuie sa omoram in 2 magheru....sa se duca la box sau arte martiale....sau orice alta activitate care sa le consume excesul de adrenalina, nu sa-mi pericliteze MIE si ALTOR participanti la trafic vietile.....cat despre ce mi-a zis mie lumea....mie nu mi-a zis nimeni nimic pentru ca pe vremea cand ieseam eu la ture de oras mai erau 2-3 ca mine....nu era amploarea de acum...eu nu zic ca eu eram breaz si ca nu imi putea tine nimeni piept....ci doar ca eu NU faceam ce fac toti copii astazi si mai zic ca tinand cont de faptul ca sunt MULT MAI MULTE MASINI acum seara pe magheru ar trebui sa isi desfasoare activitatile astea de bravism/prostie in alta parte

eu nu zic ca trebuie sa-si elibereze adrenalina in stilul asta...dar au o scuza.in fine...noi discutam subiectul asta aici degeaba...nu o sa schimbam parerea nimanui...fiecare tot ceea ce crede ca e mai bine o sa faca...asa cum am mai zis , sper doar sa nu aiba de suferit persoane care chiar nu au nici o vina.persoana ca parintii mei , parintii tai sau parintii altora si asa mai departe...


@CZK: bossic...asa a fost sa fie...nu ai tu nici o vina.in plus pustii e clar ca au cautat-o cu lumanarea , D-zeu sa ii ierte.
59AFA is offline  
Old 03-03-09, 21:50   #774
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Turele de Magheru

CZK se poate trage frana de mana ... am tras eu la a8, a4, a6 la peste 100 si intra frana ...
oricum aia erau incostienti la 17 sa se creada soferi ... in fine Dumnezeu sa-i ierte ...
__________________
Actual cars:
'11 Audi S3 - Revo | Milltek | H&R | Forge | 19" | Evo-MS
'11 Audi A1 - Custom paint | 18" | Black optics

Gone:
'08 VW Golf GTI - 285 BHP - Milltek | D2 | INJEN | MOTUL | Superchips
'05 Mini Cooper S Cabrio - 170 BHP - Eibach | Aero | Custom exhaust
alexGTI is offline  
Old 03-03-09, 22:37   #775
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Turele de Magheru

Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
CZK se poate trage frana de mana ... am tras eu la a8, a4, a6 la peste 100 si intra frana ...
oricum aia erau incostienti la 17 sa se creada soferi ... in fine Dumnezeu sa-i ierte ...
"Ia uite mancat-as ce boton frumos si rosu . Ce face?"
bluey is offline  
Old 03-03-09, 22:47   #776
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Turele de Magheru

bluey nu cred ca e cazul sa faci caterinca de ei, Dumnezeu sa-i ierte , daca era vreun prieten de-al vostru vai ce mai plangeati toti si faceati threaduri si dadeati toti cu rip
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline  
Old 03-03-09, 23:02   #777
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Turele de Magheru

sa fie la ei acolo...ce cauta la 17 ani la volan? pai daca eram parintele lor intram in pamant de rusine si de durere dar nu faceam circ si spectacol pe strada...cum sa tipi la oamenii care fac tot posibilul sa-ti salveze boracimea din accident...bine ca n-au mai luat si alti nevinovati dupa ei...(pasagerul nu se pune...ala nu trebuia sa se urce in masina)
__________________
SUPAPA_Jr is offline  
Old 03-03-09, 23:12   #778
p_vio46

Stage 5
 
p_vio46's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,680
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[RENAULT]
Default Re: Turele de Magheru

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
"Ia uite mancat-as ce boton frumos si rosu . Ce face?"
Quote:
Originally Posted by Dodo_998 View Post
bluey nu cred ca e cazul sa faci caterinca de ei, Dumnezeu sa-i ierte , daca era vreun prieten de-al vostru vai ce mai plangeati toti si faceati threaduri si dadeati toti cu rip
Dodo, bluey nu face caterica ci pune punctul pe i la o realitate crunta, pacat pentru varsta lor si atat, in rest cine i cunoaste , nu ma refer la rude sau la prieteni (pentru ca acestia le vor tine tot timpul partea si ii vor ridica in slavi), pot spune ca unii isi merita soarta, la 17 ani pentru ei e o nimica toata sa alegi prin oras, sa te dora in p... de cei de pe strada si asta poate sa o confirme CuzKo daca sa intalnit cu ei in trafic, si aici asi ruga sa se abtina de la alte comentarii cei care le tin partea, daca nu iau vazut in seara aia cum mergeau(alergau mai bine spus cu vreo 50-60 la ora peste limita de viteza de pe A1 sau A2) cu masina si cum au evitat de vreo 3 ori sa omoare si alte persoane nevinovate fara nici o schita de remuscare , plini de o aroganta de nedescris si de o superioritate fata de cei care se straduiesc cat decat sa mearga civilizat , lasatile clanu sa si planga , pentru ca presupun ca stiti la cine ma refer
p.s. supapa stai linistit ca sti zicala aia "aschia nu sare departe de pom ", asa ca si parinti sunt si mai si ca ei si nu mi spune ca nu ai auzit de ei Ianis şi Ionatan numele celor doi morti mai era si un ferdinand(sunt numele lor reale pentru cei ce nui cunosc si de aici vedeti si voi la cine am facut referire, parca aveam si noi un scriitor roman care avea un nume identic cu numele clanului din care faceau ei parte )da cel din urma a scapat , din pacate

Last edited by p_vio46; 03-03-09 at 23:40.
p_vio46 is offline  
Old 04-03-09, 03:05   #779
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Turele de Magheru

gata cu offtopicul... nu dezbatem aici problema asta... deschideti un topic separat daca doriti.
R.I.P. pt cei 2 decedati...totusi nu treb sa se intample kiar dak mergeau cu 300km/h... erau copii si erau inconstienti.. in sf... gata.

ontopic anyone?
CuzKo is offline  
Old 04-03-09, 03:52   #780
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Turele de Magheru

Supapa, sa-ti vezi copiii morti, tu ai mai baga capul in pamant de rusine? Iti spun eu, nu ai stii ce sa mai faci, ti-ai pierde mintiile, cum probabil au facut-o si parintii lor. Dumnezeu sa-i ierte! Scz de offtopic
Dodo_998 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -