Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-04-04, 15:33   #976
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
Si eu merg la TM, dar plecarea e sambata, nu ???

Vineri poate vedem ce ne pot masinile...
Hai ma ca ma dau si eu cu voi!!!!
Cati cai are noua to Honda?

Sa fiti si voi diseara la 10 in H sa vb despre plecare ca nu e asa roz cum credeti voi si daca plecam la 7 cum s-a vehiculat ideea o sa ajungem dupa ce incepem cursa....

Eu am mai facut drumul ala o data,si am fost noaptea cand era liber,am plecat la 21:00 si pe la 6 am ajuns in vama la Nadlac.
indianu is offline  
Old 14-04-04, 16:23   #977
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Hai nene ca nu am chef sa merg noaptea, cand putem merge si ziua...

Nu are rost, ca ajungem prea devreme.

Vorbim diseara ???
Hondarul is offline  
Old 14-04-04, 19:01   #978
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
Hai nene ca nu am chef sa merg noaptea, cand putem merge si ziua...

Nu are rost, ca ajungem prea devreme.

Vorbim diseara ???
Da diseara pe la 9:30 in H sa vb.
Iti spun eu sigur ca daca pleci cu 10 masini ziua o sa ai probleme si o sa ajungi acolo dupa ce incepe cursa...si nici nu o sa mai poti sa faci opriri pe drum...

Daca baietii pleaca la 11 inseamna ca sthiu ei ceva...lasa ca vb diseara si cine are sa ia si o harta la el.
indianu is offline  
Old 16-04-04, 08:54   #979
PYT

Stage 5
 
PYT's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,056
Default

deci vreau sa stiu si eu se mai intampla ceva diseara sau se intalnesc toti ca sa plece?
PYT is offline  
Old 16-04-04, 09:04   #980
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Cred ca vor veni ceva masini, dar nimic interesant...

Ca doar la 1 noaptea e plecarea...
Hondarul is offline  
Old 16-04-04, 09:09   #981
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

In ultimile 2 saptamani ...
Pontiac Camaro 3000 V6 - Mancat grav ...da s-a chinuit rau de tot baietzashul de la semafor ... cred ca nu i-a venit sa creada .... ptr cei ce au vazut \" The last race \" ... i-am facut exact faza de la sf , de la semafor ... adica am dat 2-3 spritzuri , m-am uitat la el , el s-a uitat la mine si in timpul ala m-am uitat cu intzeles la semaforul care rea rosu .. si am ramas blocat cand am vazut ca ramane in urma ca un erou ...

VW Golf GTI G60 ( 200 cai zicea ca are , pregatita rau de tot sport , mi-a aratat poze de la concursuri in Germania , Romania ... locul 1 de 2 ori ... ma cam cacasem pe mine cand a venit si mi-a aruncat scorul de 400 E ... si pana la urma am cazut de acord la 500. 000 lei romanesti ...) , pe 1200 m ( intre podul de la intrare in mangalia si intrarea de la Neptun, duminica de paste ... I-am dat 3 din 3 ... de nu i-a venit sa creada ... sa vezi ce sareau pe mine p!zd3l3 de la ala din gashca sa vada ce am in masina , ce am \" Under the hood\" ... etc ... a fost cacarea lumii cum radeam cu inca un prieten cu un 323 umflat rau ( caroserie de M3 ) care i-a propus unui tip cu un Passat 1.8 T sa faca una mica si ala spunea \" Nu frate .. nu cu BMW-ul ... cu opelul ca nu o sa faca golfu .. si cand a vazut cum sta treaba a inghitzit galushca si nu a mai vrut cu niciunul dintre noi ...

Peugeot 206 RC SUPER misto preparat rau de tot ,,, eleron de WRC , tobe remus , praguri , spoilere .. Negru ... numere straine ... l-am inebunit pe shau' ... la iesire din Cta la semafor o tura shau ... si i-am dat un spritz la a mea si ptr 1 moment s-a linistit .. si radea la mine la proasta in targ cand vinde linguri .. am plecat intr-o forja din spatele lui de la semafor ... nu puteam sa il depasesc .. erau masini pe banda 1 si 2 si se agita si ala ...si am bagat copita in ea si cand el era pe banda 2 de contrasens eu m-am bagat pe banda 1 ... tot de contrasens ( ) facea manevre pe contrasens cu intrare pe banda 1 de mers normal .., depashiri de om nebun .. si dupa ce l-am lasat in spate cu 3-4 masini ,am lasat-o usor in a 4-a , a ajuns langa mine ... s-a uitat speriat si mergeam constant langa el in tp ce o calca shau' ... da am calcato si eu si ... See You Later ... Alligator !!!

Sa vad ce mai prind zilele astea si va anuntz !
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline  
Old 16-04-04, 11:37   #982
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

Quote:
Originally Posted by \"X-Ray-Eyes\"
Pontiac Camaro 3000 V6
mdeah... daca e camaro e chevy... daca e pontiac... ce model era?
tekno is offline  
Old 16-04-04, 12:01   #983
grandpa

Stage 3
 
grandpa's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 77
Default

Opel Astra G (1.6 85 cp, cutie manuala) vs Opel Astra G (1.6 , 16 valve , 101 cp , cutie automata)
Astra-ul cu cutie manuala a castigat.
DUH
grandpa is offline  
Old 16-04-04, 17:45   #984
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

X-Ray, da-ne frate mai multe amanunte, ca cine te aude zice ca trombonesti...

Ce Camaro V6 era ala nene ??? Dormea soferul, sau nu s-a tras ???

Daca Golful ala avea 200 cp, cum draqu a pierdut ???

Peugeot RC ??? Nu prea as crede... Sau nu a fost liniutza ???

ps: ce motor are masina ta ?
Hondarul is offline  
Old 16-04-04, 23:49   #985
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
X-Ray, da-ne frate mai multe amanunte, ca cine te aude zice ca trombonesti...

Ce Camaro V6 era ala nene ??? Dormea soferul, sau nu s-a tras ???

Daca Golful ala avea 200 cp, cum draqu a pierdut ???

Peugeot RC ??? Nu prea as crede... Sau nu a fost liniutza ???

ps: ce motor are masina ta ?
Camaro negru ... mi-a zis ca are 3000 cm3 ... da era cam varza .. si masina si soferul ...
Golful de 200 de cai ( asha se lauda ala .. da masina arata rau de tot ) a prierdut de fiecare data de la a 2-a ... nu stiu de ce ...oricum .. pe la 230 km/h avea in spatele meu 50m ...

RC-ul sincer nu ma asteptam ... am si spus la inceput prietenului cu care eram in masina \" Frate daca ma face terci macar am incercat .. p#l@ mea e masina noua , mai puternica , pachet sport ...\" Am inebunit de fericire cand am vazut ca ii dau temelie ..
Noi eram 2 in masina ... amandoi vreo 140 kile ... iar aia erau 4 ... 2 gagici si 2 uscatzi in fatza ...
Si a fost liniutza ... ca dupa ce am reusit sa depasesc toata coloana si8 eu si el am bagat o forja de parca veneau barbarii in spatele nostru ... si in a 4-a l-am mancat la acceleratie .. ala din dreapta era speriat rau de tot ... se uita la masina mea si nu ii venea sa creada ...
Ce motor am ... De calibra frate 2000 16v SFI , bagat pe o astra de 1000 kile ... umblat la el la evacuare , admisie si mici chestii care sunt foarte utile la acceleratie si cutie cu rapoarte super beton ( F20 ) cand tu bagi a 3-a eu ii mai dau in a 2-a inca 2-3 secunde ...
Ai sa ma vezi la legale la Constantza de 1 mai ...si ai sa vezi despre ce vorbesc ... si poate facem si o liniutza ... cine stie ...
X-Ray-Eyes is offline  
Old 17-04-04, 19:27   #986
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Cu cine sa faci frate liniutza, cu mintea sau cu gandul meu...

Hondarul is offline  
Old 18-04-04, 02:04   #987
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
Cu cine sa faci frate liniutza, cu mintea sau cu gandul meu...

Cu Honda ta frate ...
X-Ray-Eyes is offline  
Old 18-04-04, 11:35   #988
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Joi seara am fost la lansarea S40 la Sala Palatului.Pe la 9 ma tirez si eu si o iau ushor spre casa.Ajung la Casa Radio,eram la stop eu si cu un Volvo S60 2,4 140cp,atat.Omu' era cu o femeie langa el si avea chef de joaca,asa ca ce mi-am zis,hai s-o punem de-o liniuta la semafor ca era si liber in fata.Zis si facut.Mi-am ambalat motorul in semn de OK,el s-a uitat cu dispretz la mine,si la verde da-i span.La plecare a scartait rotile ca prostu' si am plecat cu un avantaj de un bot si ceva de masina.Cand schimb a 2a ajunge langa mine si va jur ca pana la primul semafor de dinainte de academia militara am mers bara la bara,ba chiar era cam cu o bara ushor in spate.Frumos.
Apropo de Calibra,m-am distrat de minune cu una acum 2 sapt pe DN1 Breaza -Ploiesti,eram pe la 180 si din spatele meu imi da unu' flashuri cu Calibra.Ma dau la o parte si incep sa accelerez ushor.Calibra se pregateste sa treaca de mine,dar surpriza,cu cat acceleram mai tare,cu atat el trecea mai greu,si cand m-am pus in spatele lui am mers aprox lipit de el vreo 6-7km cu 200.Pasagerului din dreapta din Calibra nu-i venea sa creada,se uita la mine si la sofer si radea.F frumos.
Peace!
 
Old 18-04-04, 13:44   #989
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Cu seat 1.4 te-ai tinut cu un S60... oare cat de prost era soferul volvo-ului??
Sau el mergea in regim normal si tu credeai ca se da cu tine
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline  
Old 18-04-04, 17:34   #990
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default



Pushtiu' mergea in marsarier mah...
Hondarul is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -