Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-04-04, 20:45   #1051
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Pai Gsi(115 cai,zice el ),Hondarul(Accord 122cp),Eu(ibiza 101cp) si LCA.
 
Old 26-04-04, 20:48   #1052
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Bah GSI, de ce esti bulangiu mah ???? Lasa-neeeeeeeeeeeeee...



Pai o data zici ca masina are aproape 140 cp dupa modificari si acum ne iei cu 115 ???? Vrajeala mah... Lasa talonul, ca stim ce ai sub capota...

Hondarul is offline  
Old 26-04-04, 20:48   #1053
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Quote:
Originally Posted by \"BogdanCMS\"
Hondarule,are sigur ceva.Am mers si azi cu ea si tot ii dai in gat.Am pus benzina de la ***u de Petrom,Euro 3,am dat si o gramada de bani pe ea.Sa mor daca mai stiu de unde sa pun Am pus de la OMV o vreme,cea mai scumpa,rupea asfaltul,se simtea cuplul de la 2000rpm si puterea pana-n 7000rpm,dupa o vreme insa au inceput s-o \"indoaie\" si p-aia.Am pus si V-power si e de tot ***u.Am pus de la Mol,aceeasi poveste ca la OMV.Sa mor de nu ma duc maine sa cumpar 2 sticlute de cel mai bun aditiv,ma oftic rau cum trec de 6000 se fleoshcaie toata
Indianule,ai uitat ca m-am tinut dupa tine in seara aia si nu stiai ce era cu Ibiza aia care-ti statea in spate?
E normal sa imi stai in spate pe drumul ala, dar daca vrei ne dam sa vedem.....dar pana atunci eu zic sa te mai chinui cu GSI-ul si dupa ce il faci pe el ne dam,sau cu SHA
indianu is offline  
Old 26-04-04, 20:51   #1054
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Ce draqu spui mah indianule acolo ??? Vb bre romaneste...

Hondarul is offline  
Old 26-04-04, 21:01   #1055
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
Ce draqu spui mah indianule acolo ??? Vb bre romaneste...

BogdanCMS wrote:
Indianule,ai uitat ca m-am tinut dupa tine in seara aia si nu stiai ce era cu Ibiza aia care-ti statea in spate?


E normal sa imi stai in spate pe drumul ala(pe la piata matache), dar daca vrei ne dam sa vedem.....dar pana atunci eu zic sa te mai chinui cu GSI-ul si dupa ce il faci pe el ne dam,sau cu SHA.

Asta era ptr BogdanCMS.
Hondare daca vrei pot sa iti traduc si in bulgara,turca,croata sau japoneza pentru tine in cazul in care mai ai nelamuriri.LOOOOOOL
indianu is offline  
Old 26-04-04, 21:03   #1056
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
Bah GSI, de ce esti bulangiu mah ???? Lasa-neeeeeeeeeeeeee...



Pai o data zici ca masina are aproape 140 cp dupa modificari si acum ne iei cu 115 ???? Vrajeala mah... Lasa talonul, ca stim ce ai sub capota...

am zis ca sper si eu la 140Cp, dar n-ai vazut ca m-a facut Hyundai Coupe pe care il faceam inainte ... vedem cand am amortizoare si arcuri bune, sa plec si eu odata cu toata lumea .
__________________
Opel Kadett GSi 2.0 87\'

I am kept in place by G-forces, not seatbelts.
GSi is offline  
Old 26-04-04, 21:13   #1057
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Ma da-l draqu... Chiar il faceai inainte ??? Pola mea... Inseamna ca ai plecat prost mah... Ca altfel nu vad cum.

Chiar cu masina noua a mea, la tine se vede mare diferenta fata de inainte. Fugi acum mult mai tare.
Hondarul is offline  
Old 26-04-04, 21:53   #1058
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Dap il faceam... acu a zis ca s-a schimbat ambreiajul ... in fine, mai vedem.
GSi is offline  
Old 26-04-04, 23:50   #1059
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Indianule,hai ma ca am glumit si eu,ce te ataci? Pai eu n-am sanse sa-l bat pe Gsi si tu vrei sa ma dau cu Sha sau cu tine??Lool,hai ca-i tare.Am zis-o si eu la caterinca.
Gsi,a fost stransa cursa ta cu Coupe-ul,cand ai trecut pe langa noi te tineai lipit cam la o juma' de masina de el.Rezolva cu amortizoarele alea si sigur il faci,Coupe-ul e varza ca masina de fuga,la cilindreea aia de 2,8 si V6 are abia 163cp,zici ca-i masina americana.
 
Old 26-04-04, 23:56   #1060
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Am vazut ca ati vorbit mai sus despre un S2000 - era cumva cu numere de Germania? Ca m-am luat cu unul in seara asta... si... nu prea e asa cum ma asteptam. Am trecut pe langa el, dupa aia sa-l vad ca se posteaza in spatele meu... Si dupa ce trecem de o dacie, asta la Romana, ii dau. Si ii tot dau... departandu-ma de el cu vreo 3 masini. Si ii dau si eu, si ii da si el... Si la Victoriei era cam la vreo 2 masini de mine... Ma asteptam sa ma cam afume... sincer...
Oricum, se auzea prea tare...
__________________
UNDERSTEER is when you hit the wall with the front of the car, OVERSTEER is when you hit the wall with the rear of the car, HORSEPOWER is how fast you hit the wall, TORQUE is how far you take the wall with you.
Zyx is offline  
Old 26-04-04, 23:59   #1061
brandex

Stage 5
 
brandex's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,564
Default

Chiar asa GSI, inainte il rupeai pe ala cu Coupe-ul si aseara te-a rupt si te mai si lauzi ca ai umblat la motor
brandex is offline  
Old 27-04-04, 00:11   #1062
brandex

Stage 5
 
brandex's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,564
Default

behu s-au mai dat si un ursulet 325 cu un A4 quatrro 1,8T
brandex is offline  
Old 27-04-04, 00:28   #1063
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Tre' sa ma mai dau si cu tine odata ... trebuia sa faci A4 ala praf, eu l-am facut inainte sa fac motorul.
GSi is offline  
Old 27-04-04, 01:53   #1064
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Quote:
Originally Posted by \"BogdanCMS\"
Indianule,hai ma ca am glumit si eu,ce te ataci? Pai eu n-am sanse sa-l bat pe Gsi si tu vrei sa ma dau cu Sha sau cu tine??Lool,hai ca-i tare.Am zis-o si eu la caterinca.
Gsi,a fost stransa cursa ta cu Coupe-ul,cand ai trecut pe langa noi te tineai lipit cam la o juma' de masina de el.Rezolva cu amortizoarele alea si sigur il faci,Coupe-ul e varza ca masina de fuga,la cilindreea aia de 2,8 si V6 are abia 163cp,zici ca-i masina americana.
Aici tu te-ai cam intepat ca si eu tot la caterinca am scris acolo.
Daca are 163 de ca,si motor de 2.8l poate sa puna GSI ce amortizoare vrea el ca nu are cum sa il faca decat daca ala e sofer prost(da rau de tot) sau daca are ceva probleme la masina.
indianu is offline  
Old 27-04-04, 04:13   #1065
BogdanSHA

Stage 5
 
BogdanSHA's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 573
Default

Stati k ati cam luat-o prin balarii:
Hyundai-ul are 139 de cai - ATAT! Si tipul nu a schimbat ambreiajul, ci are o protectie care impiedica ambreiajul sa se uzeze, care protectie scade din performante. Si din cand in cand merge pana la service unde ii fac aia nu stiu ce si e ca si nou. Sper ca ati inteles ceva...
Si GSi, daca e, ne dam cand iti faci amortizoarele dar...pariez pe mine :P ...k eu fac Hyundai-ul
__________________
...spuse el...si mai lua o gura de fan...
BogdanSHA is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -