Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-04-04, 03:01   #946
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Tekno.....da sunt misto si alea vechi, mie si astea noi imi plac mult, si alea de acum cativa ani care aveau V8-ul de pe Corvette era foarte tari de asemenea!

Exact asa era Impala asta :

pimp_lex is offline  
Old 12-04-04, 11:52   #947
synkro

Stage 5
 
synkro's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 968
Default

hmmm...daca e cel care sa dat cu ursu de 3.5 este un seat leon negru...cu 150cp stock dus pe la 180 sau 190.daca nu am inteles bine contrazicema dar parca asa miai zis.si tiam mai explicat situatia ursului,iti promit ca atunci cand va fi pus la punct te saturi de el :P
numai bine
synkro is offline  
Old 12-04-04, 11:56   #948
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Mosule, asta cu situatia este vrajeala... Ca nu are amortizoare, ca nu are cauciucuri, ca nu are ulei in cutie si etc...

Vorba lui Vin Diesel... \"Nu conteaza cum castigi !!! Castigul este castig !!!\"
Hondarul is offline  
Old 12-04-04, 12:57   #949
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Quote:
Originally Posted by \"synkro\"
hmmm...daca e cel care sa dat cu ursu de 3.5 este un seat leon negru...cu 150cp stock dus pe la 180 sau 190.daca nu am inteles bine contrazicema dar parca asa miai zis.si tiam mai explicat situatia ursului,iti promit ca atunci cand va fi pus la punct te saturi de el :P
numai bine
Eu cred ca Seatul e dus de fapt pe la vre-o 200-210 cai.
Poate ne spune ZYX ce modificari a facut mai exact sau sunt alea de care am zis eu.
indianu is offline  
Old 12-04-04, 14:45   #950
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

pimp, standard nu mi se pare nushtiu ce mashina da' e drept ca are potentzial...
tekno is offline  
Old 12-04-04, 15:04   #951
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Indianule, ai spus bine ce ai zis de masinutza mea: filtru sport, chip, evacuare schimbata, catalizator dat jos... cam atat.
Nu are chiar atat de multi cai, cel mult are 195cp si cuplu... criminal zic eu in jur de 400Nm. Vreau sa ma duc sa vad zilele astea cat am exact.
Syncro, totusi frate, 260 DE CAI inseamna mult mai mult decat 190 si motorina... Ar fi trebuit sa ma prajeasca, zic eu, sa se indeparteze de mine, asa nesimtit. Si chestia este ca daca plecam bine, nu trecea de mine...
__________________
UNDERSTEER is when you hit the wall with the front of the car, OVERSTEER is when you hit the wall with the rear of the car, HORSEPOWER is how fast you hit the wall, TORQUE is how far you take the wall with you.
Zyx is offline  
Old 12-04-04, 15:24   #952
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Quote:
Originally Posted by \"Zyx\"
Indianule, ai spus bine ce ai zis de masinutza mea: filtru sport, chip, evacuare schimbata, catalizator dat jos... cam atat.
Nu are chiar atat de multi cai, cel mult are 195cp si cuplu... criminal zic eu in jur de 400Nm. Vreau sa ma duc sa vad zilele astea cat am exact.
Syncro, totusi frate, 260 DE CAI inseamna mult mai mult decat 190 si motorina... Ar fi trebuit sa ma prajeasca, zic eu, sa se indeparteze de mine, asa nesimtit. Si chestia este ca daca plecam bine, nu trecea de mine...
BMW-ul ala intr-adevar avea probleme si crede-ma ca se cunoaste.
Uite daca vrei te iau in a mea sa vezi si eu am doar injectoare infundate si se cunoaste rau de tot.
Oricum ce imi place la a ta e ca ai cuplu criminal cam pe la 400Nm.Ai cuplu mult mai bun decat un Seat Leon cupra ceea ce f.f bine....dar eu zic ca ai aproape de 205-210cai....gandeste-te ca numai din chip ajungi la 187 iar celelalte modif. de care zici aduc mai multi cai la diesel de cat la benzina.
indianu is offline  
Old 12-04-04, 15:26   #953
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Iar dupa ce isi face ala BMW-ul cursa o sa decurga asa:
O sa pleci mai bine decat el,ajungi cam o masina in fata(asta daca pleci si schimbi bine) dar deja cand schimba a doua sau pe la 100kmh zboara de langa tine.
Lasa ca va mai dati voi si vedem daca am dreptate sau nu.
indianu is offline  
Old 13-04-04, 00:29   #954
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Indianule, sa iti zic o chestie: la motorina nu este asa de evidenta o schimbare k la benzina... Ex: un catalizator dat jos la o benzina creste puterea cam cu 10-12%, iar la motorina... 2-3% si tot asa...Bine, chipul este chip.Dar...: Un prieten si-a pus tobe si filtru direct pe admisie si avea (dupa testul dyno) 164-165 de cai... Si-a pus si chip si sa vedeti surpriza(la test): 187 de cai... Si chestia este ca el cu mana lui si-a schimbat softul, care trebuia sa-i duca masina(din 150-cum era in fabrica)in 18o si un pic...Asta este... Apropo, am uitat sa spun ca prietenul despre care vorbesc are tot un Seat Top Sport de 150 dar 4x4. Tocmai de asta vreau si eu zilele astea sa vad poate ma duc sa fac si eu testul Dyno, sa vad intr-adevar ce putere are masinutza mea...
Si, legat de BMW, asta este, ce sa-i faci cand ai 260 de cai si nu trag toti .
Da, ceva in genul asta o sa se intample daca ma mai intalnesc cu el... Asa ma gandesc si eu.
Zyx is offline  
Old 13-04-04, 00:42   #955
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Quote:
Originally Posted by \"tekno\"
pimp, standard nu mi se pare nushtiu ce mashina da' e drept ca are potentzial...
da, are ceva, oricum depinde cu ce compari, asa ea e masina buna si cu pret decent
pimp_lex is offline  
Old 13-04-04, 09:18   #956
PYT

Stage 5
 
PYT's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,056
Default

Zicea Hondarul k l-a facut vineri seara un Cielo 1.5 de 80 CP. Nu stiam ca exista motorizarea asta, ca m-am pus si eu cu persoana respectiva (eu am Supernova) si m-a facut la o masina jumate ... si dup-aia a venit garda
__________________
va dorim FELICITARI!
PYT is offline  
Old 13-04-04, 10:13   #957
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

ba da nikeFF exista .... ...... .. aa tu nu esti PYT cu SupeRNova ?? he he ! toata lumea zice ca cielo amicului meu (LCA) e modificat ... fratilor n-are nimic nici macar nu e DOHC ....pur si simplu e aproape nou are 34.000 km facuti in 4-5 ani si a fost ingrijit - sincer acuma nu prea mai gasesti cielo in starea in care e asta dupa 4 ani de zile ...
__________________
tractor u650 cu tempomat
B12ZMD is offline  
Old 13-04-04, 10:15   #958
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

Hondare, tata, lasa ca n-are nimic 2 curse pierdute .... sa stii ca io pun toti banii pe tine ! Asa ca vezi ce faci !
B12ZMD is offline  
Old 13-04-04, 10:33   #959
PYT

Stage 5
 
PYT's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,056
Default

Quote:
Originally Posted by \"B12ZMD\"
ba da nikeFF exista .... ...... .. aa tu nu esti PYT cu SupeRNova ?? he he ! toata lumea zice ca cielo amicului meu (LCA) e modificat ... fratilor n-are nimic nici macar nu e DOHC ....pur si simplu e aproape nou are 34.000 km facuti in 4-5 ani si a fost ingrijit - sincer acuma nu prea mai gasesti cielo in starea in care e asta dupa 4 ani de zile ...
Eu sunt ala... si a mea a fost destul de bine intretinuta, are chiar 33.000 km in 3 ani. Nu stiu daca cei 5 CP diferenta intre SupeRNova si Cielo (dak zici ca are 80) fac vreo diferenta, deci mai ramane o singura concluzie: a fost mai bun decat mine. Cu riscul de a o pati iara, declar totusi ca m-as mai pune o data cu el, daca e sa vedem cand.

P.S.: daca nu ma-nseala memoria duminica parca totusi l-a facut o Solenza cand am fost stiti voi unde.
PYT is offline  
Old 13-04-04, 10:36   #960
PYT

Stage 5
 
PYT's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,056
Default

Quote:
Originally Posted by \"B12ZMD\"
ba da nikeFF exista .... ...... .. aa tu nu esti PYT cu SupeRNova ?? he he ! toata lumea zice ca cielo amicului meu (LCA) e modificat ... fratilor n-are nimic nici macar nu e DOHC ....pur si simplu e aproape nou are 34.000 km facuti in 4-5 ani si a fost ingrijit - sincer acuma nu prea mai gasesti cielo in starea in care e asta dupa 4 ani de zile ...
Eu sunt ala... si a mea a fost destul de bine intretinuta, are chiar 33.000 km in 3 ani. Nu stiu daca cei 5 CP diferenta intre SupeRNova si Cielo (dak zici ca are 80) fac vreo diferenta, deci mai ramane o singura concluzie: a fost mai bun decat mine. Cu riscul de a o pati iara, declar totusi ca m-as mai pune o data cu el, daca e sa vedem cand.

P.S.: daca nu ma-nseala memoria duminica parca totusi l-a facut o Solenza cand am fost stiti voi unde.
PYT is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -