Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-04-04, 12:44   #931
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Prin tranzitivitate rezulta ca cieloul ar face si astraul ala de 90... nu?
B|shOp-VR6 is offline  
Old 10-04-04, 14:25   #932
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Si chiar l-a facut...
Hondarul is offline  
Old 10-04-04, 14:34   #933
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Citroen Xara argintiu, nr leasing condus de o gagica.

Veneam lejer din piata victoriei spre casa cand ginesc o gagica buna intr-un citroen... ma bag in spatele ei la semafor asteptand sa se puna verde sa merg binisor in paralele cu ea.

Surpriza... pleaca gagica de la semafor de nu mi-a venit sa cred... dau dupa ea... acceleram, accelera... cred ca am ajuns pe la 100 si ceva si tipa tot ii dadea si nu ma lasa s-o depasesc.

Intr-un final o depasesc pe linia de tramvai... si o vad in oglinda retrovizoare nervoasa cautand loc sa ma ajunga..

Oricum sansele erau minime... dar mie imi placea sa ma amuz cu ea... in schimb oamenei... la cum conducea gagica... multi baieti ar fi invidiosi pe ea. Deci se pare ca se gasesc si femei carora le-ar surade o liniutza
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline  
Old 10-04-04, 14:41   #934
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Aseara am mers cu Indianu si limuzina lui, condusa de el, cu 190 km/h, asa, ca sa-mi arate cat de prost merge masina lui... Si cred ca era intr-a patra...

Hondarul is offline  
Old 10-04-04, 18:40   #935
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
Aseara am mers cu Indianu si limuzina lui, condusa de el, cu 190 km/h, asa, ca sa-mi arate cat de prost merge masina lui... Si cred ca era intr-a patra...

O sa iti dau ma si tie masina sa o conduci ca sa te convingi ca merge prost.da ai dreptate era in viteza a patra
Daca mai nr de tel suna sa ne intalnim.Mai vine careva prin H in seara asta sau maine?
Si o sa iti arat dupa ce fac reparatiile de rigoare la service cum se duce masina.
indianu is offline  
Old 10-04-04, 18:43   #936
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Lasa mah, sa-mi arati cu tine la volan, ca tu cunosti masina... Daca prinde 220, m-ai convins !!!

Oricum, imi placea cum mergea, uniform si motorul suna foarte bine.

Diseara nu cred sa vina cineva, ca au OO de spart... Maine... Nu stiu ce sa zic... O sa trec pe acolo.

Salutare !!!
Hondarul is offline  
Old 10-04-04, 19:23   #937
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
Lasa mah, sa-mi arati cu tine la volan, ca tu cunosti masina... Daca prinde 220, m-ai convins !!!

Oricum, imi placea cum mergea, uniform si motorul suna foarte bine.

Diseara nu cred sa vina cineva, ca au OO de spart... Maine... Nu stiu ce sa zic... O sa trec pe acolo.

Salutare !!!
E atunci maine seara te iau la o plimbare mica.
indianu is offline  
Old 10-04-04, 21:13   #938
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default

indianu, ce masina ai? nu de alta da` eu sunt cam curios
DnI is offline  
Old 11-04-04, 00:35   #939
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

da....am suferit o infrangere acum cateva zile

Un Chevrolet Impala LS -3.8 V6 200cp........de fapt cred ca el nici n-a tras prea tare dar oricum m-a facut \"muci\".......stiam ca n-am sansa ca-s foarte tari masinile, mai ales la turatie joasa au foarte mult cuplu, dar asa de fun am facut
am facut 0-60 si avea cam 2 masini deja
pimp_lex is offline  
Old 11-04-04, 00:42   #940
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Quote:
Originally Posted by \"DnI\"
indianu, ce masina ai? nu de alta da` eu sunt cam curios
Raspund io in locul lui... 523 din 99 parca... 170 cp.
Hondarul is offline  
Old 11-04-04, 02:19   #941
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

de mah... decand am vazt impala in clipu lu dre, s til DRE, m--am indragostit de ea... superba mashina...
tekno is offline  
Old 11-04-04, 03:49   #942
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Quote:
Originally Posted by \"tekno\"
de mah... decand am vazt impala in clipu lu dre, s til DRE, m--am indragostit de ea... superba mashina...
hehe, bine ca aia e o Impala 66 decapotabila......e clasica masina pt Low-Rider.........asta de care zic eu e o Impala din asta noua, cum sunt unele masini de politie
pimp_lex is offline  
Old 11-04-04, 13:37   #943
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

aaaaaa..
astea mai noi nu imi plac asha mult... am intr-o revista toate generatzile de impala...
tekno is offline  
Old 12-04-04, 01:46   #944
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Prima si prima data (cand masina era originala) m-am dat cu un BMW 525i (192cp), pe care l-am facut cu vreo 3-4 masini.
A urmat o pauza in care am cam umblat la masina... urmand surpriza cea mare: Mazda RX-8 (231cp). Am terminat-o de vreo 3 ori cu soferul \"original\"; acelasi rezultat de fiecare data: o masina intre noi. Trecand la volanul RX-8-ului un tip care se stie ca se pricepe sa dea in gura la BMW-uri (spun asta deoarece RX-8 are tractiune spate) am fost invins, dar nu cu nerusinare, ci in felul urmatoram facut de 2 ori) prima data juma de masina, a 2-a oara o masina si ceva.
A urmat un Opel Vectra GTS 2.0T (slabut : 170cp) : i-am dat rusine mare...
Urmatoarea masina a fost un Seat 1.8T careia i-am dat vreo 2-3 masini in fata.
Next: un Fiat Coupe (frumos motor: 2.o litri, 2o valve, turbo, 210cp - fabrica; cel cu care am facut, dus cica pe la vreo 225cp): pana pe la 130 am stat eu in fata cam cu 1 masina, dupa care i-am cadat locul \"depasit de situatie\", ducandu-se cu 1 masina-2 in fata.
Urmatorul: ursulet 335i (260cp din cate am inteles dupa aia): mi-a dat juma de masina si asta pentru ca am plecat prost. Am vrut sa o mai dam o data dar am fost refuzat din cauza unor probleme mecanice (¨s-a incins ambreiajul¨)
Si tot asa au urmat: o Toyota Celica de 192cp... Vreo 1-2-3-4-... masini - vreau sa spun ca eu ma tot duceam...
Si ultima a fost cu un Audi A3 1.8T modificat, dus in vreo 230cp: am stat eu in fata pna pe la vreo 100-110 dupa care mi-a luat locul.
Cam atat pana acum.
__________________
UNDERSTEER is when you hit the wall with the front of the car, OVERSTEER is when you hit the wall with the rear of the car, HORSEPOWER is how fast you hit the wall, TORQUE is how far you take the wall with you.
Zyx is offline  
Old 12-04-04, 02:50   #945
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

zyx...si masina pe care o ai este .......?
pimp_lex is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -