Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-05-04, 20:36   #16
xbogdanel

Stage 3
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 155
Default

si eu sperr
xbogdanel is offline  
Old 03-05-04, 11:59   #17
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

masinile ... tuningul ... cursele ... sunt lucruri in Romania care sunt la inceput de drum ... sunt prea putin cunoscute si apreciate de prea putini oameni. un om care munceste ca sclavu pentru un salariu de nimic ... nu prea ii vine sa dea bani pe o masina performanta (care mananca mult) sau pe piese de masina, performante pentru a o imbunatati pe cea existenta (presupunand ca are). din acest motiv este incetatenita ideia ... ca cine se ocupa cu asa ceva trebuie sa aiba bani ... sa fie baiat de bani gata. nu stiu cati dintre oameni ar putea si ar avea dorinta de a da toti bani pe care ia muncit intr-o luna pe doua telescoape sa zicem. si luna viitoare pe arcuri ... si tot asa. trebuie sa iti placa ... foarte mult chiar. politia nu vede in noi ... decat niste pusti neseriosi ... niste oameni care incalca legea de cate ori pot. de ce? pentru ca nu avem un spatiu organizat pentru asta si atunci ne ducem pe strazi, pentru ca ne modificam masinile si multe altele. \"De ce sa modifici o masina?\" e o intrebare pe care si-o pun foarte multi oameni ... si-o pune si legea de altfel. Nu exista inca conceptul de proprietate personala. Nu exista varfuri si la niveluri de conducere exista inca aceasta dorinta de a nivela totul ... de a aduce la aceiasi linie pe toti pentru ca sa nu se ridice care. Dorinta pe care Tekno a avut dreptate cand a zis ca vine din comunism. Atitudinea autoritatilor si a opiniei publice fata de cursele de masini se poate schimba. Pentru ca multi dintre voi stiu (doar ati dat sau dati bacu) ... prosti da' multi. asa ca nu are rost sa va faceti nervi cand cineva va face golan ... sau nesimtit ... sau cine mai stie ce calificativ. Important e ca avem pentru ce sa traim ... multi dintre ei ... nu prea au. Si de altfel toata lumea stie ca e mult mai usor sa darami decat sa cladesti.
__________________
- Life is Either a Daring Adventure or Nothing At All -
n0namee is offline  
Old 03-05-04, 12:24   #18
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

frumos vorbit n0namee...
la noi e o problema mare... lumea se obishuieshte greu cu ce e nou, cu ceva cu ce ei nu au nici o treaba... daca nu eshti ca ei te condamna, te pun la zid... multzi prefera sa nu iasa din tipare... sa nu ishi indeplineasca visele pentru ca \"nu se face asha ceva\", e prea inhibata lumea...
nu numai noi suntem catalogatzi drept golani pt pasiunea noastra... yo vad aici la cluj cel putzin... daca unu asculta rock sau rap , ceva stil de musica necomercial e din start catalogat \"drogat\" (yo chiar am patzit faza asta)exact aceashi problema o avem shi noi cu mashinile, tuningu, shi cursele...
Quote:
Hai mah sa nu o luam prin fata pe la golani aia de la curse poate se infinge unu in noi Dai dreaq mai bine ii ocolim !
cate accidente au auzit ei ca s-au intamplat la curse? auzi mah... paote se infige in el... shi cu ce drept poate sa ii zica la un om golan fara sa-l cunoasca?
__________________
tekno is offline  
Old 03-05-04, 14:57   #19
Stuey

Stage 5
 
Stuey's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 647
Default

Asha e tekno...RASISTI ...auzi sa intr in el....cum draq...in fine..a si Duminica a fost pe Antena 1 un reportaj...si a filmat si la legal racing...si nu am auzit cuvantul golani...In fine...poate aluia ii era mila de mercedesul sau (ala vechi).Nu zic ca aia de la antena sunt cine stie ce...dar se gasesc toti prostii sa ne faca golani...
P.S: NE VEDEM LA PRISMA PE 10....Veniti cu tricourile
__________________
My Love!!! Skoda Octavia 1---1.6---102 cp

https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/58549-my-love-octavia-1-a.html (stare actuala : Stock)
Stuey is offline  
Old 03-05-04, 16:21   #20
kozz

Stage 2
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 48
Member of:
[Insomnia]
Default

Adevarul este..nu suntem tocmai bine priviti..muzica tare, motoare care urla (mai mult sau mai putin), alergari prin oras si etc. Nu-i putem condamna in totalitate pe cei care ne considera \"golani\". Si sa fim sinceri acum..de cate ori nu ati cunoscut pe cineva care v-a lasat o impresie proasta initial, l-ati catalogat drept impresar/arfist/ciudat/pur si simplu bou ca dupa ce l-ati cunoscut mai bine sa vi se para o persoana ok..

Parerea asta poate fi schimbata, stiti cum e romanul..daca la televizor apare ceva gen \"comunitatea de baieti cu masini modificate defileaza pentru salvarea focilor\" sau mai stiu eu ce..automat vom fi priviti cu alti ochi.
Evident, exemplul e stupid, dar ideea e ca putem face ceva. Din cate am putut eu observa, aici e o comunitate destul de inchegata, deci \"resurse\" exista. Presa nu cauta intotdeauna numai gunoaiele, mai scrie si de bine uneori. Hai sa le dam ocazia sa o faca, posibilitati sunt multe..
kozz is offline  
Old 03-05-04, 17:45   #21
costa

Stage 3
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 110
Default a

Presa nu cauta intotdeauna numai gunoaiele, mai scrie si de bine uneori. Hai sa le dam ocazia sa o faca, posibilitati sunt multe..[/quote]

bine zis!!!!!!!!!!!!!
costa is offline  
Old 03-05-04, 21:10   #22
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

acum cateva luni , pe un preten de-al meu il cam durea in pwla de tot si de toate.. atunci ziceam ca nu e bine... insa acum cred ca e f bine sa ai o anumita cantitate de \"durere de pwla\" ... pwla numa` de jegosi avem parte(ma refer la presa)
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 04-05-04, 16:35   #23
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
acum cateva luni , pe un preten de-al meu il cam durea in pwla de tot si de toate.. atunci ziceam ca nu e bine... insa acum cred ca e f bine sa ai o anumita cantitate de \"durere de pwla\" ... pwla numa` de jegosi avem parte(ma refer la presa)

bineinteles ca ma trezesc tot eu sa il contrazic pe Santos :P ... nu ii nimic ... nu e adevarat mah ... si ca sa iti dau exemplu ... cei de la televiziunea Europa Nova cred ... care chiar au inceput sa ne tina partea ... putin e adevarat ... da sunt de partea noastra. Eu am vazut reportaje la ei ... despre cursele de masini ... l-am vazut pe Micutzu ... i-au luat interviu si alte dalea ... deci sunt si exemple bune.
n0namee is offline  
Old 04-05-04, 18:08   #24
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

mmdmeah
europa nova e o Televisiune foorte slaba... da macar aia zic de bine de noi...
tekno is offline  
Old 05-05-04, 08:39   #25
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

deci ... ( fara deci ) in primu` rand e bine k cineva va tzine partea nu conteaza cine .. stiti k presa e a 4 sau a nush cata putere`n stat .. dar ia ganditzi`va de ce suntem golani .. pentru k ne place sa investim bani in mashina ... k ne place sa ascultam muzica tare ... k ne place k mashina noastra sa fie \" diferita \" ce mashina de serie .. chiar daca n`are toba ... chiar daca are o aripa mancata de rugina ... de ce ... de ce suntem golani .. nush catzi dintre voi atzi dat in cap sau atzi talharit ptr banii care i`atzi bagat in mashini ... uufff .... calm calm ... k m`am enervat ... de ce suntem golani ... de ce ??? aaa aia care se grogheaza care violeaza sau care fac porcarii d`astea ce sunt .. ce e mai bine sa faci o \" legala \" sau sa bagi in vena .. ? ce e mai bine sa dai un burn-out sau sa faci un viol ... de ce suntem golani de ce .. ? .. politzia nu ne intzelege ... eu unu decat sa dau banii pe porcarii prefer sa`i strang si sa`i bag in mashina .... e oare o crima k nu ma droghez ... ia ganditzi`va .. asa cum spunea cineva mai sus .. intr`un post .... multzi dintre noi sunt in primul rand oameni ... oameni care au 1 facultate .. unii chiar 2 .. au o munca .. nu freaca pol@ k totzi ( parlamentarii aia care o freaca de dimineatza pana seara si dorm .. ( deja am dat`o pe politica da m`am suparat ...) ... era sa mai zic o prostie ... ... de ce suntem golani .. nush catzi dintre noi au nush ce mashini ... mashini de mii de dolari ... ai mei parintzi ma intzeleg si .. intr`o oare`care` masura ma sustzin ... dar eu unu nu ma consider golan ... ( golan = Om de nimik ... ; derbedeu , vagabond ( DEX ) voi va regasitzi in aceasta definitzie .. ?? k eu nu ma regasesc ... respekt pentru cei care sunt \" golani \" si pace !!!!
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline  
Old 05-05-04, 16:13   #26
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ma n0nameee , iar nu ai inteles dar nu conteaza nici nu mai stau sa-ti explic.... [ mi se pare fff normal sa ni se spuna golani ] atata timp cat... -- mi-a zis un coleg , ce i s-a intamplat ieri.... il cunosc ff bine pe tip deci nu e minciuna..... ieri omu` statea la el in cartier (aviatiei) , avea 500 de mii de lei la el... si telefonul lui M55.... se ducea sa-si ia nush ce pantaloni... si statea acolo .. astepta pe cineva ... cand apar 3 tigani.... de cam 18-20 de ani... i-au bagat cutitu` in gat i-au zis sa le dea banii , el a zis nu... dupa care cioara a bagat cutitu` un pic mai adanc , l-a intepat....
la care altu` l-a controlat.... i-au furat alea au fugit.... , a fugit si el in strada principala ... aia cu statia de metrou aurel vlaicu` .... a trecut pe acolo o duba din aia de politie.... omu` a oprit-o ... trecuse cam un minut... de cand se intamplase... totul.... ii opreste pe aia ... le zice ca domn`le ... acum 1 minut mi-au luat tiganii telefonul si banii.... la care ei calmi zic.... DU-TE SI TU LA SECTIA 2....... deci .... ca ne fac nijte romani de *** golani e o nimik toata.... sa ma F in ea de tzara /\\/\\|_| | $ T @ ....
EvLSant0S is offline  
Old 05-05-04, 18:04   #27
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

bah ce oameni de cacat...
auzi tuh, du-te la sectzia de politzie, pai futui in gura da porci mah, poizzda mamii lor, pune cutzitu la gat shi ei zic dut-te la sectzie, bagamiash **** in rasa lor mah!
yo sa imi bag **** mah, luam numaru de la duba shi mergeam pana in pzida la birou la iliescu sa ii denuntz!
scuzatz limbaju da m-0am revoltat urat!
tekno is offline  
Old 05-05-04, 19:56   #28
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

np tekno... faza tare e ca pana la sectia 2 mai facea o ora... asa frumos , se suia in duba , si fiugea dupa aia , ii cauta... intr-un minut las-o in PM cat puteau sa fuga...
EvLSant0S is offline  
Old 05-05-04, 22:20   #29
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

macar i-a prinms pana la urma?
tekno is offline  
Old 05-05-04, 22:33   #30
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Alta faza cu politia romana...

Miercurea trecuta in fata la Twice... un prieten iese din club, se suie linistiti in masina... nici nu baga bine cheia in contact si-l loveste unu cu un Vw Lupo.

Iese asta din masina cu ink cativa prieteni... coboara si ala din Lupo (beat mort) incep sa discute.. al ca ii da bani doar sa nu cheme politia... etc.

Pana la urma prietenul meu ii zice sa isi cheme un prieten treaz si cand vine politia sa zic ca era ala la volan... Asta isi lasa masina si se duce dupa prieten...

Intre timp prietenul meu se duce la un echipaj de politie din strada care ii zice sa sune la dispecerat ca ei au alta treaba... suna la dispecerat... vine un echipaj dupa 30 de minute, timp in care ala cu Lupo a disparut cu un taxi.

Vine echipajul de politie... mai beat deca ala din Lupo si ii zice prietenului meu sa-i fure lu ala mobilul ca cik are masina deschisa si dak tot a plecat sa ramana si el cu un beneficiu

Apoi ii ia nr de inmatriculare aluia cu Lupo si pleaca....

Ce ziceti?
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -