Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-04-04, 11:37   #1
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Suntem Golani ???

Trecand pe jos prin Herastrau am auzit un grup de oameni in jur de 35-40 de ani vb in fata discoteci Herastrau !
\"Hai mah sa nu o luam prin fata pe la golani aia de la curse poate se infinge unu in noi Dai dreaq mai bine ii ocolim ! \"
De parca ar fi fost singurul cu Mercedes e 230 cdi din Romania !
Noi chiar suntem golani !?!?!? Eu stiu ca suntem baietzi care sunt la scoala la liceu uni la facultate alti le au terminat de mult pe toate !
Dece credetzi voi ca suntem asa de rau privitzi !
Oare cand o sa se schimbe mentalitatea Romanului !
Eu unul m-am simtit ca dreaq cand am auzit ce a zis si ma pus pe ganduri ........oare asa cred toti !?!?!?! Asta este parerea societati despre oameni cu pasiune pt Masini si curse ????
__________________
Nothing to display
Turbo110 is offline  
Old 30-04-04, 11:47   #2
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Ma asteptam dak erau unii la vreo 60-70 de ani sa zica de golani... dar dak si astia la 35-40 de ani zic asta... oare cat mai trebuie sa asteptam sa fim intelesi...

Problema e ca toti au impresia ca noi provocam majoritatea accidentelor si ca noi suntem vinovati de tot ce se intampla pe strada...

Dak noi suntem golani... ei ce or fi dak au iesit din discoteca Herastrau... patria prostituatelor?... poate niste lab... sa nu zic tot cuvantul

Asta chiar m-a enervat....
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline  
Old 30-04-04, 12:07   #3
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

...aia ar fi trebuit sa se uite mai intai la ei ...de unde au iesit si apoi sa ne catalogheze pe noi drept golani....

...poate ca multi dintre noi sunt mult mai destepti decat ei ..si in primul rand nu ne cunosc ...de ce are trebui sa ne vb de rau si sa ne eticheteze ei repede....\"gata s-au strans golani sa mearga la curse\".....

..noi ne strangem acolo pt k avem cu toti aceeasi pasiune \"masinile si tuningul\"si vrem sa vorbim despre asta,sa vedem ce are unul,altul....nu avem unde sa ne strangem pt k nu avem un loc amenajat dk ar fi existat acest loc nu ar mai fi nevoiti sa ne ocoleasca.....

...asa k mai bine si-ar tine pliscul ...pt k nu stiu despre ce e vorba..si sa nu mai vorbeasca gura fara ei...k vorbesc aiurea!!!

P.S:..eu dk eram in locul tau i-as fi invitat intro seara sa vada si ei despre ce se vb acolo...si sa vada niste oameni cu adevarat pasionati de tuning....nu niste golani!!!....


...aia inca traiesc dupa comunist ....mi-e mila de ei !!
__________________
I figured...If i study high!!...Take the test high !!...I get high scores!!

F.Focus II Sea Grey 1,4 16v 80HP:

Folie Llumar 50%F 80%S
Jante aliaj R16 model ST

alex_maxx is offline  
Old 30-04-04, 14:18   #4
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Hai mah, sa nu exageram si noi...

Orice om strain si cu picioarele pe pamant, cand vede un ursulet care da cerculetze sau o dacie care face burn pana se pune ceatza, ce poate sa gandeasca ??? Decat ca este o mana de teribilisti de care trebuie sa ti masinile departe...

Acum si noi trebuie sa intelegem restul lumii, nu ???
Hondarul is offline  
Old 30-04-04, 14:42   #5
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Teribilisti poate... dar golani?
B|shOp-VR6 is offline  
Old 30-04-04, 15:37   #6
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default

Parerea mea este k degeaba ne strofocam noi aici pe forum pt k persoanele kare zic asta si cred asta nu o sa citeasca niciodata ce scrie aici.Nu putem noi sa schimbam lumea si nici parerea lor despre noi,pt k noi vom face asta mereu si ei asta vor zice mereu despre noi.Asta e trebuie sa ii lom asa cum sunt.Respekt
MC Mate is offline  
Old 30-04-04, 19:23   #7
bxxlom

Stage 3
 
bxxlom's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 72
Default

.......asa si? lasa frate sa ramanem noi \"golani\" ! e plin de miliardari de carton (defapt parveniti )care au dat de bani si uita de unde au plecat ......! ghertoi din astia vezi prin tot bucurestiul si prin toate cluburile !nu se mai suporta dau la fitze din ei cand ii vezi de zici ca sunt cel putin regii pamantului !tare imi este ca acolo era putina invidie pt faptul ca noi suntem tineri si ne traim viata asa cum este ea si nu urmariti de politie pt nu stiu ce frauda sau delapidare, deturnare ,s.a.m.d!sincer sa fiu la Disco H am vazut numai fetze palide si probabil 90 au cazier ! asa ca nu va mai faceti voi inima rea pt niste ghertoi .......ca nu a inceput lumea nici cu ei si nu se va termina si cu ei !
PS ......si de aceea Mercedesul nu mai este privit la noi in tzara ca o masina pt o anumita categorie sociala ....acum vezi mertzuri cu manele date la maxim si cu idioti .......majoritatea !
__________________
f t c
bxxlom is offline  
Old 30-04-04, 22:21   #8
mad_oviddiu

Stage 4
 
mad_oviddiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 194
Default

sincer............... am mai auzit si eu pareri dinastea de genul: \"uite-i si pe vagabonzii aia!\" sau chestii dinastea , dar ce sa zica si ei? sunt comunisti dinaia idioti care daca vad un baiat cu cioc sau unu mai blond in cap deja zic ca e criminal in serie........... asa k sa nu-i bagam in seama, caci daca le raspundem cu aceeasi moneda io zic k suntem la fel k ei.. asa k da-i draq .......... noi sa fim sanatosi...........

ceea ce ar trebui sa ne dea de gandit este faptul k aceeasi parere o au si \"aia de sus\" din politie si de pe la primarie si asta nu e bine...........
dar eu zic k atata timp noi ne vedem de ale noastre le putem da un exemplu contrar asteptarilor lor si poate k isi schimba parerea......
eu unu nu am vazut nici unu la curse care sa vorbeasca in dezacorduri sa su vorbeasca de furat sau chestii de genul asta........
asa k .......... da-i in ma-sa pe toti fraierii care ne desconsidera \"pe degeaba\"



numa` bine
mad_oviddiu is offline  
Old 30-04-04, 23:19   #9
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default

e nasol cand auzi cate ceva de genul asta .off topic vreau sa spun ca si eu am patit asa.eram la coltul blocului mai multi vecini si vin niste fete si le aud spunand:\"hai sa ne grabim ca aici sunt numai puscariasi \"
cum adica puscariasi ;toti suntem studenti la facultate si fiecare lucreaza undeva sa castige un ban cinstit

asa ca turbo 110 te inteleg perfect .si aia ce au spus de voi asa is niste chitrosi care au vrut sa para jupani
alexufo is offline  
Old 30-04-04, 23:29   #10
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

degeaba... asta e mentalitatea de cacat a romanului cu traume de pe vremea comunismului... daca tu faci ceva ce lor nu le place... gata eshti golan, vagabond... dai ma in cacat... nu merit asa itzi faci nervi pentru oameni deashtia...
__________________
tekno is offline  
Old 30-04-04, 23:38   #11
cecilia

Stage 5
 
cecilia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 372
Default

shtitzi ceva?hai sa ii trimitem undeva shi gata
eu am observat ceva: in craiova parintzii multora au fost ca noi... deci ne intzeleg 100% si ne apreciaza caci ei pe vremea lor nu faceau asha ceva.... ceilaltzi nici nu ne intereseaza.....
daca ai face un studiu la accidente ai vedea ca 90-95% din ele NU sunt produse de participantzi la curse!!! shtiu asta sigur... ei sunt implicatzi, dar nu sunt vinovatzi
asha ca.... lasatzii sa vorbeasca
__________________
Speedline is the best line
cecilia is offline  
Old 01-05-04, 01:05   #12
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

WOW!!!! Tekno.... word up dude!!! ai zis-o!!! total de acord cu u!
EvLSant0S is offline  
Old 01-05-04, 10:33   #13
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

golani nu suntem in nici un caz,va cunosc pe majoritatea,din vedere sau personal, pe unii mai bine pe altii mai putin...unii suntem studenti, altii la liceu, altii care le-au terminat pe amandoua si acum sunt oameni realizati pt varsta lor, iar altii fara facultate dar oameni muncitori...
Indiferent de cultura noastra, de studii, de familiile din care provenim suntem in primul rand oameni, suntem cinstiti si corecti,sanatosi si realisti... singurul lucru care ne desparte de altii este pasiunea pt masini... cand unii oameni nu inteleg ceva,catalogheaza acel lucru ca fiind ceva inferior,nedemn de ei si atribuie pasionatilor de acel lucru si respectivei activitati anumite atribute total gresite...nu trebuie sa sarim in sus, trebuie doar sa fim noi insine si sa demostram ceea ce suntem , care este intr-un contrast total cu golania,nemernicia, figuratia,teribilismul sau alte adjective atribuite de multe ori unor ratati sau alte clase sociale...noi trebuie sa fim noi,sa ne vedem de ale noastre si sa ne bucuram de viata asa cum am facut-o pana acum si sa ne realizam visele si ca oameni in viata, in acest fel vom arata tuturor ca a fi pasionat de masini si de viteza nu inseamna a fi inconstient sau un paria al societatii...
__________________
PAREREA MEA \\\"PROPRIE SI PERSONALA\\\"
TNos is offline  
Old 01-05-04, 12:18   #14
xbogdanel

Stage 3
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 155
Default

baieti....inainte sa stau pe forum credeam doar k sunt baieti care au ceva bani (nu de bani gata), dar care unii sunt ingamfati...smecherim,cu nasu pe sus..etc...
acu k va cunosc cat de cat...sustin contrariul...

sper sa va cunosc si eu intr-o zi!
xbogdanel is offline  
Old 01-05-04, 19:07   #15
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default

xbogdanel la vara sigur o sa ne vedem toti, clujul vine sigur
cel putin eu cu furia vin
alexufo is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -