Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 03-03-07, 10:36   #1066
danny19_sm

Stage 4
 
danny19_sm's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

Holdo eu zic sa iti iei daca tot vrei un CBR600 sau un Suzuky de 750 ala merge de rupe ..............Orice ti-ai lua ai grija de ea si de tine
__________________
BMW FOR LIFE!!
danny19_sm is offline   Reply With Quote
Old 03-03-07, 12:36   #1067
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

eu as zice sa nu iti iei moto,dupa parerea mea.....ii clar ca senzatia ii mai tare dar si frica ii mai mare,cel putin pana te obisnuiesti.....de banii de care iti iei o moto nu poate o masina sa iti ofere aceeasi adrenalina asta ii clar,dar daca tot vrei adrenalina si ai posibilitatea sa-ti faci o masina acolo la peste 500CP te mai gandesti inca odata ce iti cumperi si ce vrei sa faci.....doar parerea mea...
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-07, 14:05   #1068
Criwar

Stage 5
 
Criwar's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Re: discutii Satu Mare

Holdo...in primul rand tre sa sti ce iti place tie...parerile celorlalti chiar nu ar trebui sa conteze...sau dekt f putin...esti si tu constient ca dak iti iei motor asta implica un risc f mare...dak iti place adrenalina si esti nebun(in sensul bun ) iti iei un motor tare si ai senzatii...dah si de pici la o viteza din 3 cifre...nu o sa iti fie totuna...plus cum a zis si szambi...soferii auto nu prea is atenti cu motociclistii...desi adevarul k si aia se cam baga si daca vad k nu ii loc...asta pe de o parte....pe de alta parte...daca iti place viata si nu te-ai saturat de ea...poti sa iti iei o masina mica si rea...si stai linistit k dak ai caluti sub capota...si indemanare...iti ofera si aia senzatii...si daca vrei adrenalina...sunt si alte sporturi...care le faci o data in viata...si nu iti mai trebe......
P.S.: PAREREA MEA...si numai a mea...
__________________
Zambeste...maine poate fi mai rau...
Criwar is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 10:09   #1069
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: discutii Satu Mare

Uite asta e un nou model de Audi, A5 cica, mie unu mi se pare super tare masina, arata foarte bine,
A2racer(Ovi) is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 10:35   #1070
danny19_sm

Stage 4
 
danny19_sm's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

Ar fi ceva Holdo ca in loc sa iti iei motoreta sa iti "radicalizezi" masinutza.....senzatia cam tot pe acolo ar fi numa ca la motoreta iti sufla mai tare vantu decat in masina)......
danny19_sm is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 11:02   #1071
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Wink Re: discutii Satu Mare

Dupa parerea mea nu mai are rost sa faceti comparatii intre sanzatia oferita de o masina si senzatia oferita de o motocicleta !!! Poate daca vorbim de un Skyline sau de o Supra (si alea tunate!), dar si atunci poate fi vorba doar de performantele privind timpul scos (spre ex.) de la 0 la 100 km/h. In rest, senzatiile sunt total diferite ! E ca si cum ai vrea sa imperechezi un iepure cu un tigru

In orice caz, cine afirma asa ceva, l-as ruga sa se documenteze mai intai despre performantele unei motociclete, sa faca o tura cu ea etc. si apoi sa se exprime.... Ramane la latitudinea fiecaruia daca isi cumpara o "racheta de fund" sau nu... argumentele pro si contra s-ar putea discuta saptamani in sir....
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 11:10   #1072
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Exclamation Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by Criwar View Post
Holdo...in primul rand tre sa sti ce iti place tie...parerile celorlalti chiar nu ar trebui sa conteze...sau dekt f putin...esti si tu constient ca dak iti iei motor asta implica un risc f mare...dak iti place adrenalina si esti nebun(in sensul bun ) iti iei un motor tare si ai senzatii...dah si de pici la o viteza din 3 cifre...nu o sa iti fie totuna...plus cum a zis si szambi...soferii auto nu prea is atenti cu motociclistii...desi adevarul k si aia se cam baga si daca vad k nu ii loc...asta pe de o parte....pe de alta parte...daca iti place viata si nu te-ai saturat de ea...poti sa iti iei o masina mica si rea...si stai linistit k dak ai caluti sub capota...si indemanare...iti ofera si aia senzatii...si daca vrei adrenalina...sunt si alte sporturi...care le faci o data in viata...si nu iti mai trebe......
P.S.: PAREREA MEA...si numai a mea...
Intr-adevar Holdo, parerile altora ar trebui sa te intereseze cel mai putin ! Tu esti cel care decide ce e bine pt. tine si ce nu si intr-adevar riscurile sunt destul de ridicate la viteze din 3 cifre Ceea ce vreau sa-ti sugerez este ca nimanui nu-i convine sa se simta la un moment dat raspunzator pt. un sfat care se dovedeste sa fi fost neadecvat, asa ca ...... tu stii cel mai bine.... pune in balantza argumentele tale proprii sa poti lua o hotarare !
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 11:15   #1073
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Talking Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by juana_man View Post
na szevasz,vrei sa te omori??stiu un gsx-r de 750 cmc,iti trim deseara sms cu nr de tel la kre sa suni.vrei senzatii tari iati moto ! eu am invatat tot p un 750 gsx-r si dupa c am facut o tura cu el a stat motou in garaj 2 sapt k nam putut sami revin :d
nu vreau sa ma omor ember ...... daca ai timp si chef intra deseara pe mess .........moto cu cash am 1000 de optiuni dar deocamdata nu dispun de cash .... mai vb. si vedem ce putem face in viitorul apropiat.... mersi anticipat !
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 12:27   #1074
Criwar

Stage 5
 
Criwar's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Re: discutii Satu Mare

dada...juana_man...absent nemotivat...la 10 absente...se confisca masina
Criwar is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 14:48   #1075
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by juana_man View Post
pff imi cer iertare da in ultima vreme nam avut timp + sambata trecuta am facut un atac cerebral (p bune !) si....dar las k va pregatesc ceva
fuai ... najpa de tot ...
si ce anume ne pregatesti ?
macar dak e ceva weekendu` asta ne onorezi cu prezentza ?
Spark is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 15:34   #1076
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: discutii Satu Mare

oky ... atunci asteptam cu nerabdare
si recuperare grabnica juana
Spark is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 18:39   #1077
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Talking Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by juana_man View Post
nu promit,dar incerc.in mod normal eu ar trebui sa stau acuma in spital dar...p raspunderea mea am mers aksa.cat despre c va pregatesc....sa fie surpriza!
oooohhhhhhh not again !!!
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 20:08   #1078
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

ai grija de tine juana.....nu fa prostii si insanatosire grabnica...te asteptam...
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 20:14   #1079
bmw_fear

Stage 5
 
bmw_fear's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,178
Default Re: discutii Satu Mare

liniutele din 2005 de pe BD-ul Transilvania...o fost pe 200 sau 400 m?
bmw_fear is offline   Reply With Quote
Old 06-03-07, 15:45   #1080
danny19_sm

Stage 4
 
danny19_sm's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

Pai normal ca iti revi cat de repede ca daca nu te bat cand ajung acasa Asa ca.........
danny19_sm is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -