Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 21-12-09, 23:48   #1996
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Mi-a zis cineva ca au fost sterse niste posturi pe aici care mi-erau adresate. In mare am auzit ca erau texte de genul ca nu impresionez pe nimeni, ca pot sa ma duc de pe forumul asta etc..... Ok, eu am alta idee ! Avand in vedere ca este un forum pentru pasionatii de automobilism, propun ca anul viitor sa ne vedem la linia de start LEGAL. In mod sigur va mai fi campionat de rally-sprint si anul viitor. Apropo, anul asta nu prea v-am vazut pe acolo E usor sa fii zmeu din spatele tastaturii cand e vorba de cai putere dar si mai usor e sa treci pe langa cineva prin oras si sa zici ca l-ai facut etc... Eu propun sa nu ne folosim adrenalina si plusul de energie aci pe forumuri ci la etapele de rally-sprint din 2010 Nu are rost sa ne suparam sau sa ne jignim aici in mod public ca la urma urmei pasiunea pt. masini ne-a facut sa dam click pe acest forum. Am si eu o masina mai veche cu care as concura anul viitor si nu sunt cine stie ce pilot dar mai bine ma duc la start si daca e sa pierd nu-i problema ca tot e mai bine decat sa ma cert cu lumea pe aici. Macar pot sa zic ca am incercat, ca am avut sange in vene sa ma inscriu... Si daca aveti masini puternice pe care stiti sa le controlati nu-i bai, ca eu tot ma inscriu la concurs ca asta conteaza Lasand certurile la o parte, cine vrea sa concureze la campionatul de rally-sprint din 2010 sa posteze aici (concurs contra cronometru, viraje, nu-i drum accidentat etc..., e ok)! Pentru cei interesati voi ruga organizatorii sa deschida un topic in timp util pentru informare (locatie, taxa de inscriere, regulament etc...)

Last edited by szambi77; 22-12-09 at 00:02.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 00:24   #1997
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

(vad ca a reaparut postul)

Quote:
Originally Posted by speed80 View Post
Si tu cine esti?
In filmulet erau niste masini care faceau "patinaj" intr-un spatiu privat, nicidecum pe domeniu public asa ca nu vad de unde atata indignare din partea unora. Iar in legatura cu "cei ce urmaresc" forumul din sm devii paranoic si usor penibil. Daca vrei sa parasesti forumul esti liber sa o faci, nu impresionezi pe nimeni cu astfel de afirmatii...

Asta e parerea ta ! eu nu ma supar
Te rog totusi sa citesti penultimul meu post si daca te bagi in concurs e ok iar daca nu si asa e ok dar daca ai cai putere si stii sa-i stapanesti eu zic ca-i mai bine sa demonstrezi asta live intr-un concurs, nu intr-o parcare fara adversari, chiar daca-i privata
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 09:06   #1998
SM-91-JDM

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 65
Default Re: discutii Satu Mare

Salut la toata lumea ! Sunt nou pe forumul acesta. Am urmarit discutia voastra. Eu ma inscriu in concurs. Consider ca sa stai in spatele unei tastaturi e usor dar sa stai in spatele unui volan intr-o competitie legala e putin mai interesant asa ca hai sa lasam fotoliile si sa trecem la fapte. Cu mult respect pentru toata lumea, va doresc un Craciun Fericit !
SM-91-JDM is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 11:32   #1999
13tsp

Stage 5
 
13tsp's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,496
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by SM-91-JDM View Post
Salut la toata lumea ! Sunt nou pe forumul acesta. Am urmarit discutia voastra. Eu ma inscriu in concurs. Consider ca sa stai in spatele unei tastaturi e usor dar sa stai in spatele unui volan intr-o competitie legala e putin mai interesant asa ca hai sa lasam fotoliile si sa trecem la fapte. Cu mult respect pentru toata lumea, va doresc un Craciun Fericit !
La fel JDM-ule. Aici tind sa fiu de acord cu Nicu veveve, anul viitor se vor vedea aliniati la start cam aceeasi competitori care au fost si anul acesta, pentru ca altii vor ocupati sa faca impresie in sens cu masini cumparate de tata, nu vreau sa se simta nimeni jignit, insa sunt multi care ataca oameni care au facut ceva pentru motorsportul satmarean, in timp ce altii faceau 50 de ture de sens pe banii de benzina/motorina a lui taticu' altii puneau la punct evenimente de care s-a putut burura tot orasul, si tot pasinatul de automobil pana la urma, inclusiv cei ce storceau sensul cu bmw-urile si bentley-urile dupa "pitipoance". Sarbatori fericite tuturor!
__________________
"Understeer" is when you hit the fence with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the fence with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit the fence.
"Torque" is how far you take the fence with you.
13tsp is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 11:46   #2000
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Thumbs up Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by SM-91-JDM View Post
Salut la toata lumea ! Sunt nou pe forumul acesta. Am urmarit discutia voastra. Eu ma inscriu in concurs. Consider ca sa stai in spatele unei tastaturi e usor dar sa stai in spatele unui volan intr-o competitie legala e putin mai interesant asa ca hai sa lasam fotoliile si sa trecem la fapte. Cu mult respect pentru toata lumea, va doresc un Craciun Fericit !


Altcineva ?
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 12:30   #2001
c00lzer0

Stage 3
 
c00lzer0's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 80
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by 13tsp View Post
La fel JDM-ule. Aici tind sa fiu de acord cu Nicu veveve, anul viitor se vor vedea aliniati la start cam aceeasi competitori care au fost si anul acesta, pentru ca altii vor ocupati sa faca impresie in sens cu masini cumparate de tata, nu vreau sa se simta nimeni jignit, insa sunt multi care ataca oameni care au facut ceva pentru motorsportul satmarean, in timp ce altii faceau 50 de ture de sens pe banii de benzina/motorina a lui taticu' altii puneau la punct evenimente de care s-a putut burura tot orasul, si tot pasinatul de automobil pana la urma, inclusiv cei ce storceau sensul cu bmw-urile si bentley-urile dupa "pitipoance". Sarbatori fericite tuturor!
ios total de accord cu 13tsp, io nus pilot dar daca am noroc ma inscriu si eu
c00lzer0 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 13:44   #2002
veveve

Stage 5
 
veveve's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 730
Member of:
[Moderators]
Default Re: discutii Satu Mare

La anu bag ursu la bataie...cine ii smecher in spatele tastaturi ,sa vina si la linia de start .De il sparg sau ii pusc motoru da-l in colo , pe bani mei ii facut nu a lui tata )
__________________
OO==[][]==OO BMW drivers get laid more than anyone else
veveve is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 13:55   #2003
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by speed80 View Post
Si tu cine esti?
In filmulet erau niste masini care faceau "patinaj" intr-un spatiu privat, nicidecum pe domeniu public asa ca nu vad de unde atata indignare din partea unora.
Dacă era parcarea Praktiker, atunci era spaţiu privat şi nu cred că aveaţi acordul proprietarului pentru acest patinaj "artistic". Cu atât mai mult, este spaţiu deschis circulaţiei, deci oricând poate ieşi cineva în calea voastră.

Pe mine nu mă deranjează în mod direct, ci doar când mă duc la instituţii şi autorităţi pentru a cere aviz de organizare, să putem organiza ceva frumos şi legal, mă întreabă: "da` voi sînteţi copiii de la Praktiker?"
Şi voi plângeţi că în Satu Mare nu se intâmplă nimic....
gergo is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 15:33   #2004
floryn bmw

Stage 3
 
floryn bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 128
Default Re: discutii Satu Mare

salut baieti si fete daca sunt, a fost bun postul meu cu tastatura )deci la anul se pare ca vom avea concurenti noi printre noi fratilor ca sensul incepe sa aiba gropi deja si se cam strica astea noi) O intrebare la szamby77 ,,pot sa particip si eu``) SARBATORI FERICITE TUTUROR!!!! SI LA CAT MAI MULTI CAI)sub tastatura binenteles))

Last edited by veveve; 22-12-09 at 16:07.
floryn bmw is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 18:48   #2005
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Bine mah !!!! Altcineva ?
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 20:27   #2006
SM-91-JDM

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 65
Default Re: discutii Satu Mare

deci ca sa inteleaga toata lumea,Rally Sprintul nu este o competitie organizata doar pentru piloti licientiati,da, exista categorie de profi,dar in rest poate participa oricine are permis si o masina care sa treaca de inspectia tehnica a organizatorului,si in cazul in care ai 16,17 ani,poti participa cu o imputernicire legalizata la notar din partea parintilor si ti se da voie sa participi,deci,esti prea bighidiu si te-ai saturat sa stai dupa tastatura,dar consideri ca stii conduce,acum ai ocazia,ai o masina chiar daca e de la taticu si ai de demonstrat ceva,si masina taticului poate participa,ai o masina de 500 de euro si ai lucrat 2-3 ani sa fie cum vrei tu,da,si tu poti participa,cei care nu vor sa participe...ei asta e treaba lor,nu e o rusine nici asta,poate consideri ca nu ai indemanarea necesara pentru asa ceva,si e mai ok pt. tine sa te uiti de pe margine,nici o problema,dar atunci rog pe acestia sa ai respecte pe cei ce au nuci destul de mari sa se faca de rusine s-au sa arate ce pot.nice day
SM-91-JDM is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 01:06   #2007
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by zvivi View Post
atilaboot veveve si gergo...

am un 320d...amarat...

apropo de rally...din pacate eu nu am posibilitatea sa ma inscriu intr-un asa eveniment cu un dieselu' meu...mai ales stoc..dar de aia fac apel la restul cu o ruga ca sa faca ceva.

sper ca am lamurit lumea si nu am suparat pe nimeni...
Anul acesta au concurat masini ca Trabant, Golf I, bmw-uri "ursi", Dacia 1310, Logan - diesel, Logan - benzina dar au fost si masini pregatite la categoria profi ca Impreza sti wrx, crx pregatit, civic, golf II cu vr6 etc...

Daca ai diesel si e 320 inseamna ca ai un cuplu f. bun. Nu vad de ce nu ai putea participa si tu
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 02:01   #2008
speed80
Banned

Stage 1
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 17
Default Re: discutii Satu Mare

M-am amuzat teribil: “daca esti tare sa vii la linia de start nu in spatele tastaturii” , v-ati trezit peste noapte mari piloti de raliu... In afara faptului ca aceasta “competitie” poate fi un hobby sau o satisfacite personala credeti ca demonstrati cuiva ceva? In grupul vostru de prieteni poate sunteti idolatrizati de pusti, ca in rest ma indoiesc. Sunt de parere ca acest rally sprint a fost oragnizat cu scopul de a da ocazia in primul rand conducatorilor auto amatori de a-si arata indemanarea, sau dupa caz teribilismul, intr-un mediu organizat . Pentru piloti exista altfel de competitii. Insa, voi sunteti de parere ca la aceste curse de indemanare aratati care e mai mascul, care e tata zmeilor, pacat. In afara de voi nu e nimeni curios catusi de putin. Ii barfiti pe cei cu o situatie materiala net superioara voua. “In centru numai baieti cu bmw-uri, mercedesuri si bentley-uri pe cand noi (cu exceptia a 3-4 persoane)avem masini de 2-3000 de euro”. Normal, sunt acrii strugurii. Stati linistiti ca daca si parintii vostri ar fi avut o situatie materiala corespunzatoare v-ati fi plimbat si voi in masini de zeci de mii de euro, nu de 2-3 mii. Dar ce sa faci? Nu a fost sa fie...
Nu va place sa aiba altcineva o parere diferita ca gata, sariti toti ca din gaura de sarpe. Cum e cineva in contradictoriu cu voi, gata, stregem posturi, ii aratam noi lui, noi facem legea aici. Penibil. Cum zicea spark: noi ne cam cunoastem pe aici si tu esti cam nou. Pai va cam cunoasteti, sunteti o mana de oameni care isi refuleaza frustrarile in coltisoru asta de forum si cam atat. V-ati legat si de cei ce si-au “infiintat” logan club in sm, daca ei atat isi perimit sa ia o masina in rate si au o pasiune oarecum fortata pt aceasta maraca e treaba lor, nu trebuie luati la misto. Mie personal mi se par masini proaste insa nu fac haz pe seama proprietarilor. Dar de unde nu-i nici D-zeu nu cere.
Inavati fratilor sa scrieti corect gramatical ca nu suntem nici pe mess nici pe mIrc. Poate mai citestc si altii sectiunea sm si ar fi pacat sa le lasati un gust amar in privinta asta.
Puteti sa stergeti postul (normal), eu oricum nu voi mai citi sectiunea sm asa ca nu va mai solicitati materia cenusie sa imi lasati reply-uri care mai de care mai inteligente, ca o faceti degeaba...
Sarbatori fericite!
speed80 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 02:22   #2009
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Nu stiu daca pe tine personal te-a catalogat cineva dar vad ca tu ne-ai catalogat pe toti. Nimeni nu s-a luat de tine in mod personal dar tu te-ai luat de toti. Ideea generala era ca Rally-sprintul se organizeaza pentru cei pasionati si care au spirit competitiv, nu ca in sensul giratoriu unde oricine poate "castiga". Cine s-a trezit peste noapte ca mare pilot de raliu ?!? Pe multi dintre noi nici nu ne cunosti, despre trecutul nostru competitional nici atat iar despre cine ce face in afara acestui coltisor de forum chiar nu ai de unde sa stii.
Daca tu consideri ca la un asemenea concurs se inscriu doar frustratii si cei cu struguri acrii atunci, dupa cate ne-ai dat de inteles, nu e cazul ca si tu sa te inscrii. Noi acceptam acest lucru din partea ta. Nu era nevoie sa jignesti doar pentru a explica lipsa ta la aceste competitii. Nu stiu cine da dovada de mai mare frustrare ...
Daca totusi vei dori sa participi, nimeni nu te va huidui din acest "cerc inchis", iar daca nu vei dori, nu si gata. Chiar nu are sens sa jignesti. Daca suntem penibili, asta e, dar mai penibil e sa intri pe un forum dedicat tuningului si sa-i faci frustrati si cu struguri acrii sau analfabeti pe cei ce se inscriu intr-un concurs legal fara sa stii mai nimic despre aceste persoane sau despre trecutul lor automobilistic. Repet, daca totusi vei dori sa participi esti bine-venit iar daca nu, fara sa jignesti se intelege acest lucru. Cu sau fara tine, sau fara mine, Rally-sprintul oricum va avea loc si concurenti oricum vor fi garla, asa analfabeti si frustrati cum or fi ei.

Sarbatori fericite si tie !

Last edited by szambi77; 23-12-09 at 02:43.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 07:16   #2010
SM-91-JDM

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 65
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Nu stiu daca pe tine personal te-a catalogat cineva dar vad ca tu ne-ai catalogat pe toti. Nimeni nu s-a luat de tine in mod personal dar tu te-ai luat de toti. Ideea generala era ca Rally-sprintul se organizeaza pentru cei pasionati si care au spirit competitiv, nu ca in sensul giratoriu unde oricine poate "castiga". Cine s-a trezit peste noapte ca mare pilot de raliu ?!? Pe multi dintre noi nici nu ne cunosti, despre trecutul nostru competitional nici atat iar despre cine ce face in afara acestui coltisor de forum chiar nu ai de unde sa stii.
Daca tu consideri ca la un asemenea concurs se inscriu doar frustratii si cei cu struguri acrii atunci, dupa cate ne-ai dat de inteles, nu e cazul ca si tu sa te inscrii. Noi acceptam acest lucru din partea ta. Nu era nevoie sa jignesti doar pentru a explica lipsa ta la aceste competitii. Nu stiu cine da dovada de mai mare frustrare ...
Daca totusi vei dori sa participi, nimeni nu te va huidui din acest "cerc inchis", iar daca nu vei dori, nu si gata. Chiar nu are sens sa jignesti. Daca suntem penibili, asta e, dar mai penibil e sa intri pe un forum dedicat tuningului si sa-i faci frustrati si cu struguri acrii sau analfabeti pe cei ce se inscriu intr-un concurs legal fara sa stii mai nimic despre aceste persoane sau despre trecutul lor automobilistic. Repet, daca totusi vei dori sa participi esti bine-venit iar daca nu, fara sa jignesti se intelege acest lucru. Cu sau fara tine, sau fara mine, Rally-sprintul oricum va avea loc si concurenti oricum vor fi garla, asa analfabeti si frustrati cum or fi ei.

Sarbatori fericite si tie !
si ca sa-ti dau dovada de analfabetism,printre concurenti fac parte oameni care au firme puternice in Satu-Mare,oameni care sunt directori de institutii, oameni care au facultati,oameni care sunt chiar profesori,oameni care au fost directori de reprezentante auto si asa mai departe,deci?analfabeti?mai gandestete domnule Speed 80.Cu respect.

Last edited by SM-91-JDM; 23-12-09 at 07:21.
SM-91-JDM is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -