Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 17-06-07, 20:30   #1321
valineamtsm

Stage 5
 
valineamtsm's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 304
Default Re: discutii Satu Mare

In curand tinchigerie-vopsitorie auto (in cuptor) la standarde Europene! Vopsitori profesionisti! Vopsele de cea mai buna calitate!
Si tot ce tine de domeniul auto intr-un nou complex!
Va tin la curent !
__________________
Am o tara s-un dor greu sa ma vad o data zmeu!

Renault 19 Cabriolet & Trabant 601 Cabriolet
valineamtsm is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 01:53   #1322
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Talking Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by valineamtsm View Post
In curand tinchigerie-vopsitorie auto (in cuptor) la standarde Europene! Vopsitori profesionisti! Vopsele de cea mai buna calitate!
Si tot ce tine de domeniul auto intr-un nou complex!
Va tin la curent !
Mi-am zgariat putin spoylerul pe fatza la Polo si as avea nevoie de putina vopsea dar sa bata exact la culoare sau poate ar fi mai bine sa vopsiti tot spoylerul ca sa nu fie diferente de culoare ! Chiar nu conteaza daca se face la standarde Europene sau nu, nu am nevoie de factura, chitanta etc. ; important este sa fie facut ok, in cuptor... Apropo : se stie ca in cateva zile deschid cu Zsolti un tuning shop care cuprinde si sound-ul dar deja am batut palma pt. Ground Zero insa GZ inca nu prea fabrica unitati de bord asadar daca prin intermediul complexului vostru beneficiez de o oferta mai convenabila decat de la furnizorii mei voi comanda de la tine ; la fel si cu oooooorice alta piesa tuning, fie ea omologata FIA sau nu... Imi poti oferi zilele astea o lista cu preturi ???
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 02:57   #1323
valineamtsm

Stage 5
 
valineamtsm's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 304
Exclamation Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Mi-am zgariat putin spoylerul pe fatza la Polo si as avea nevoie de putina vopsea dar sa bata exact la culoare sau poate ar fi mai bine sa vopsiti tot spoylerul ca sa nu fie diferente de culoare ! Chiar nu conteaza daca se face la standarde Europene sau nu, nu am nevoie de factura, chitanta etc. ; important este sa fie facut ok, in cuptor... Apropo : se stie ca in cateva zile deschid cu Zsolti un tuning shop care cuprinde si sound-ul dar deja am batut palma pt. Ground Zero insa GZ inca nu prea fabrica unitati de bord asadar daca prin intermediul complexului vostru beneficiez de o oferta mai convenabila decat de la furnizorii mei voi comanda de la tine ; la fel si cu oooooorice alta piesa tuning, fie ea omologata FIA sau nu... Imi poti oferi zilele astea o lista cu preturi ???
Vb la tel! In principiu se rezolva szambi orice doresti! Suna-ma maine sa-mi aduci aminte... ca io in ultimul timp sunt tare habauc de cap...
Vad ca si tuh ai numai probleme!
Masina mea in data de 4.06.2007 a avut probleme cu suportii motor... s-au rupt si am comandat altii... in 5.06.2007 mi sa fugarit marsalierul la cutia de viteze... asha ca a trebuit si aia facuta... in cursul saptamanii care tocmai a trecut mi sa lasat spatele masinii zi de zi tot mai jos... pana azi dimineata cand a ajuns alarmant de jos masina... in spate aveam garda la sol de doar 5 cm!!! Plus ca inainte cu vreo 5 sau 6 ore de a pleca la oradea la tuning show... pur si simplu traseul de evacuare mi-a fost spulberat direct de la galerie! Deci masina imi suna ca un avion... si sper ca sa mi-o fac cat mai repede! Culmea Norocului si tu ti-ai zgariat spoilerul! Maine dimineata ... sau... mai bine zis cand ma trezesc(pe la vreo 12)! Ca eu am lucrat pana la ora asta... 2:49 cand scriu acuma... ora romaniei... data de 18 Iunie! Tot am cautat niste piese pt cineva... pt un motor american
Si sa mai ziceti ca nu am low rider?
valineamtsm is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 03:35   #1324
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by valineamtsm View Post
Vb la tel! In principiu se rezolva szambi orice doresti! Suna-ma maine sa-mi aduci aminte... ca io in ultimul timp sunt tare habauc de cap...
Vad ca si tuh ai numai probleme!
Masina mea in data de 4.06.2007 a avut probleme cu suportii motor... s-au rupt si am comandat altii... in 5.06.2007 mi sa fugarit marsalierul la cutia de viteze... asha ca a trebuit si aia facuta... in cursul saptamanii care tocmai a trecut mi sa lasat spatele masinii zi de zi tot mai jos... pana azi dimineata cand a ajuns alarmant de jos masina... in spate aveam garda la sol de doar 5 cm!!! Plus ca inainte cu vreo 5 sau 6 ore de a pleca la oradea la tuning show... pur si simplu traseul de evacuare mi-a fost spulberat direct de la galerie! Deci masina imi suna ca un avion... si sper ca sa mi-o fac cat mai repede! Culmea Norocului si tu ti-ai zgariat spoilerul! Maine dimineata ... sau... mai bine zis cand ma trezesc(pe la vreo 12)! Ca eu am lucrat pana la ora asta... 2:49 cand scriu acuma... ora romaniei... data de 18 Iunie! Tot am cautat niste piese pt cineva... pt un motor american
Si sa mai ziceti ca nu am low rider?

Stai linistit si-ti rezolva problemele Nu stiu cum ai gandit ca o sa-mi dai lista de preturi prin telefon Oricum, nu asta era ideea .... Ceea ce am vrut sa subliniez este faptul ca exista diferenta intre "voi deschide in viitorul apropiat" (adica 1 saptamana, poate 2 sau 3, maxim 1 luna) si "viitorul apropiat" ce poate indica 2 -3 - 4 sau mai multe luni sau intre "voi deschide" si "am deschis" ! Deci daca te afli inainte de deschidere asta inseamna ca cel putin o lista de preturi reala ar trebui sa ai macar in 2-3 zile ; cuptorul ar trebui sa fie deja functional, sa ai deja colaboratori etc. etc. Poate iti pui intrebarea "de ce s-a shucarit asta pe mine?" Raspuns : eu, si nu numai, am luptat si am facut sacrificii pe care nu are rost sa le mentionez, pt. a facilita introducerea culturii tuningului in oras, si fiind pasionat, iau in serios orice propunere de colaborare in acest sens. La thread-ul "TUNING & SOUND IDENTITY Satu Mare" ai specificat ca vom colabora pe viitor si "sa ne mearga la toti bine!" dar oare aceste afirmatii nu au fost cam premature ??? Dupa cum am spus noi nu refuzam din start nici o oferta de colaborare dar oferta trebuie sa fie cat de cat certa, sa aiba cat de cat ceva la baza. Tocmai bla bla-urile din domeniul tuningului urmarim sa le eliminam ca din astea ne e plin podul... Te rog scuza-ma daca te-am ofensat cu ceva dar in urma sacrificiilor aduse, noi nu ne permitem ca imaginea firmei noastre sa fie alterata din start de colaborari fantoma.... Vali, nu am nimic cu tine, ba din contra, dupa cum zis, portile noastre spre colaborare sunt mereu deschise dar consider ca aceasta discutie va putea fi reluata doar cand va fi cazul !

Cu deosebit respect !
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 21:04   #1325
valineamtsm

Stage 5
 
valineamtsm's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 304
Thumbs up Re: discutii Satu Mare

Mi se pare corect ce ai avut de spus Szambi... cuptorul deja exista si este functional deja... DAR va fi mutat in viitorul foarte foarte apropiat pe domeniul meu...(circa o luna daca totul functioneaza conform planului). Contracte deja am incheiate cu mai multe firme de asigurari. Firma exista si la propriu si la figurat! Dotarile sunt facute! Actele finalizate. De sacrificii nu ma plang ... deci e vorba de colaborare reala. Plus ca angajatii deja exista! Pentru ca absolut totul e transferabil pe lumea asta!
Asociatul meu .... il vei cunoaste sau poate deja il cunosti.
Prea multe detalii nu e bine sa dau... vei vedea si de ce.
PS: O parte din hala este finalizata.(poate stii despre ce vorbesc Szambi)
Fara suparare Fii iubit!
valineamtsm is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 19:43   #1326
rapidistu_c&c
No Limits racing team Member

Stage 3
 
rapidistu_c&c's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 124
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

care imi zice si mie, unde trebuie sa ma duc pt inmatricularii auto, pt niste informatii in legatura cu inmatricularea....
rapidistu_c&c is offline   Reply With Quote
Old 20-06-07, 02:41   #1327
CiupyNeamtSm

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2
Default Re: NLR-team

A sosit o noua masina in zona....puteti intra pe "masina mea" sa o vedeti...exprimati-va parerile...
Chiar daca sunt departe de casa,admir faptul ca incercati sa faceti ceva si ca aveti un loc in care sa va exprimati ideile,planurile de viitor si de ce nu,fiecare "jucaria lui" ........


Ciupy

p.s. Valy e fratele meu.....
CiupyNeamtSm is offline   Reply With Quote
Old 20-06-07, 10:10   #1328
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: NLR-team

Quote:
Originally Posted by CiupyNeamtSm View Post
A sosit o noua masina in zona....puteti intra pe "masina mea" sa o vedeti...exprimati-va parerile...
Chiar daca sunt departe de casa,admir faptul ca incercati sa faceti ceva si ca aveti un loc in care sa va exprimati ideile,planurile de viitor si de ce nu,fiecare "jucaria lui" ........


Ciupy

p.s. Valy e fratele meu.....
Salut ! Bine ai venit pe forum ! pt. exprimarea parerilor despre masina ta si alte discutii hai sa trecem pe "discutii Satu Mare", ok ?
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 00:50   #1329
valineamtsm

Stage 5
 
valineamtsm's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 304
Exclamation Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by rapidistu_c&c View Post
care imi zice si mie, unde trebuie sa ma duc pt inmatricularii auto, pt niste informatii in legatura cu inmatricularea....
Dute la Serbanescu daca vrei sa faci ceva prin intermedieri ca sa nu iti mai bati capul si sa nu mai strici din timpul tau.Dar daca ai timp... fa un drum la sediul politiei de pe str. Petofi vis a vis de CEC si acolo iti spune tot ce trebuie sa faci... deci nu e nici un secret, astia de la politie trebuie sa iti deie informatiile...Oricum sa te astepti ca trebuie sa te duci la finante, sa platesti, la cec de asemenea sa platesti si peste drum de politie iara sa platesti ca iti bate ceva la masina intr-un formular, si din nou sa platesti la politie numerele, etc... dar... ai doua variante: inmatriculare prin Intermediari sau mergi personal si ti-o inmatriculezi.
Bafta!
valineamtsm is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 11:22   #1330
rapidistu_c&c
No Limits racing team Member

Stage 3
 
rapidistu_c&c's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 124
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

mersi mult de informatii.....!!!!!
rapidistu_c&c is offline   Reply With Quote
Old 24-06-07, 16:14   #1331
Alex2Fast4U

Stage 5
 
Alex2Fast4U's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 490
Default Re: discutii Satu Mare

va rog si io .. dati un click aci.. ==>> http://www.metacafe.com/watch/685147...onds_car_list/ si bagati acolo un rating bun.. asa.. daca va plictisiti..
Alex2Fast4U is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 15:30   #1332
rapidistu_c&c
No Limits racing team Member

Stage 3
 
rapidistu_c&c's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 124
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

cine ma poate ajuta si pe mine cu un desen pe capota unei solenze???
rapidistu_c&c is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 15:42   #1333
bmw_fear

Stage 5
 
bmw_fear's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,178
Default Re: discutii Satu Mare

stephio

https://forum.4tuning.ro/195-satu/28121-paintbrush-steph/page-4.html
bmw_fear is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 15:48   #1334
rapidistu_c&c
No Limits racing team Member

Stage 3
 
rapidistu_c&c's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 124
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

nu-mi raspunde la mesaj!
rapidistu_c&c is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 16:25   #1335
stephio

Stage 4
 
stephio's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 277
Member of:
[No Limits racing team]
[AirBrush]
Default Re: discutii Satu Mare

Suna-ma te rog pe 0745138827 si discutam. Nu am primit mesaj...
stephio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -