Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-06-08, 13:29   #136
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului IV 22 iunie 2008

Ca o concluzie oficiala:

- am pus la cale SINGURI aceasta cursa, nu din ingamfare ci pentru ca nimeni nu a vrut sa ne fie alaturi;
- am dus-o la bun sfarsit tot SINGURI + 2 oameni dintr-un club;
- am tinut mai mult de jumatate din cursa anuntata initial;
- am fost in total 15 oameni de la ora 7 dimineata pana la 19.00 + 7 firma de paza + 7 jandarmi. Din fericire nu a fost nevoie de interventia nimanui;
- am avut la inscrieri 54 de masini din 71 preinscrise (doar 40 au fost preinscrisi), au ajuns sa ia startul 50;
- am ANUNTAT din februarie cursa, conditiile de inscriere, conditiile de concurs, conditiile de drum - am pus poze si film;
- castigatorii au fost premiati de catre un oficial al ACR, respectiv directorul filialei Buzau;
- am obtinut avizul de drum de la CJBuzau, SPR Buzau, am instiintat primaria Vernesti, administratorul drumului, jandarmii, mass-media, am contractat firma de paza cu un efectiv in rezerva pentru cazuri extreme, am contractat ambulanta si 2 x descarcerare tocmai datorita zonei;
- am creat perimetrul pentru public si zona de concurs, am blocat traficul si l-am deviat cu semne provizorii in 3 locuri; am amplasat semne de directionare care am inteles totusi ca nu au fost vizibile (mai mari nu puteam pentru ca interferau cu semnele legale de dirijare);
- am incropit o zona de fast-food;
- am degajat zona dupa concurs, am salubrizat-o;
- am avut pregatite diplome si premii pentru desfasurarea a 2 etape in cadrul aceluiasi eveniment, inclusiv pentru o clasa separata, Dacia.


Multumim celor care inteleg prin toate cele enumerate mai sus o ORGANIZARE. Felicit inca o data participantii si castigatorii precum si publicul prezent! Multumesc Mousaios Auto Club Sportiv pentru implicarea exemplara!

Bafta tuturor si ne revedem pe site-ul nostru, acolo unde se constituie avizierul oficial al tuturor evenimentelor organizate de catre clubul nostru.

Start ora 13.00, Stop ora 16.00
41 de curse in CLASE

Castigatori




a1 - Ghela Iulian Bucuresti VW Golf II td 75 cp 942kg fata
a2 - Anastase Silviu Tulcea Seat Altea 140 cp 1460kg fata
b1 - Stroi Robert Iasi Mitsubishi Colt czt 150cp 1145kg fata
b2 - Berat Memitanli Bucuresti Audi A4 190cp 1545kg integrala 140cp
c1 - Cernea Adrian Bucuresti Seat Leon Cupra 240 cp 1450kg fata
c2 - Costin Alexandru Braila Audi S3 225 cp 1470kg integrala
d1 - niciun concurent
d2 - Hulea Radu Tulcea Mitsubishi Lancer Evo IX 280 cp 1500kg integrala

GALERIA FOTO
FILMUL


Last edited by DragosT; 26-06-08 at 13:53.
DragosT is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -