Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-03-11, 12:48   #46
Sevastian_Vr6
VW Driver

Stage 5
 
Sevastian_Vr6's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 572
Member of:
[VW]
Default Re: Vr6 compressor...De unde incep?

Quote:
Originally Posted by Nemilosu View Post
exista si alte combinatii ca sa nu platesti vama.
Cum ar fi!?
Sevastian_Vr6 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 12:11   #47
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Vr6 compressor...De unde incep?

chiar daca scrie gift o sa stai sa te certi cu aia la posta , majoritatea vanzatorilor de pe ebay nu sunt de acord cu asta , cat despre kitul acela e ok pt inceput , cu timpul o sa incepi sa schimbi piesele una cate una. Am avut si eu turbine de pe ebay , am avut una cu care am mers la 0,5 si a mers ok , am dato altcuiva a mers la presiune mai mare si a facut poc in prima zi , am avut alta cu care am mers la 0,7 si a mers f ok , am inteles ca actualul proprietar merge la 1 bar si inca merge ok. Piesele ieftine pe ebay sunt ca daciile vechi .... cum iti este norocu.Pe langa tot ce ai pe acolo o sa iti trebuiasca o evacuare de macar 70 si o sonda wideband. In cazul proiectelor de felul asta o sa iti mai trebuiasca si nervi de otel , o sa vezi ca tot timpul apare cate ceva , cu toate ca sper sa nu fie cazul iti zic din experienta proprie. Spor la treaba
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -