Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei! Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Reply
 
Thread Tools
Old 18-04-06, 04:48   #91
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S
si n-a facut fatza lambo`ului

iar faza cu .. i-a derapat .. mi-e greu sa cred dar. . )
anyway , cursa ono vs corvette c06 cu nos , njoy
cate masini cu peste 400 de cai ,nos si tractiune spate ai condus tu?
da fara nos? da cu peste 300? da peste 200? da peste 100?, sau mai bine cite masini ai condus tu? hai ma pe bune nu iti da cu parerea cind chiar nu sti despre ce e vorba! nu zic ca ai sau nu ai dreptate da pe bine sti despre ce vorbesti?
fara suparare da ramii la cea ce te pricepi tu ! flimuletzul este CRIMINAL , si mai sunt si altele foarte bune, si poze si altele, dar nu vorbii despre cit e de usor e sa controlezi o masina puternica cu tractiune spate ca nu ai nici cea mai vaga idee.
MERCI.
__________________
Intre prieteni nu conteaza cine ajunge primul, conteaza sa plece amandoi odata.
pepy is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 07:16   #92
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Quote:
Originally Posted by sandumrs
Ala era Corvette Z06(505CP)? Sau era Corvette normal (400CP)?
Cel de 400cp cu NO2 de 200cp.
Din 400 pe stand facea 350 + 200 NO2 cand apasa butonul si deci a masurat 550cp si cca900Nm.

De ce va place unora de pe aici sa sariti in sus aiurea.
Sigur ca cel cu Corvetul a fost amendat pentru ce a facut acolo era Adi care s-a ocupat instant de probleme. Omul a inteles s-a intors imediat, nu a comentat si s-a conformat.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 11:41   #93
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

un corvett pleca de cur in secunda 2 daca nu stii sa-l tii
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 20:40   #94
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Quote:
Originally Posted by D_M_X
un corvett pleca de cur in secunda 2 daca nu stii sa-l tii
Nu vrei tu sa ne explici cum se face?
Stia omul foarte bine ce facea.
L-a tinut cum nu se putea mai bine.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 01:16   #95
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

De acord, proprietarul Corvette-ului s-a descurcat super bine la start dupa parerea mea. Eram chiar in spatele masinii si ma vazut cum se duce.

Multumesc Sebastiane, am vorbit cu proprietarul dar mi-a scapat detaliul asta major de al intreba daca este C06 sau Z06. Merci pentru lamurire.

L-am rugat frumos sa nu mai faca ce a facut prima oara cand s-a dat si a inteles, pot subscrie la faza ca proprietarul Corvetteului a fost de buna credinta.
__________________
Cool
sandumrs is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 11:33   #96
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Quote:
Originally Posted by pepy
cate masini cu peste 400 de cai ,nos si tractiune spate ai condus tu?
da fara nos? da cu peste 300? da peste 200? da peste 100?, sau mai bine cite masini ai condus tu? hai ma pe bune nu iti da cu parerea cind chiar nu sti despre ce e vorba! nu zic ca ai sau nu ai dreptate da pe bine sti despre ce vorbesti?
fara suparare da ramii la cea ce te pricepi tu ! flimuletzul este CRIMINAL , si mai sunt si altele foarte bune, si poze si altele, dar nu vorbii despre cit e de usor e sa controlezi o masina puternica cu tractiune spate ca nu ai nici cea mai vaga idee.
MERCI.
De acord, nu stiu , cea mai puterinca masina cu tractiune spate pe care am condus-o pana acum avea 140 de cp, eu sunt doar fericit ptr prietenul meu Ono ca a castigat cursa, si a castigat-o intr-un mare fel, atata tot ..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 14:36   #97
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Ar fi fost putin ciudat sa nu castige Ono . Onorabil a stat Florin cu Ono avand in vedere ca .... tractiune spate si multi cai lips adata de Ono. Faza cu NOS e relativa . Are NOS mai mult ca sigur doar pe treapta 3 ... pana acolo Ono fuge si se duce rau in fata datorita cp in plus si a tractiunii . Una peste alta ... parerea mea ... MAI MULT DECAT ONORABIL CORVETTE .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 14:36   #98
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S
De acord, nu stiu , cea mai puterinca masina cu tractiune spate pe care am condus-o pana acum avea 140 de cp, eu sunt doar fericit ptr prietenul meu Ono ca a castigat cursa, si a castigat-o intr-un mare fel, atata tot ..
Deci recunosti public faptul ca ai condus fara permis ? Slabutz 140 cai :P
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 15:16   #99
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Da dar nu a meintionat unde a condus acea masina

Poate ca nu a condus pe un drm public.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 15:21   #100
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Quote:
Originally Posted by Lucian
Slabutz 140 cai :P
Bueyyyyy
ERY is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 01:09   #101
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Foarte bine 140Cp daca ne gandim ca nu are carnet.
sandumrs is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 22:43   #102
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Chiar si cu carnet era foarte bine. 90% din oamenii din Romania nu au masina de peste 100 CP...
neXus is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 23:02   #103
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Quote:
Originally Posted by neXus
Chiar si cu carnet era foarte bine. 90% din oamenii din Romania nu au masina de peste 100 CP...
scuza-ma ca zic dar aici ai dat-o in bara cu procentul asta...pe bune...doar uita-te cate masini peste 100 de cai vezi pe strada si o sa constati ca sunt multi romani care au masini de peste 100 de cai...
orlando is offline   Reply With Quote
Old 21-04-06, 07:22   #104
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

si mai spuneti ca romanii sunt saraci
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 21-04-06, 13:07   #105
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Nu, exista doar romanii putred de bogati si cei uscati de saracie... Dar la cate Dacii sunt pe strada, si pe urma Symboluri etc... procentajul e pe aproape... cel putin in orasele pe unde am fost eu (exceptie face Bucurestiul)
neXus is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -