Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > VERSUS AUDIO

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-06, 19:35   #31
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

Quote:
Originally Posted by horguemtuning View Post
Ma rog nu este Touring , deci sa vedem am de ales intre Directed SX 12D4 , MNC Roch , Emphezer EX12 T4 , DD2500a, Magnat XTC 300, un JL Audio si toata asta bagata in lada reflex nu vreau lada de compresie , aha si despre muzica ce o ascult nu ii numai House ci si rock
nu-mi vine sa cred ca in toata oradea nu te-a putut lamuri nimeni practic nu teoretic cum ar suna rock pe o cutie reflex in portbagajul masinii tale,si sa si incerci ceva sa auzi cum suna ca nu cred ca ar fi asa greu.parerea mea e ca:ce ai spus mai sus este destul de slab,depinde mult si de amplificator si daca tot vrei sa afli ceva vorbeste cu cineva care te poate lamuri practic prin metoda introducerii in portbagaj ca de povestit se pot spune zeci de exemple,multi de aici asa s-au convins daca ceva merita luat sau nu testand sa vada ce suna bine pt urechea lor,apropo oare de ce nu-ti raspunde nimeni?ete caca magnat xtc 300,mnc......
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 06-12-06, 07:01   #32
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

Stai ca deja am fost aproape la toti si fiecare isi lauda marfa lui apoi ziceam ca poate zice cine si-a mai instalat in Urs ceva din acestea , ca din clientii care am vorbit fiecare se plangea ca nu prea suna super subul din Urs si nu imi vine sa cred ca nu se poate face ceva si ma gandeam poate cineva asa da un sfat dar nu conteaza
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 06-12-06, 11:51   #33
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

Quote:
Originally Posted by horguemtuning View Post
Stai ca deja am fost aproape la toti si fiecare isi lauda marfa lui apoi ziceam ca poate zice cine si-a mai instalat in Urs ceva din acestea , ca din clientii care am vorbit fiecare se plangea ca nu prea suna super subul din Urs si nu imi vine sa cred ca nu se poate face ceva si ma gandeam poate cineva asa da un sfat dar nu conteaza
inseamna ca ori nu ai pus bine problema ori nu ti s-au explicat optiunile pt a auzi subul in urs,pt ca se poate cu mici artificii(e in oras un seria 5 care a avut aceeasi problema ca si tine si s-a rezolvat),e chiar usor,iar legat de faptul ca fiecare lauda marfa lui mi se pare normal,oricum banuiesc ca nu vrei sa mergi la competitii de sound ci doar sa ai o sonorizare multumitoare deci parerea mea e ca se poate face aproape cu orice brand cum zicea si viperu,oferte sunt destule.bafta.
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 07-12-06, 08:01   #34
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

Quote:
Originally Posted by margineanu ovidiu View Post
inseamna ca ori nu ai pus bine problema ori nu ti s-au explicat optiunile pt a auzi subul in urs,pt ca se poate cu mici artificii(e in oras un seria 5 care a avut aceeasi problema ca si tine si s-a rezolvat),e chiar usor,iar legat de faptul ca fiecare lauda marfa lui mi se pare normal,oricum banuiesc ca nu vrei sa mergi la competitii de sound ci doar sa ai o sonorizare multumitoare deci parerea mea e ca se poate face aproape cu orice brand cum zicea si viperu,oferte sunt destule.bafta.
Bingo , si Joe a rezolvat problema sau cine sa ma duc sa vorbesc cu el ?
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 07-12-06, 16:39   #35
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

Quote:
Originally Posted by horguemtuning View Post
Bingo , si Joe a rezolvat problema sau cine sa ma duc sa vorbesc cu el ?
da la joe si o sa fii surprins ce usor se poate face ceva in legatura cu acea problema!!!
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 07-12-06, 18:28   #36
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

pai las ca diseara il prind eu pe mess , dealtfel iti zic un secret al meu are gaura de schiuri si acolo probabil !
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 21-12-06, 19:25   #37
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

Apropo ce stiti de Massive Audio? Ce ziceti de ele ?
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 29-12-06, 18:06   #38
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

Seriile de subwoofere sunt acceptabile , sunt pe undeva pe la Mediu...altceva nu ti recomand.
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 29-12-06, 18:08   #39
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

Dak vrei cu adevarat ceva nou si incredibil de performant iti recomand Fi BTL 18" Full Option , crede ma ca e crima si pedeapsa difuzorul ...avand in vedere ca nu este deloc scump am vrut sa mi l iau mult , dar dupa am facut un mic calcul legat de transport+vama...si m am lasat ...
Altceva tare , Tc Sounds , toata gama ...
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 31-12-06, 12:31   #40
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

Da de la seria Refference in sus ma gandeam si eu si am vazut oferta interesanta pe niste suburi Helix si niste amplifuri Brax dincolo , dar ma gandesc si la versiunile de Kicker insa acum prima faza e sa terminam usile apoi tre ascultat si restul dar si despre u-Dimension am auzit multe chestii fainute. Cu cele ce mi-ai aratat ii OK insa problema e cum aduc din USA , ca momentan nu am cine sa mi le trimita

Last edited by horguemtuning; 31-12-06 at 12:33.
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 01-01-07, 14:53   #41
pesteimputit

Stage 5
 
pesteimputit's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,052
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

daca ai bani go for Brax, suna foarte bine! Sistemul Matrix pe 3 cai suna super bine!
pesteimputit is offline   Reply With Quote
Old 02-01-07, 10:38   #42
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

pentru usi deocamdata am renuntat la sistemul pe 3 cai deoarece am inteles ca este mai problematic daca vrei sa o aliniezi in caz ca ii dai activ
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 12:48   #43
pesteimputit

Stage 5
 
pesteimputit's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,052
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

desi nu am inteles nimic din postul tau te asigur ca merita deranjul si chinul. Sistemul suna superb!
pesteimputit is offline   Reply With Quote
Old 07-01-07, 09:15   #44
Loop

Stage 5
 
Loop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 513
Default

a ascultat cineva difuzoare dynaudio ? stiu ca in materie de boxe pt casa sunt cel putin top 10 pe plan mondial .

nu mai pot edita -_- ...

Exista o optiune la vw passat de sistem dynaudio. Optiune care costa cam 3800 eur. Nu cred ca se merita sa dai atatea bani ... cu banii aia faci un sistem frumusel mai ales ca din cate am inteles usile de passat sunt f bune. L-a ascultat cineva ?

Last edited by ReLLaXX; 10-01-07 at 14:26.
Loop is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 14:36   #45
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default Re: Alegerea componentelor functie de masina

Quote:
Originally Posted by Loop View Post
a ascultat cineva difuzoare dynaudio ? stiu ca in materie de boxe pt casa sunt cel putin top 10 pe plan mondial .
E destul de greu sa poti face un top 10 mondial in materie de boxe de casa. Sunt foarte multe marci exotice despre care se stiu putine si ale caror secrete sunt foarte bine pazite. In car-audio Dynaudio System 342 & 362 stau foarte bine prin topurile de specialitate ! Desigur ca sistemele oferite de VW sau Volvo sunt inferioare celor 2 aftermarket mentionate mai sus desi nu cred ca si la pret !
fuscobal is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -