Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-07, 23:50   #511
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Noul BMW M3

bmw are acum pe teava niste modele incredibile iar rs6 de la Audi dupa puterea care o are e o deceptie si la biturbo v10.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 23:59   #512
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Noul BMW M3

fiindca exista marketing...cu siguranta stii asta dar te faci ca nu...daca e sa o iei asa si motorul de 3L biturbo BMW este execrabil...diferenta de la aspirat la bi turbo fiind relativ mica...
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:08   #513
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Noul BMW M3

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
fiindca exista marketing...cu siguranta stii asta dar te faci ca nu...daca e sa o iei asa si motorul de 3L biturbo BMW este execrabil...diferenta de la aspirat la bi turbo fiind relativ mica...
motorul de 3l biturbo de la bmw excreabil?? tu stii ce vorbesti?
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:09   #514
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Noul BMW M3

http://www.ukintpress.com/engineofth...07/winner.html
Ma bucur ca ai o parere diferita de cei care jurizeaza BEST ENGINE si care au spus ca e un motor de OSCAR.

http://www.ukintpress.com/engineoftheyear/judges06.html
Esti destept nu gluma.
Din 11 categorii BMW cu si fara parerea ta a luat 7 in timp ce Audi are ZERO.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:09   #515
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Noul BMW M3

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
motorul de 3l biturbo de la bmw excreabil?? tu stii ce vorbesti?
Pare un fan Audi.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:18   #516
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Noul BMW M3

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Pare un fan Audi.
eu sunt de acord fiecare are la inima o marca.. cum am eu pe alfa romeo si dupa aia mercedes dar de acuma nu inseamna ca celelalte is proaste nu mi`a placut niciodata bmw`urile din cauza fanilor(cu mici exceptzii) acestei marci pt care nu exista altceva decat bmw, dar intentionez sa imi iau un 335 in viitoru apropiat
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:21   #517
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Default Re: Noul BMW M3

Ba sa nu ii mai aud pe astia ce tot ridica in slavi RS4 care e foarte scump si arata naspa si S6 ditamai masina... k BMW au scos masini mult mai bestiale si puternice pe piata.... si asa-s de multumit de BMW incat m-am gandit sa-mi mai cumpar unul doar dupa 2 luni de la achizitia primului bmw... asa ca gura mai mica cu Audi... noul S5 numa ce ma incanta putin, dar ma gandesc la consum la ditamai motorul ala de 4.2 FSI in V8, si cred k as ramane cu mai multi bani in portofel daca as lua un 335i Coupe sau astept 335xd k am auzit k o sa apara curand motorul cu biturbo pe seria 3 Coupe.
Scuzati de ex topic!
__________________
.
>>> BMW X5 3.5d 300 CP AC Schnitzer <<<
<<< BMW 530xd M & TCM 286 CP >>>
<<< Nissan Navara 2.5 dCi 208 CP Remus >>>
... I like tuning .... I like my style ...
& No Speed Limit !
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:24   #518
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Noul BMW M3

Quote:
Originally Posted by Bulbucan View Post
Ba sa nu ii mai aud pe astia ce tot ridica in slavi RS4 care e foarte scump si arata naspa si S6 ditamai masina... k BMW au scos masini mult mai bestiale si puternice pe piata.... si asa-s de multumit de BMW incat m-am gandit sa-mi mai cumpar unul doar dupa 2 luni de la achizitia primului bmw... asa ca gura mai mica cu Audi... noul S5 numa ce ma incanta putin, dar ma gandesc la consum la ditamai motorul ala de 4.2 FSI in V8, si cred k as ramane cu mai multi bani in portofel daca as lua un 335i Coupe sau astept 335xd k am auzit k o sa apara curand motorul cu biturbo pe seria 3 Coupe.
Scuzati de ex topic!
S5 chiar nu consuma mult.. un mediu la 12-15% probat pe botosani-monaco si inapoi
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:24   #519
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Noul BMW M3

1)nu am zis ca e execrabil...dar dupa criteriile lui sebastian v10-le biturbo de pe rs6 e slab ca nu are prea multa putere,cand de fapt din cauza marketingului nu are...si daca ala e execrabil inseamna ca si cel de le bmw e execrabil ca nu are cine stie ce putere fata de aspirat...tot din cauza marketingului;a fost o iluzie...nicidecum ca e motor prost
2)premiile alea sunt 0....nu reflecta absolut nimic...e mult subiectivism acolo....nu are rost sa continui la capitolul asta...
3)cand o revista indica un audi castigator intr`un anumit test spui ca nu conteaza ce zice o revist/emisiune/ ca se dau bani,ca la top gear spun aberatii etc;Iar cand zice de bmw hopa tre sa ne luam dupa reviste
4)la bmw argumentai greutatea mare prin faptul ca e bine ca o masina sa fie mai grea,ca masina ideala tre sa aiba 4000 kile si 10000 cai...si de fapt cei de la bmw incearca sa o faca mai usoara dar nu prea le iese.Noul M3 e ~cat RS4,cu toate ca nu e 4wd,e mai nou etc;motorul 4.000 cmc V8 bmw e mai greu ca motorul AMG 6.3L...ciudat nu?da probabil si aici au facut intentionat.Insa cand era vb de Veyron spuneai ca e penibil ca are 2tone(ciudat...ca la bmw era bine sa fie greu)dar de fapt nu e grea deloc,avand in vedere ca rs4/m3 au ~300 kilograme in + si au motor de 4L nu de 8 quad turbo,m3 e rwd nu 4wd,sunt mult mai mici,interioarele sunt mult mai putin luxoase tintindu`se greutatea redusa etc
5)ideea e ca nu trebuie sa pui problema dupa cum bate vantu`
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:26   #520
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Noul BMW M3

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
eu sunt de acord fiecare are la inima o marca.. cum am eu pe alfa romeo si dupa aia mercedes dar de acuma nu inseamna ca celelalte is proaste nu mi`a placut niciodata bmw`urile din cauza fanilor(cu mici exceptzii) acestei marci pt care nu exista altceva decat bmw, dar intentionez sa imi iau un 335 in viitoru apropiat
Nu m-ar bucura sa aflu ca eu sunt pe gustul tau pt ca mie-mi plac femeile
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:26   #521
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Post Re: Noul BMW M3

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
S5 chiar nu consuma mult.. un mediu la 12-15% probat pe botosani-monaco si inapoi
Pai eu mai am o Skoda Octavia 2 RS si asta consuma mediu 11,6% cu mers lejer si 14% cand ma grabesc ) si e tot motor FSI, ce-i drept supraalimentat si cu Turbo (2.0 TFSI)... sa te cred oare cu consumul la S5?... nu prea, sorry!
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:28   #522
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Noul BMW M3

Quote:
Originally Posted by Bulbucan View Post
Ba sa nu ii mai aud pe astia ce tot ridica in slavi RS4 care e foarte scump si arata naspa si S6 ditamai masina... k BMW au scos masini mult mai bestiale si puternice pe piata.... si asa-s de multumit de BMW incat m-am gandit sa-mi mai cumpar unul doar dupa 2 luni de la achizitia primului bmw... asa ca gura mai mica cu Audi... noul S5 numa ce ma incanta putin, dar ma gandesc la consum la ditamai motorul ala de 4.2 FSI in V8, si cred k as ramane cu mai multi bani in portofel daca as lua un 335i Coupe sau astept 335xd k am auzit k o sa apara curand motorul cu biturbo pe seria 3 Coupe.
Scuzati de ex topic!
nu poti sa spui ca e mai frumos bmw doar ca iti place tie...e f mult subiectivism aici...dar ca fapt divers mai multe persoane agreeaza designul audi decat cel bmw(care in ultimul timp nu prea straluceste)
scz de off topic
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:29   #523
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Noul BMW M3

Quote:
Originally Posted by Bulbucan View Post
Pai eu mai am o Skoda Octavia 2 RS si asta consuma mediu 11,6% cu mers lejer si 14% cand ma grabesc ) si e tot motor FSI, ce-i drept supraalimentat si cu Turbo (2.0 TFSI)... sa te cred oare cu consumul la S5?... nu prea, sorry!
chiar nu am de ce sa mint.. am fost in monaco cu 3 prieteni din care 1 dintre ei are un s5 .. care dupa excursia asta deja l`a scos la vanzare fiind f nemultumit de el ca fratesu cu 645 il cam facea si asa avea consumu mediu am vazut si eu.. plus ca mie nu mi`au placut niciodata audi pt mine audi e o mashina care nu stie ce vrea sa fie .. dar asta e o parere de a mea
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:32   #524
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Noul BMW M3

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
nu poti sa spui ca e mai frumos bmw doar ca iti place tie...e f mult subiectivism aici...dar ca fapt divers mai multe persoane agreeaza designul audi decat cel bmw(care in ultimul timp nu prea straluceste)
scz de off topic
audi are noroc ca la mituit pe De Silva care era designer sef la Alfa Romeo si le`a desenan si lor mashini frumoase ca s5 r8 si noul a4 .. e doar meritu lui .. ca singuri nu reuseau. acuma am inteles ca la pus sef pe departamentu de disegn pe tot grupu VAG
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:33   #525
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Noul BMW M3

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
1)nu am zis ca e execrabil...dar dupa criteriile lui sebastian v10-le biturbo de pe rs6 e slab ca nu are prea multa putere,cand de fapt din cauza marketingului nu are...si daca ala e execrabil inseamna ca si cel de le bmw e execrabil ca nu are cine stie ce putere fata de aspirat...tot din cauza marketingului;a fost o iluzie...nicidecum ca e motor prost
2)premiile alea sunt 0....nu reflecta absolut nimic...e mult subiectivism acolo....nu are rost sa continui la capitolul asta...
3)cand o revista indica un audi castigator intr`un anumit test spui ca nu conteaza ce zice o revist/emisiune/ ca se dau bani,ca la top gear spun aberatii etc;Iar cand zice de bmw hopa tre sa ne luam dupa reviste
4)la bmw argumentai greutatea mare prin faptul ca e bine ca o masina sa fie mai grea,ca masina ideala tre sa aiba 4000 kile si 10000 cai...si de fapt cei de la bmw incearca sa o faca mai usoara dar nu prea le iese.Noul M3 e ~cat RS4,cu toate ca nu e 4wd,e mai nou etc;motorul 4.000 cmc V8 bmw e mai greu ca motorul AMG 6.3L...ciudat nu?da probabil si aici au facut intentionat.Insa cand era vb de Veyron spuneai ca e penibil ca are 2tone(ciudat...ca la bmw era bine sa fie greu)dar de fapt nu e grea deloc,avand in vedere ca rs4/m3 au ~300 kilograme in + si au motor de 4L nu de 8 quad turbo,m3 e rwd nu 4wd,sunt mult mai mici,interioarele sunt mult mai putin luxoase tintindu`se greutatea redusa etc
5)ideea e ca nu trebuie sa pui problema dupa cum bate vantu`
Pune la incarcat teleghidata!
Termina cu prostiile ca ne faci sa pierdem timpul cu tine.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -