Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-09, 22:35   #76
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

Nu e voie cu jar:

"Nu este permis nimic din ce nu este prevazut sau reglementat in regulamente. Concurentii pot trimite in scris sugestii legate de regulamente, pe care organizatorul le poate accepta sau refuza pana la urmatorul eveniment. Ne rezervam dreptul de a modifica regulamentul."
__________________
Romanian Dragracing Site
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 03:41   #77
STIprdr
Dream Squad Member

Stage 4
 
STIprdr's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 253
Member of:
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Nu vreti sa va spun si cu ce unghi de avans functioneaza?
Ba da am motor de aproape 4l.
ai schimbat stroker kit-ul?
STIprdr is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 04:28   #78
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

Sebi, iti dai seama ca a fost o intrebare "discreta", un fel de "indiciu" cum ca s-ar putea sa nu te incadrezi la Street nu stiam ca ai mers pe o varianta asa agresiva ... 4l
Achim is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 07:37   #79
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

Quote:
Originally Posted by STIprdr View Post
ai schimbat stroker kit-ul?
V-am spus ca am facut modificari majore.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 09:53   #80
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

In urma cu ceva timp am auzit ca a fost o incercare a unor organizatori de a face ceva in Romania in zona de Vest in special (Arad parca), incercare care se pare ca nu s-a materializat pe termen lung!
Daca are cineva idee despre acest fapt, pentru ca stiu ca in Ungaria sunt mai multe grupari care organizeaza si mai multe campionate.

Asta ca fapt divers, pentru cultura mea generala.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 12:54   #81
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

din regulamentul tradus de Jeff mi-a ramas in cap ceva din prima propozitie

Quote:
Federatia Nationala Maghiara de Autosport (MNASZ)

ei se pare ca il organizeaza
Achim is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 17:00   #82
dragracing.hu

Stage 2
 
dragracing.hu's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 28
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

Draga Tase, deoarece noi vorbim saptamanal la telefon, poti sa ma intrebi personal orice detalii legate de activitatea noastra ca si organizatie si reprezentare oficiala.
Daca doresti sa faci asta in mod public, sunt aici sa raspund la intrebari de interes comun.
dragracing.hu is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 17:50   #83
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
din regulamentul tradus de Jeff mi-a ramas in cap ceva din prima propozitie


ei se pare ca il organizeaza
Competitile organizate de LegalRacing sunt sub egida FRAS , dar organizatorul suntem noi.

Da m-am gandit si eu la ce a intrebat Tase, desi nu cred ca are relevanta.
Asa ca fapt divers e bine sa fim informati.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 18:06   #84
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

Quote:
Originally Posted by dragracing.hu View Post
Draga Tase, deoarece noi vorbim saptamanal la telefon, poti sa ma intrebi personal orice detalii legate de activitatea noastra ca si organizatie si reprezentare oficiala.
Daca doresti sa faci asta in mod public, sunt aici sa raspund la intrebari de interes comun.
Ma bucur sa stiu ca dialogul se materializeaza si ca sunt punti de legatura solide.
Cu tot respectul am sa te rog sa te prezinti, sa stim cu cine vorbim.
Este normal sa stim, sa ne cunoastem si sa ne bucuram reciproc de beneficile acestei discutii puplice.
E greu sa vorbesti cu o institutie, cu un domeniu in mod direct totul se face prin intermediul unui serviciu de comunicare, iar daca ai calitatea de purtator de cuvant am sa te rog sa revi, prin a te prezenta.
Oricum multumim de interesul manifestat pentru iminenta participare romaneasca, care sigur nu v-a fi la nivel de figuratie.
Orice amanunt conteaza, faptul ca te exprimi in limba noastra e o onoare.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 18:36   #85
dragracing.hu

Stage 2
 
dragracing.hu's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 28
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Ma bucur sa stiu ca dialogul se materializeaza si ca sunt punti de legatura solide.
Cu tot respectul am sa te rog sa te prezinti, sa stim cu cine vorbim.
Este normal sa stim, sa ne cunoastem si sa ne bucuram reciproc de beneficile acestei discutii puplice.
E greu sa vorbesti cu o institutie, cu un domeniu in mod direct totul se face prin intermediul unui serviciu de comunicare, iar daca ai calitatea de purtator de cuvant am sa te rog sa revi, prin a te prezenta.
Oricum multumim de interesul manifestat pentru iminenta participare romaneasca, care sigur nu v-a fi la nivel de figuratie.
Orice amanunt conteaza, faptul ca te exprimi in limba noastra e o onoare.
Sunt Zoltan Kohari, vicepresedintele comisiei de drag-accelerare a Federatiei Nationale Maghiare de Autosport (MNASZ), detinatorul si administratorul Dragracing Hungary Kft. Iau parte activ in activitatea de dragracing in Ungaria din 2003, ca si participant, organizator si coordonator tehnic.
Doresc sa dezvolt sportul de dragracing in Ungaria sub o forma bine pusa la punct si in masura in care mi se solicita voi oferi experienta acumulata pentru imbunatatirea acestui sport in tarile invecinate.
dragracing.hu is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 18:42   #86
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

Incantat de cunoastinta, Sebastian Sandu Presedinte LegalRacing si responsabil FRAS pentru competitile de accelerare auto.
Am o mare curiozitate, care este si o mare bucurie in acelasi timp, cum de sti atat de bine romaneste?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 18:57   #87
dragracing.hu

Stage 2
 
dragracing.hu's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 28
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Incantat de cunoastinta, Sebastian Sandu Presedinte LegalRacing si responsabil FRAS pentru competitile de accelerare auto.
Am o mare curiozitate, care este si o mare bucurie in acelasi timp, cum de sti atat de bine romaneste?
Important e nu cat de bine sau rau stiu eu romaneste, ci cine ajunge primul la linia de 402m
Dar daca doresti putem conversa si in engleza sau maghiara.
dragracing.hu is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 19:08   #88
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

Quote:
Originally Posted by dragracing.hu View Post
Draga Tase, deoarece noi vorbim saptamanal la telefon, poti sa ma intrebi personal orice detalii legate de activitatea noastra ca si organizatie si reprezentare oficiala.
Daca doresti sa faci asta in mod public, sunt aici sa raspund la intrebari de interes comun.
Buna Zoltan,
probabil ca m-ai inteles gresit. Nu am contestat si nici nu am pus la indoiala activitatea voastra competitonala. Pur si simplu mi-am adus aminte ca in urma cu multi ani a fost o initiativa a unei organizatii din Ungaria care a intentionat organizarea unei etape in Romania, langa Arad.Vroiam doar sa stiu daca voi ati incercat sa organizati in trecut in Romania, sau altii, motiv pentru care am spus ca stiu ca sunt mai multe organizatii in Ungaria ca oraganizeaza curse pe 402m. Doar atat, nimic mai mult. Aceasta intrebare nu are absolut nici o legatura cu discutia noastra, ci pur si simplu era pentru "cultura mea generala".
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 19:43   #89
dragracing.hu

Stage 2
 
dragracing.hu's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 28
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Buna Zoltan,
probabil ca m-ai inteles gresit. Nu am contestat si nici nu am pus la indoiala activitatea voastra competitonala. Pur si simplu mi-am adus aminte ca in urma cu multi ani a fost o initiativa a unei organizatii din Ungaria care a intentionat organizarea unei etape in Romania, langa Arad.Vroiam doar sa stiu daca voi ati incercat sa organizati in trecut in Romania, sau altii, motiv pentru care am spus ca stiu ca sunt mai multe organizatii in Ungaria ca oraganizeaza curse pe 402m. Doar atat, nimic mai mult. Aceasta intrebare nu are absolut nici o legatura cu discutia noastra, ci pur si simplu era pentru "cultura mea generala".
Atunci te rog sa ma scuzi daca te-am inteles gresit, pune pe seama cunostintelor mele slabe de limba romana
Raspunsul la intrebarea ta: nu noi am fost si din pacate chiar si aici in Ungaria sunt multi oameni nesinceri si multi spun multe pe care nu le respecta.
Marele nostru avantaj fata de altii a fost ca totdeauna ne-am respectat cuvantul.
Inca odata scuze pentru neintelegere.
Zoli
dragracing.hu is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 20:45   #90
dragracing.hu

Stage 2
 
dragracing.hu's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 28
Default Re: Hungarian Drag Racing 2009

http://www.dragtimes.com/results.php...arch+DragTimes

http://www.dragtimes.com/Dodge-Viper...lip-16237.html

https://www.youtube.com/watch?v=C5GWyiOrkk8

https://www.youtube.com/watch?v=kZIxpI3rLtk

https://www.youtube.com/watch?v=c53H502Q_fg

https://www.youtube.com/watch?v=plEHyoIBbfA

https://www.youtube.com/watch?v=j9ttR5u5Z2M

https://www.youtube.com/watch?v=AD_BfSdkZrw
dragracing.hu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -