Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-11-08, 21:46   #526
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by SpeedeR View Post
ioda si Lucian.... cred k voi sunteti mai tristi...la ce varste aveti amandoi si ce comentarii/aberatii scoateti din voi
Romani adevarati... ii roade invidia fata de ce are "vecinul" in curte...

fiti fericiti, din cauza voastra nu se misca nimic in tara asta
Uite-l cat e de perspicac ... a gasit el solutia ! Daca nu ai fi asa urat te-as pupa ! O intrebare am ... daca ne facem amandoi fanii tai iese Romania din criza ?
Haios asta mic ! Hai ca mi-ai devenit simpatic dupa asta cu miscatul in Romania !
Te pup mai pitic urat ! Ai prietena vie ?
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 17-11-08, 21:47   #527
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Amice ... nici tu nu erai vizat ! Dar daca te-ai simtit ... nah ... asta e . Si ... nu stiu care e grupa ta .. dar cand eu faceam curse cu gunoiul ala de dacie cu masini gen BOH (inca nu era turbo pe vremea aia ce-i drept) ... tu nu stiai ca se fac curse si la noi ... aici .. in Romania !

P.S. - Promit ca in primavara sa ma dau cu tine cu alt gunoi de masina ... la grupa la care esti tu .
frate lasa-i in pace amandoi stim, si nu numai, cine faceau cursele !
yoda is offline  
Old 17-11-08, 21:49   #528
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Amice ... nici tu nu erai vizat ! Dar daca te-ai simtit ... nah ... asta e . Si ... nu stiu care e grupa ta .. dar cand eu faceam curse cu gunoiul ala de dacie cu masini gen BOH (inca nu era turbo pe vremea aia ce-i drept) ... tu nu stiai ca se fac curse si la noi ... aici .. in Romania !

P.S. - Promit ca in primavara sa ma dau cu tine cu alt gunoi de masina ... la grupa la care esti tu .
2 probleme... eu zic sa mai cauti comment-ul ala care l-ai citat inca o data... a fost editat tot de mine pt ca am cautat intre timp ca sa nu ma lasa luat de val doar din prima impresie... dar uite ca aici nu te mai cred... eu zic sa te mai interesezi asa un pic... numele de aici e de pe vremea cand faceam curse... adik acum aproape 6 ani.,.. deci daca nu ma insel cam 2003 vine... pe la policolor si in continuare autovit si tot asa.... nu cred ca are rost sa intram in polemici... cum spuneam... m-am lasat luat de val... comment-ul nu mai exista...
Marian20 is offline  
Old 17-11-08, 21:50   #529
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Uite-l cat e de perspicac ... a gasit el solutia ! Daca nu ai fi asa urat te-as pupa ! O intrebare am ... daca ne facem amandoi fanii tai iese Romania din criza ?
Haios asta mic ! Hai ca mi-ai devenit simpatic dupa asta cu miscatul in Romania !
Te pup mai pitic urat ! Ai prietena vie ?
rad cu lacrimi, m-ai binedispus!spidare, noapte buna si vezi ca s-au bagat gagici proaspete la mina minovici!

Last edited by yoda; 17-11-08 at 21:53.
yoda is offline  
Old 17-11-08, 21:51   #530
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
frate lasa-i in pace amandoi stim, si nu numai, cine faceau cursele !
Nu e stres ... nu sunt comedii la tv !
Lucian is offline  
Old 17-11-08, 21:53   #531
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Lucian, kiar nu inteleg de ce te bagi si tu in discutia asta "aprinsa" inceputa de "batranul" cu masina cumparata din cariile mirosite de'a lungul timpului (ca sa fiu si eu in ton cu exprimarea voastra matura, k tot sunt un copil) si de ce iar te tii de mistouri ieftine, dar ma rog...fiecare cu ce poate nu?!
Si nu, nu vreau sa am fani deveniti fanii unei mentalitati mai deschise si a unui stil de viata care sa va faca sa fiti mai buni prin fapte, nu prin vorbe...dai un cico pt pont, k pt bere nu am varsta legala inca)
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline  
Old 17-11-08, 21:53   #532
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Marian20 View Post
2 probleme... eu zic sa mai cauti comment-ul ala care l-ai citat inca o data... a fost editat tot de mine pt ca am cautat intre timp ca sa nu ma lasa luat de val doar din prima impresie... dar uite ca aici nu te mai cred... eu zic sa te mai interesezi asa un pic... numele de aici e de pe vremea cand faceam curse... adik acum aproape 6 ani.,.. deci daca nu ma insel cam 2003 vine... pe la policolor si in continuare autovit si tot asa.... nu cred ca are rost sa intram in polemici... cum spuneam... m-am lasat luat de val... comment-ul nu mai exista...
Ok ... e bine ca ne-am lamurit macar ca nu erai vizat. Ce nu crezi ? Ca ma dadeam cu BOH ? Sau ce ?
Lucian is offline  
Old 17-11-08, 21:54   #533
Floris

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 132
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by raduku_1.5dCI View Post
a fost bine azi ceea ce nu mi-a placut si nu o zzic ca un repros o zic pentru ca poate pe viitor o sa fie remediat la finish nu a fost trasata o linie sa stim exact unde se termina iar publicul intrase mult pe carosabil acolo la sfarsit si asta m-a facut sa franez inainte...oricum felicitari si poate veniti si la galati...
orice nemultumire spusa, nu poate decat sa imbunatatesca calitatea competitiilor viitoare
dar... tonul face muzica

am retinut si o sa incercam sa tinem cont la urmatoarele
Floris is offline  
Old 17-11-08, 21:55   #534
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
... tu nu stiai ca se fac curse si la noi ... aici .. in Romania !
asta nu o cred
P.S.: Atunci eram cu un urs de BR in 2 culori.. verde cu argintiu... nu Verde inchis cu deschis care era NSL-ul

Last edited by Marian20; 17-11-08 at 21:57.
Marian20 is offline  
Old 17-11-08, 21:56   #535
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
rad cu lacrimi, m-ai binedispus!spidare, noapte buna si vezi ca s-au bagat gagici proaspete la mina minovici!
E si mai trist daca tu de acolo iti iei gagicile... din nou,asta e...fiecare cu ce poate

sincer...imi pare rau pt tine
SpeedeR is offline  
Old 17-11-08, 21:57   #536
doru_mwe
Honda Driver

Stage 4
 
doru_mwe's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 253
Member of:
[Honda]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by yuli EBX View Post
referitor la honda aia... si io am renuntat la treapta a 3a ... ceea c m-a uimit e faptul k desi masina aia se prezenta cu un talon scris intr-o limba sraina ( si pt cei care au avut curiozitatea ca mine sa se uite sub capota avea un motor ce mie mi s-a parut mai mult a 1.6-1.8 k dimensiuni nu 1.4 cum era in talon si vreo 110-120 de cai nu 75... ) nici un organizator nu s-a gandit sa o verifice... d c ar face una k asta (...doar contestatia era 100 lei) doar masina era suspect d puternik... k si comparatie sa luam loganu rosu al krui propritar a fost invins d honda tot cu o lungime d tir si kre a recunoscut k avea un mic resoft d vreo 120 d cai dar care nu prea i-a mers da tot a tras la vreo 100 de cai ( bv lui pt tuning e meritu lui )...
oricum mia placut smartu tau da sa stii k nu prea conteaza grupa A1 pt organizatori kci "ascutitorile" d pana la 75 cai nu fac show... asta e... ne facem noi mari
a fost frig dar neau inklzit cursele rapide...
organizarea din nou a lasat d dorit la linii...la tehnico aplicativ desi am fost spectator a fost OK
scuze pt neplacerile provocate de KMINISTII din braila care au confundat aceasta competitie cu un concurs de baut bere, spart seminte, scuipat si injurat
salut.spre uimirea ta hondele alea chiar au motor de 1.4 asa mare cum il vezi tu si spre mai marea ta uimire si a baiatului cu smartu chiar au 74,8 cai....la baza.ce am facut noi la ele se cheama tuning!caci asta e si ideea nu ? sa ai motor mic la baza si sa scoti cat mai mult din el.eu la tulcea ce puteam sai zic lu iulian baiatul cu GTO? ca nu ma dau cu el ca stiu ce are pe masina?fati si tu ceva la masina ca sa fii competitiv cu noi nu ca noi am fi cei mai cei.SI PT ORGANIZATORI........DC MAI FACETI GRUPA A1 DACA NIMENI NU PUNE POZE SI FILMULETTE CU NOI? nu avem aceleasi drepturi cu ceilalti participanti?????????????
__________________
v-tec power
doru_mwe is offline  
Old 17-11-08, 21:58   #537
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Bai baieti,spuneti NU DROGURILOR...Luciane..mai urma sa-i spui "date-n puii mei mai"N-am putut sa ma abtin,era prea tare postu
In fine,aveti de gand sa terminati?sau vreti sa va tai netu sa va linistesc ?)))
SA VINA POZELE & FILMELEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 17-11-08, 21:59   #538
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by SpeedeR View Post
Lucian, kiar nu inteleg de ce te bagi si tu in discutia asta "aprinsa" inceputa de "batranul" cu masina cumparata din cariile mirosite de'a lungul timpului (ca sa fiu si eu in ton cu exprimarea voastra matura, k tot sunt un copil) si de ce iar te tii de mistouri ieftine, dar ma rog...fiecare cu ce poate nu?!
Si nu, nu vreau sa am fani deveniti fanii unei mentalitati mai deschise si a unui stil de viata care sa va faca sa fiti mai buni prin fapte, nu prin vorbe...dai un cico pt pont, k pt bere nu am varsta legala inca)
asta ar trebui sa-ti dea de gandit!si poti sa ne spui nenea pt ca atunci cand unii dintre noi mergeau la curse altii se incaltau cu fesul si treceau in picioare pe sub pat!iar ref la carii.....da am mirosit si carii da am facut si fac operatii pt ca asta e specializarea mea, da Lucian si multi altii au muncit pt tot NU E RUSINE din contra...tu ce ai facut?ai cheltuit banii parintilor si ai tras de o cola la victoriei?!te face mare pisicher?nope, ci doar putin fericit in nefericirea ta!
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline  
Old 17-11-08, 22:01   #539
B 19 D E Z

Stage 2
 
B 19 D E Z's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 44
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

dar pana la urma dece va mai certati si va luati la misto k eu tot nu inteleg pentru ce atata haz....
filmulete si poze grupa A1 si A are kreva multumesc
B 19 D E Z is offline  
Old 17-11-08, 22:07   #540
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

mda--- hai sa trec si eu la lucruri mai serioase... yoda... rx8-ul in comparatie cu monovolumul/van-ul si toate celelalte expresii care de fapt e sav-ul ala s-max s-a tinut bine sau am sperante?
Marian20 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -