Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 21-02-04, 22:02   #136
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

amadeus: n-a fost o remarca rautacioasa. Ma refeream la faptu' ca au venit doar sa priveasca... sau s-au si tras ?
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 22:18   #137
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Quote:
Originally Posted by \"B 31 FXN\"
impresii? hmmmmmmmmmmm sa moara masa daca stiam ca se poate face cerculete cu terano .... si ce belea am vazut masina lu hondaru si golfuletzul lu pushtulik si intradevar BEEEETOONNNN lam vazut pe sha dar nu am vb cu el ca ma bagam ca vaca in seama ZMD rulzzzzzzzz si au mai fost ceva masini pe acolo care miau placut
a fost OK dar tot mai frumos e la liniute parca
Pai omule, tu unde ai fost ??? Sau te-am vazut ???
Eu am venit cu Pushtiulik si dupa aia ne-am mutat la Prisma 2.

Frate, lasand la o parte problemele de organizare (se intelege, e prima etapa) mie mi-a placut super ziua de azi. Respect Aicad si ZMD ca au avut curajul sa se dea.
Insa frate, ce nu pot eu sa inghit sunt harfele si bashinile astora care vin la curse numai sa-si arate subwoofer-ul din portbagaj si filtrul conic de sub capota. Au venit oamenii aia doi cu nr. de PH, cu Puma si TDI-ul numai ca sa isi arate \"avutia\" si banetul bagat in tuning si muzica (care dealtfel erau super...). Insa mi se pare o tzaranie sa lasi haionul deschis juma' de ora sa se chiombeasca romanii ca la urs la farfurie. Parerea mea ! Am infinit mai mult respect fata de Daciile din anii '80-'90 care au participat la curse decat agaricii care vin numai sa-si etaleze harfele...

Cand s-o face o expozitie de tuning, da frate, dar nu la curse.
PACE TUTUROR SI SUCCES LA ACCELERATIE !!!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 22:28   #138
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

amadeus: daca esti vreun expert in raliuri si curse de orice gen si ai si scula de masina, respect si bravo tzie! dar nu inteleg un lucru: care e problema ta cu masinile autohtone? sau e prea greu sa pricepi ca in Romania de azi astea sunt masinile care predomina! aaaaa...ca mai sunt catziva ursi, golfuri, opel....mi se pare normal, dar tu ce vroiai sa vezi ? poate McLaren F1, F50, Lada Niva sau poate un genuine 4WD Turbo Intercooler GAZ din 1955 ?!?!?! Nu inteleg! Da, am un jeg de dacie si ? wassup with that ? Eu nu cred ca toata lumea care a fost acolo, a venit sa vada numai bolizi de sute de cp!

Propun sa se faca inca un forum ca sa avem de ales: unu pt smecheri si bazati si unu pt romani saraci cu \"autohtone\" in fata blocului, ca sa ies drk de aici ca vad ca se impute treaba....nu stiu ... poate ma insel...ar fi bine.

Si inca ceva: cat conteaza masina si cat conteaza soferul, amadeus? eu am participat cu \"jegul\" meu in care scrumez pe jos dc am chef si ma doare undeva dc il lovesc, dar pt cultura ta generala sa stii ca am scos timp mai bun decat....nu vreau sa dau nume (oricum nu erau \"autohtone\") !!!

Nu vroiam sa particip, dar m-a incurajat cineva si am venit. Si nu imi pare rau deloc! A fost super si pentru prima oara la legale sunt multumit si de mine si de \"autohtona\" mea!
__________________
tractor u650 cu tempomat
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 22:34   #139
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

RESPECT FRATE ZMD !!!!

Amadeus asta din ce vorbeste e cam bagator in seama si vb aiurea.
Nu are rost sa ne certam dar cred ca omul asta ar trebui sa-si dea seama ca inca ne chemam ROMANI si traiam in ROMANIA !!!!!!!

Draga Amadeus, sper ca cele doua \"bijuterii\", Puma si TDI-ul sa vina si la acceleratie frate... Oricand, la orice ora, poa' sa ninga poa' sa ploua, ma dau in orice conditii cu Honda mea din '86 de 1300 $ cu oricare dintre ele.
Si iti zic sigur ca castig ! Stii de ce ? Pentru ca de atatea harfe, masinile astea doua sunt cam grele...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 22:35   #140
Gabi_323i

Stage 5
 
Gabi_323i's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of:
[BMW]
Default

nu mai are rost sa zic ceva de zmd pt ca ....... ARE DREPTATE
hondare ai vazut terano ala care facea cerculete? cu erai cu pustiulik parcat chiar aclo unde sau strans masinile pt prima oara
ma rog eu eram cu baiatul ala
__________________
BMW E30 324td S50B30 Twin Turbo Touring (Pt moment la grupa mica M50B25)
BMW E21 325iX M50 Turbo - Proiect ...
Gabi_323i is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 22:39   #141
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Dar vino frate si tu data viitoare la mine sa ne cunoastem ca nu musc !!!

Asa i-am cunoscut pe multi, au zis nick-ul de pe forum, si eu la randul meu si gata ! Am vorbit si asa mai departe...
Oricum, daca e, ne vedem vinerea viitoare in H.

Quote:
De fugit nu a fugit nimeni, pur si simplu nu a meritat efortul participarii (miza zero/concurenta zero/conditii zero)...
Frate, ne lasi ? Vreti miza ? Cu ce, cu un Diesel (un pensionar in haine de Fizz) si un 1.7 ???? Hai frate la ilegale !!!!!!!!!!!!!!!!! Si iti zic eu ca dupa aia o sa fugitzi...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 22:49   #142
Gabi_323i

Stage 5
 
Gabi_323i's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of:
[BMW]
Default

hey voi vh de pasatul ala? era diesel nu? sa moara masa a trecut pe langa mine si am zis ca e diesel si au sarit unii cu gura ca nu nene ca nu e disel bla bla
Gabi_323i is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 22:51   #143
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default :D

pacat ca a durat mult sa dat drumul deja lumea se plictisise !
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 22:56   #144
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

Hondare

Amadeus, nu-mi dai tu 10.000 $$$ imprumut pentru 30 de ani, ca sa imi iau si io o MASINA si sa nu mai vin cu autohtona la legale ?

....si uite un cadou pentru tine... o autohtona in toata splendoarea ei...
Attached Images
 
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 23:05   #145
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
RESPECT FRATE ZMD !!!!

Amadeus asta din ce vorbeste e cam bagator in seama si vb aiurea.
Nu are rost sa ne certam dar cred ca omul asta ar trebui sa-si dea seama ca inca ne chemam ROMANI si traiam in ROMANIA !!!!!!!

Draga Amadeus, sper ca cele doua \"bijuterii\", Puma si TDI-ul sa vina si la acceleratie frate... Oricand, la orice ora, poa' sa ninga poa' sa ploua, ma dau in orice conditii cu Honda mea din '86 de 1300 $ cu oricare dintre ele.
Si iti zic sigur ca castig ! Stii de ce ? Pentru ca de atatea harfe, masinile astea doua sunt cam grele...
Fratziorule hondar...gandeste inainte sa pui mana pe taste...
Ai lansat provocarea si considera ca e acceptata...
Cat despre valoarea si puterea masinilor nu comentez, ca nu ai nici o sansa in fata masinii mele din '85...

Daca te-a deranjat faptul ca nu am ramas mut de admiratie in fata eforturilor penibile ale daciilor de a face slalom printre jaloane fara sa se rastoarne, sau ca unora le place sa-si \"etaleze\" masinile mai noi decat a ta si atrag mai multa atentie, atunci esti copil...


Quote:
Frate, ne lasi ? Vreti miza ? Cu ce, cu un Diesel (un pensionar in haine de Fizz) si un 1.7 ???? Hai frate la ilegale !!!!!!!!!!!!!!!!! Si iti zic eu ca dupa aia o sa fugitzi...
Nu am fugit niciodata de o cursa...si de nici o provocare...
Imediat ce scot masina din service i-ti dau un pm si stabilim unde si cand...
__________________
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 23:05   #146
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

ZMD-ule...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 23:08   #147
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default :D

Mai bine o dacie decat Honda lui Hondaru care arata jalnic !
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 23:13   #148
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default

Quote:
Originally Posted by \"B12ZMD\"
Hondare

Amadeus, nu-mi dai tu 10.000 $$$ imprumut pentru 30 de ani, ca sa imi iau si io o MASINA si sa nu mai vin cu autohtona la legale ?

....si uite un cadou pentru tine... o autohtona in toata splendoarea ei...
Bani nu i-ti da nimeni , stai linistit...daca vrei masina descurca-te...
Io masina mea am luat-o cu 700 de ieuroi, ptr ca nu mai functiona de 3 ani de zile si era lasata in paragina...
Crezi ca la banii astia i-mi luam o \"autohtona\" acceptabila?
Sau ca vroiam asta?
Eu am cautat masina mea un an intreg prin toata tara...pentru ca sunt indragostit de modelul asta de masina...
Cat despre \"autohtone\"...inca mai am Dacia Sport in care am bagat mai multi bani decat merita orice dacie, pentru ca eram pasionat (sa nu crezi ca am bagat bani in eleroane sau abtibilduri...)...
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 23:18   #149
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default :D

ZMD dar ce puiule tu nu ai autohtona ?
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-04, 23:26   #150
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: :D

Quote:
Originally Posted by \"Turbo110\"
Mai bine o dacie decat Honda lui Hondaru care arata jalnic !
Bai, agariciul asta intelege ceva din ce vb noi aici ???

Frate Turbo, du-te frate si ia-ti un trenulet cu baterii si lasa-ne draqu in pace...
Vezi ca au adus biciclete noi la First Bike...

Ce fatalau...
Hondarul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -