Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-06, 13:42   #376
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Esti ambigu.
Imi pare rau nu prea te inteleg.
O masina participa intai la clasa ei si dupa daca se simte "in putere" trece si la urmatoarea si asta nu e neaparat.
Nimic nu il impiedica pe sofer sa se inscrie la o clasa superioara dar in acelasi timp nimeni si nimic nu il forteaza , e alegerea lui.
Masina lui trage mai bine la caii ei fata de altele ... asta e diferenta intre masini. Daca toate ar fi la fel ar fi plictisitor nu crezi ?
Oricum baiatul nu se astepta sa castige grupa de aceea nici prin cap nu i-a trecut sa se inscrie initial si la o grupa superioara.
A incercat pe parcurs sa vorbeasca cu organizatorii sa ii permita sa se dea si la grupa superioara dar nu i-a fost permis.
In fine imi pare bine ca am ajuns la un ton civilizat si ca am lasat balta ironiile.
In viitor vine vtec-ul de 150 .. sa vedem cum se vor descurca 325-ii cu el.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 14:16   #377
mihaipopa

Stock
 
mihaipopa's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Cumava este acesta este Cielo argintiu ..?!!
Attached Files
File Type: 3gp Video_by_cossy.(4).3gp (73.3 KB, 28 views)
mihaipopa is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 14:57   #378
Burnout18

Stage 3
 
Burnout18's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 157
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Ba ala cu octavia neagra a dat in bordura sau ce a facut???!!!Akum am vazut si eu clipu
Burnout18 is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 15:27   #379
Pitu

Stage 5
 
Pitu's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 3,747
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Smile Re: cursa 400 de metri la Buzau

Quote:
Originally Posted by mihaipopa
Cumava este acesta este Cielo argintiu ..?!!
merci mult , nu stiu dc asta este ca nu il pot downloda acm si nu stiu dc .
mareci mult.
Pitu is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 16:03   #380
Pitu

Stage 5
 
Pitu's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 3,747
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

din cursa pe care ai pus o zici ca mi am luato de la cielo dar nu stiu cum e facuta pe final unde eu franam brusc dupa linia de finish
merci mult
__________________
Pitu is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 16:23   #381
mihaipopa

Stock
 
mihaipopa's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Quote:
Originally Posted by twwety
vreau si eu va rog dc aveti poze sau vreun filmulet cu cielo meu .nr :PH -08-SLM ,NU CRED CA IL Stitii dupa numar , este cel argintiu care a castigat grupa A.
VA MULTUMESC !


Uite aici se vede super clar (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute/16077-cursa-400-metri-buzau/page-190.html) vezi ca e un filmuletz pus de Proddigy .acolo este si masina ta.
mihaipopa is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 16:27   #382
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

il stie
Vladz is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 17:07   #383
Pitu

Stage 5
 
Pitu's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 3,747
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

ms .se pare ca am castigat si cate o excursie ,acm astept detaliile
Pitu is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 19:59   #384
benybuzau

Stage 2
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 32
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

bai fratilor dar astia de la 4tuning cand pun pozele pe pagina ?! ca filmele care le-ati facut voi nu poci sa le vad..poze nu am ... si vb aia .. s-au facut o gramada.. Saintdick .. da si mie abtipilde dealea cu 4tuning daca ai .. ca pana imi trimit astia imi trece de ele care mergi deseara la april la o barfa ?
benybuzau is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 20:59   #385
Burnout18

Stage 3
 
Burnout18's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 157
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Beny daca faci rost da si mie unu!!!! Dau o bere fara alcool!!!
Burnout18 is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 21:28   #386
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Burnout18... chiar simti nevoia sa postezi NUMAI si NUMAI aiurea, ca sa faci posturi ?? Daca mai continui, luam masuri. Te rog frumos sa postezi numai cand ai ceva de zis interesant, argumentat si constructiv. Ai 93 de posturi si toate la acest topic. Nu mai comentez, sper ca ai inteles.

Acel BMW care cica era 320 avea discuri pe spate si bord de 325. Mai exact, oricine se uita la el spune ca este 323 sau 325, nicidecum 320. Actele nu spun nimic. Asa cum nu spuneau nici la acea Pisica 318is cu numere de Italia, care s-a inscris la 90 cp si el avea de fapt 140, ca 90 scrie in talon, desi masina este is de 140 de cp. Asta este, lipseste o comisie tehnica in orice cursa din Romania. Deci sa nu vi se para suspect ca a fost contestata. Persoana care putea spune daca este 2.0 sau 2.5 era la finish. Asa ca nu isi mai au rost comentariile, ce-a fost a fost. Data viitoare poate va exista o comisie tehnica avizata.

CRX-ul nu era V-TEC. Era PGM-Fi, injectie programata simpla. Dar masina este usoara si urca in ture foarte mari. Si Honda a facut mereu masini sportive, nu-i de mirare ca a facut senzatie si a castigat grupa.

Cursa in sine a fost buna, tinand cont ca a fost prima din Buzau. Data viitoare stiti ce sa faceti - jandarmi multi. Bravo KWX ca a ingenuncheat "vedeta" locala, aka. PISU.

Pozele si filmele, in curand le vom pune pe site.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 21:30   #387
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

cine a fost PISU ?
Vladz is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 21:57   #388
cipi

Stage 5
 
cipi's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 411
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Poate nu am scris destul de MARE,acel motor ESTE de 2000 cmc,este motorul original al masinii(din '83) si ESTE de vanzare.Trebuie sa repet de 10 ori acest lucru,DA ceasurile sunt de la alt model,DA are frane pe disc pe spate si ??? din 2000 de oameni la cursa nu stia chiar nimeni sa diferentieze motoarele de 2,0 2,3 2,5 .Mai era un urs ceva mai nou da cu aceeasi motorizare,se comparau usor motoarele,galeriile nu difera intre ele,nici culoarea injectoarelor.Mai mult ce vreti??? cumparati???
Bravo celui cu honda,sper sa mai participe la legale la B sau la C(chiar si mai sus),chiar asteptam parerea lu Hondaru fiind singurul de pe forum care il stiam in tema cu hondele.
cipi is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 22:10   #389
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Quote:
Trebuie sa repet de 10 ori acest lucru,DA ceasurile sunt de la alt model,DA are frane pe disc pe spate si ???
In cazul asta nu trebuie sa te mire ca a fost contestata motorizarea BMW-ului.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 00:24   #390
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

stikere cu 4tuning nu am, pisu era ala cu audi verde si fara stopuri, multzam fain baietilor de pe site ca au venit, felicitari KWX si SGM, sanatate BMW-urile din clasa G ca s-au rupt in figuri (nu s-a dat premiu la asa ceva), scuze fata de KWX ca finala la C a castigat-o prin abandon, imi pare rau ptr incapacitatea gardienilor si masina bulita de catre vice primar. au fost 65 de masini in concurs, cu toatele 75. majoritatea din buzau, dar spectacolul a fost oferit de baietii din afara. despre excursie discutam. buzaul la clasa DACIA si baietii din Ploiesti sunt vizatii (incerc sa obtin ptr acest week-end). desi impresia a fost ca s-a pierdut mult timp din cauza spectatorilor, au fost peste 50 de curse, unele soldate cu descalificari, altele din nepricepere. una peste alta, sper ca daca nu o carte de vizita pe viitor, macar cartonul ei si tot l-am obtzinut. este clar ca data viitoare politia imi va pune mai multe conditii iar jandarmii vor fi invitati la "una mica", de incalzire, dar se face.
ii astept pe buzoieni sa-si arate interesul ptr infiintarea unui club, ptr ca daca evenimentul asta l-am nascut singur si l-am pus in aplicare cu 5 amici in veste, vointa nu o pot aduce tot si doar eu.

Last edited by DragosT; 01-05-06 at 00:27.
DragosT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -