Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-06, 06:36   #391
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

toti fraierii au bmw acum.
daca nu stiu sa ii dea sa stea acasa.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 07:51   #392
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Daca vrei sa mai scri pe aici ar fi binevenit scuze pentru ce ai spus.shadowro
Nu e normal sa jignesti si sa nu-ti controlezi vorbele.
Ai avertisment!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 07:59   #393
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

cred ca shadow a vrut sa spuna ca fiind o marca cu traditie si miros sportiv, multa lumea neavizata si-o cumpara.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 08:11   #394
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

subaru de bz se daduse cu o seara inainte, de proba, cu audiul 80 verde, numai ca sofer a fost altul decat proprietarul, drept ptr care i-a bulit discul de ambreiaj. cum audi l-a facut in seara aia, iar KWX-ul l-a facut pe audi pe 29.04, cred ca am pierdut mult ca nu am vazut o cursa in care r5t face un subaru, dar asta este. data viitoare.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 09:08   #395
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Clasa A - 4 PH, 16 BZ, Super nova + Dacia, Super nova + Dacia, Super nova + Dacia, Super nova + Dacia, Logan + Dacia, Logan + Dacia, Nova + Dacia, Nova + Dacia, Logan, Cielo, Cielo, Cielo, Cielo, Cielo, BMW, Opel, Seat, Skoda, Rover, Solenza

Clasa Dacia - 1 PH, 1 GL, 5 BZ, 1310, 1310, 1310, 1310, 1300, 1310, Matiz

Clasa B - 1 GL, 5 B, 12 BZ, Honda, VW, Dacia, Leganza, Audi, Fiat, Renault, Renault, Renault, Renault, Ford, Ford, Ford, Opel, Opel, BMW, BMW, BMW

Clasa C - 1 PH, 7 BZ, 1 B, Reanult, Renault, Opel, Calibra, Calibra, BMW, Alfa, Hyundai, Fiat

Clasa D - 1 PH, 4 BZ, BMW, BMW, BMW, Opel, Peugeot

clasa E - BZ, Audi

Clasa F - BZ, Saab

Clasa G - 2 B, BMW, BMW

Libere - 2 GL, 1 B, 4 BZ, Seat, Seat, Opel, Dacia, Renault, Oltcit, Kia
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 09:35   #396
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

18 dacia, 10 bmw, 8 opel, 7 renault, 7 daewoo, 4 ford, 3 seat, 2 audi, 2 fiat, oltcit, saab, alfa, hyundai, honda, vw, skoda, rover, peugeot
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 10:23   #397
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

POZE AICI:

https://forum.4tuning.ro/showthread.p...d=1#post396514
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 10:39   #398
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/16640-participarile-noastre-buzau.html si aici
Vladz is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 15:47   #399
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Quote:
Originally Posted by benybuzau
pana la urma au ajuns pe varianta la ilegale... omu ala cu audi sau ce draq e .. (pisu) zicea ca ala al lui prinde suta in 4.6 secunde.. nitu zicea ca e o cataracta.. ) dar pana la urma au ajuns la momentul adevarului .. dar a prins 5.4 pe varianta aici .. asa ca unde e kwx`ul .. ? ca omu zice ca nu i-a intrat in viteze la curse..uite ca in seara asta ii intra perfect si a scos suta in 5.4 .. voi va dati seama ce inseamna sa iei o masina de la zero ... sa ai doua fiare si sa scoti din ea o turbata care ia 100 km/h in 5.4 secunde ?? apropo ..mai are si golful ala cu MRO :d
ce masina? Ce motor?
basy is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 16:00   #400
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Benybuzau vorbeste probabil fara sa aiba pic de habar despre masini, asta este... Pisu e vedeta locala si e normal s-o lauzi, dar cu cifre mai mici decat prinde Mitsu EVO 9, este chiar jenant. Sa compari masina (nu prea merge sa-i spui masina) aia, un fost Audi 80 cu motor de Golf 1.8 compresor de G60, de 165 cp, cu chiulasa modificata de la 8 la 16 valve, cu alte modificari si tractiune fata sa prinda 5.4 s. Acum sa zicem ca are 200 de cp. Hai ca asta e cea mai tare gluma de pe forum in ultima vreme. Se chinuie astia cu 4x4 asistat de 5 computere sa scoata timpii astia si PISU cu trasurica lui scoate mai putin.

ps: benybuzau, la cronometru manual, sa nu te mire ca o Dacie scoate si sub 5 secunde.

Va e rushine si frica sa recunoasteti ca masina lui PISU a fost batuta de una de 115 cp ?? Si nu o singura data... Hai sa fim seriosi cu masina lui PISU ca a dovedit la voi acasa ca nu e in stare sa castige cursa. Spuneti-i sa fie gata data viitoare, sau sa vina la urmatoarea legala din Bucuresti. Dar s-o sudati bine !!!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM2091.jpg
Views:	67
Size:	108.8 KB
ID:	95891  
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 16:28   #401
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Quote:
Originally Posted by Hondarul
Benybuzau vorbeste probabil fara sa aiba pic de habar despre masini, asta este... Pisu e vedeta locala si e normal s-o lauzi, dar cu cifre mai mici decat prinde Mitsu EVO 9, este chiar jenant. Sa compari masina (nu prea merge sa-i spui masina) aia, un fost Audi 80 cu motor de Golf 1.8 compresor de G60, de 165 cp, cu chiulasa modificata de la 8 la 16 valve, cu alte modificari si tractiune fata sa prinda 5.4 s. Acum sa zicem ca are 200 de cp. Hai ca asta e cea mai tare gluma de pe forum in ultima vreme. Se chinuie astia cu 4x4 asistat de 5 computere sa scoata timpii astia si PISU cu trasurica lui scoate mai putin.

ps: benybuzau, la cronometru manual, sa nu te mire ca o Dacie scoate si sub 5 secunde.

Va e rushine si frica sa recunoasteti ca masina lui PISU a fost batuta de una de 115 cp ?? Si nu o singura data... Hai sa fim seriosi cu masina lui PISU ca a dovedit la voi acasa ca nu e in stare sa castige cursa. Spuneti-i sa fie gata data viitoare, sau sa vina la urmatoarea legala din Bucuresti. Dar s-o sudati bine !!!!!
Dar sa nu uitam totusi ca la Bucuresti EVO9 negru si-a luat-o de la R5 GTT dandu-se din mers.
basy is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 16:46   #402
Burnout18

Stage 3
 
Burnout18's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 157
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Va luatzi la cearta akum ca ala a luato de la ala si invers!!!! Ce sa vazut la finish aia a ramas!!!! Ala ca nu a fost in apele lui ala ca masina mai trebuie sudata!!!! Mai datio de 2000 de ori si facetzi o media care e mai bun!!! Bye bye all
__________________
visam la un ursulet si mi-am luat o pisicutza!! ))
Burnout18 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 18:07   #403
RuDoLf3721

Stage 5
 
RuDoLf3721's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 725
Talking Re: cursa 400 de metri la Buzau

=)) g g Hondarul ! )
RuDoLf3721 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 19:44   #404
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

adi prietene, deja incepi sa stresezi pe toata lumea. audiul ala e departe de o masina de strada buna de liniute, adevarat. dar nu la fel de adevarat este faptul ca acel carpen l-a facut si crede-ma ca am dat startul atunci cu om la finish (bmw-ul s-a dus pana in curba crezand ca acolo e finishul). stii ca vb de multe ori aiurea (prietenul ppw cunoaste), abtine-te de la date tehnice si alte cele, pana cand o sa fii suta in suta sigur ca e si adevarat. pisu si-a luat-o de la KWX, iar ptr asta are votul meu de blam. au venit cursele la el si degeaba. dar hai acum sa nu ne stergem de doo ori cu aceeasi hartie igienica. iar despre curse, nu mi-e teama de concurenta, ba chiar o doresc la bz (stii bine ca am pus bani din buzunar ca sa o fac iar tu la asociatie numai vorba a fost de tine) si te rog sa organizezi asa ceva, ptr prima data, cu 50 de buzoieni neastamparati (nu stiu ce ne faceam fara cei 21 de oameni din afara care mai stiau cu ce se manaca cursele si au fost copiati de nervosii nostri).
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 20:05   #405
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

sambata seara eu am cronometrat din audi si stiu ce am vazut.tot eu am mers cu loganul cand am verificat vitezometrul de la audi.am vazut cum merge masina si chiar se poate face ceva cu ea,dar mai are pana sa poata participa cu rezultate la curse.mai tii minte octavia aia care s-a rasturnat anul trecut?este iar in buzau,undeva in dorobanti,dar omul nu se intrece.pacat,pt ca era tare intradevar.vin la april sa mai vorbim.
siadimet is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -