Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-06, 23:43   #226
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

despre strada am spus destul de multe. cine s-a dat pe o pista de aeroport nu va avea probleme nici aici. s-a lucrat mult sa fie adusa intr-un stadiu de nota 7-8, asa cum am mai spus-o. miule prietene, cand sutele de mii de euro investiti in masina ta imi vor inrosi obrazul de rusine , atunci o sa -ti asfaltez ca pe pista de f1. eu si cu roaba, chit ca dureaza 50 de ani. bafta prieteni si va asteptam maine sa tragem o petrecere campeneasca cu miros de cauciuce!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 01:37   #227
17-MIU

Stock
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 7
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

M-am dat in Bucuresti pe aeroportu Baneasa si in parcare la Prisma si e super jalee...agatza mult mai bine masina decat pe soseaua asta de-mi sare bordu in aer, intreaba-l si pe zahiu ca a iesit pe locu 2 la bucuresti si cunoaste diferentza dintre pavajul din aeroport si soseaua asta .Ma mir ca nu ati ales blvd-unirii pe la romstal ca cu chiu cu vai tot pe acolo se incadreaza.
Cat despre masina atat muncesc, atat conduc ..intelegi.... si vreau sa vad cometariile baietzasilor din Bucuresti vis-a vis de drum ). Si crede-ma ca am inteles ca poate nu v-a aprobat in alta parte da asta ie....dar era mult mai jale in Zona industriala. Eu nu am zis de sosea cu rautate numa ca nu e de mine .......da vad ca tu o dai in ala bala portocala.
17-MIU is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 02:13   #228
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Sper ca este practicabil drumul, sa nu vin aiurea. Masina mea are suspensii foarte dure, si daca nu este drumul aproximativ plan, sare de bot, si nu pune puterea pe asfalt.

Bytzule, ne vedem la Mc' la 9:15. Old school cars rull !
__________________

www.rustans.ro
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 15:19   #229
BMW325i

Stock
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 6
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

najpa ca am spart cutia ca veneam si io la BZ sa ma dau....apropo, la GALATI si BRAILA pe cand mai vedem curse ???
BMW325i is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 16:52   #230
tico_rs
Speed Daemons Member

Stage 5
 
tico_rs's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 513
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Speed Daemons]
[DAEWOO]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

asfaltul a fost acceptabil, adica nu cred ca a pus probleme prea mari, spectatorii au fost marea problema, prea multi pe pista...
pacat ca nu m-a dus masina, dar am adaugat buzaul pe lista oraselor favorite... mii de multumiri lui dragosh ( SaintDick) pentru ajutorul acordat !
__________________
daca singura scula de care dispui e un ciocan tinzi sa vezi orice problema ca pe un cui...
Speed daemon...
tico_rs is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 17:13   #231
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

inca o data kwx-ul a demonstrat ca poate
yknot is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 17:49   #232
Monkey_Bz

Stage 4
 
Monkey_Bz's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 274
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Am facut un nou thread cu pareri despre cura la sectiunea Evenimente.... link: https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute/16612-cursa-29-apr-buzau-pareri-impresii.html


P.S.nu stiu dak am procedat corect (in caz k nu imi cer iertare)
__________________

.....::::: Astra G 1,7 CDTi :::::.....
Monkey_Bz is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 18:10   #233
Burnout18

Stage 3
 
Burnout18's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 157
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Frate akum am ajuns akasa!!! Am ajuns la buzau la 3 si ma gandeam ca vad si eu ceva special!! Ce a fost asta frate??!! Sa dat ala cu 206 si ala cu bmw de 2 ori!!! Am prins si motoarele alea!!! Si vai de capu lui ala cu loganu negru ca la facut ala cu nova aia alba sau super noca ce naiba era!!!Sa sti ca nu a fost belea!!!!Mai ales strada a fost peticita ca naiba!!!! De ce nu ai organizat pe strada aia care traversa podu de le finish!!!???? era mult mai buna pacat ca avea ceva canale dar ca asfalt era super!!! Ori cu mie nu mia placut deloc!! Am vazut un urs de bucuresti am impresia rosu ce era belea!!! Mai era un cielo rosu care era carpit!!! Marfa 206 dar se putea si mai mult!!!SI inca ceva u erai ala cu Opelul astra negru???? Era un astra parca "ehu" Pacat ca nu am vazut ursii!!!!
__________________
visam la un ursulet si mi-am luat o pisicutza!! ))
Burnout18 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 18:56   #234
benybuzau

Stage 2
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 32
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Respect pentru organizatori si multa ... la politie si la jandarmii aia care erau degeaba si si-au facut datoria de a-i opri pe tarani sa intre pe partea carosabila...in rest ce sa mai zic....cand a iesit BAW-u din categoria A sa stiti ca cel cu dacia super nova a furat startu cu 1 m si nu i s-a zis nimic deoarece era prieten cu organizatorul.Oricum..pentru inceput este totul ok .. sper sa mai fie astfel de curse la Buzau.Apropo .. ala cu fordul Capri rosu .. daca intrii pe aici .. ai fost cam degeaba astazi .. nimic ... CRX-u cel mai tare... Bravo SGM-ule
benybuzau is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 18:58   #235
benybuzau

Stage 2
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 32
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

atentie mare astia din buzau .. in seara asta sunt ilegale pe varianta..care vrea sa participe sa vina acolo .. ma duc cu zahiu ! eu am plecat de acum .. pa
benybuzau is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 19:55   #236
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Bun ..
Am venit acasa cu 2 diplome .... pt cat. A(cielo gri) si pt cat. D(206 RC) si suntem bucurosi
Organizarea a fost buna, tanand cont ca a fost pt I data.

Felicitari lui SGM pt victorii .... am ramas surprins(placut) de ce e in stare masina

Nu mi-a placut faptu ca publicu si nu prea a stat la locul lui

In rest ....
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 20:32   #237
Burnout18

Stage 3
 
Burnout18's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 157
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

apropo de politie ca tot a adus aminte benybuzau!! *** ala din capat unde era cu dacia aia alba ma ***ea la icre sa scot masina in afara parti carosabile!!! Ce sandibel!! Eram cu 10 cm peste dunga!! Respect politie locale care sunt niste scamatoriii!!!
Burnout18 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 20:37   #238
Burnout18

Stage 3
 
Burnout18's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 157
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Ce dacie avea mai fratilor ala cu SGM ca toti au ramas surprinsii!! Vreau si eu o poza cu ea sa ma conving!!!!
Burnout18 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 20:42   #239
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

SGM a o Dacie cum aveau batranii care alergau pe coasta. DACIA MOTORSPORT
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 29-04-06, 20:51   #240
cipi

Stage 5
 
cipi's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 411
Default Re: cursa 400 de metri la Buzau

Ursii ce au facut???cerculete ceva,grupele cine le-a castigat???
cipi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -